Setari Cookie-uri

AMIGDALITE

Am avut amigdalitele foarte inflamate timp de aproape 3 saptamani si m-am tratat singura acasa cu antibiotice dar tot nu s-au retras. Pana la urma am mers la doctor, am facut analize si mi-a zis ca trebuie sa ma operez neaparat deoarece sunt imense dar i-mi este tare teama deoarece majoritatea cunoscutilor spun ca dupa operatie voi fi mult mai sensibila si voi raci mult mai repede, iar eu am si polipi ceea ce inseamna ca eu respir cel mai mult pe gura, pe nas foarte greu iar aerul rece vine direct in gat. Ce ma sfatuiti?
Cristina2000_healthy
Postat pe 4 Iunie 2009 10:56
AICI,DA,INCURCATURA!....DECI DACA TE OPEREZI DE UNA ,DA-I DE ALTA BELEA----MMMMDA,SI TREBUIE SA RECUNOSTI CA E O CONSECINTA A FAPTELOR TALE.SUNT BOLI CARE NU SE POT TRATA DUPA POFTA INIMII.OMUL CAT TRAIESTE INVATA!
healthy005562
Postat pe 24 August 2009 16:25
Daca medicul ti-a recomandat operatie, vezi ca e posibil sa aiba mare dreptate. Daca nu te vei opera ai mari sanse sa faci tot felul de complicatii, adica, reomatimsm articular care da mari batai de cap la schimbarea vremii (si de care nu prea mai scapi), probleme la rinichi si multe altele. Multa sanatate
marianafocsa
Postat pe 4 Septembrie 2009 17:01
na...cristina !? te-ai operat pana la urma ?
ludwig
Postat pe 6 Septembrie 2009 12:43
Nu m-am operat, astept sa vina frigul sa vad cum o sa ma simt deoarece pe tot parcursul verii nu am mai avut probleme si stii cum este omul - uita prin ce a trecut iar cand da din nou de belea abea atunci are curaj datorita insuportabilului.
Cristina2000_healthy
Postat pe 8 Septembrie 2009 18:21
Multumesc!
Cristina2000_healthy
Postat pe 8 Septembrie 2009 18:23
bine ai facut...amigdalele nu trebuiesc indepartate. ele au rolul lor in organism care nu poate fi inlocuit mai ales la persoane tinere.in anotimpul rece e buna vit c si nu uita sa respiri pe nas cum e normal...e bine sa cauti daca ai o infectie cr. cu streptococ, si cel mai bine e sa cauti un medic care sa te inteleaga.
ludwig
Postat pe 9 Septembrie 2009 20:29
De la: Cristina2000, la data 2009-06-04 10:56:44Am avut amigdalitele foarte inflamate timp de aproape 3 saptamani si m-am tratat singura acasa cu antibiotice dar tot nu s-au retras. Pana la urma am mers la doctor, am facut analize si mi-a zis ca trebuie sa ma operez neaparat deoarece sunt imense dar i-mi este tare teama deoarece majoritatea cunoscutilor spun ca dupa operatie voi fi mult mai sensibila si voi raci mult mai repede, iar eu am si polipi ceea ce inseamna ca eu respir cel mai mult pe gura, pe nas foarte greu iar aerul rece vine direct in gat. Ce ma sfatuiti?
Buna!nu este deloc adevarat,nu racesti mai repede si nici nu devii mai sensibila in gat,eu sant operata de 33 de ani si nu am avut nici o prb,racesc fffff rar,cam odata la 5-6 ani,daca nu le scoti ele ataca:rinichii,inima si provoaca reumatism.Scoatele fara nici o teama.Iti doresc multa sanatate.
doinitaeda
Postat pe 10 Decembrie 2009 17:56
Va recomand sa mergeti la salina artificiala. Eu am dus o pe fiica mea si totul este in regula. Detalii pe www.salinacenter.ro.

sper sa va ajute
mihaelaus
Postat pe 18 Februarie 2010 11:01
Hello Salina, vezi ca te repeti.
micabis
Postat pe 19 Februarie 2010 00:50
Merci Aemulus, nu am observat. Din dorinta de a transmite mesajul cat mai bine m-am repetat.
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 19 Februarie 2010 15:41
buna.
ati sugerez sa te operezi doar de poliupi.asa am facut cu fetita mea la 4 anisori.acum merge pe 9 si multumesc celui de sus nu am mai avut probleme.asta m-a sfatuit dr orl desi erau de scos si amigdalitele.insanatosire grabnica.
kudika168963
Postat pe 19 Februarie 2010 20:42
Buna , ma numesc Dana si eu am avut aceeasi problema cu amigdalele . Iti dau un sfat : daca ti se imflameaza de 3 ori pe an eu zic sa le scoti . Eu sunt operata de amigdalite de aproape 7 luni cu ocazia aceasta m-am lasat si de fumat. De racit , am racit o singura data am crezut ca tot amigdalele sunt de vina ( cu toate ca le-am scos , am facut o obsesie din asta ) mi-am luat medicamentele necesare pentru acest caz si am fost si la doctor care mi-a zis sa le las in pace sa nu mai i-au tot felul de prosti , racisem din alta cauza .Contrar la tot ce am auzit ca fara ele racesti mai des , racesti la plamani sau faci faringita si tot felul de boli , gandeste-te in primul rand la sanatatea ta. Eu am tras ani de zile sa nu mi le scot si tot din acelasi principiu am amanat, dar pana la urma nu am mai avut ce sa fac , cu tot cu antibiotc injectabil tot aveam infectie in gat . Iti spun sincer ultima injectie pe care mi-a administrat-o asistenta a tasnit afara din organism atat era de saturat. Ii multumesc lui Dumnezeu ca nu am ramas cu sechele , adica ca nu am facut complicatii de la infectia in gat . Daca persista inflamatia si tot mai des racesti te rog du-te si opereaza-te.
Sheherezan
Postat pe 2 Aprilie 2010 08:04






Salina SUSESI Timisoara va ureaza PASTE FERICIT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!





**************************************************************************************************
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 3 Aprilie 2010 17:45
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 13 Aprilie 2010 10:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Coxartroza 60 De la: karlla57 5 Iulie 2015 05:25
Votati pentru Romania ! 1 De la: elinaa 6 Iulie 2009 13:16
tuse 1 De la: healthy015397 23 Aprilie 2010 22:32
TERAPII ENERGETICE GRATUITE 2 De la: ioanabobocea 19 Decembrie 2009 09:45
lapte de bivolita 3 De la: Aemulus 26 Aprilie 2010 18:46