Setari Cookie-uri

scurtarea menstruatiei

buna...sunt in a doua zi de menstruatie, as avea si eu o intrebare...se poate sa scurtez perioada asta? cu o pastila ceva? doar luna asta...ma vad foarte rar cu pritenul meu si as vrea sa termin mai repede un pic perioada asta, doar aceasta luna...stie cineva vreo pastila ceva?

Postat pe 15 Mai 2009 21:20
eu nu iau pastile dar poti merge la farmacie..ai grija s anu te afecteze in luna urmatoare
alexutzadan
Postat pe 15 Mai 2009 21:45
buburuza draga. in primul rand nu stiu daca exista pastile de scurtare. daca exista vor fi fiind chimice sau hormonale si te pot afecta negativ. nu inteleg totusi care e problema? prietenului tau i-e sila de tine? sigur ca nu poti face nu stiu ce acrobatii, dar un flux normal sau slab se opreste sau se diminueaza in momentele de intimitate. depinde de cum e al tau si cat dureaza. in a treia zi ar fi slab si in a 4a trecut.
eleain
Postat pe 15 Mai 2009 21:56
nu ;)) am sarit o parte din text, scuze...voiam sa zic ca ma vad cam rar cu el, ca lucreaza si as vrea zilele astea sa se intample, cat mai sta si el pe acasa,

Postat pe 15 Mai 2009 22:01
flux normal am cam 5 zile si slab inca vreo 2 :(

Postat pe 15 Mai 2009 22:02
:( pai atunci spune-i sa mai stea/astepte doua zile. sau ehmm...
eleain
Postat pe 16 Mai 2009 11:33
Poti incerca ceva natural. Lemn dulce, de exemplu. Cica si ginkgo biloba ar avea acelasi efect.
Sarah_healthy
Postat pe 16 Mai 2009 18:06
Buna ziua,
Doresc sa va impartasesc cateva detalii despre un produs NOU, unic pe piata din Romania. Este vorba despre absorbante active LOVE MOON ale corporatiei Winalite (www.edera.ro) care se deosebesc de oricare altele, prin faptul ca au incorporat in ele o banda dintr-un materal special (patentat) care, in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi. Este un produs revolutionar, cu actiune imediata si eficace. Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva) avand astfel efecte benefice in starea generala de sanatate si in numeroase afectiuni : eroziune si infectii ale colului uterin cu toate tipurile de bacterii, candidoze, chist ovarian, miom uterin, fibromiom, endometrioza, infectia cailor urinare, prolaps vaginal, incontinenta urinara, arsuri si uscaciune vaginala (la menopauza), dismenoree, scurgeri excesive, herpes, cancer de col uterin etc. Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie. In plus, elimina mirosurile. Atentie ! - foarte important este ca se livreaza impreuna cu un card de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate (in special a colului uterin) etc. In Romania aceste produse abea incep sa fie cunoscute, in lume fiind deja un miliard de beneficiari ai produsului In lume, inclusiv in America, se afla pe piata deja de 2 ani. Produsele au cetificate FDA-USA si UE. Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa. O veste foarte bine primita de doamne si domnisoare care au optat deja pentru absorbantele LOVE MOON : de curand produsele firmei noastre s-au diversificat, iar preturile s-au micsorat, devenind mult mai atractive si accesibile tuturor femeilor care au probleme de sanatate sau doresc sa le previna. De acum inainte veti putea beneficia nu numai de absorbantele pentru ciclu normal, ciclu abundent sau pentru uz zilnic, ci si de absorbante mini, absorbantele pentru bikini, talpici cu emisii de infrarosii si de ioni negativi sau seturi cu plasturi impotriva durerilor de ciclu (ofera mai mult de 16 ore de alinare a durerilor, disconfort abdominal, eliminarea durerilor cauzate de raceala si este ideal pentru intretinerea ovarelor sau ingrijirea dupa avort).
.
Relatii : loapersonal@yahoo.com si 0745.074.755
deliapetrescu@yahoo.com
Postat pe 28 Iulie 2009 09:47
Nu te ingrijora,daca pleaca,ii tin eu locul,cat e plecat.
gbispas
Postat pe 28 Ianuarie 2010 19:02
Pentru a opri menstruatia, trebuie sa faci o injectie cu vitamina K. Se gaseste la farmacie, faci o singura injectie, nu-ti dauneaza cu nimic si la cateva ore dupa ce ai facut injectia, se opreste menstruatia. Mult succes
mcn_simona_yahoo_com
Postat pe 2 Aprilie 2010 08:29
Nu vreau sa par proasta sau ceva de genul dar maine e revelionul si il fac cu prietenul meu 3 zile la cabana . Deja l`am refuzat de cateva ori si in noaptea dintre ani as fi vrut sa fie ceva special dar din pacate de 2 zile mi`a venit. Unde trebuie facuta injectia ? Stii cumva cat costa vitamina K ?
Multumesc mult !
no_shit
Postat pe 30 Decembrie 2010 21:54
Nu fa prostii....nu merita pentru inca 2-3 zile...
kudika226898
Postat pe 31 Decembrie 2010 00:35
De la: , la data 2009-05-15 21:20:07buna...sunt in a doua zi de menstruatie, as avea si eu o intrebare...se poate sa scurtez perioada asta? cu o pastila ceva? doar luna asta...ma vad foarte rar cu pritenul meu si as vrea sa termin mai repede un pic perioada asta, doar aceasta luna...stie cineva vreo pastila ceva?








... exista una ... cu concentrat de ... neuroni ... ... care o sa fie urmatoarea ''problema'' de rezolvat din dragoste pentru ... gigel ? ...
marco918
Postat pe 31 Decembrie 2010 00:51
De la: , la data 2009-05-15 22:01:54nu ;)) am sarit o parte din text, scuze...voiam sa zic ca ma vad cam rar cu el, ca lucreaza si as vrea zilele astea sa se intample, cat mai sta si el pe acasa,


fata mea cati ani ai??? asa nerabdatoare esti sa te culci cu el??? sa astepte mai bine sa iti treaca menstruatia si dupa aceea poti sa te culci cu el.......doamne asa rau duce lipsa???
kudika017543
Postat pe 13 Ianuarie 2011 20:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ac YAZ 3 De la: kudika387714 7 Noiembrie 2011 07:51
menstruatie 2 De la: hapciucalipta 1 Septembrie 2009 19:44
sint infectata?cu ce?care o fi cauza? 43 De la: didyi 17 Decembrie 2011 14:05
VIRUSUL PAPILOMA UMAN 5 De la: tudor_tan 31 Martie 2010 21:17
Intarzieri indelungate ale ciclului menstrual, amenoreee sau ce... 16 De la: ioanabobocea 20 Noiembrie 2009 18:50