Setari Cookie-uri

cat de importanta este biserica in vietile voastre???

Biserica????? Religia organizata? ZERO TAIAT!!!! Nu intru niciodata in asa-zisa casa a lui Dumnezeu, nu IL gasesc acolo! El vine la mine ori de cate ori as avea nevoie...in timp mi-am dat seama.

asa...hai sati rasp...dak pt tn biserica ai ZERO...ai clar ca dumnezeu nu te cauta pe tn...nu vine el la tn...noi meregem la el..noi ne rugam lui..nu vine el la noi fara sal chemam...deci sincer pt mn...bisrica ai 10...fara dumnezeu nu poti face nimik...oricat de fericit ai incerca sa fi nu o sa fi fericit nicodata fara dumnezeu....sh acuma stiu ca pe astia care nu merg la biserica o sai inervezw..da hai sa fim sinceri...ce fericire ai aia sa mergi intrun club..bei de esti rupt...vi dimineata acas..sh nuti amintesti nici macar ca ai baut..da nah inca simti durerea de cap...sh as alte sh alte ex.:de ex...ce deriire ai aia sa te culci cu unu ...faci un avort...ai remuscari toata viata...io asa ma bucur ca mam trezit...ar trebui sh voi sa o mai dati pe la biserica...sh acuma o sa se vada cine intradevar o citit biblia vreodata...pt ca aia care nu or citito or sa vian sa ma contrazica
d3lya_healthy
Postat pe 12 Februarie 2010 11:18
De la: darksukkubus69, la data 2009-07-17 22:03:10Biserica????? Religia organizata? ZERO TAIAT!!!! Nu intru niciodata in asa-zisa casa a lui Dumnezeu, nu IL gasesc acolo! El vine la mine ori de cate ori as avea nevoie...in timp mi-am dat seama.


sta o zis fraza ce am dato io mai sus...pt el am scriso...
d3lya_healthy
Postat pe 12 Februarie 2010 11:25
Pentru mine biserica=10. Nu pot sa-mi concep viata fara Dumnezeu si biserica(locul unde incerc sa am partasie cu alti credinciosi).Pe mine ma inalta sufleteste si invatat multe lucruri bune care ma ajuta sa traiesc frumos pe acest pamant
bote_healthy
Postat pe 12 Februarie 2010 20:18
"Cel mai mare OM din istorie...Iisus n-a avut servitori si totusi i se spune Stapan.N-a avut diploma I se spunea Invatator.N-a avut medicamente si totusi I se spunea Vindecator.N-a castigat nici un razboi si totusi a cucerit lumea.N-a comis nici o crima si totusi l-au rastignit.A fost inmormantat si totusi traieste si azi.Ma simt onorata sa slujesc un conducator care ne iubeste"Nu uitati vorbele lui Iisus"Cine se va rusina de Mine in fata oamenilor,Ma voi rusina si Eu de el"
doinitaeda
Postat pe 15 Martie 2010 10:14
daca in vechime oamenii care nu mergeau la Templu erau omorati cu pietre....atunci si acum este necesara biserica.............dar fiecare face ce crede.........pt mine e vitala.....mi se incarca ''bateriile''........oricat ati nega voi Dumnezeu este si a rastignit pe Fiul SAU pt ca voi ...noi sa fim iertati de toate mizeriile noastre sa numai vina mania LUI peste noi si familiile noastre.......EL nu e ''servisu'' nostru sa ne ajute doar cand avem nevoie....EL E STAPAN peste univers,,,,si cine poate sta impotriva maniei LUI........EU ZIC SA CUGETATI SI SA LASATI SCUZELE,,,,CA PREOTII FAC ,,,DREG,,,,DUMNEZEU ARE TREABA CU VITATA TA PERSONALA..NU TE INTREABA DE CE FAC ALTII....DUMNEZEU SA NE DEA LUMINA SA INTELEGEM ADEVARUL...........ISUS HRISTOS ESTE CALEA ADEVARUL SI VIATA.,....
healthy006849
Postat pe 16 Martie 2010 05:15
Tocmai, ai zis bine "Dumnezeu are treaba cu viata ta personala". Excelent spus. De aceea, intotdeauna discut cu el NUMAI PERSONAL.
darksukkubus69
Postat pe 16 Martie 2010 23:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
anticonceptionale 6 De la: oanny_oana 27 Octombrie 2011 19:56
vreau un sfat 2 De la: fericire 2 Februarie 2010 15:49
condylomatoze vulvare 9 De la: tarot 10 Iunie 2010 18:07
STERILET 4 De la: KIMIK 7 Ianuarie 2011 12:10
Granulom vaginal 17 De la: sbucur 24 Martie 2015 13:19