Setari Cookie-uri

dezinteres fata de sex

buna! sunt o femeie de 32 ani, casatorita, care isi doreste enorm un copil-as face orice sa il am-dar sotul meu nu mai face sex cu mine. nu cred ca are pe altcineva -ca nu lipseste de acasa decat la munca- dar numeroasele noastre incercari de a avea un copil cred i-a pierit pofta de sex.
nu stiu ce sa fac -vreau acest copil, dar nu am cu cine sa il fac-cum s-ar spune
voi ce parere aveti?
nu mai vrea sa mearga nici la doctori ptr a continua investigatiile si tratamentele- mentionez ca eu sunt cea care are endometrioza pelvina dar am 50% sanse sa fac un bebe
eu vreau sa ma folosesc de acest lucru , el se pare ca a abandonat batalia si m-a abandonat si pe mine
vreau o parere, va rog
crisclau07
Postat pe 5 Martie 2009 10:48
aici este o problema sigur! faptul ca nu mai vrea sa faceti sex ar trebui sa.ti ridice un semn de intrebare si mai ales ca sexul intr.o casnicie este foarte important.incearca sa discuti cu el in legatura cu asta si fa.l sa inteleaga cat de mult iti doresti un copil cu el.comunicarea este totul.succes!
nuConteaza
Postat pe 5 Martie 2009 10:54
Poate ar fi bine sa mergeti la un consilier marital ... si poate e si pentru el e un timp de retragere in barlog , lasa-l putin sa se reculeaga , nu faci nimic daca il bati la cap.Cred ca nici pemtru el nu-i usor , din cate am inteles a luptat ...
Schatt
Postat pe 5 Martie 2009 10:55
MERCI PTR MESAJE. DAR NU STIU CUM AS PUTEA SA-L CONVING SA MERGEM LA UN CONSILIER MARITAL SI MAI ALES IN ORASUL NOSTRU MIC SI CU PUTINE OFERTE DE ACEST GEN. SI CAT AS PUTEA SA-L MAI ASTEPT ... LIPSA SEXULUI DUREAZA DE 3 LUNI
IN ACESTE LUNI AU FOST CEL PUTIN 3 SANSE DE A RAMANE INSARCINATA SI PE CARE LE-AM RATA. PTR. MINE CEASUL BIOLOGIC BATE ... SI NU IN FAVOAREA MEA.STAU SI MA GANDESC IN FEL SI CHIP CUM SA FAC SA NE FIE BINE. CREDETI-MA CA AM AJUNS SA MA DOARE IN COSUL PIEPTULUI DE LA ATATA OFTAT
crisclau07
Postat pe 6 Martie 2009 09:56
Cred ca ar trebui sa afli daca si el isi doreste cu adevarat un copil sau s-a speriat de responsabilitate. Se intampla des. Ar trebui sa afli asta pentru ca e mai bine sa mai amani decat sa faci copilul si sa dea bir cu fugitii sau sa te lase sa te chinui singura cu el.Ai grija acum ca sa nu plangi mai tarziu.Un barbat responsabil se cunoaste din multe semne, cum ar fi si asta. Se pare ca sunt niste probleme nediscutate intre voi.
Arlene
Postat pe 10 Martie 2009 15:08
buna
nu cred ca e dezinteres fata de sex ci fata de tine asa ca nu te mai chinui sa faci un copil cel putin cu el
el nu te vrea pe tine dar copilul nici atat pt ca ii aminteste de tine
la varsta lui nu cred ca nu face sex
afla mai multe si nu te plange cand nu vrea sa mai vina acasa
succes!nu te supara ca vb direct
ninasave
Postat pe 10 Martie 2009 21:48
salut. merci ptr mesaje chiar daca sunt mai directe si mai dureroase
eu nu cred ca nu mai e interesat de mine -- ar pleca si s-ar muta acasa la maica-sa. poate e afectat atat de mult de toate si de neputinta de a-mi oferi ce imi doresc-un copil, casa- si el nu poate din punct de vedere financiar ca s-a inchis in el
nu mai vb cu nimeni(acum o luna ne-a murit si catelul care era sufletul sau si nici nu aduce vorba de el) si il vad ca sufera dar imi e frica sa vb cu el sa nu ma respinga
nu stiu ce sa fac si cum sa-mi recapat sotul
crisclau07
Postat pe 12 Martie 2009 11:24
Daca aveti asa probleme financiare mari pentru ce te mai apuci sa aduci inca un suflet pe lume sa il chinuiti si pe el? Cred ca sotul tau e mai realist decat tine care probabil ai intrat in criza varstei si vrei sa faci un copil.Dupa ce o sa il faci si o sa vezi ca nu va ajung banii si e greu, tot pe el o sa il acuzi in gandul tau ca nu e in stare sa va ofere o viata mai buna. Cred ca el este foarte deprimat de aia s-a inchis in el. Simte ca nu este in stare sa faca ce trebuie ca sa va fie bine. daca tu insisti sa faceti un copil acum e ca si cum ii arati ca nu iti pasa de ce simte el pentru ca este in contradictie cu sentimentul lui de esec.
Arlene
Postat pe 12 Martie 2009 18:40
monica, scuza-ma ca-mi permit, dar de ce esti atat de obsedata sa devii mama? esti tanara si te stresezi singura si l-ai stresat si pe sotul tau. sa ai un copil nu e un exercitiu fizic, conceptia trebuie sa fie spontana, nu organizata cu program de fertilizare si temperaturi bazale si alte prostii. nu cred ca sotul tau te inseala, dar te va parasi in curand, esti pe marginea prapastiei cu stresul de a avea copii si-l tragi si pe el dupa tine. oricine s-ar salva de la asa ceva.
cand esti stresata NU ramai insarcinata nici cu doctori nici cu tratamente sau altceva.
cred ca vei avea copii daca inveti sa fii relaxata si faci dragoste pentru ca-l doresti pe sotul tau, nu cu gandul fix de a ramane. ati avea amandoi de castigat in armonie si in plus se va intampla si "miracolul" cand incetezi cu fixatiile.
eleain
Postat pe 12 Martie 2009 19:59
draga monica
crezi ca parintii tai au putut sa iti ofere tot ce ai vrut tu?nu cred.si totusi ai venit pe lume asa cum e buna rea.de noi depinde sa o facem mai buna.sa ne bucuram de putin pt ca fericirea nu vine cu vagonul .nu te supara dar un copil cate greutati iti face tot ai un strop de bucurie daca stii sa te bucuri
sanatate si sa ai parte de tot ce vrei sa ai!
ninasave
Postat pe 12 Martie 2009 21:55
scuze, era pentru crisclau mesajul, nu pentru monica
eleain
Postat pe 12 Martie 2009 21:59
pt crisclau
vorbeste cu sotul tau si vezi ce vrea
nu te certa ci asculta-l iar daca nu reusiti sa faceti copil infiati ca nu e nimic daca nu il nasti tu.iar pt sot oricum nu il poarta in pantec el asa ca nu e nicio deosebire daca il nasti tu sau alta mama.fara un copil nu are rost sa muncesti toata viata
toate pe lume au un rost al lor,casatoria copii,, nu te da batuta si vorbeste cu sotul tau deschis ca daca nu va indepartati si nu se stie
primul pas e facut ca deja spui ca nu mai faceti dragoste ceea ce la varsta voastra e f grav daca nu are cumva pe altcineva
succes si sa auzim de bine
ninasave
Postat pe 12 Martie 2009 22:03
merci elena_23_58. se vede ca ai o experinta de viata mai mare ca noi.. nici parintii mei nu au avut averi si ne-au adus pe lume - pe mine si pe fratele meu-si a fost bine. mama a ramas vaduva la 38 ani dar ne-a avut pe noi
eu sufar foarte mult ca trece timpul si nu simt ca muncesc si eu ptr cineva.V-am mai spus.. mi-a murit catelul care era ca si copilul meu si de cate ori vin acasa simt ca e casa goala. Nu stiu ce voi face cand nu va ma fi nici al doilea catel... voi fi eu si sotul meu si casa goala. ei ne intampinau cand veneam de la seviciu... e foarte greu... cine nu trece prin asa ceva nu are de unde sa stie cum e. nu sunt exagerata dar cand ai atat dragoste de oferit o dai si unui caine.... "din bucata mea de paine am hranit un om si-un caine. Cainele ma recunoaste, omul nu ma mai cunoaste"
Multumesc ptr. mesaj...macar aici imi mai descarc si eu sufletul.
crisclau07
Postat pe 17 Martie 2009 11:28
:::: MonicaTulcea ::::: Draga Monica, nu cred ca este cazul sa tragi concluzii pripite, in aceasta situatie, cred ca ea s-a exprimat cat de cat concludent .. chiar daca a fost evaziv sau nu raspunsul ei. Ca sa aduci pe lume un copil nu iti trebuie sa fi miliardar sau milionar in euro, ci trebuie sa iti asumi anumite responsabilitati. Nu cred ca exista vreo femeie sa nu-si doreasca macar un copil. Nu iti doresc sa ajungi in situatia in care sa iti doresti asta, si nu-l poti avea.
De exemplu la mine este alta situatie: sotul meu isi doreste un copil enorm de mult, numai ca eu ... am amanat perioada, si incerc sa o mai aman pana anul urmator, deoarece am de pus pe "picioare" o afacere si dupa ce observ rezultatul atunci pot spune ca da, pot face un copil.

::::: In legatura cu sotul tau .... nu pot spune ca este o problema, probabil se vede neputincios in fata acestei situatii, si il framanta acest gand. In situatia in care esti tu, a fost si prietena mea, si pana la urma a ajuns sa faca un bebelus ... si are o casnicie fericita, si nu-i trebuiesc averi sa isi creasca copilul (pt MonicaTulcea ... in special).

::::: Deci, MonicaTulcea, tragem concluzia, ca pentru a fi fericiti, si de a avea un strop de iubire, nu ne trebuiesc averi, sunt oameni bogati care n-au cunoscut fericirea si implinirea sufleteasca, dar asta nu inseamna ca daca nu avem banisori, trebuie sa fim nefericiti, si sa ne scarbim si de noi insine.

::::: Este adevarat ca din cand in cand "dragostea mai trece si prin stomac", dar si cu stomacul plin si nefericit ... nu suna bine deloc, e mai bine, cu stomacul pe jumatate (ti si la dieta), dar fericit de-a dreptul.

::::: Va urez multa bafta in continuare, si va sfatuiesc sa nu trageti concluzii pripite si sa faceti afirmatii nefondate, pentru ca nu e bine, si nu isi au rostul.
elizamihaela2004
Postat pe 6 Mai 2009 08:35
intai vorbeste cu el, vezi daca isi doreste asta, apoi incearca remedii naturiste care au dat rezultate, exemplu MULTI MACA de la forever.

http://mary.dlb.ro/
healthy001546
Postat pe 12 Iunie 2009 10:40
buna imi place ce sfaturi ai dat in cazul fetei care vrea copil neaparat sa cresti un copil nui usor in zilele de azi si nui poti oferi cit de mult te-ai straduii tot ce vrea asteas timpurile nui vina nici a noastra nici a lor
kudika078676
Postat pe 14 Iulie 2009 13:18
poate e steril si nu vrei ca tu sa afli
Lavinia92
Postat pe 23 Iulie 2009 18:35
Daca esti suta la suta sanatoasa, eu sunt, iti fac eu unul.
Stiu suna comic, insa cred ca orice barbat ar dori un asemenea job.
Sunt sincer si deschis, nu am de gind sa te insult sau sa te supar.
DanWood70
Postat pe 16 August 2009 07:39
provoaca-lla o discutie...cred ca prima problema este lipsa intimitatii in cuplu...probabil lupta pe care ati dus-o pt a avea un copil l-a epuizat prea mult..ati facut sex numai pt concepere si nu pt a va simti bine..luati-va un mic concediu...plecati undeva la munte..de ex.trebuie schimbat un pic peisajul si discutia despre un bebe.regasiti-va pe voi,iubirea si pasiunea care va leaga si apoi totul vine de la sine.o sa vina si copilul.rabdare...mult succes!!!
healthy006555
Postat pe 23 Septembrie 2009 17:09
nimeni nu este in masura sa iti dea sfatul potrivit deoarece numai tu poti gasi raspunsul la intrebarea ta ,gandind si analizand problema cu mult mai multa atentie in primul rand tu iti cunosti sotul cel mai bine ,tu trebuie sa sti daca isi doreste un copil ,tu trebuie sa sti daca te mai iubeste cu adevarat si infinal tu trebuie sa sa sti si sa afli de ce nu mai vrea sa faca sex in cazul tau dragoste .nu stiu daca lipseste comunicarea intre voi pe toate aceste teme dar daca da atunci tot tu esti in masura sa iei o hotarare in privinta asta .eu nu pot avea copii desi imi doresc si te inteleg perfect dar comunicarea in cuplu este cea mai importanta si te ajuta in final sa iei o hotarare .iti doresc mult norok sa ai un copil frumos si sanatos si multa bafta o zi minunata .
DANA_DGG
Postat pe 24 Septembrie 2009 08:52
cel mai corect raspuns.BRAVO!Fara comunicare nu se poate face nimic.Eu la inceput am trecut prin asa ceva,si ajunsesem sa-mi pun problema unei despartiri.Dar cu timpul cu rabdare si mai multa insistenta si pasiune problema se va rezolva.Important e sa existe iubire.
pescarul_healthy
Postat pe 24 Septembrie 2009 11:38
De la: DANA_DGG, la data 2009-09-24 08:52:22nimeni nu este in masura sa iti dea sfatul potrivit deoarece numai tu poti gasi raspunsul la intrebarea ta ,gandind si analizand problema cu mult mai multa atentie in primul rand tu iti cunosti sotul cel mai bine ,tu trebuie sa sti daca isi doreste un copil ,tu trebuie sa sti daca te mai iubeste cu adevarat si infinal tu trebuie sa sa sti si sa afli de ce nu mai vrea sa faca sex in cazul tau dragoste .nu stiu daca lipseste comunicarea intre voi pe toate aceste teme dar daca da atunci tot tu esti in masura sa iei o hotarare in privinta asta .eu nu pot avea copii desi imi doresc si te inteleg perfect dar comunicarea in cuplu este cea mai importanta si te ajuta in final sa iei o hotarare .iti doresc mult norok sa ai un copil frumos si sanatos si multa bafta o zi minunata .


Sau a fost transformat intr-o ''MASINA DE FACUT SEX''(motivata),si atunci nu mai poate avea erectie. La barbati sexul nu se face la comanda.A devenit emotiv si nu mai poate avea erectie. S-a inchis in el din a cest motiv. Barbatii sufera foarte mult dein aceasta cauza si devin depresivi. Sfatul meu este ca; trebuie sa discuti cu el asa ca doi buni prieteni si daca nu-si explica de ce a devenit apatic .., sa mergeti la un SEXOLOG,care va consiliaza pe amandoi. Eu raman la concluzia ca , a fost prea stresat si folosit ca masina de facut copii. Erectia la barbati sunt stimuli/nerv. Cum dealtfel si la femeii. La obsesia care o are pt. copii nu este exclus ca si femeia sa devina frigida. Daca continui cu aceasta obsesie, veti constata ca la un moment dat si ea va deveni frigida(daca nu cumva este deja),deocamndata cred ca face confuzie intre placerea de a face sex si obligatia de a face sex, motivat pentru pocreere. Daca sunteti din zona moldovei, mergeti la spitalul Sf. Spiridon Iasi. La prof Zbranca endocrinolog cu doctorat in sexologie. Stiu persoane care au rezolvat astfel de probleme, aproape identice.
O zi buna !
dorina27
Postat pe 19 Octombrie 2009 09:23
a priva o femeie de a fi mama e echivalent cu a comite o crima.te ajut cu cea mai mare placere.magelan_corsar e id meu.te astept sa vb pe mess
magelan
Postat pe 30 Octombrie 2009 11:59
tarot_healthy
Postat pe 3 Noiembrie 2009 13:49
De la: crisclau07, la data 2009-03-05 10:48:49buna! sunt o femeie de 32 ani, casatorita, care isi doreste enorm un copil-as face orice sa il am-dar sotul meu nu mai face sex cu mine. nu cred ca are pe altcineva -ca nu lipseste de acasa decat la munca- dar numeroasele noastre incercari de a avea un copil cred i-a pierit pofta de sex.
nu stiu ce sa fac -vreau acest copil, dar nu am cu cine sa il fac-cum s-ar spune
voi ce parere aveti?
nu mai vrea sa mearga nici la doctori ptr a continua investigatiile si tratamentele- mentionez ca eu sunt cea care are endometrioza pelvina dar am 50% sanse sa fac un bebe
eu vreau sa ma folosesc de acest lucru , el se pare ca a abandonat batalia si m-a abandonat si pe mine
vreau o parere, va rog
enoliana
Postat pe 22 Noiembrie 2009 05:20
buna! suntem in aceeasi situatie! degeaba ti as recomanda sa vb cu el, da i incapatanat si l ia pe nu in brate.........as vrea sa stiu dak ai reusit si ai totusi un bebe pana acum, dak da sa mi comunici si mie ce a dat rezultat! ppk
adina81
Postat pe 22 Februarie 2010 06:52
De la: magelan, la data 2009-10-30 11:59:58a priva o femeie de a fi mama e echivalent cu a comite o crima.te ajut cu cea mai mare placere.magelan_corsar e id meu.te astept sa vb pe mess


magellan nu se scrie cu doi L?


eleain
Postat pe 22 Februarie 2010 15:27
INCERCATI....MERITA!!!!

http://www.e-joculet.ro/punctaj.php?user=zghiby&id_user=5582
gaby_scumpyk
Postat pe 23 Februarie 2010 14:15
De la: eleain, la data 2009-03-12 19:59:29monica, scuza-ma ca-mi permit, dar de ce esti atat de obsedata sa devii mama? esti tanara si te stresezi singura si l-ai stresat si pe sotul tau. sa ai un copil nu e un exercitiu fizic, conceptia trebuie sa fie spontana, nu organizata cu program de fertilizare si temperaturi bazale si alte prostii. nu cred ca sotul tau te inseala, dar te va parasi in curand, esti pe marginea prapastiei cu stresul de a avea copii si-l tragi si pe el dupa tine. oricine s-ar salva de la asa ceva.
cand esti stresata NU ramai insarcinata nici cu doctori nici cu tratamente sau altceva.
cred ca vei avea copii daca inveti sa fii relaxata si faci dragoste pentru ca-l doresti pe sotul tau, nu cu gandul fix de a ramane. ati avea amandoi de castigat in armonie si in plus se va intampla si "miracolul" cand incetezi cu fixatiile.

Cea mai buna parere de pana acum !
kudika077480
Postat pe 31 Martie 2010 10:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
fibrom uterin 23 De la: stem_29 11 Iulie 2010 23:56
PRESTARI SERVICII MEDICALE LA DOMICILIUL PACIENTULUI 1 De la: asmed_anca 21 Decembrie 2008 00:48
Infectie HPV 30 De la: ffbianca85 4 Noiembrie 2010 11:58
probleme 8 De la: office_salinasusesi_ro 19 Martie 2010 06:36
fibrodenom 3 De la: crysa_tm 14 Iulie 2010 10:11