Setari Cookie-uri

cumparati produse cosmetice romanesti?

Buna tuturor! As dori sa va intreb daca folositi produse cosmetice romanesti.Daca nu-de ce nu?( vi se par de calitate proasta,vi se par prea ieftine sau va deranjeaza ambalajele lor nu prea inspirate-la unele?).Daca da-de care (ce marci) si de unde vi le procurati: magazin,farmacie sau magazine online.As mai vrea sa stiu cit de usor gasiti in magazin sau farmacie ceea ce cautati.
Eu le folosesc de mult,dar la farmacie mi se pare ca sunt foarte scumpe,iar la supermarket nu gasesc ce vreau: gasesc de exemplu crema,nu si demachiantul sau tonicul din aceeasi gama...Cumparaturile online nu imi surid.Daca vreau sa imi iau doar un lapte demachaint Doina,platesc taxa de transport mai mare decit costul lui??
De asemenea,orice pareri si sfaturi privitoare la cosmeticale romanesti,sunt binevenite.
La final,va voi ruga sa imi spuneti in ce grupa de virsta va incadrati: 18-25;26-35;36-45;peste 46.
Va multumesc.
Alina_Ml
Postat pe 24 Iulie 2010 22:55
buna! folosesc plicuri cu argila ana arslan cred...nu ma mai duc pana la baie sa ma uit ce marca sunt, imi mai fac uneori masti de fata...si o crema anticelulita de la elmiplant, cu care ma mai masez cand imi aduc aminte. am folosit si crema de fata elmiplant dar nu prea m'am impacat cu ea...
stefyy86
Postat pe 13 August 2010 22:51
da...farmec...creme in general si sapunul lichid.....
_oktober_
Postat pe 13 August 2010 22:56
De la: Alina_Moldovan, la data 2010-07-24 22:55:57Buna tuturor! As dori sa va intreb daca folositi produse cosmetice romanesti.Daca nu-de ce nu?( vi se par de calitate proasta,vi se par prea ieftine sau va deranjeaza ambalajele lor nu prea inspirate-la unele?).Daca da-de care (ce marci) si de unde vi le procurati: magazin,farmacie sau magazine online.As mai vrea sa stiu cit de usor gasiti in magazin sau farmacie ceea ce cautati.
Eu le folosesc de mult,dar la farmacie mi se pare ca sunt foarte scumpe,iar la supermarket nu gasesc ce vreau: gasesc de exemplu crema,nu si demachiantul sau tonicul din aceeasi gama...Cumparaturile online nu imi surid.Daca vreau sa imi iau doar un lapte demachaint Doina,platesc taxa de transport mai mare decit costul lui??
De asemenea,orice pareri si sfaturi privitoare la cosmeticale romanesti,sunt binevenite.
La final,va voi ruga sa imi spuneti in ce grupa de virsta va incadrati: 18-25;26-35;36-45;peste 46.
Va multumesc.







... romancele, de obicei, nu folosesc articole romanesti din doua motive - snobism (acelasi al tarancilor aduse la oras si pentru care posesia de tigari kent si sapun lux era dovada ca s-au realizat) sau ignoranta ... una peste alta niciunei nu ii pica vreo fisa atunci cind cumpara cosmetice straine, ca cumpara doar reclama si ambalaje frumoase ... mai ales cind vorbesti de anumite marci chestia devine penibila ... ambalajul depaseste valoarea continutului cu mult si cu toate profiturile progresive oferite ciurdei de vinzatori tot reusesc sa faca profituri bunicele in conditiile in care preturile sint anormal de scazute pentru calitatea promisa ... asta asa ca o chestie care te izbeste ...

marco918
Postat pe 13 August 2010 23:09
De la: marco918, la data 2010-08-13 23:09:39
De la: Alina_Moldovan, la data 2010-07-24 22:55:57Buna tuturor! As dori sa va intreb daca folositi produse cosmetice romanesti.Daca nu-de ce nu?( vi se par de calitate proasta,vi se par prea ieftine sau va deranjeaza ambalajele lor nu prea inspirate-la unele?).Daca da-de care (ce marci) si de unde vi le procurati: magazin,farmacie sau magazine online.As mai vrea sa stiu cit de usor gasiti in magazin sau farmacie ceea ce cautati.
Eu le folosesc de mult,dar la farmacie mi se pare ca sunt foarte scumpe,iar la supermarket nu gasesc ce vreau: gasesc de exemplu crema,nu si demachiantul sau tonicul din aceeasi gama...Cumparaturile online nu imi surid.Daca vreau sa imi iau doar un lapte demachaint Doina,platesc taxa de transport mai mare decit costul lui??
De asemenea,orice pareri si sfaturi privitoare la cosmeticale romanesti,sunt binevenite.
La final,va voi ruga sa imi spuneti in ce grupa de virsta va incadrati: 18-25;26-35;36-45;peste 46.
Va multumesc.







... romancele, de obicei, nu folosesc articole romanesti din doua motive - snobism (acelasi al tarancilor aduse la oras si pentru care posesia de tigari kent si sapun lux era dovada ca s-au realizat) sau ignoranta ... una peste alta niciunei nu ii pica vreo fisa atunci cind cumpara cosmetice straine, ca cumpara doar reclama si ambalaje frumoase ... mai ales cind vorbesti de anumite marci chestia devine penibila ... ambalajul depaseste valoarea continutului cu mult si cu toate profiturile progresive oferite ciurdei de vinzatori tot reusesc sa faca profituri bunicele in conditiile in care preturile sint anormal de scazute pentru calitatea promisa ... asta asa ca o chestie care te izbeste ...



eu cred ca totul depinde de marketing, cum isi stie vinde producatorul marfa.
cu cat faci mai multa reclama, cu atat ti se va vinde produsul mai bine
in momentul de fata, producatorii romani nu prea pun baza pe reclama, fie e prea scumpa, fie considera ca marfa buna nu are nevoie de propaganda..insa multe care se uita le tv, pun mare baza pe ce vad, si cat e mai frumoasa reclama..cu atat vor opta mai repede pt un produs frumos colorat si ambalat decatr pt unul care are ambajaj rudimentar insa e de o calilate buna.
_calandrinon_
Postat pe 13 August 2010 23:19
De la: _calandrinon_, la data 2010-08-13 23:19:41
De la: marco918, la data 2010-08-13 23:09:39
De la: Alina_Moldovan, la data 2010-07-24 22:55:57Buna tuturor! As dori sa va intreb daca folositi produse cosmetice romanesti.Daca nu-de ce nu?( vi se par de calitate proasta,vi se par prea ieftine sau va deranjeaza ambalajele lor nu prea inspirate-la unele?).Daca da-de care (ce marci) si de unde vi le procurati: magazin,farmacie sau magazine online.As mai vrea sa stiu cit de usor gasiti in magazin sau farmacie ceea ce cautati.
Eu le folosesc de mult,dar la farmacie mi se pare ca sunt foarte scumpe,iar la supermarket nu gasesc ce vreau: gasesc de exemplu crema,nu si demachiantul sau tonicul din aceeasi gama...Cumparaturile online nu imi surid.Daca vreau sa imi iau doar un lapte demachaint Doina,platesc taxa de transport mai mare decit costul lui??
De asemenea,orice pareri si sfaturi privitoare la cosmeticale romanesti,sunt binevenite.
La final,va voi ruga sa imi spuneti in ce grupa de virsta va incadrati: 18-25;26-35;36-45;peste 46.
Va multumesc.







... romancele, de obicei, nu folosesc articole romanesti din doua motive - snobism (acelasi al tarancilor aduse la oras si pentru care posesia de tigari kent si sapun lux era dovada ca s-au realizat) sau ignoranta ... una peste alta niciunei nu ii pica vreo fisa atunci cind cumpara cosmetice straine, ca cumpara doar reclama si ambalaje frumoase ... mai ales cind vorbesti de anumite marci chestia devine penibila ... ambalajul depaseste valoarea continutului cu mult si cu toate profiturile progresive oferite ciurdei de vinzatori tot reusesc sa faca profituri bunicele in conditiile in care preturile sint anormal de scazute pentru calitatea promisa ... asta asa ca o chestie care te izbeste ...



eu cred ca totul depinde de marketing, cum isi stie vinde producatorul marfa.
cu cat faci mai multa reclama, cu atat ti se va vinde produsul mai bine
in momentul de fata, producatorii romani nu prea pun baza pe reclama, fie e prea scumpa, fie considera ca marfa buna nu are nevoie de propaganda..insa multe care se uita le tv, pun mare baza pe ce vad, si cat e mai frumoasa reclama..cu atat vor opta mai repede pt un produs frumos colorat si ambalat decatr pt unul care are ambajaj rudimentar insa e de o calilate buna.








... producatorii romani au fost pusi de butuci de clientii ... romani ... nu poti sa faci reclama daca nu ai vinzare ca macar angajatii sa isi primeasca salariul ... daca te duci in orice tara vei vedea un nationalism vis a vis de produsele autohtone ... numai si pentru motivul ca stiu cui sa ii bata obrazul ... pina si licentele au fost furate de la noi ... toate produsele pe baza de Q10 si chestii similare sint furate din cercetarile Anei Aslan ... odata cu moartea ei toti au fost mai mult decit incintati sa le dea diverse nume si sa se laude ... cu toate ca nu au la baza nici o cercetare de nivelul initial ...
marco918
Postat pe 13 August 2010 23:27
De la: marco918, la data 2010-08-13 23:27:29
... producatorii romani au fost pusi de butuci de clientii ... romani ... nu poti sa faci reclama daca nu ai vinzare ca macar angajatii sa isi primeasca salariul ... daca te duci in orice tara vei vedea un nationalism vis a vis de produsele autohtone ... numai si pentru motivul ca stiu cui sa ii bata obrazul ... pina si licentele au fost furate de la noi ... toate produsele pe baza de Q10 si chestii similare sint furate din cercetarile Anei Aslan ... odata cu moartea ei toti au fost mai mult decit incintati sa le dea diverse nume si sa se laude ... cu toate ca nu au la baza nici o cercetare de nivelul initial ...


farmec distribuie produse international, nu stiu detalii despre produsele create de Ana Aslan in ceea ce priveste coenzima Q10, spre fericire mea nu am avut nevoia sa folosesc inca, insa stiu ca produsele ei pe baza de vitamina H3, si anume gama Gerovital, sunt folosite si acum, si sunt brevetate.
sa stii ca reclama nu e chiar asa scumpa, avand in vedere ca Farmec se afla in cluj, pretul unei reclame prin intermediu statilor de radio nu depaseste 1500 de ron, eu sincer cred ca e un efort minim pt a relasa vanzarile...
_calandrinon_
Postat pe 13 August 2010 23:46
Candva,Gerovital a facut cu adevarat senzatie...
Produse cosmetice romanesti nu mai iau de mult timp...nu pentru ca nu ar mai fi si bune, dar oferta strainilor e mult mai tentanta...
kudika226898
Postat pe 14 August 2010 09:24
Unele produse cosmetice, cum ar fi Farmec, Gerovital & Elmiplant sunt foarte bune, intrec de departe "vrajeli" ca Avon, Oriflame, Garnier etc. Iar preturile sunt mult mai accesibile.
Exista multe produse romanesti de o calitate exceptionala, insa ajung sa fie exportate pentru ca romanii se multumesc cu ambalaje colorate si calitate zero
kudika027415
Postat pe 14 August 2010 11:27
In afara de Aslavital si Gerovital, nu prea ai ce lua in seama la noi...
kudika226898
Postat pe 14 August 2010 11:41
De la: marco918, la data 2010-08-13 23:27:29
De la: _calandrinon_, la data 2010-08-13 23:19:41
De la: marco918, la data 2010-08-13 23:09:39
De la: Alina_Moldovan, la data 2010-07-24 22:55:57Buna tuturor! As dori sa va intreb daca folositi produse cosmetice romanesti.Daca nu-de ce nu?( vi se par de calitate proasta,vi se par prea ieftine sau va deranjeaza ambalajele lor nu prea inspirate-la unele?).Daca da-de care (ce marci) si de unde vi le procurati: magazin,farmacie sau magazine online.As mai vrea sa stiu cit de usor gasiti in magazin sau farmacie ceea ce cautati.
Eu le folosesc de mult,dar la farmacie mi se pare ca sunt foarte scumpe,iar la supermarket nu gasesc ce vreau: gasesc de exemplu crema,nu si demachiantul sau tonicul din aceeasi gama...Cumparaturile online nu imi surid.Daca vreau sa imi iau doar un lapte demachaint Doina,platesc taxa de transport mai mare decit costul lui??
De asemenea,orice pareri si sfaturi privitoare la cosmeticale romanesti,sunt binevenite.
La final,va voi ruga sa imi spuneti in ce grupa de virsta va incadrati: 18-25;26-35;36-45;peste 46.
Va multumesc.







... romancele, de obicei, nu folosesc articole romanesti din doua motive - snobism (acelasi al tarancilor aduse la oras si pentru care posesia de tigari kent si sapun lux era dovada ca s-au realizat) sau ignoranta ... una peste alta niciunei nu ii pica vreo fisa atunci cind cumpara cosmetice straine, ca cumpara doar reclama si ambalaje frumoase ... mai ales cind vorbesti de anumite marci chestia devine penibila ... ambalajul depaseste valoarea continutului cu mult si cu toate profiturile progresive oferite ciurdei de vinzatori tot reusesc sa faca profituri bunicele in conditiile in care preturile sint anormal de scazute pentru calitatea promisa ... asta asa ca o chestie care te izbeste ...



eu cred ca totul depinde de marketing, cum isi stie vinde producatorul marfa.
cu cat faci mai multa reclama, cu atat ti se va vinde produsul mai bine
in momentul de fata, producatorii romani nu prea pun baza pe reclama, fie e prea scumpa, fie considera ca marfa buna nu are nevoie de propaganda..insa multe care se uita le tv, pun mare baza pe ce vad, si cat e mai frumoasa reclama..cu atat vor opta mai repede pt un produs frumos colorat si ambalat decatr pt unul care are ambajaj rudimentar insa e de o calilate buna.








... producatorii romani au fost pusi de butuci de clientii ... romani ... nu poti sa faci reclama daca nu ai vinzare ca macar angajatii sa isi primeasca salariul ... daca te duci in orice tara vei vedea un nationalism vis a vis de produsele autohtone ... numai si pentru motivul ca stiu cui sa ii bata obrazul ... pina si licentele au fost furate de la noi ... toate produsele pe baza de Q10 si chestii similare sint furate din cercetarile Anei Aslan ... odata cu moartea ei toti au fost mai mult decit incintati sa le dea diverse nume si sa se laude ... cu toate ca nu au la baza nici o cercetare de nivelul initial ...

nu este adevarat, marco
nu-si fac reclama si punct
am vazut un documentar acum ceva ani despre Elmiplant si de atunci am inceput sa cumpar Elmiplant. Daca nu vedeam, nu stiam de produse sau le vedeam la raft, dar si fi fost in 2 luntre sa le cumpar pentru ca nu le cunosteam eficienta.
Femeile sunt fidele unui brand care si-a demonstrat eficienta, de aceea este greu sa cumpere altceva despre care nu stiu nimic. De aceea este nevoie de reclama sau de recomandari.
kitty_krieger
Postat pe 14 August 2010 12:34
Desigur ca imi cumpar produse cosmetice romanesti,ASLAVITAL,GEROVITAL...sunt foarte bune si sunt foarte multumita de ele.Am folosit si marci super dar parca nu au dat acelasi randament...nu tot ce este scump este si de calitate si se pare ca majoritatea femeilor din Romania au uitat ca pe timpul lui tovarasul nu prea existau atatea marci si fitze ca acum si inca ceva,mama imi povestea cum ca prin anii 70 si ceva sau chiar si in 80 veneau la noi la tratamentele renumite ale INSTITUTULUI ANA ASLAN chiar si persoane de peste ocean...deci fetelor hai sa lasam produsele care ne-au rapit mintea prin designul si parfumul lor si sa folosim de fapt produse care ne fac bine,nu credeti?
Yellowrose
Postat pe 14 August 2010 12:34
Eu iti recomand sa cauti prin magazine (chiar si hypermarketuri) produsele din gama Bioten cu miere si arnica. Referindu-ne la ambalaj si prezentare nu ai ce sa le reprosezi. Insa nu asta e caracteristica lor de baza. Sunt chiar ok si de foarte buna calitate. Nu contin parabeni, conservanti toxici, miros foarte placut si au exact efectul pe care il astepti cand le cumperi. (eu de ex am tenul foarte uscat si sunt sensibila la absolut orice cosmetice, singurele pe care le puteam folosi erau cele de la Vichy sau la Roche Possay - fiind branduri ale aceluiasi grup).

Cu incredere poti lua Gelul de curatare (un fel de spumant pentru demachiere cu apa) si Crema nutritiva pentru fata sau crema cu scrub pentru curatirea fetei. O sa revii la ele!
Kyiutza
Postat pe 14 August 2010 12:39
Si ca sa fiu on-topic: da, mai ales Elmiplant, sunt produse foarte bune. Mai cumpar Gerovital (diverse creme) si am cumparat un sampon no-name de catina pentru intarirea firului de par si a dat rezultate foarte bune.

@yellowrose si acum mai vin strainii la Ana Aslan pentru tratamente
kitty_krieger
Postat pe 14 August 2010 12:39
A! Am uitat sa raspund complet: in general le cumpar din supermarket, dar si din farmacii din cand in cand. Online n-am cumparat niciodata. Oricum preturile (fie ca le gasesc in magazin sau farmacie) sunt rezonabile si tot sunt mai mici decat produsele echivalente straineze.
Daca vrei sa cumperi online, cumpara mai multe produse in aceeasi comanda si asa iesi in castig.
kitty_krieger
Postat pe 14 August 2010 13:07
BUna,

Sunt femeie, am peste 46 de ani, am folosit si folosesc produse cosmetice si intamplator am lucrat intr-o fabrica in care se produc un segment de produse cosmetice.
Nu cumpar produse romanesti cosmetice -in general- :
- in Romania sistemul de notificare a unui produs cosmetic nu implica verificari sa constati daca produsul respectiv este produs in conditii corespunzatoare-practic- dosarul cere verificari este adevarat dar ce laboratoare le verifica?
- comisia care notifica aceste produse este supusa acelor riscuri ca toata societatea romaneasca :de coruptie
- nu am observat efectele benefice trecute pe ambalaj la unele cosmetice romanesti-; intamplator am primit o crema de fata Garnier si pot sa va spun ca am folosit-o si intradevar se vad efectele
-intamplator foloseam pentru protectia mainilor la locul de munca crema de maini de Farmec- de calitate mi s-a parut a fi cea cu galbenele sau cu miere
- nu stiu in ce mausra sunt testate-acest lucru este valabil si pentru cele straine- in momentul in care folosesti o materie prima care are termen de valabilitate 2 ani de ex si tu o folosesti intr-o receptura in care mergi cu termenul de 3 ani dupa ce ai tinut-o si tu in magazie....
-multe materii prime folosite sunt produse in afara UE si numai testate in firme mari si apoi vandute firmelor producatoare
Acestea sunt o parte -mai sunt inca motive- este adevarat ca fiecare foloseste ceea ce simte ca i se potriveste, ii face bine si ....bani.
kudika314336
Postat pe 15 August 2010 09:41
da, folosesc de la farmec gama cu galbenele. locuiesc in strainatate si imi aduc de cate ori am ocazia. din pacate in europa nu se aude nimic despre ele, si chiar daca stii de ele nu le poti gasi de cumparat. inca am cunostinte mai in varsta care ma roaga sa le aduc eu creme antirid gerovital, ca aici nu gasesc....de fapt si in tara cand vin gasesc destul de greu si vanzatoarele se plang ca lumea tot cere dar nu se aduc asa de multe...chiar nu imi explic oare ce fac firmele producatoare, dorm??...pacat.
DayC
Postat pe 15 August 2010 18:08
eu folosesc crema de epilat farmec rapid (3 minute)...e foarte buna!
roz5blue6lila7
Postat pe 15 August 2010 18:11
Am fost la un seminar de cosmetica la Budapesta....ungurii au o gama de produse profesionale ft asemanatoare cu cele produse de laboratoarele Ana Aslan de la noi...la seminar au fost aduse reviste din strainatate in care produsele respective,cele unguresti,erau votate ca fiind cele mei apreciate de consumatori....cele romanesti la fel...moment in care o cosmeticiana unguroaica mai ca nu a izbucnit in plans de "ciuda" spunand cat de prosti sunt ungurii...exporta tot ce e ft bun,apreciat,dovedit ca fiind eficient dar ei cumpara doar cele straine...atunci m-am gandit la noi..nici noi,romanii nu suntem mai buni! fara suparare....adica produsele de la Farmec de ex au ft mare cautare in strainatate..iar noi ce facem cu ele?
Sunt de acord cu ce spune marco! Pe langa reclama costisitoare mai platesti si cheltuieli de transport etc etc la un produs care "promite" cand isi etaleaza pretul deloc modest pe raft....
_oktober_
Postat pe 15 August 2010 21:07
Daca produsele Farmec sunt comercializate in strainatate, te asigur ca sunt sub alt nume, sub un amabalaj stralucitor si la un pret mult mai mare.
Ca tot vorbeam de Elmiplant. I-a intrebat reporterul de ce nu ies si pe alte piete decat cele romanesti. Raspuns: pentru ca schimbau numele, ambalajul si pretul ar fi fost mult mai mare decat ar fi fost nevoie. Practic, n-ar mai fi fost Elmiplant. Consider ca daca si-ar face nitica reclama, romanii s-ar inghesui sa cumpere aceste produse. Ma refer la produsele cosmetice romanesti in general, caci mi se pare ca am vazut reclame la Elmiplant prin reviste.
kitty_krieger
Postat pe 15 August 2010 23:33
De la distribuitori stiu ca merg ft bine pe export...daca sub alt nume sau ambalaj,asta nu stiu.....conteaza ca sunt cautate,deci sunt produse ok
_oktober_
Postat pe 16 August 2010 17:31
folosesc cu incredere mai ales produsele bio-dermato-cosmetice d ela Compania Elidor. Sunt d ebuna calitate si se adreseaza tuturor indiferent de virsta sau sex de la creme pina la emuslii pentru plaja sau dupa plaja si sampoane
negrul_de_serviciu
Postat pe 17 August 2010 09:34
Aduc prin comanda exclusiv in Romania produse cosmetice de la M.A.C.

Sunt folosite de make-up artisti din toata lumea dar si de pasionatele de machiaj devenite deja dependente de calitatea M.A.C.

Pentru comenzi adaugati ID-ul: shop_for_mac

Produsele le gasiti pe www.maccosmetics.com

Pretul este cel afisat pe site + 10 dolari comision
mail_to_roxana
Postat pe 17 August 2010 13:01
reclama mascata?...da,da,da....cumparam si sunt bune!
fatavesela
Postat pe 17 August 2010 16:46
Produsele de la NVEA imi plac foarte mult (gel de dus, crema de corp, crema anticelulitica, creme de fata de zi si de noapte - sunt foarte bune), cele de la FARMEC iar mi se par bune ( tratament pentru unghii ) si GARNIER (deodorant).
kudika057527
Postat pe 17 August 2010 18:51
Cum poti utiliza o pereche de patofi cu toc, o geanta si un nud gratios pentru a intra la scoala? http://www.facebook.com/photo.php?pid=30851931&id=1332832643&subject=129389303749416 Aici gasiti raspunsul:D Un raspuns neconventional si indraznet;) Daca va place, dati un Like la pagina Scoala ADC si apoi un LIke la poza. E o concurenta mare pentru Scoala de Publicitate:( :*:* Va multumesc!!!
valentina_v
Postat pe 18 August 2010 12:29
eu folosesc produse gerovital si farmec..si snt f multumita de ele ! va pup :*.
juicydeya07
Postat pe 26 August 2010 19:00
La inceput credeam ca sunt porcarii, dar dupa ce le-am incercat mi-am dat seama ca sunt muuult mai bune decat multe produse cu nume international.
de exemplu cea mai buna crema anticelulitica ever pe care am folosit-o a fost Crema termoactiva anticelulitica Ecovital, e profesionala si e produsa in Romania.
Am folosit si produse Ana Aslan, nota 10!
MarinaIonescu
Postat pe 31 August 2010 19:01
eu folosesc oja de la Farmec si sunt foarte multumuita de rezultate. culoarea este ok , se usuca rapid si tine la tavaleala. ca sa nu mai zic de cost- aproc 4 lei luata din hypermarket. am avut si branduri d renume international si f scumpe dar asteptam juma de ora dupa ele sa se usuce si tot aveau imperfectiuni
serendipity1285
Postat pe 14 Septembrie 2010 15:45
De la: serendipity1285, la data 2010-09-14 15:45:23eu folosesc oja de la Farmec si sunt foarte multumuita de rezultate. culoarea este ok , se usuca rapid si tine la tavaleala. ca sa nu mai zic de cost- aproc 4 lei luata din hypermarket. am avut si branduri d renume international si f scumpe dar asteptam juma de ora dupa ele sa se usuce si tot aveau imperfectiuni


Care?
kudika226898
Postat pe 14 Septembrie 2010 22:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fara celulita 3 De la: migona56 25 Februarie 2010 09:15
sutienul potrivit 29 De la: healthy006174 6 Septembrie 2009 08:21
ten cu acnee 164 De la: kudika_1045226 27 Martie 2023 18:58
nuantator peste nuantator ... help! 3 De la: Alina1842 22 Februarie 2011 18:52
Caut voluntara pentru marirea sanilor 22 De la: kudika418468 25 August 2011 20:57