Setari Cookie-uri

SPASMOFILIA ARE SOLUTIE!!!!

ma numesc lavinia si doi ani de zile am suferit de spasmofilie.Am avut forma cea mai grava,tetanie adica mi se punea un nod in gat,ma sufocam si intantaneu faceam atat de panica.am incercat toate sortimenetele de calciu din farmaciile din tara si din strainatate dar fara efect
.Din disperare am inceput sa-mi caut un tratament pe internet si el nu a intarziat sa apara.Am descoperit CAL MAG PLUS D de la firma gnld international.Am comandat si dupa 2 saptamani nu mai aveam nici un simptom,Sunt cele mai bune!!Doctorul meu s-a minunat ca dupa 2 ani d esuferinta ,in 2 saptamani viata mea se schimbase.Am scris acest mesaj ptr a ajuta si alte persoane.Pentru mai multe detalii emai-ul meu este laviniadeliac@yahoo.com!MUlta sanatate!
healthy001005
Postat pe 1 Mai 2009 19:21
Vreau si eu!!!
balanta65
Postat pe 9 Iulie 2009 10:07
ups!....."cineva" a scapat ocazia sa "dea cu nasu`" si pe aici prin topicul acesta....
sagara_laksami
Postat pe 7 August 2009 12:41
De la: sagara_laksami, la data 2009-08-07 12:41:25ups!....."cineva" a scapat ocazia sa "dea cu nasu`" si pe aici prin topicul acesta....
deobicei oamenii ca tine reactioneaza atunci cand:nu le merge afacerea,ce afacere faci dumneata de te asezi ca musca in....?
enemgabriel
Postat pe 7 August 2009 12:47
Uite ca nu a scapat nicio ocazie obraznicul ! Oare ce tarate o avea in cap de se baga in seama cu oricine de pe aici ? Obraznicule,nu face nicio afacere de prostit lumea cu incerci sa faci tu !
ene_mgabriel
Postat pe 7 August 2009 13:37
De la: dorina27, la data 2009-07-29 07:18:03
De la: healthy002529, la data 2009-07-09 10:07:01Vreau si eu!!!


Sau; minerale "Nature Min'', de la firma ;Aloe Vera forever", cu, care se trateaza si,Osteoporoza.sindrilaru_dorina@yahoo.com, te pot pune in legatura cu un agent din orasul tau.
Cele mai proaste produse ! Noi ne-am klasat acum ceva timp pacaliti de un excroc ce vinde asa ceva ! Nu cumparati, dati banii aiurea !
ene_mgabriel
Postat pe 7 August 2009 13:39
De la: petreflp, la data 2009-08-07 13:37:19Uite ca nu a scapat nicio ocazie obraznicul ! Oare ce tarate o avea in cap de se baga in seama cu oricine de pe aici ? Obraznicule,nu face nicio afacere de prostit lumea cu incerci sa faci tu !
bai inculto,planul de marketing al forever-ului a fost nominalizat pentru premiul Nobel in economie,cum poti sa afirmi tu o zdreanta analfabeta ca fac o afacere de prostiti lumea?pana una alta poti sa-mi oferi ceva mai bun in acest domeniu??????????????????????????????????Zi ba zdreanta.
enemgabriel
Postat pe 7 August 2009 13:57
De la: petreflp, la data 2009-08-07 13:39:34
De la: dorina27, la data 2009-07-29 07:18:03
De la: healthy002529, la data 2009-07-09 10:07:01Vreau si eu!!!


Sau; minerale "Nature Min'', de la firma ;Aloe Vera forever", cu, care se trateaza si,Osteoporoza.sindrilaru_dorina@yahoo.com, te pot pune in legatura cu un agent din orasul tau.
Cele mai proaste produse ! Noi ne-am klasat acum ceva timp pacaliti de un excroc ce vinde asa ceva ! Nu cumparati, dati banii aiurea !
poti sa-mi oferi ceva mai bun decat nature min de la forever????????????????????Zi mai nutritionista lu' peste imputit?
enemgabriel
Postat pe 7 August 2009 13:58
De la: enemgabriel, la data 2009-08-07 12:47:32
De la: sagara_laksami, la data 2009-08-07 12:41:25ups!....."cineva" a scapat ocazia sa "dea cu nasu`" si pe aici prin topicul acesta....
deobicei oamenii ca tine reactioneaza atunci cand:nu le merge afacerea,ce afacere faci dumneata de te asezi ca musca in....?


cred ca mai degraba tu te asezi mai ceva ca musca in ... mai precis "te infigi!"... se vede ce disperat esti sa dai cu nasul in ....tuturor, nu scapi nici o ocazie !!!!!
sagara_laksami
Postat pe 7 August 2009 16:34
De la: sagara_laksami, la data 2009-08-07 16:34:10
De la: enemgabriel, la data 2009-08-07 12:47:32
De la: sagara_laksami, la data 2009-08-07 12:41:25ups!....."cineva" a scapat ocazia sa "dea cu nasu`" si pe aici prin topicul acesta....
deobicei oamenii ca tine reactioneaza atunci cand:nu le merge afacerea,ce afacere faci dumneata de te asezi ca musca in....?


cred ca mai degraba tu te asezi mai ceva ca musca in ... mai precis "te infigi!"... se vede ce disperat esti sa dai cu nasul in ....tuturor, nu scapi nici o ocazie !!!!!
da,asa este,cum vad inculti hop si eu,mi -se pare normal sa se ofere informatii corecte si de caliate nu sa primim sfaturi de la niste dezinformatori,nu mai vorbesc de la niste pustani care pun intrebari tampite si fara rost,asa este cand stai si te droghezi si apoi cand te prinde mata cu tactu' intri pe forum si intrebi verzi si uscate.A fost o inculta care a pus o intrebare de genul:"poti sa ramai insarcinata daca nu ai contact sexual"?,deci astfel de specimene din care din pacate faci si tu parte are acest forum ca si useri.Suntem un popor de toata rusinea,educatia de orice fel aproape ca lipseste cu desavarsire si avem pretentia sa fim tratati ca europenii,sa fim seriosi,imi este scarba de "analfabetii" si atotstiutorii societatii care nu fac nimic pentru ei daramite pentru altcineva.
enemgabriel
Postat pe 7 August 2009 16:41
De la: TF_, la data 2009-05-09 15:19:21
De la: enemgabriel, la data 2009-05-08 21:59:50Cred ca s-a sticat creierul tau,sa fie cumva de la colastra?
ene petre din pitesti: "Buna ziua si bine v-am gasit,Ene Petre este numele meu,sunt din Pitesti am 31 de ani si lucrez in firma Forever de 5 ani.As vrea sa spun si eu cateva cuvinte cu permisiunea dumneavoastra." ce faci mai ene,lucrezi la forever???si inainte unde ai lucrat fratele meu de esti asa de documentat in domeniul sanatatii???la electrica??? dar pe site-uri de matrimoniale ce cauti??pipite?? ca doar spui ca esti insurat....mare pezevenghi mai esti tu.... daca vrei iti pun si poza....


inca o persoana care "te iubeste muuuult"......
sagara_laksami
Postat pe 8 August 2009 11:15
De la: enemgabriel, la data 2009-08-07 12:47:32
De la: sagara_laksami, la data 2009-08-07 12:41:25ups!....."cineva" a scapat ocazia sa "dea cu nasu`" si pe aici prin topicul acesta....
deobicei oamenii ca tine reactioneaza atunci cand:nu le merge afacerea,ce afacere faci dumneata de te asezi ca musca in....?



ce "te freaca grija" de afacerea mea? vreau sa vad daca nu aflii ce invart eu daca dai coltul cumva....ar fi o binefacere pentru forumul asta,am respira si noi usurati.....
sagara_laksami
Postat pe 8 August 2009 11:30
De la: sagara_laksami, la data 2009-08-08 11:30:24
De la: enemgabriel, la data 2009-08-07 12:47:32
De la: sagara_laksami, la data 2009-08-07 12:41:25ups!....."cineva" a scapat ocazia sa "dea cu nasu`" si pe aici prin topicul acesta....
deobicei oamenii ca tine reactioneaza atunci cand:nu le merge afacerea,ce afacere faci dumneata de te asezi ca musca in....?



ce "te freaca grija" de afacerea mea? vreau sa vad daca nu aflii ce invart eu daca dai coltul cumva....ar fi o binefacere pentru forumul asta,am respira si noi usurati.....
atat am vrut sa stiu,produsele forever nu sunt bune pentru ca sunt in concurenta cu tine,asta e,cel mai bun este totusi CEL MAI BUN.Nu te stresa,exista loc pentru toata lumea.
enemgabriel
Postat pe 8 August 2009 11:35
De la: enemgabriel, la data 2009-08-07 16:41:57
De la: sagara_laksami, la data 2009-08-07 16:34:10
De la: enemgabriel, la data 2009-08-07 12:47:32
De la: sagara_laksami, la data 2009-08-07 12:41:25ups!....."cineva" a scapat ocazia sa "dea cu nasu`" si pe aici prin topicul acesta....
deobicei oamenii ca tine reactioneaza atunci cand:nu le merge afacerea,ce afacere faci dumneata de te asezi ca musca in....?


cred ca mai degraba tu te asezi mai ceva ca musca in ... mai precis "te infigi!"... se vede ce disperat esti sa dai cu nasul in ....tuturor, nu scapi nici o ocazie !!!!!
da,asa este,cum vad inculti hop si eu,mi -se pare normal sa se ofere informatii corecte si de caliate nu sa primim sfaturi de la niste dezinformatori,nu mai vorbesc de la niste pustani care pun intrebari tampite si fara rost,asa este cand stai si te droghezi si apoi cand te prinde mata cu tactu' intri pe forum si intrebi verzi si uscate.A fost o inculta care a pus o intrebare de genul:"poti sa ramai insarcinata daca nu ai contact sexual"?,deci astfel de specimene din care din pacate faci si tu parte are acest forum ca si useri.Suntem un popor de toata rusinea,educatia de orice fel aproape ca lipseste cu desavarsire si avem pretentia sa fim tratati ca europenii,sa fim seriosi,imi este scarba de "analfabetii" si atotstiutorii societatii care nu fac nimic pentru ei daramite pentru altcineva.



"dezinformatori" ??? poate "DEZINFORMATI" ai vrut sa spui, "mata"??? se scrie "MA-TA" altfel se confunda cu "mata" adica un fel de "tu" care e regionalism, se foloseste la sate....mai pune mana pe gramatica limbii romane ca se vede treaba ca " afaceristii de carton" asa ca tine, din ziua de azi nu prea au fost pe la scoala cand trebuia, dar ii gasesti pe forum in" zilele noastre " crezand ca fac afaceri cand ei nu stiu sa se exprime corect! halal afaceri , asemenea exprimarii ! si culmea mai dau si lectii !! culmea tupeului !!!
sagara_laksami
Postat pe 8 August 2009 11:41
De la: enemgabriel, la data 2009-08-08 11:35:31
De la: sagara_laksami, la data 2009-08-08 11:30:24
De la: enemgabriel, la data 2009-08-07 12:47:32
De la: sagara_laksami, la data 2009-08-07 12:41:25ups!....."cineva" a scapat ocazia sa "dea cu nasu`" si pe aici prin topicul acesta....
deobicei oamenii ca tine reactioneaza atunci cand:nu le merge afacerea,ce afacere faci dumneata de te asezi ca musca in....?



ce "te freaca grija" de afacerea mea? vreau sa vad daca nu aflii ce invart eu daca dai coltul cumva....ar fi o binefacere pentru forumul asta,am respira si noi usurati.....
atat am vrut sa stiu,produsele forever nu sunt bune pentru ca sunt in concurenta cu tine,asta e,cel mai bun este totusi CEL MAI BUN.Nu te stresa,exista loc pentru toata lumea.



esti stresat rau cu produsele astea ale tale, vad, stai calm ca nu sunt in domeniul asta, nu iti fac concurenta la ele, daca era asa se vedea pana acum....nu sunt asa de disperata de viata....
sagara_laksami
Postat pe 8 August 2009 11:44
De la: sagara_laksami, la data 2009-08-08 11:41:23
De la: enemgabriel, la data 2009-08-07 16:41:57
De la: sagara_laksami, la data 2009-08-07 16:34:10
De la: enemgabriel, la data 2009-08-07 12:47:32
De la: sagara_laksami, la data 2009-08-07 12:41:25ups!....."cineva" a scapat ocazia sa "dea cu nasu`" si pe aici prin topicul acesta....
deobicei oamenii ca tine reactioneaza atunci cand:nu le merge afacerea,ce afacere faci dumneata de te asezi ca musca in....?


cred ca mai degraba tu te asezi mai ceva ca musca in ... mai precis "te infigi!"... se vede ce disperat esti sa dai cu nasul in ....tuturor, nu scapi nici o ocazie !!!!!
da,asa este,cum vad inculti hop si eu,mi -se pare normal sa se ofere informatii corecte si de caliate nu sa primim sfaturi de la niste dezinformatori,nu mai vorbesc de la niste pustani care pun intrebari tampite si fara rost,asa este cand stai si te droghezi si apoi cand te prinde mata cu tactu' intri pe forum si intrebi verzi si uscate.A fost o inculta care a pus o intrebare de genul:"poti sa ramai insarcinata daca nu ai contact sexual"?,deci astfel de specimene din care din pacate faci si tu parte are acest forum ca si useri.Suntem un popor de toata rusinea,educatia de orice fel aproape ca lipseste cu desavarsire si avem pretentia sa fim tratati ca europenii,sa fim seriosi,imi este scarba de "analfabetii" si atotstiutorii societatii care nu fac nimic pentru ei daramite pentru altcineva.



"dezinformatori" ??? poate "DEZINFORMATI" ai vrut sa spui, "mata"??? se scrie "MA-TA" altfel se confunda cu "mata" adica un fel de "tu" care e regionalism, se foloseste la sate....mai pune mana pe gramatica limbii romane ca se vede treaba ca " afaceristii de carton" asa ca tine, din ziua de azi nu prea au fost pe la scoala cand trebuia, dar ii gasesti pe forum in" zilele noastre " crezand ca fac afaceri cand ei nu stiu sa se exprime corect! halal afaceri , asemenea exprimarii ! si culmea mai dau si lectii !! culmea tupeului !!!

Mai bine taceai dracu, ca te faci de ras.Se scrie "dezinformatori" habar nu ai sa interpretezi o fraza,se scrie mata,pentru ca era vorba de aia care te-a facut.Mai pune mana si citeste,ai cam ramas repetenta.Nu este o rusine ca nu sti,este rusinos ca promovezi analfabetismul.
enemgabriel
Postat pe 8 August 2009 11:56
De la: enemgabriel, la data 2009-08-08 11:56:21
De la: sagara_laksami, la data 2009-08-08 11:41:23
De la: enemgabriel, la data 2009-08-07 16:41:57
De la: sagara_laksami, la data 2009-08-07 16:34:10
De la: enemgabriel, la data 2009-08-07 12:47:32
De la: sagara_laksami, la data 2009-08-07 12:41:25ups!....."cineva" a scapat ocazia sa "dea cu nasu`" si pe aici prin topicul acesta....
deobicei oamenii ca tine reactioneaza atunci cand:nu le merge afacerea,ce afacere faci dumneata de te asezi ca musca in....?


cred ca mai degraba tu te asezi mai ceva ca musca in ... mai precis "te infigi!"... se vede ce disperat esti sa dai cu nasul in ....tuturor, nu scapi nici o ocazie !!!!!
da,asa este,cum vad inculti hop si eu,mi -se pare normal sa se ofere informatii corecte si de caliate nu sa primim sfaturi de la niste dezinformatori,nu mai vorbesc de la niste pustani care pun intrebari tampite si fara rost,asa este cand stai si te droghezi si apoi cand te prinde mata cu tactu' intri pe forum si intrebi verzi si uscate.A fost o inculta care a pus o intrebare de genul:"poti sa ramai insarcinata daca nu ai contact sexual"?,deci astfel de specimene din care din pacate faci si tu parte are acest forum ca si useri.Suntem un popor de toata rusinea,educatia de orice fel aproape ca lipseste cu desavarsire si avem pretentia sa fim tratati ca europenii,sa fim seriosi,imi este scarba de "analfabetii" si atotstiutorii societatii care nu fac nimic pentru ei daramite pentru altcineva.



"dezinformatori" ??? poate "DEZINFORMATI" ai vrut sa spui, "mata"??? se scrie "MA-TA" altfel se confunda cu "mata" adica un fel de "tu" care e regionalism, se foloseste la sate....mai pune mana pe gramatica limbii romane ca se vede treaba ca " afaceristii de carton" asa ca tine, din ziua de azi nu prea au fost pe la scoala cand trebuia, dar ii gasesti pe forum in" zilele noastre " crezand ca fac afaceri cand ei nu stiu sa se exprime corect! halal afaceri , asemenea exprimarii ! si culmea mai dau si lectii !! culmea tupeului !!!

Mai bine taceai dracu, ca te faci de ras.Se scrie "dezinformatori" habar nu ai sa interpretezi o fraza,se scrie mata,pentru ca era vorba de aia care te-a facut.Mai pune mana si citeste,ai cam ramas repetenta.Nu este o rusine ca nu sti,este rusinos ca promovezi analfabetismul.


boul tot bou ramane pentru ca se complace in prostia lui, se scalda in ea precum un tont ca tine in aloe vera ....vai de capu` tau ala prost ....asa destepti ca tine ...sa tot fie !!!! ti se potriveste mai bine tie : "TACI DRACU` DIN FLEANCA AIA PROASTA"....umpleti-o cu produsele tale alea de cacat pe care le vinzi si pe care nu reusesti sa le bagi pe gatul fraierilor!!!!
sagara_laksami
Postat pe 8 August 2009 12:11
De la: petreflp, la data 2009-08-07 13:39:34
De la: dorina27, la data 2009-07-29 07:18:03
De la: healthy002529, la data 2009-07-09 10:07:01Vreau si eu!!!


Sau; minerale "Nature Min'', de la firma ;Aloe Vera forever", cu, care se trateaza si,Osteoporoza.sindrilaru_dorina@yahoo.com, te pot pune in legatura cu un agent din orasul tau.
Cele mai proaste produse ! Noi ne-am klasat acum ceva timp pacaliti de un excroc ce vinde asa ceva ! Nu cumparati, dati banii aiurea !




uite pe cineva care s-a desteptat....asteptam sa se mareasca lista si astfel sa scapam de capusele astea care vand tot felul de "produse " bune la toate....ca sa-si umfle ei burdihanul pe seama fraierilor !!!!! sa stea pe forumuri toata ziua si sa "faca afaceri" recomandand la toate afectiunile tuturor "produsele lor minune".....
sagara_laksami
Postat pe 8 August 2009 12:19
De la: sagara_laksami, la data 2009-08-08 12:19:11
De la: petreflp, la data 2009-08-07 13:39:34
De la: dorina27, la data 2009-07-29 07:18:03
De la: healthy002529, la data 2009-07-09 10:07:01Vreau si eu!!!


Sau; minerale "Nature Min'', de la firma ;Aloe Vera forever", cu, care se trateaza si,Osteoporoza.sindrilaru_dorina@yahoo.com, te pot pune in legatura cu un agent din orasul tau.
Cele mai proaste produse ! Noi ne-am klasat acum ceva timp pacaliti de un excroc ce vinde asa ceva ! Nu cumparati, dati banii aiurea !




uite pe cineva care s-a desteptat....asteptam sa se mareasca lista si astfel sa scapam de capusele astea care vand tot felul de "produse " bune la toate....ca sa-si umfle ei burdihanul pe seama fraierilor !!!!!

Din pacate nu noi avem de suferit ci oamenii care vor sa fie mai sanatosi si mai prosperi.Oamenii care cauta alternative si se lovesc de gunoaiele societatii care dau indicatii cum ca nu sunt bune produsele si ei habar nu au cum arata.Pe mine nu banii ma intereseaza,ei oricum vin,ma intereseaza bine altora,te deranjeaza,nu-mi raspunde ,sigur te deranjeaza al dracului de mult?
enemgabriel
Postat pe 8 August 2009 12:23
De la: enemgabriel, la data 2009-08-08 12:23:57
De la: sagara_laksami, la data 2009-08-08 12:19:11
De la: petreflp, la data 2009-08-07 13:39:34
De la: dorina27, la data 2009-07-29 07:18:03
De la: healthy002529, la data 2009-07-09 10:07:01Vreau si eu!!!


Sau; minerale "Nature Min'', de la firma ;Aloe Vera forever", cu, care se trateaza si,Osteoporoza.sindrilaru_dorina@yahoo.com, te pot pune in legatura cu un agent din orasul tau.
Cele mai proaste produse ! Noi ne-am klasat acum ceva timp pacaliti de un excroc ce vinde asa ceva ! Nu cumparati, dati banii aiurea !




uite pe cineva care s-a desteptat....asteptam sa se mareasca lista si astfel sa scapam de capusele astea care vand tot felul de "produse " bune la toate....ca sa-si umfle ei burdihanul pe seama fraierilor !!!!!

Din pacate nu noi avem de suferit ci oamenii care vor sa fie mai sanatosi si mai prosperi.Oamenii care cauta alternative si se lovesc de gunoaiele societatii care dau indicatii cum ca nu sunt bune produsele si ei habar nu au cum arata.Pe mine nu banii ma intereseaza,ei oricum vin,ma intereseaza bine altora,te deranjeaza,nu-mi raspunde ,sigur te deranjeaza al dracului de mult?


pe cine vrei tu sa prostesti atunci cand spui ca nu banii te intereseaza ci "binele altora"??? ai face binele asta pe GRATIS ????? mai sa fie !! numai asa ai demonstra ca nu te guverneaza banu`...dar chestia asta cu "a face bine celui de langa tine" pe gratis a disparut demult !!!! si nu imi mai indruga baliverne ca nu cred o iota din asta...auzi, il intereseaza binele altora...uite unde se ascundea bunul samaritean ! sub o blana de lup !!!!
sagara_laksami
Postat pe 8 August 2009 12:30
Ma bucur ca nu ai inteles,hai pa.
enemgabriel
Postat pe 8 August 2009 12:44
pt 001005 - iubita mea nu exista spasmofilia.....asta iti zic sigur...pt ca si pe mine ma prostit un doctor tot asa ca am spasmofilie dar nu este adevarat.
Am fost in Timisoara la unul dintre cei mai buni cardiologi si cand i-am zis ca am spasmo a inceput sa rada de mine....si mi-a spus ca nici nu exista asa ceva....crizele alea de spsmo si atacurile de panica pe care le faceai tu ....si eu am trecut prin ele.....dar cauza probabila care le declansa era una pe baza nervoasa....moment in care iti scade calciul si magneziul din corp sub limita inferioara si atunci ai acele senzatii de sufocare,nod in gat si toate celelalte.eu mai aveam si niste dureri ff mari in zona inimii....dar pana la urma s-a dovedit a fi doar o sensibilitate accentuata a muschilor intercostali.
unde vroiam sa ajung.....spasmofilia nu este doar calcemia....care este o afectiune destul de grava si este si rar intalnita pt ca este destul de severa si tratamentul este din cate stiu doar injectabil si spitalizare...si multe cele. tu ai avut ca si mine doar lipsa de calciu si magne ...sau esti la limita inferioara cu ele si pe fond nervos iti scad sub moment in care apar acele neplaceri...
alysa_alex
Postat pe 10 Septembrie 2009 10:05

ACUM SI IN ROMANIA

STEMULIN- Stem Cell Activator Celule Stem 90 caps. 175,46.LEI

STEMULINTM

ACTIVATOR DE CELULE STEM

STEM CELL ACTIVATOR

O formulatie Canadiana Originala

STEMULIN: o alternativa naturala pentru transplantul de celule stem

STIMULEAZA PRODUCEREA DE CELULE STEM IN MADUVA OASELOR

REGENEREAZA INTREGUL ORGANISM

90 CAPSULE

Fabricat in Canada conf. GMP si ISO 9001

TRATAMENTELE CU CELULE STEM REPREZINTA ULTIMA REVOLUTIE IN MEDICINA MODERNA

REFACE INTREGUL ORGANISM prin inlocuirea celulelor inbatranite, degenerate, mutante sau bolnave cu celule noi, sanatoase

In momentul de fata exista indicatii specifice de utilizare a celulelor stem in peste 70 de afectiuni

REFACEREA ORGANELOR BOLNAVE, DEGENERATE, INBATRANITE

RESTAURAREA BALANTEI BIO-CHIMICE

MARIREA TRAFICULUI LIMFOCITELOR SI MONOCITELOR

Marirea numarului de celule stem produse in maduva oaselor si eliberarea acestora in circuitul sanguin poate duce la transformarea lor in celule cu functii specializate. Celulele stem se pot multiplica si deveni celule noi de: ficat, inima, creier, pancreas, rinichi, piele, sange etc. Cand exista suficiente celule stem in organism, creste potentialul acestuia de auto-reparare

(Referinte: JANA, vol. 2, No. 3, 2000, pp. 50-58; The New England Journal of Medicine, Volume 349:570-582 August 7, 2003 Number 6 )

In ce afectiuni pot fi celulele stem utile?

CANCER, PRE si POST CHIMOTERAPIE, SCLEROZA MULTIPLA, HEPATITE, CIROZA, DIABET, BOLI NEUROLOGICE, PARALIZII, LIMFOMA, BOLI DEGENERATIVE (RETINOPATIE, MIOPIE, INSUFICIENTA RENALA, PARKINSON, ALZHEIMER, SINDROM DOW etc.), STARE POST-OPERATORIE, RANIRI, INFARCT MIOCARDIC, etc.

STEMULIN ™ (Stem Cell Activator) este de asemenea recomandat in: infarct miocardic, osteoporoza, cancer, hemoragie si infarct cerebral, arterite, scleroza multipla, hepatita, ciroza, insuficienta renala, diabet zaharat, boli ale aparatului digestiv, ale plamanilor, retinopatie degenerativa, miopie, artrite, reumatism, dureri articulare, boli neurologice si musculare degenerative (Parkinson, Alzheimer, scleroza amiotrofica laterala, paralizii, miopatii), arsuri, raniri, etc.

Celulele Stem reprezinta fundatia sistemului de regenerare, reparare si vindecare a organismului. (Cristian Drapeau, Ms.C.)

Ce sunt Celulele Stem Adulte? Sunt celule nediferentiate care nu contin in interiorul lor molecula de ADN, deci se pot transforma in orice celule specifice organului sau tesutului in care fie se gasesc fie spre care sunt directionate sau implantate. Celula Stem este caramida procesului de crestere, reparare si regenerare a organismului. Celule stem adulte nu dispar dupa nastere, ele sunt produse in continuare de organism jucand un rol important in repararea tesuturilor afectate de boala, epuizare, inbatranire. Productia de Celule Stem Adulte se micsoreaza odata cu trecerea anilor. Celulele stem adulte pluripotente sunt folosite în cadrul reînnoirii þesutului ºi se pot diferenþia în scopul producerii diferitelor tipuri de celule umane (organe). Acum, ele reprezintã o alternativã promiþãtoare pentru celulele stem embrionare, aplanând astfel numeroasele polemici stârnite de cele din urmã, care necesitã distrugerea embrionului. Practic, celulele stem pot regenera orice organ intern, elementele constitutive ale sangelui, mucoaselor precum si tesuturile tisulare (tesut nervos, cardiac, muscular, osos, etc)

Teoria Regenerarii cu Celule Stem afirma ca celulele stem (adulte nu embrionice) sunt produse in mod natural in maduva oaselor si sunt eliberate in mod natural in circuitul sanguin (si limfatic) prin care calatoresc catre celulele care au nevoie de “ajutor”. Cand un organ sau un tesut este intr-o situatie problematica sau critica (boala), acel organ elibereaza in circuitul sanguin si sistemul limfatic anumiti compusi chimici care trigereaza eliberarea de celule stem din maduva oaselor. Organul mai elibereaza totodata si un alt compus chimic (marker) care atrage celulele stem catre acel organ. Celule stem eliberate din maduva oaselor urmaresc gradientul de markeri din circuitul sanguin si/sau limfatic care le “ghideaza” catre organul respectiv. Acolo, celulele stem prolifereaza si se diferentiaza in celule noi ale organului respectiv (vom explica mai jos ce inseamna diferentierea)

Cercetari stiintifice recente au conclus valabilitatea acestei teorii concluzand ca celulele stem adulte sunt produse in maduva oaselor dupa care calatoresc prin intreg organismul actionand pentru repararea si optimizarea functiilor organelor si tesuturilor. Pe masura ce imbatranim sau ca urmare a unor boli acute sau degenerative, numarul de celule stem care circula prin organism scade, lasand organismul succeptibil la imbtranire, degenerare a organelor, imbolnaviri mai dese si mai profunde, incapacitate de vindecare. Ingredientele din STEMULIN pot stimula atat productia de celule stem in maduva oaselor cat si eliberarea a milioane de asememea celule pentru a circula prin organism. Celulele stem pota apoi migra si se ataseaza oricarei celule, tesut, os, muschi, cartilaj, organ…..otiunde in organism unde este nevoie de reparatie. Odata atasate, fiecare celula stem se multiplica de 3.000-5.000 de ori

Majoritatea celulelor din organismul uman sunt specializate sa indeplineasca functia fiecarui organ din care fac parte. Celulele stem sunt insa diferite. Cand se divid, pot sa produca fie mai multe celule stem fie “progenituri” , adica celule care se diferentiaza si se transforma cand ajung la maturitate in celule specializate. De aici vine si numele de celule “stem” deoarece din ele apar “mugurii” celulelor specializate In limba engleza “stem” inseamna “mugur”. Aceasta capacitate de diferentiere in celule specializate atunci cand acestea devin nefunctionale ca urmare a imbolnavirii, degenerarii, mutatiei, ranirii sau inbatranirii, fac ca utilizarea celulelor stem sa constituie cel mai valoros mechanism la dispozitia medicinei regenerative.

Inspirat din descoperirile omului de stiinta Canadian, Cristian Drapeau, confirmate printre altele si de stagiul 1 al unui recent si intens proiect de cercetare de la Royal Victoria Hospital din Montreal, Canada, STEMULIN este un produs care ajuta la cresterea productiei de celule stem adulte in maduva osoasa, precum si a eliberarii si directionarii acestora catre zonele afectate din organism. Formulatia din STEMULIN realizata in colaborare cu Laboratoarele Canadiene Celex a rezultat intr-un produs care completeaza gama Provita de produse originale unice. Administrat singur sau in combinatii sinergice (ca de exemplu HGH-Activator), STEMULIN prezinta potentialul revolutionarii modului de aplicare a medicinii alternative.

Daca putem convinge organismul sa produca pe cale naturala mai multe celule stem adulte sau sa stimuleze distribuirea si diviziunea acestora, atunci organismul nostru va fi capabil sa repare tesuturile si organele a caror functionare este afectata de boli, accidente, degenerari sau imbatranire. Problema realizarii unui produs eficient implica 4 etape fundamentale care trebuie adresate toate simultan pentru ca un Activator de Celule Stem sa fie util pana la capat:

1. Marirea productiei proprii de celule stem adulte in maduva osoasa (celule noi) sau in tesuturi (celule rezultate din diviziune celulara)

2. Dar a mari productia de celule stem nu este suficienta daca nu intervine si un mecanism de eliberare a acestora in circuitul sanguin si limfatic.

3. Mai mult, este necesar si un alt mecanism prin care organismul, prin intermediul sistemului imunitar, sa directioneze cu preponderenta aceste celule stem catre locurile unde este nevoie.

4. Odata ajunse la organul bolnav, celulele stem trebuie sa se “transforme” in celule noi specifice organului respectiv. Pentru a realiza acest lucru este nevoie de stimularea procesului de generare de celule noi prin intermediul mecanismului genetic care implica cele 2 molecule fundamentale, ADN-ul si ARN-ul. ADN-ul este cel care se gãseºte în fiecare celulã a unei fiinþe vii ºi care este esenþial pentru identitatea si functionalitatea organelor interne. ARN-ul este o molecula care are functia sa “inscriptioneze” ADN-ul pentru ca celula stem sa devina o celula specifica unui anume organ.

Ingredientele din STEMULIN adreseaza toate cele 4 etape necesare descrise mai sus.

COMPOZITIE:

STEMULIN™…………………………………- …………………250 mg

(Extract proprietar concentrat din Aphanizomenon flos-aquae din lacul Oregon)

Extract din Phylum Chlorophyta…………………………………- .155 mg

(continand minimum 20% Factor de Crestere CGF)

Concentrat de substante din glanda Timus (porcina).……………..22 mg

Concentrat peptidic de ADN (Acid Dezoxiribonucleic).…………..45 mg

Concentrat peptidic de ARN (Acid Ribonucleic)…………………...22mg

ADMINISTRARE: 3 capsule pe stomacul gol, de preferinta seara cu 30-minute inainte de culcare sau conform indicatiilor medicului.

RECOMANDARI:

Pentru refacerea organelor sau tesuturilor bolnave, degenerate, imbatranite, afectiuni ale organelor interne se poate asocia sinergic cu HGH-Activator
In cancere se poate asocia sinergic cu produsele anticancerigene imuno-stimulatoare, apoptotice, anti-metastatice (REISHI, AHCC, D-GLUCARATE, Coenzima Q10 in doze mari)
In boli cardiace (insuficienta cardiaca) si circulatorii (Arteroscleroze) se poate asocial sinergic cu cardio protectoare (HAWTHORN, Coenzima Q10) sau curatitoarele arteriale (Formula FLOW, EDTA Disodium Chelate, SERRA PLUS)
Efecte secundare posibile in prima saptamana de administrare care pot surveni de la caz la caz: o usoara stare de "neliniste", vise nocturne, usoara stare de oboseala, scaune mai dese dar ferme. Aceste efecte, in cazul in care apar, sunt usoare si trecatoare.

REFERINTE

Woods K., Ann NY Acad Sci 2000; 908: 331-335
Liang L., Stem Cells, 2002; 20(1): 21-31
Erices A., Br. J Haematol, 2000; 109(1): 183-186
elvira_costin@yahoo.com
elvira44
Postat pe 5 Octombrie 2009 08:48

AICI ! (tratamente la cabinet)
ACOLO ! (tratamente distale)
Pentru ADULTI SI COPII
TERAPIE CU LUMINA SI APA VIE
ENGLEZA si ROMANA si EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE and LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE SI TERAPEUTIC,
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA (BIOPTRON PRO) ,
RAZE INFRAROSII SI HELIU(CERAGEM).
dar si
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA,CHI_CHUNG MEDICAL, PSIHOTERAPIE PRANICA, FENG SHUI PRANIC&VASTU,
CRISTALOTERAPIE PRANICA , CROMOTERAPIE,MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc) dar si cursuri de
USUI and TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI, POWER KI
oferim gratuit cu IUBIRE SI RECUNOSTINTA
LEAVING WATER THERAPY
APA VIE
=apa structurata si energizata cu proprietati terapeutice si bactericide .
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96




IOANA1947
Postat pe 23 Octombrie 2009 10:03
Daca erai un tip destept (ENEMGRABRIEL) nu foloseai un astfel de vocabular. Nu m-am putut abtine sa nu comentez, spunandu-ti ca esti de cea mai joasa speta. De ce intri pe astfel de forumuri, sa arati ca esti destept folosind cuvinte triviale si jignind? Daca vrei sa-ti faci publicitate, pune mana si invata cum se promoveaza un produs si incearca sa ai bun simt, niciodata nu e prea tarziu! Nu faci decat sa demonstrezi ca faci parte din randul celor pe care ii amintesti intr-un comentariu. Nu suntem un popor de inculti, nu generaliza. Nu toti suntem la fel. "Acel popor" de care aminteai esti tu, promovezi lipsa de educatie si de bun simt. Macar abtine-te sa mai faci comentarii..sunt de prisos, iar oamenii sunt satuli de cei care se dau destepti si care in fond sunt niste frustrati si niste marginalizati de societate. Esti genul care striga "uite-ma aici, sunt destept si emit niste judeti de neegalat", dar in fond nici macar nu stii cine esti, un fel de Magda Ciumac sau Stelian Ogica al forumurilor. Nu te obosi sa imi raspunzi prin expresii de doi lei, pentru ca oamenii frustrati nu reusesc decat sa se scufunde si mai mult in frustrarea lor. E un sfat prietenesc...
Georgiana_Mihaela
Postat pe 2 Noiembrie 2009 08:47
FELICITARI !!!
De la: Georgiana-Mihaela, la data 2009-11-02 08:47:32Daca erai un tip destept (ENEMGRABRIEL) nu foloseai un astfel de vocabular. Nu m-am putut abtine sa nu comentez, spunandu-ti ca esti de cea mai joasa speta. De ce intri pe astfel de forumuri, sa arati ca esti destept folosind cuvinte triviale si jignind? Daca vrei sa-ti faci publicitate, pune mana si invata cum se promoveaza un produs si incearca sa ai bun simt, niciodata nu e prea tarziu! Nu faci decat sa demonstrezi ca faci parte din randul celor pe care ii amintesti intr-un comentariu. Nu suntem un popor de inculti, nu generaliza. Nu toti suntem la fel. "Acel popor" de care aminteai esti tu, promovezi lipsa de educatie si de bun simt. Macar abtine-te sa mai faci comentarii..sunt de prisos, iar oamenii sunt satuli de cei care se dau destepti si care in fond sunt niste frustrati si niste marginalizati de societate. Esti genul care striga "uite-ma aici, sunt destept si emit niste judeti de neegalat", dar in fond nici macar nu stii cine esti, un fel de Magda Ciumac sau Stelian Ogica al forumurilor. Nu te obosi sa imi raspunzi prin expresii de doi lei, pentru ca oamenii frustrati nu reusesc decat sa se scufunde si mai mult in frustrarea lor. E un sfat prietenesc...
4Life
Postat pe 2 Noiembrie 2009 09:13
sagara_laksami
Postat pe 2 Noiembrie 2009 09:17
De la: enemgabriel, la data 2009-08-08 12:23:57
De la: sagara_laksami, la data 2009-08-08 12:19:11
De la: petreflp, la data 2009-08-07 13:39:34
De la: dorina27, la data 2009-07-29 07:18:03
De la: healthy002529, la data 2009-07-09 10:07:01Vreau si eu!!!


Sau; minerale "Nature Min'', de la firma ;Aloe Vera forever", cu, care se trateaza si,Osteoporoza.sindrilaru_dorina@yahoo.com, te pot pune in legatura cu un agent din orasul tau.
Cele mai proaste produse ! Noi ne-am klasat acum ceva timp pacaliti de un excroc ce vinde asa ceva ! Nu cumparati, dati banii aiurea !




uite pe cineva care s-a desteptat....asteptam sa se mareasca lista si astfel sa scapam de capusele astea care vand tot felul de "produse " bune la toate....ca sa-si umfle ei burdihanul pe seama fraierilor !!!!!

Din pacate nu noi avem de suferit ci oamenii care vor sa fie mai sanatosi si mai prosperi.Oamenii care cauta alternative si se lovesc de gunoaiele societatii care dau indicatii cum ca nu sunt bune produsele si ei habar nu au cum arata.Pe mine nu banii ma intereseaza,ei oricum vin,ma intereseaza bine altora,te deranjeaza,nu-mi raspunde ,sigur te deranjeaza al dracului de mult?
ene_m_gabriel
Postat pe 2 Noiembrie 2009 11:45
etete sia facut iara aparitia merde ene, m u i s t u l
mihaelatrincu
Postat pe 2 Noiembrie 2009 12:17
De la: yanyacharberet, la data 2009-11-02 12:17:02etete sia facut iara aparitia merde ene, m u i s t u l
te caracterizeaza limbajul de bordel.
ene_m_gabriel
Postat pe 2 Noiembrie 2009 12:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
epilepsie 7 De la: healthy002469 29 Iunie 2009 14:18
Dermatita Pitiriaziforma 5 De la: office_salinasusesi_ro 19 Februarie 2010 15:00
ce sa sa fac sa nu mai uit asa repede? 7 De la: healthy016735 16 Ianuarie 2017 14:44
prima oara 9 De la: goanga 6 Martie 2010 10:29
reconstructia de sold 2 De la: healthy001487 20 Ianuarie 2010 07:02