Setari Cookie-uri

ULEI DE PAPRIKA

Buna ziua la toata lumea! Ati folosit cumva uleiul de paprika impotriva celulitei. Am auzit ca are efecte ff benefice si ca se poate scapa de 3cm intr- o singura sedinta. Mai stiu ca se poate folosi acasa printr-o aplicare simpla pe zonele afectate de celulita si apoi ar trebuii sa te infasori timp de 45 de min 1h cu folie alimentara.Am vazut pe net multe demonstratii pe blogul irinei reisleir in special, dar nu stiu cat de bun ar fii, de aceea ma adresez tuturor celor care l-au folosit sa imi spuna cateva experiente in legatura cu aceasta metoda de combatere a celulitei.
Am vazut ca preturile difera de pe un site pe altul, in fine pe blogul irinei reisler e mult mai scump decat pe alte site-uri asa ca daca ar fi sa il achizitionez l-as lua din alta parte.
Toate cele bune!
creatanicoleta
Postat pe 16 Aprilie 2009 12:33
uleiul de paprika este foarte bun dar nu folosit acasa asa cum zice ea. cel mai eficient este sa faci impachetari in capsula sau in tunel cu if. eu am incercat si acasa dar rezultatele f bune au fost in tunel if. eu le-am facut in constanta la un salon unde iti face un program de slabit in functie de buget.
nicolaeflotentina76
Postat pe 3 Mai 2009 13:48

Foarte buna pentru celulita este Crema anticelulitica cu hippocastanus. Este extrem de eficienta impotriva celulitei si poate fi folosita cu aceleasi rezultate si acasa.

Prospect:
Crema anticelulitica cu hippocastanus (250 ml)-modeleaza silueta actionand asupra celulitei, chiar si asupra celei mai vechi instalate.

efecte:
-stimuleaza metabolismul
-stimuleaza drenajul si indeparteaza excesul de lichide din tesuturi
-elimina toxinele din tesuturi
-puternic efect lipido-reductor ca urmare a prezentei cafeinei si exctractelor de alge marine.
-relaxeaza tesuturile ca urmare a substantelor active de hedera si favorizeaza resorbtia edemelor din piele. efectul este simiar celui obtinut printr-un masaj profesional intens.

ingrediente active:

glycol hippcastanus extract
glycol ruscus extract
glycol hedera extract
centella glycol extract
caffeine
glycol bladder wrack extract
escin
iodio organico

mod de intrebuintare:

aplicaþi o cantitate corespunzãtoare de crema anticelulitica cu hippocastanus pe zonele afectate ºi masati energic, cu miºcãri circulare, de jos în sus, pânã ce crema este absorbita complet.

produs 100% natural.

fabricat in italia
romdesimed
Postat pe 7 Iulie 2009 07:34
nu vreau sa fiu rea, doar realista, irina reisler e cam grasa ! cine e ea sa dea indicatii?
sab628
Postat pe 7 Iulie 2009 07:57
Pentru cine nu stie ce vorbeste mai bine tace.Irina reisler a avut 100 kg si a slabit singura 45 kg.Daca tie ti se pare ca e grasa, uita-te in oglinda.Vezi ca are emisiune la tvr 1 duminica la 10/Uita-te odata sa te convingi ca nu e grasa doar esti tu prosta si invidioasa.
Are un site, www,irinareisler.ro.
Intra si vezi ce face ea pentru persoanele care vor sa slabesca si care nu mai au nici o speranta si multe alte lucruri si dupa, mai comenteaza.
In legatura cu uleiul de paprica, este foarte bun si sincer te sfatuiesc sa-l iei pe cel de la Irina reisler, macar stii ca nu e vreun fals ceva.
robyreflex
Postat pe 7 Iulie 2009 08:33
Buna fetelor!
Mi-am cumparat uleiul de piper cu paprika de pe site-ul Irinei, insa nu m-a incantat deloc pentru ca ma ustura si manca pielea in acelasi timp. marea prostie pe care am facut-o a fost aceea de a ma impacheta in folie alimentara. nu va spun cum eram de rosie si cat de mult a persistat mancarimea, n-am reusit sa scap de ea decat dupa ce am facut dus de doua ori dupa aplicarea uleiului si dupa ce m-am uns pe zonele respective cu unt de shea care m-a calmat cu adevarat. am scris un mail pe site-ul irinei explicand ce am patit de la faimosul ulei. am primit raspuns cu mentiunea ca, de vina este folia alimentara, sa folosesc uleiul fara a ma mai impacheta. ori asa...nu vad nici o imbunatatire...nu cred ca e vina irinei, nu ea da indicatii, are oamenii ei !
eu nu-l recomand, sincer!
cataducu2004
Postat pe 7 Iulie 2009 08:33
uleiul este foarte bun dar nu se foloseste singur, trebuie amestecat cu ulei de masline in cantitati egale, altfel arde rau si iti distrugi pielea.Te sfatuiesc la inceput sa amesteci o parte ulei de paprik si 2 parti ulei de masline si sa te masezi bine dupa care sa iti pui folie alimentara si sa stai cel putin 30 min impachetata.Eu am scapat de 2 cm de pe fiecare picior dupa 30 min de impachetare.
In nici un caz sa nu faci dus dupa ce te dai cu ulei ca o sa te arda si mai rau.Daca nu suporti efectul de incalzire si mancarime, te sfatuiesc sa te stergi cu un prosop umed.
Mult succes.
PS: uleiul cu paprik e interzis persoanelor cu fragilitate capilara sau vase de sange sparte.
Mare grija ca e nu am fost atenta si sa vezi cate vase sparte am acum.
Uleiul e bun daca il folosesti corect.
Pa
robyreflex
Postat pe 7 Iulie 2009 08:59
buna, foarte buna este crema de la Hofigal, Supliform, care contine si ea extract de hedera, hippocastanum, mentha piperita oil, lavandula, salvie.....dupa un masaj usor pe zonele afectate, te poti impacheta cu folie alimentara timp de 1 h.
eu asa procedez, m-a invatat o maseuza de la un salon .....
littlefinger
Postat pe 7 Iulie 2009 09:49
buna..am folosit si eu faimosul ulei de paprika si nu m-am ales decat cu niste vase sparte pe picioare ( mergand la doctor am aflat ca se numesc telangiectazii sau ceva de genul si ca acum trebuie sa investesc o caruta de bani in niste injectii sclerozante sau laser ca sa dispara ),deci din experienta proprie nu l-as recomanda. In schimb am scapat de celulita ( forma destul de usoara -se vedeau asa gropite doar daca strangeam pielea)prin masaj anticelulitic 30 min cu elmiplant cellulight cu guarana, alge marine, piper negru si impachetare in folie.precizez ca masajul l-am efectuat la salon.o zi buna si sper ca am fost de ajutor.
sunshine24ro
Postat pe 7 Iulie 2009 10:29
Se pare ca e un ulei foarte bun si nu trebuie sa ne speriem ca arde nitel. E drept ca trebuie combinat cu ulei de masline , iar daca totusi nu il suportanti, nu intrati sub dus sub nici o forma, mai bine il stergeti cu un prosop sau calmati cu alifie de galbenele.
Nu mai dati bani aiurea, am vazut pe site-ul irinei reiser ca e in jur de 80 lei si mi se pare enorm. mai bine intrati pe arhiva formula as si vi-l faceti singure acasa, e foarte simplu si te costa infinit mai putin :
http://www.formula-as.ro/2008/835/medicina-naturii-44/ardeii-iuti-10146
succes !!!!!
Uleiul de ardei iute

Se pune intr-un borcan un pahar de ulei de masline si un sfert de pahar de ardei iute tocat foarte fin. Se inchide borcanul ermetic si se lasa continutul sa macereze vreme de 14 zile, dupa care se filtreaza si se trage intr-o sticla inchisa la culoare. Uleiul astfel obtinut se foloseste ca solutie de masaj contra celulitei, pentru imbunatatirea circulatiei prin maini si prin picioare, pentru tratarea degeraturilor etc.
Dana63
Postat pe 7 Iulie 2009 11:54
uleiul de paprika este foarte bun dar nu folosit acasa asa cum zice ea. cel mai eficient este sa faci impachetari in capsula sau in tunel cu if. eu am incercat si acasa dar rezultatele f bune au fost in tunel if. eu le-am facut in constanta la un salon unde iti face un program de slabit in functie de buget.

daca vrei amanunte ma poti contacta
sau vezi site-ul salonului www.sezenstil.com/jolie
nicolaeflotentina76
Postat pe 7 Iulie 2009 16:26
eu lucrez cu un astfel d eulei si este f bun....dar trebuie amestecat cu un alt ulei,si nu se palica pe vase sparte,varice zone sensibile
alexutzadan
Postat pe 7 Iulie 2009 20:17
Realitate:
• pielea corpului este cel mai mare organ si constituie aproximativ 15% din greutatea totalã.

• Este compus din 3 straturi - epiderma, dermis ºi þesut subcutanat
• Dermisul, adesea denumit "living piele", alcãtuieste 90% din piele ºi 75% din dermis este colagen.
• de la vârsta de 25 de ani, pielea incepe sa imbatrineasca.
• Cu virsta dermisul devine mai subþire ºi pierde colagen la o ratã de aproximativ 1,5% pe an.
• Amintiþi-vã, ca aproximativ 75% din pielea dumneavoastrã este colagen. ….
Aºa cum s-ar putea sã cunoaºteþi deja, colagen cremã poate ajuta la eliminarea semnelor de imbatranire, cum ar fi ridurile ºi sa bucurat de o anumita atenþie in ultimii ani.
healthy001487
Postat pe 7 Iulie 2009 21:28
De la: robyreflex, la data 2009-07-07 08:33:06Pentru cine nu stie ce vorbeste mai bine tace.Irina reisler a avut 100 kg si a slabit singura 45 kg.Daca tie ti se pare ca e grasa, uita-te in oglinda.Vezi ca are emisiune la tvr 1 duminica la 10/Uita-te odata sa te convingi ca nu e grasa doar esti tu prosta si invidioasa.
Are un site, www,irinareisler.ro.
Intra si vezi ce face ea pentru persoanele care vor sa slabesca si care nu mai au nici o speranta si multe alte lucruri si dupa, mai comenteaza.
In legatura cu uleiul de paprica, este foarte bun si sincer te sfatuiesc sa-l iei pe cel de la Irina reisler, macar stii ca nu e vreun fals ceva.

mai, tu o cauti ! femeia e cam grasa ! o fi slabit dar a pus la loc , am si vazut-o ! acum proasta si invidioasa nu sunt, doar realista ! pe tine nu o sa te fac proasta, pentru ca pun pariu k nu esti, apoi nu sar la gatul lumii care isi exprima o parere, si nici nu simt nevoia sa imi exprim frustrarile ! si da e grasa , du-te sa o vezi ! apropo se intampla sa fiu si foarte frumoasa , am si un corp misto deci invidioasa ioc ! ioc inseamna deloc :D poate o sa spui ca sunt laudaroasa, nu, doar realista ! i rest my case !
aaa ce face ea, le ia mancarea de la gura? fratioare !!!! mare lucru ! expunerea publica forteaza persoanele alea sa slabeasca, nu magia doamnei reisler care repet, e indesata !
sab628
Postat pe 8 Iulie 2009 21:13
bai dar esti incredibila:))
Are o conformatie aiurea.E adevarat ca e putin plinuta, dar nu mult.Are o varsta si tendinte de ingrasare.La picioare e foarte slaba dar are niste bluze aiurea si par naspa.
robyreflex
Postat pe 9 Iulie 2009 15:06
Mda. m-am uitat si eu pe google sa vad despre cine vorbiti. in iarna 2008 se pare ca aceasta irina reisler arata cu 45 kg mai slaba, dar nu spune cate s-a ingrasat intre timp e prea grasa sa faca recomandari de estetica. dupa acelasi principiu dupa care nu te lasi coafata de o coafeza cu parul ars si nearanjat - si scurt.
eleain
Postat pe 9 Iulie 2009 15:20
De la: robyreflex, la data 2009-07-07 08:59:59uleiul este foarte bun dar nu se foloseste singur, trebuie amestecat cu ulei de masline in cantitati egale, altfel arde rau si iti distrugi pielea.Te sfatuiesc la inceput sa amesteci o parte ulei de paprik si 2 parti ulei de masline si sa te masezi bine dupa care sa iti pui folie alimentara si sa stai cel putin 30 min impachetata.Eu am scapat de 2 cm de pe fiecare picior dupa 30 min de impachetare.
In nici un caz sa nu faci dus dupa ce te dai cu ulei ca o sa te arda si mai rau.Daca nu suporti efectul de incalzire si mancarime, te sfatuiesc sa te stergi cu un prosop umed.
Mult succes.
PS: uleiul cu paprik e interzis persoanelor cu fragilitate capilara sau vase de sange sparte.
Mare grija ca e nu am fost atenta si sa vezi cate vase sparte am acum.
Uleiul e bun daca il folosesti corect.
Pa
omis
Postat pe 9 Iulie 2009 19:26
Spune-mi te rog "romdesimed"unde se poate gasi aceasta crema pe care tu ai prezentat-o?Tu spui ca e fabricata in Italia.In Romania se gaseste?
Multumesc
anicociu
Postat pe 10 Iulie 2009 17:57
n-am zis k e grasa grasa, dar nu poate sa faca pe sfanta si pe mama suplelor ! ce ma deranjeaza la ea e cam rea, dar asta e altceva ....
sab628
Postat pe 11 Iulie 2009 20:02
pe site-ul "romdesimed" . mesajul a fost defapt reclama la crema si mi se pare cam scumpa. exita creme anticelulitice mult mai bune si mai ieftine.
puiutzul
Postat pe 23 Iulie 2009 10:39
Draga mea nu este frumos sa jignesti pe cineva,iar Irina nu este singura care face masaje si nici singura care are ulei de paprika. Doar pentru ca ea areusit sa isi faca reclama si sa aiba o emisiune la tv nu inseamna ca este si cea mai buna. Iti doresc o zi frumoasa!
madalinabnc
Postat pe 25 Septembrie 2009 13:56
Buna ! Imi poti spune de unde l-ai procurat ? Multumesc !
healthy010883
Postat pe 7 Ianuarie 2010 14:55
Am facut si eu comanda la uleiul de paprika .............il folosesc de ceva timp si nu e bun de nimic
amid
Postat pe 18 Februarie 2010 21:39
daca nu ai rezultate bune cu uleiul asta nu inseamna decat ca nu il folosesti corect. uleiul este foarte bun pentru masaj anticelulitic si pentru impachetari in tunel sau termocuverta. eu la salon am rezultate f bune cu el. daca vrei mai multe info suna-ma
0735665658
nicolaeflotentina76
Postat pe 19 Februarie 2010 20:39
Buna! din ce am citit aici eu cred ca variaza de la persoana la persoana! Eu una am obtinut niste rezultate foarte bune cu uleiul Irinei Reisler. Il folosesc de 3 ori pe saptamana,impachetare timp de 2 ore pe picioare,fese si abdomen, Apoi aplic o crema hidratanta cu menta si aloe. Efectul Cald-rece ajuta organismul sa arda mai multe calorii! La inceput nici eu nu suportam uleiul simplu si il amestecam cu ulei de masline..cu cat celulita si tesutul adipos au scazut cu atat arsurile si usturimea au disparut! Aveam celulita de gradul 3-4 (se vedea clar in orice pozitie fara sa strang pielea), acum cred ca sunt undeva la gradul 1( se mai vede decat daca strang pielea). Oricum eu am incercat sa combin si cu sport- alergat o ora de trei ori pe saptamana si sa mai renunt la dulciuri,prajeli,grasimi pe cat posibil (am avut si scapari). Bafta in continuare!

PS. Cata despre cei 3 cm dati jos la o sedinta sa fim realiste! Nu exista asemenea minuni! Intr-adevar la prima sedint eu am dat jos 4 cm din zona aripioarelor,dar asta numai pentru ca in 2 ore de impachetare de elimina retentia de apa prin transpiratie...in cateva ore am pus la loc 3 cm!
catty_sweet_girl
Postat pe 30 August 2010 14:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
medic nutritionist in brasov 3 De la: Monicamm85 25 Mai 2010 16:31
....sunt tare demoralizata 51 De la: RUY_BLAS 11 Septembrie 2013 17:24
ORIGINALUL NONI-TAHITIAN NONI JUICE 20 De la: TahitianNoniRomania 22 Februarie 2014 11:31
cum sa iti mentii greutatea 24 De la: grasuta 21 Noiembrie 2013 20:29
mananc orice si slabesc 36 De la: cornel_sabin 27 Februarie 2010 00:14