Setari Cookie-uri

sa fie rinichi sau ovarele

am si eu o problema ovarul stang imi este umflat la palpare este cat opietricica de 3_5 cm nu ma doare deloc ,dar ma inteapa putin la rinichiul stang si piceorul il simpt putin amortit .ce medic ar trebui sa consult,
dana_mary72
Postat pe 3 Iunie 2009 15:33
salut,
ti-as recomanda intai sa faci o ecografie la ginecolog sa vada daca nu ai vre-un chist la ovar...eu am avut aceeasi problema si am avut un chist mare...si e periculos daca se sparge...am luat tratament si s-a retras...daca nu e de la ovar..faci un eco si la rinichi.

sanatate!
jurnalista
Postat pe 25 Iunie 2009 15:12
aronescu_denis
Postat pe 20 Septembrie 2009 10:34
Dragele mele doresc sa va ofer cateva detalii despre absorbantele si tampoanele atat de necesare pentru igiena intima.
Stiati ca pentru albirea lor se utilizeaza DIOXINA .Stiati ca de obicei se pune ceva mai multa DIOXINA pentru a produce sangerare mai abundenta si pentru a cumpara in consecinta …noi si noi absorbante sau tampoane.

Dar stiati ca
DIOXINA PRODUCE CANCER DE COL UTERIN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!,
asa se explica incidenta masiva a acestei grave afectiuni in lume.

Acum si in ROMANIA au aparut TAMPOANE ANIONICE CU PROTECTIE ACTIVA , produse care genereaza IONI NEGATIVI , in lume fiind deja un miliard de beneficiari

Acestea sunt ……….absorbantele active LOVE MOON ,

Aceste absorbante au incorporate in ele o banda dintr-un materal special (brevetat)care, in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi.

Acesti Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative
distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva) avand astfel efecte benefice in starea dvs. de sanatate si in numeroase afectiuni : eroziune si infectii ale colului uterin cu toate tipurile de bacterii, candidoze, chist ovarian, miom uterin, fibromiom, endometrioza, infectia cailor urinare, prolaps vaginal, incontinenta urinara, arsuri si uscaciune vaginala (la menopauza), dismenoree, scurgeri excesive, herpes, cancer de col uterin etc.

Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie.
In plus, elimina mirosurile.

Atentie ! - foarte important este ca se livreaza impreuna cu un card de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate (in special a colului uterin).
Produsele au certificate FDA-USA si UE.

Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa.

EXISTA :
• absorbantele pentru ciclu normal,
• ciclu abundent sau
• pentru uz zilnic,
dar si
• absorbante mini,
• absorbantele pentru bikini,

Acum despre alte produse utile pentru sanatatea dvs.:
Talpici cu emisii de infrarosii si de ioni negativi
Si
Seturi cu plasturi impotriva durerilor de ciclu
(ofera mai mult de 16 ore de alinare a durerilor, disconfort abdominal,
eliminarea durerilor si este ideal
pentru intretinerea ovarelor sau
ingrijirea dupa avort.

Nu trebuie sa devii DISTRIBUITOR daca nu vrei
dar poti cumpara aceste produse cu reducere de 25%
in calitate de CLIENT PREFERENTIAL.
Ce zici ,VREI ?


Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96

…..atunci…. te rog citeste in continuare..









ACUM !
AICI (local ) !
ACOLO(distal) !
Pentru dumneavoastra
LIGHT& LEAVING WATER THERAPY
ENGLEZA & ROMANA & EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE & LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE SI TERAPEUTIC,
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA , RAZE INFRAROSII SI HELIU.
dar si
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA,CHI_CHUNG MEDICAL, PSIHOTERAPIE PRANICA, FENG SHUI PRANIC&VASTU,
CRISTALOTERAPIE PRANICA , CROMOTERAPIE,MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc) dar si cursuri de
USUI & TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI, POWER KI
oferim gratuit cu “IUBIRE SI RECUNOSTINTA
”LEAVING WATER THERAPY”
APA VIE
=apa structurata si energizata cu proprietati terapeutice si bactericide .
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96




IOANA1947
Postat pe 20 Noiembrie 2009 18:53
ioana,te-ai bagat in afaceri si acum ne intoxici cu mesajke spam ???? numai este de actualitate treaba cu terapiile alea pe care le promovai saptamana trecuta ??? te-ai reorientat ???
4Life
Postat pe 20 Noiembrie 2009 19:01
De la: dana_mary72, la data 2009-06-03 15:33:38am si eu o problema ovarul stang imi este umflat la palpare este cat opietricica de 3_5 cm nu ma doare deloc ,dar ma inteapa putin la rinichiul stang si piceorul il simpt putin amortit .ce medic ar trebui sa consult,
Buna!Consulta intai un ginecolog,apoi un urolog.

51160
Postat pe 6 Ianuarie 2010 16:50
D_na e ca pecinginea se intinde peste tot,doar,doar va pacali pe cineva.Are perseverenta
51160
Postat pe 6 Ianuarie 2010 16:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mai are cineva alergii de vara? 19 De la: ionelaela 11 August 2010 00:25
ochelari de vedere 4 De la: healthy011998 20 Februarie 2010 08:54
Expunerea la prea multe radiatii (radiografii, tomografii) 9 De la: mimy75 10 Iunie 2016 08:47
boala reumatismala are legatura cu eritemul nodos 4 De la: office_salinasusesi_ro 13 Aprilie 2010 09:31
CURS RELATIA PSIHOTERAPEUTICA: 27-29 NOIEMBRIE 2009 4 De la: bellaaa 18 Ianuarie 2010 22:38