Setari Cookie-uri

displazie severe c 3

buna.am nevoie de un sfat.in luna martie miam facut primu test pap si mia iesit c3 apoi am mai facut unu,mia iesit la fel,miam facut biopsie si mia iesit displazie severa cin3.doctorul la care am umblat mia spus ca am nevoie sami fac o operatie dar mia cerut prea multi bani pt ca nu lucru si nu am asigurare,am copil mic de 11 luni.am fost la alt doctor ,ma consultat si mia spus ca nu se vede sa fie asa grav cum mia iesit analizele mia dat un tratament cu ovule si mai vrea sami faca un test dupa ciclu.ce sa fac dupa care doctor sa ma iau?asa grava e boala asta?va rog ajutatima scrietimi pe id.sabrinakrieb.
healthy002431
Postat pe 22 Mai 2009 22:30
Ai repetat analizele?Rezultatele au fost aceleasi, sau au iesit mai bine?
elisa26
Postat pe 4 August 2009 00:21
nu te panica, eu am avut c 4, am trecut de biopsie si de conizatie si acum sunt bine...daca ii ceva mai bine sa te operezi din timp sa nu evolueze...
healthy003603
Postat pe 6 August 2009 14:27
buna, eu acum am citit mesajul tau, pot sa-ti spun ca am avut si eu aceeasi problema si am reusit sa rezolv prin tratament cu acupunctura si fitoterapie la un medic ffff buna dar cu un efort financiar; sfatul meu este sa eviti operatia pe cat posibil, sa incerci un tratament naturist sipana faci rost de bani fa bai cu ceai de galbenele este ffff bun, mai cauta pe net si si vei gasi remedii naturiste; cand faci rost de bani mergi la medicul la care am fost eu si vei fi fff multumita si nu va mai fi nevoie de operatie; NUMAI TU HOTARASTI CE E BINE PENTRU TINE; dar chbzuieste bine, documenteaza-te mult inainte de a hotari ce vei face; sanatate
healthy002030
Postat pe 19 Septembrie 2009 01:25
buna si eu am avut aceeasi problema dar prin tratament si spalaturi vaginale cu ceaiuri de galbenele displazia s-a micsorat la 2 deci te rog sa consulti si alt medic....multa sanatate
lili_ionescu39
Postat pe 29 Ianuarie 2010 08:18
De la: healthy002431, la data 2009-05-22 22:30:04buna.am nevoie de un sfat.in luna martie miam facut primu test pap si mia iesit c3 apoi am mai facut unu,mia iesit la fel,miam facut biopsie si mia iesit displazie severa cin3.doctorul la care am umblat mia spus ca am nevoie sami fac o operatie dar mia cerut prea multi bani pt ca nu lucru si nu am asigurare,am copil mic de 11 luni.am fost la alt doctor ,ma consultat si mia spus ca nu se vede sa fie asa grav cum mia iesit analizele mia dat un tratament cu ovule si mai vrea sami faca un test dupa ciclu.ce sa fac dupa care doctor sa ma iau?asa grava e boala asta?va rog ajutatima scrietimi pe id.sabrinakrieb.


eu zic sa faci in vreun fel asigurare si sa te operezi, se poate transforma in cancer. sotul tau nu lucreaza? vreunul dintre parintii tai nu-i pensionar ca sa te ia pe asigurarea lui? una e ce se vede si alta e ce ti-a iesit la analiza... biopsia nu minte si daca din acel rezultat a reiesit ca trebuie sa te operezi, pai e musai, umbland din doctor in doctor, pana sa-l gasesti pe cel mai ieftin, nu faci decat sa lasi sa se agraveze...
camiflorea
Postat pe 29 Ianuarie 2010 08:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mesele dese 14 De la: Bangau_Dragos 22 Martie 2010 16:49
RETETA MEA DE SALBIT 123 De la: migabgo 30 Octombrie 2013 10:42
Legumele de gătit lent scad conținutul lor nutritiv? 1 De la: kudika_1040928 30 Iulie 2020 17:47
relatia mama fiu 5 De la: brun3tu 24 Noiembrie 2010 20:58
4YOU iti propune o noutate----mezoterapia virtuala 5 De la: cornel_sabin 27 Februarie 2010 00:12