Setari Cookie-uri

remodelarea corporala vs pastile de slabit

AM UITAT SA PRECIZEZ CA PRODUSELE HERBALIFE SANT AUTORIZATE SI AVIZATE DE MINISTERUL SANATATII ,AU STUDII CLINICE SI SANT CONSUMATE IN MOD FRECVENT DE LA COPII SI PANA LA OAMENI DE VARSTA A TREIA ...SI SANT RECOMANDATE DE MULTI MEDICI DIN SPITALELE DIN ROMANIA PACIENTILOR CU OBEZITATE MORBIDA !
O PERSOANA CARE NU A CONSUMAT NICIODATA PRODUSELE ...NU POATE VORBI DESPRE ELE !!!!!!!!!!!!!!
danielavarghes
Postat pe 2 Iulie 2009 21:17
De la: danielavarghes, la data 2009-07-02 21:10:57DATORITA FAPTULUI CA NU AVETI NEVOIE DE SFATURI ...PTR CA SANTETI EXTREM DE DESTEPTI CU TOTII SI DESPRE PARTEA MEA PUTETI SA LUATI SI CIANURA PTR SLABIT...NU CRED CA MAI AM CE SA COMENTEZ PE ACEST FORUM !
DACA CINEVA ARE NEVOIE DE MINE STIE UNDE SA MA GASEASCA ASA CA NU MAI INTRU SA DERANJEZ EMINENTII DIN ACEST SITE !
TIMPUL MEU ORICUM ESTE LIMITAT SI NU VREAU SA-L CONSUM INUTIL !
ASA CA FETELOR......LUATI CAPSULA DE SLABIT ! ESTE UN MIRACOL
LUATI PASTILE CHINEZESTI! SANT FENOMENALE
INFOMETATI-VA PANA SLABITI ...SI APOI MANCATI TRIPLU CA NU O SA VA INGRASATI NICI UN GRAM!
ASCULTATI SFATURILE GENIILOR DE PE ACEST FORUM!...SI MAI PASTRATI NISTE BANI PENTRU DOCTOR APOI SAU POATE PREOT !DUMNEZEU STIE CUM O SA AJUNGETI!
EU VA UREZ TUTUROR SANATATE SI SUCCES IN DIETELE VOASTRE MIRACULOASE !
...SI PTR DOMNUL CU AMINOACIZII...PUDRA CONTINE PROTEINE DIN ZER SI PROTEINE DIN SOIA ...SI ESTE LA FEL CA CEA PE CARE O POTI GASI LA SALILE DE FITNESS DIN TARA !
Pai mai domsoara cred ca nu ai facut nicio facultate in domeniu,eu te-am intrebat care sunt aminoacizii?
enemgabriel
Postat pe 2 Iulie 2009 21:48
De la: danielavarghes, la data 2009-07-02 21:10:57DATORITA FAPTULUI CA NU AVETI NEVOIE DE SFATURI ...PTR CA SANTETI EXTREM DE DESTEPTI CU TOTII SI DESPRE PARTEA MEA PUTETI SA LUATI SI CIANURA PTR SLABIT...NU CRED CA MAI AM CE SA COMENTEZ PE ACEST FORUM !
DACA CINEVA ARE NEVOIE DE MINE STIE UNDE SA MA GASEASCA ASA CA NU MAI INTRU SA DERANJEZ EMINENTII DIN ACEST SITE !
TIMPUL MEU ORICUM ESTE LIMITAT SI NU VREAU SA-L CONSUM INUTIL !
ASA CA FETELOR......LUATI CAPSULA DE SLABIT ! ESTE UN MIRACOL
LUATI PASTILE CHINEZESTI! SANT FENOMENALE
INFOMETATI-VA PANA SLABITI ...SI APOI MANCATI TRIPLU CA NU O SA VA INGRASATI NICI UN GRAM!
ASCULTATI SFATURILE GENIILOR DE PE ACEST FORUM!...SI MAI PASTRATI NISTE BANI PENTRU DOCTOR APOI SAU POATE PREOT !DUMNEZEU STIE CUM O SA AJUNGETI!
EU VA UREZ TUTUROR SANATATE SI SUCCES IN DIETELE VOASTRE MIRACULOASE !
...SI PTR DOMNUL CU AMINOACIZII...PUDRA CONTINE PROTEINE DIN ZER SI PROTEINE DIN SOIA ...SI ESTE LA FEL CA CEA PE CARE O POTI GASI LA SALILE DE FITNESS DIN TARA !

Esti cam drastica nu crezi?Fata care a deschis acest subiect doar a intrebat o parere..si fiecare si-a spus-o, sau a spus ce a luat sau ce a facut fiecare in parte...nu cred ca trebuie sa te crezi mai superioara decat ceilalti...si sa consideri ca ceilalti habar nu au ce vorbesc..
imi cer scuze daca am deranjat!!!
Dea03
Postat pe 2 Iulie 2009 23:07
din ce oras esti?
daca intri esti din constanta ai acolo jolie salon poti vedea pe www. sezenstil.com/jolie . sper ca ti-am fost de folos
nicolaeflotentina76
Postat pe 7 August 2009 21:46
De la: healthy001624, la data 2009-08-07 21:46:39din ce oras esti?
daca intri esti din constanta ai acolo jolie salon poti vedea pe www. sezenstil.com/jolie . sper ca ti-am fost de folos
n-o intreba,inca mai cauta aminoacizii.
enemgabriel
Postat pe 7 August 2009 21:48
draga, uita de pastile ! singurul mod natural eficient si sanatos pt a slabii este mincarea de post si exercitiile fizice, in rest sunt doar bani aruncati pe iluzii
healthy003132
Postat pe 3 Septembrie 2009 08:05
Retele "minune" sau pastilele nu dau nici un rezultat daka nu faci si putina miscare..eu sunt o persoana care nu dedic foarte mult timp ci doar 20 de minute de 3 ori pe saptamana si am slabit 5 kg si cu o dieta recomandata de un kinetoterapeut de la Centru de Frumusete si Sanatate Power Plate, iti recomand sa incerci.......totul gasesti pe situl lor :

www.powerplate.ro
alina_plocon
Postat pe 3 Septembrie 2009 12:06
De la: healthy003132, la data 2009-09-03 08:05:20draga, uita de pastile ! singurul mod natural eficient si sanatos pt a slabii este mincarea de post si exercitiile fizice, in rest sunt doar bani aruncati pe iluzii

foarte corect spus cu o singura diferenta si aceea fiind despre mincarea de post
justforme
Postat pe 3 Septembrie 2009 15:18
danielavarghes: AM UITAT SA PRECIZEZ CA PRODUSELE HERBALIFE SANT AUTORIZATE SI AVIZATE DE MINISTERUL SANATATII ,AU STUDII CLINICE SI SANT CONSUMATE IN MOD FRECVENT DE LA COPII SI PANA LA OAMENI DE VARSTA A TREIA ...SI SANT RECOMANDATE DE MULTI MEDICI DIN SPITALELE DIN ROMANIA PACIENTILOR CU OBEZITATE MORBIDA !
O PERSOANA CARE NU A CONSUMAT NICIODATA PRODUSELE ...NU POATE VORBI DESPRE ELE !!!!!!!!!!!!!!


Stimata consumatoare de herbalife si mare afacerista de vanzari de pacaleli, nu pricepi ca „mancarea” voastra facuta in fabrica de prafuri „bune de mancat” sunt interzise si de medici??? Ma refer la medici buni, aici. Doctorasii raman doar doctorasi, asa cum am auzit si de medici nutritionisti care recomanda pastila de slabit, cea otravitoare. Fetelor, daca vreti sa slabiti cu adevarat, schimbati-va stilul de viata: miscarica, alimentatie sanatoasa, apa 2l pe zi cel putin, consum de fructe si legume cat cuprinde, renuntati la painea alba, macati paine integrala cu masura, lactate degresate sau lapte de tara nedegresat, branza de vaci proaspata, peste, pui fara pielita, supe, salate, ou la 1-2 saptamani, cereale, seminte, evitati prajeli, grasimi hidrogenate, grasimi animale si dulciuri concentrate. Mancati de 3-5 ori pe zi, calitativ si mai putin cantitativ. Daca aveti un ban in plus, sa-l folositi pe cateva sedinte de masaj anticelulitic, excursie la munte sau la mare. Urcat pe munte in pas de voie, mers prin apa. Gandire pozitiva si multa iubire.
dana17_healthy
Postat pe 4 Septembrie 2009 21:19
Buna,

Parerea mea este ca nu trebuie folosite pastile, insa daca vrem sa slabim sigur si sanatos trebuie neaparat sa fim atenti la alimentatie, trebuie sa facem si ceva miscare, trebuie sa apelam la suplimente alimentare, este indicat sa facem cateva proceduri de remodelare corporala si bininteles multa multa apa.
Alimentatia - nu trebuie sa ne infometam pentru ca mai tarziu cand vom manca normal organismul nostru va depune mai multe depozite de grasime in situatia ca va mai trece prin astfel de perioade, se ajunge la asa zisul yoyo
Exercitiile fizice - ne ajuta sa ne dezvoltam frumos masa musculara si sa ardem din grasimile superficiale. Tot odata miscarea este buna pentru sanatate
Suplimentele alimentare - nu sunt medicamente, nu fac rau, ele vin si suplimenteaza alimentatia noastra cu un surplus de substante pe care noi nu reusim sa le introducem in organism prin alimentatie (pe piata fiind la ora actuala fructe si legume tratate chimic si mezeluri imbogatite cu aditivi alimentari). La suplimente recomand in general produse care detoxifica organismul sau ajuta la tranzitul intestinal. Pastile care fac minuni fara miscare NU LE RECOMAND. mai multe detalii www.retetanaturista.ro
Procedurile de remodelare corporala - ajuta sa scapam de celulita care nu dispare doar prin miscare sau o alimentatie atenta si tot o data ne ajuta sa scapam de grasimea veche din organism "solidificata" (sunt persoane slabe care raman cu burtica orice ar face) - mai multe detalii: www.cmsanatatea.ro
Rolul apei in organism - este poate cel mai vast ar trebui un forum deschis pe aceasta tema. Va pot da doar un exemplu, sunt persoane care dau jos 1-2 kg doar daca se obisnuiesc sa consume 2l de apa pe zi. Cu ajutorul apei eliminam toxinele din organism, functiile tuturor organelor si celulelor se imbunatatesc.

va doresc succes
kudika325318
Postat pe 12 Octombrie 2010 12:10
pentru remodelare corporala se recomanda produsele tip CLA care sant testate si aprobate de MS
carmen_natural
Postat pe 1 Decembrie 2010 18:40
Alta vanzatoare de apa de ploaie....
kudika226898
Postat pe 1 Decembrie 2010 22:06
Poate e apa de ploaie , poate nu e apa de ploaie cert este ca exista rezultate vizibile si practic nu vind nimic daca ati fost atenti, exista zeci de produse CLA, va puteti alege singuri pe care vreti sa le testati....
carmen_natural
Postat pe 5 Decembrie 2010 19:56
De la: kudika226898, la data 2010-12-01 22:06:04Alta vanzatoare de apa de ploaie....


si eu am stransa o putina cu apa de ploaie de zilele astea .... vand ieftin, 10 lei kg, relatii pe PM
battleofwits
Postat pe 5 Decembrie 2010 20:02
de ce sa cumparam de la tine ?
nu putem sa punem un butoi la burlan ?
carmen_natural
Postat pe 6 Decembrie 2010 22:18
e buna si apa de ploaie dar pe langa apa si o dieta poti merge si intr-un salon de remodelare asta daca nu iti place sa mergi la sala ( care sincer vorbind e cea mai buna si sanatoasa). uite o oferta poate tenteaza fetele din constanta: CUPON DE REDUCERE beneficiezi de 50% reducere din pretul de lista in luna decembrie la prima ta vizita in salonul nostru(remodelare corporala si coafor). www.sezenstil.com/jolie ptr mai multe detalii suna la 0735665658 sper ca nu am suparat pe nimeni cu interventia mea
kudika327250
Postat pe 7 Decembrie 2010 16:50
deloc,avem si noi prieteni care au sali de gimnastica in Constanta, dar ce sa facem naveta Bucuresti-Constanta si retur ,zilnic ?
carmen_natural
Postat pe 8 Decembrie 2010 18:01
De la: dana17_healthy, la data 2009-09-04 21:19:04danielavarghes: AM UITAT SA PRECIZEZ CA PRODUSELE HERBALIFE SANT AUTORIZATE SI AVIZATE DE MINISTERUL SANATATII ,AU STUDII CLINICE SI SANT CONSUMATE IN MOD FRECVENT DE LA COPII SI PANA LA OAMENI DE VARSTA A TREIA ...SI SANT RECOMANDATE DE MULTI MEDICI DIN SPITALELE DIN ROMANIA PACIENTILOR CU OBEZITATE MORBIDA !
O PERSOANA CARE NU A CONSUMAT NICIODATA PRODUSELE ...NU POATE VORBI DESPRE ELE !!!!!!!!!!!!!!


Stimata consumatoare de herbalife si mare afacerista de vanzari de pacaleli, nu pricepi ca „mancarea” voastra facuta in fabrica de prafuri „bune de mancat” sunt interzise si de medici??? Ma refer la medici buni, aici. Doctorasii raman doar doctorasi, asa cum am auzit si de medici nutritionisti care recomanda pastila de slabit, cea otravitoare. Fetelor, daca vreti sa slabiti cu adevarat, schimbati-va stilul de viata: miscarica, alimentatie sanatoasa, apa 2l pe zi cel putin, consum de fructe si legume cat cuprinde, renuntati la painea alba, macati paine integrala cu masura, lactate degresate sau lapte de tara nedegresat, branza de vaci proaspata, peste, pui fara pielita, supe, salate, ou la 1-2 saptamani, cereale, seminte, evitati prajeli, grasimi hidrogenate, grasimi animale si dulciuri concentrate. Mancati de 3-5 ori pe zi, calitativ si mai putin cantitativ. Daca aveti un ban in plus, sa-l folositi pe cateva sedinte de masaj anticelulitic, excursie la munte sau la mare. Urcat pe munte in pas de voie, mers prin apa. Gandire pozitiva si multa iubire.
kudika_32184
Postat pe 21 Martie 2013 18:13
De la: kudika_32184, la data 2013-03-21 18:13:13
De la: dana17_healthy, la data 2009-09-04 21:19:04danielavarghes: AM UITAT SA PRECIZEZ CA PRODUSELE HERBALIFE SANT AUTORIZATE SI AVIZATE DE MINISTERUL SANATATII ,AU STUDII CLINICE SI SANT CONSUMATE IN MOD FRECVENT DE LA COPII SI PANA LA OAMENI DE VARSTA A TREIA ...SI SANT RECOMANDATE DE MULTI MEDICI DIN SPITALELE DIN ROMANIA PACIENTILOR CU OBEZITATE MORBIDA !
O PERSOANA CARE NU A CONSUMAT NICIODATA PRODUSELE ...NU POATE VORBI DESPRE ELE !!!!!!!!!!!!!!


Stimata consumatoare de herbalife si mare afacerista de vanzari de pacaleli, nu pricepi ca „mancarea” voastra facuta in fabrica de prafuri „bune de mancat” sunt interzise si de medici??? Ma refer la medici buni, aici. Doctorasii raman doar doctorasi, asa cum am auzit si de medici nutritionisti care recomanda pastila de slabit, cea otravitoare. Fetelor, daca vreti sa slabiti cu adevarat, schimbati-va stilul de viata: miscarica, alimentatie sanatoasa, apa 2l pe zi cel putin, consum de fructe si legume cat cuprinde, renuntati la painea alba, macati paine integrala cu masura, lactate degresate sau lapte de tara nedegresat, branza de vaci proaspata, peste, pui fara pielita, supe, salate, ou la 1-2 saptamani, cereale, seminte, evitati prajeli, grasimi hidrogenate, grasimi animale si dulciuri concentrate. Mancati de 3-5 ori pe zi, calitativ si mai putin cantitativ. Daca aveti un ban in plus, sa-l folositi pe cateva sedinte de masaj anticelulitic, excursie la munte sau la mare. Urcat pe munte in pas de voie, mers prin apa. Gandire pozitiva si multa iubire.
kudika_32184
Postat pe 21 Martie 2013 18:13
M-am uitat putin pe aici si am vazut o multime de comentarii savante care contin avertizari asupra pericolului de a consuma produsele herbalife.
Fac pariu ca daca la inregistrare ar trebui sa isi puna si poza,noua cititorilor de pe acest forum ne-ar trebui ecran extins ca sa le putem vizualiza.
Asa ca dragelor sau dragilor,calmati-va !!
Voi care sunteti asa de savante sau savanti continuati in stilul vostru .
Herbalife nu e pentru voi!
Herbalife ajuta pe cei care doresc sa slabeasca si sa fie sanatosi!
Herbalife nu obliga pe nimeni sa fie sanatos!

Nu mai ocupati spatiul virtual cu ineptiile voaste!
Uite din cauza asta m-am simtit obligat sa aloc 10 minute din viata mea pentru a va adresa o rugaminte:Timpul nostru al tuturor este scump,asa ca nu ne mai faceti sa ni-l irosim citind sfaturile voaste academice!!
kudika_32184
Postat pe 21 Martie 2013 18:36
Dintr-un subiect de cerut pareri, s-a ajuns la balacareli si chestii urate...
pentru cine mai vrea pareri despre slabit...sunt de acord si cu suplimentele pt slabit ( caci am vazut rezultate, dar nu prin produse d-astea de la colt de strada ) dar recomand mai degraba detoxifierea...de orice fel...ca sunt atatea metode...nu va mai indopati cu nimic...dati acolo pe net detoxifiere si o sa va apara de toate...
succes!
kudika_30494
Postat pe 2 Aprilie 2013 19:47
De la: kudika_32184, la data 2013-03-21 18:36:56M-am uitat putin pe aici si am vazut o multime de comentarii savante care contin avertizari asupra pericolului de a consuma produsele herbalife.
Fac pariu ca daca la inregistrare ar trebui sa isi puna si poza,noua cititorilor de pe acest forum ne-ar trebui ecran extins ca sa le putem vizualiza.
Asa ca dragelor sau dragilor,calmati-va !!
Voi care sunteti asa de savante sau savanti continuati in stilul vostru .
Herbalife nu e pentru voi!
Herbalife ajuta pe cei care doresc sa slabeasca si sa fie sanatosi!
Herbalife nu obliga pe nimeni sa fie sanatos!

Nu mai ocupati spatiul virtual cu ineptiile voaste!
Uite din cauza asta m-am simtit obligat sa aloc 10 minute din viata mea pentru a va adresa o rugaminte:Timpul nostru al tuturor este scump,asa ca nu ne mai faceti sa ni-l irosim citind sfaturile voaste academice!!


Iar tu, fii asa buna si nu ne mai plictisi cu reclama la tampeniile Herbalife, ca nu le mai crede nimeni...
kudika226898
Postat pe 3 Aprilie 2013 18:55
In primul rand , Herbalife nu are avize de la ministerul sanatatii ! Are de la institutul de bioresurse alimentare conform cu legislatia in vigoare de pe teritoriul Romaniei . Mare atentie la informatie si veridicitatea a ceea ce afirmati .
2. Aminoacizii sunt 20 12 neesentiali si 8 esentiali ( nu ii produce corpul si trebuie sa ii aduci din exterior ) ei constituie o proteina
3 Nu trebuie sa fii doctor sa promovezi un stil de viata activ si sanatos , ceea ce face herbalife ! Herbalife nu vindeca boli nu trateaza !!! Ceea ce face Herbalife , este nutritie la nivel celular care te ajuta sa ai un stil de viata sanatos ,cu 3 mese pe zi 2 gustari si min 30 min sport !! Este o comunitate de oameni care vor sa se Tina in forma in fiecare zi !!!
Sarbatori fericite !!! Si FIE ca Domnul sa ne dea intelepciune ;)
George_Vladuti_1
Postat pe 27 Decembrie 2015 12:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pietre la fiere 6 De la: kudika226898 16 Martie 2011 06:53
Tratament naturist pentru chisturi la sani 144 De la: el_ 3 Martie 2019 08:55
cancer rectal cu metastaze pe ficat 13 De la: DINAOLAR@YAHOO.CA 12 Aprilie 2012 16:02
Iritatie..? 7 De la: Catherine24ism 17 August 2011 20:10
buna ziua 5 De la: 4Life 20 Noiembrie 2009 19:01