Setari Cookie-uri

Celulita la adolescente

Buna, si eu sunt tehnician maseur si in afara de asta sunt femeie. Am avut celulita dar am scapat si de atunci aplic acelasi tratament si dau aceste sfaturi si doamnelor care imi sunt cliente(si am avut rezultate uimitoare) . Adica sport neaparat(nu este greu ma refer la un set de exrcitii care sa mearga bine la tine si sa iti faca placere sa le faci si mai presus de toate nu pana la epuizare), apoi mai trebuie masaj (facut de un profesionist pentru a face si drenaj limfatic care este esential)si in egala masura un stil de viata sanatos (acum sa nu crezi ca te sfatuiesc sa mananci decat orz si verdeturi ). La un stil de viata sanatos ma refer la o dieta echilibrata (nu cura de slabire pentru ca ai 16 ani si nu trebuie sa lipsesti organismul de nimic pentru ca esti inca in crestere). Manaci putin si des, din toate fara sa te abtii de la ceva si aici intervine modul de preparare, de exemplu in loc de cartofi prajiti-cartofi copti la cuptor, in loc de carnita prajita- carne la gratar sau fiarta, in loc de omleta-ou fiert etc... Si combinatiile de alimente la aceeasi masa este foarte importanta (dar aici este alta discutie).
Sunt benefice si impachetarile dar pentru asta nu trebuie sa te duci la salon sa cheltui o avere, ti le poti prepara singura acasa (se gasesc si gata preparate), te impachetezi frumusel in folie alimentara asta dupa ce iti faci un gomaj in prealabil si apoi te dai cu o crema termo-activa reducatoare.
Mai sunt benefice si costumele de sauna care se gasesc si sunt destul de ieftine in care sa te imbraci cat faci miscare sau chiar sa stai prin casa dupa ce ai aplicat o crema anticelulitica.
Si sa nu uit multe lichide (nu sucuri care contin zahar), multa apa plata cu lamie, ceaiuri, supe etc.
Daca o sa faci masaj poti ruga maseur-ul sa iti arate cateva miscari specifice pentru a-ti face tu singura un automasaj in zonele in care ai acces.
CE vreau eu sa spun este ca nu scapi de celulita si nu slabesti daca nu schimbi ceva in modul de viata. Din ce am scris mai sus poti renunta la impachetari sau la masaj (dupa ce ai ajuns la rezultatul dorit poti sa faci de placere masaj ) dar restul raman in picioare daca vrei sa reusesti si mai ales sa ai rezultate pe termen lung.
Am 29 de ani si 45 de kilograme desi nu am fost slaba in adolescenta si nici nu am vreo problema de sanatate sau arderi ultrarapide, din contra luam repede in greutate, dar pot sa apun ca arat de 20 de ani nu de 29 datorita faptului ca mi-am schimbat stilul de viata si nici acum (desi ma merntin la greutatea asta de ani buni) nu renunt la exercitii fizice , masaj de intretinere si dieta de care am grija.
Iti las adresa de e-mail daca mai ai nevoie de lamuriri ori alte sfaturi pentru ca ceea ce am scriu eu aici sunt lucruri generale. elf_micut@yahoo.com.
Iti doresc succes si mai ales curaj pentru ca inceputul este mai greu
elf_micut
Postat pe 8 Decembrie 2009 18:14
Un sfat pe care ti-l pot da este sa bei apa nesesara zilnic si poti lua complex vitamina B pentru regenarea sangelui ...evita prajelile si carnea de porc,mananca mai multa salata si.. putina miscare ...mersul pe jos e sanatos!In general se spune ca celulita se face datorita circulatiei proaste a sangelui ...cu putina straduinta reusesti.Succes in toate cele!
Angelyka
Postat pe 13 Februarie 2010 18:40
STOP!!!!!!!!!!! LASATI CREMELE!!da-ti banii degeaba pe ele,mancati sanatos ,faceti miscare ,respirati aer curat ,nu pierdeti noptile ,si beti multe ceaiuri si apa plata ...nimic mai mult..daca ducem o viata echilibrata fara prea multe excese ,atunci si corpul nostru va arata bine..folositi cel mai ieftin gel de dus posibil adaugand putin zatz de cafea si ulei de masline si pielea va arata f bine si chiar putin mai bronzata ..pt fata ulei de masline si miere de albine....la celulita de pe burta ulei de masline,miere de albine si zeama de lamaie (facuta o crema )si dupa aia infasurata burta cu nailon de bucatarie si stati pana transpirati..si multe alte cestii naturale...
healthy013081
Postat pe 22 Februarie 2010 15:45
o crema pt topirea grasimii si una pt mentinere, pt a evita/intarzia redepunerea. ma gasesti la peach2006girl@yahoo.com

ps.: impaketarile au in mare parte rolul de a elimina apa in exces din tesut(de aia ai impresia ca te micsorezi cu un nr semnificativ de cm).dar dupa o vreme efectele neplacute revin,pt ca retinem in continuare apa. cu cele doua creme de sus elimini mai incet cm, dar ii elimini definitiv! (nu dau nume pt ca se interzice publicitatea pe astfel de siteuri. efectele sunt garantate, se gasesc zeci-sute de filmulete si pe youtube, marturii pe net. la cerere va spun cu placere dupa ce anume sa cautati;) )
erinya
Postat pe 23 Februarie 2010 15:34
Buna,
pentru celulita, va recomand sa incercati niste "solutii" naturiste, care au efecte daca se aplica pe termen lung:
http://www.doctorating.ro/forum_doctorating/viewtopic.php?f=5&t=46&sid=e9ed7a002e5411b0ab9573a8eb5ab815
Monicamm85
Postat pe 16 Iunie 2010 13:26
eu folosesc o crema anticelulitica si topteleshop.ro/products/Aparat-Cellusculpt.html acest aparat si sunt multumita de el... sunt efecte destul de vizibile.. aproape s a dus din efectul de coaja de portocala
kudika201208
Postat pe 5 Iulie 2010 11:50
Eu am inceput un tratament cu radiofrecventa tripolara...sunt multumita,nu este dureros,preturile la abonamente sunt foarte accesibile si rezultatele sunt vizibile .Sunt la sedinta cu nr.4...deja sunt atenuate,dupa ultima sedinta am si plecat la mare.
cleo_c
Postat pe 5 Iulie 2010 14:40
buna, eu am folosit GEL ANTICELULITIC THERMO COSMEDIC si m-a ajutat foarte mult, acum sunt insarcinata si nu prea am voie sa folosesc creme decat cele cu colagen pentru burtica si sani ( sa nu fac vergeturi). oricum, daca te hotarasti sa incerci crema asta poti sa o iei de pe aseyda.ro .
sper ca te-am putut ajuta macar un pic,
o zi buna
kudika225465
Postat pe 6 Iulie 2010 09:52
Sportul ne ajuta sa scapam de celulita?:|:(
Liiinna
Postat pe 6 Iulie 2010 16:14
De la: healthy000649, la data 2009-04-14 18:35:11buna.am doar 16 ani si am celulita pe fund si putin pe picioare.sunt slaba,sunt mica de inaltime si tot am celulita as vrea sa stiu niste remedii naturiste care au si dat rezultate.va rog.ast comentariile i sfaturie voastre!


Buna,
ai putea incerca niste remedii naturiste, e important sa folosesti ceva care sa stopeze procesul de creare a celulitei. La varsta ta e destul de usor sa faci asta, cand procesul este la inceput.
Iti adaug mai jos un link unde poti gasi mai multe solutii pentru celulita:


http://www.doctorating.ro/forum_doctorating/viewtopic.php?f=5&t=46&sid=692caaa7e9dce066bae4c0e9d543fe3b
Monicamm85
Postat pe 6 Iulie 2010 17:20
poti intra pe aseyda.ro.gasesti o multime de creme si uleiuri anticelulitice.Eu am folosit gelul thermo,m-am impachetat de 2 ori pe sapatmana si chiar a avut efect.Ti-l recomand.
kudika228082
Postat pe 13 Iulie 2010 15:22
Iti recomand ceva foarte bun si eficient,eu am folosit si chiar am scapat,mergi la plafar si ceri crema anticelulitica cu ardei,si cateva exercitii,succes.
pufosica
Postat pe 13 Iulie 2010 18:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fire albe 1 De la: carliontz88 23 August 2012 11:21
Frumusete 1 De la: samira62 23 Februarie 2012 18:10
colantzi lucioshi 23 De la: carmen_natural 6 Decembrie 2010 22:21
Intrebare 1 De la: kudika312011 6 August 2010 10:58
garnier vs nivea 15 De la: kudika226898 24 Mai 2011 23:45