Setari Cookie-uri

spasmofilie

Am o intrebare mai are cineva probleme cu pierderea de calciu?
healthyoo3274
Postat pe 9 Iunie 2009 21:58
Eu am probleme cu lipsa de calciu si am avut si spasmofilie in special in liceu cand faceam efort fizic.Am incercat tot felul de pastile de calciu,efervescent,injectii dar nu m-au ajutat.Singura solutie la mine a fost coaja de ou pisata amestecata cu miere si lamaie.Coaja de ou (cea mai buna este de la ouale de tara) este plina de calciu , se piseaza ( mama o macina in masina de macinat cafeaua) si apoi se amesteca cu miere si cu lamaie.Se ia in fiecare zi cate o lingurita si o inghiti cat poti de repede cu apa nu de alta dar nu e prea placuta senzatia de coaja de ou in gura( e ca si cand ai avea nisip intre dinti).Lunile in care organismul asimileaza cel mai bine calciul sint lunile care contin litera R in nume septembrie , octombrie ....aprilie.In lunile de vara mai-august organismul nu asimileaza calciul asa de bine.Eu am facut tratamentul asta cu coaja de ou o data in liceu si nu am mai avut probleme de spasmofilie pana acum.Mentionez ca eu nu mananc lactate deloc , oua prea putin deci nu prea am de unde sa asimilez calciu.Iti doresc succes
dianax2001
Postat pe 18 Iunie 2009 12:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Revenirea menstruatiei dupa nastere 8 De la: lucyca 16 Aprilie 2010 23:46
polip endometrial 5 De la: deliapetrescu@yahoo.com 2 Iunie 2009 16:40
cancerul tiroidian 3 De la: kudika329536 8 Februarie 2011 16:11
merita vaccinul impotriva HPV? de ce? 6 De la: office_salinasusesi_ro 15 Aprilie 2010 09:15
mancarimi in zona anala... 7 De la: Izab33lla 18 Ianuarie 2010 13:26