Setari Cookie-uri

tensiune foarte mare

De la: alexandra25, la data 2009-05-13 16:35:36salut, ma gandesc ca poate ai vreo forma de diabet, ca zici ca ti-e sete, daca am inteles bine. ai facut cumva analize la sange, glicemia si colesterolul?tensiunea poate creste si de la stres si din cauza ca nu bei suficient.
kudika002209
Postat pe 24 Octombrie 2009 21:16
De la: alexandra25, la data 2009-05-13 16:35:36salut, ma gandesc ca poate ai vreo forma de diabet, ca zici ca ti-e sete, daca am inteles bine. ai facut cumva analize la sange, glicemia si colesterolul?tensiunea poate creste si de la stres si din cauza ca nu bei suficient.
kudika002209
Postat pe 24 Octombrie 2009 21:21
excelentele voastre,ami fac o datorie an a nota aici ceva legat de subiectul paginii,,omega trei,, credeam dar nu a fost asa ,ca se poate urma un tratament ,,nu infinit,,...dar mai lung cu produsul an cauza ,,omega trei,,....am gasit undeva aici an ,,media interrnet,, o atentionare ,deloc antalnita pe subiectul amintit si anume ca are o contraindicatie la o lungime mai mare an timp a utilizarii.....,,poate provoca ,,osteoporoza,, si erau aduse argumente logice ,bine argumentate ...reluati ideia mea si o dezvoltati pe masura.....eu mai completez aici cu o informare,,,nasul de botez al fiicei mele ,oreot a avut de tanar o predispozitie de a forma ,,calculi renali,, s a operat candva.... a gasit un medic supradimensionat an inteligenta,a tratat cu elemente care sa scoata an exces calciul din tesuturi,si a capatat ,,o osteoporoza declarate cert,, acum umbla an baston..toate mrdicamentele au efecte secundare evident an primul rand sa le amintim pe cele ,,alopate,,....multumesc excelentelor voastrepentru permisivitatea anpagina ,scuze pentru scrisul dificil,,nu agramat,, datorat unei disfunctii neurologice an remisie datorate unui accident vascular la care un medic de la spitalul ,,m. i. ,, mi a spus fara sa ma atinga macar ,,ala daca are creierul inflamat vine alta data,,....o alta paiata tot de acolo avea o coada la spate semanand a circar nu a om de stiinte nu a recunoscut accidentul vascular la 45 de zile de cand se petracuse....sa anvatam asa dar ,sa ne ferim de ,,alopatie ,de fenomene secundare medicamente cat si de genul de clone sinistre ale medicului nazist si criminal an serie dr. mengele, genul colonelului doctor sat an exemplificare de la ,,ministerul de interne si soital...sic volo nihil sine deo....
kudika002209
Postat pe 24 Octombrie 2009 21:39
Draga mea trebuie sa mergi urgent la medic pentru ati restabili tensiunea cu un tratament adecvat,eu nu zic cel naturist nu e bun ,dar cel medical se impune in stari de urgenta si nu e de glumit cu tensiunea,iti spun din experienta ! iti doresc insanatosire grabnica !
21061954
Postat pe 5 Ianuarie 2010 12:32
Stimata doamna,/domn,
Doresc, pe acesta cale, sa va fac cunostinta cu un produs deosebit pentru pastrarea tinereti, vigorii si sanatati. Produsul este “100% PUR COLLAGEN Capsule”,obtinut din stern de pui de 6-8 saptamini si este rezultatul cercetarii si productiei firmei ENCORE COLLAGEN Ich. USA. Este legalizat pentru comercializare in ROMANIA si asigura o regenerare a intregului organism. Americanii il numesc “PILULA DE TINERETE”.. . Are efecte benefice asupra circulatiei periferice, asupra inimii (inaintea unei operati de valve, baypas etc . se face o cura de 3 luni cu 100% PUR COLLAGEN), si in special asupra articulatiilor si bolilor acestora (artrite si poliartrite reumatoide, artroze, coxartroze, discopatii, … reface lichidul sinovial ).Nu in ultimul rand , este un produs cu un efect miraculos asupra tenului (inlocuieste cu succes si pe termen lung acidul hialuronic,biotonina si alte descoperiri recente in materie de eliminarea ridurilor si de intinerire), asupra celulitei, dar rolul lui major este de vindecare si regenerare a intregului organism.
Puteti afla mai multe noutati intrind pe www.centrofarm.ro, forum de sanatate, “Produse naturiste” sau contactindu-ma la telefon nr. 0770492583, andreidan51@gmail.com, O.P. 1, C.P. 174, IASI
P.S. Mie , acest produs mi-a facut mult bine si am promis ca voi face la randul meu bine , facindu-l cunoscut .
Cu stima si pretuire,
DAN ANDREI
healthy001487
Postat pe 20 Ianuarie 2010 06:54
Presiunea ta arteriala nu este atat de mare incat sa-ti faci probleme majore. La anii tai vasele de sange sunt destul de elastice incat sa nu-ti provoace probleme mai grave(gen AVC,hemoragii,etc).
In alta ordine de idei simptomele si semnele descrise de tine(HTA paroxistica) desi insuficiente pentru un diagnostic pozitiv, mai ales fara paraclinice sugestive aduc in minte ATACURI DE PANICA. DA, atacurile de panica nu trebuie neaparat sa fie constientizate.
Primul pas este sa mergi la medicul de familie pentru un consult de rutina dupa care vei fi indrumata spre un serviciu de cardiologie. Exista posibilitatea reala sa nu fie descoperit nimic patologic legat de paroxismele tale.
Dg de etapa: HTA paroxistica idiopatica.
Cauza: necunoscuta(deocamdata) :).
Rp/ Modificarea stilului de viata in sensul unei destresari(te pot ajuta prietenii) pana la stabilirea unui diagnostic precis.

Sanatate.
M_D__healthy
Postat pe 19 Februarie 2010 21:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despre viermi intestinali la copii 12 De la: office_salinasusesi_ro 13 Aprilie 2010 15:44
1oo% PUR COLLAGEN tip II-Collagenul de tip II si Artrita 0 De la: 11 Mai 2009 22:44
abonamente medfile 1 De la: healthy006322 13 Octombrie 2009 16:42
dureri dupa operatia de hernie de disc 5 De la: healthy013303 12 Martie 2010 09:23
degenerescenta maculara 14 De la: uzacm 7 Iulie 2014 11:21