Setari Cookie-uri

dupa operatie de varice

AICI ! (tratamente la cabinet)
ACOLO ! (tratamente distale)
Pentru ADULTI SI COPII
TERAPIE CU LUMINA SI APA VIE
ENGLEZA si ROMANA si EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE and LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE SI TERAPEUTIC,
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA (BIOPTRON PRO) ,
RAZE INFRAROSII SI HELIU(CERAGEM).
dar si
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA,CHI_CHUNG MEDICAL, PSIHOTERAPIE PRANICA, FENG SHUI PRANIC&VASTU,
CRISTALOTERAPIE PRANICA , CROMOTERAPIE,MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc) dar si cursuri de
USUI and TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI, POWER KI
oferim gratuit cu IUBIRE SI RECUNOSTINTA
LEAVING WATER THERAPY
APA VIE
=apa structurata si energizata cu proprietati terapeutice si bactericide .
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96



IOANA1947
Postat pe 23 Octombrie 2009 14:13
In Rm Valcea exista d-l Dr Cacovean care trateaza varice.
De ce nu mergeti la el?
Am vazut ca lucreaza in mai multe locuri. Intrati pe site-ul lui personal:
www.dr-cacovean-adrian.ro si vedeti cum puteti sa luati legatura cu dansul.
healthy015722
Postat pe 3 Mai 2010 12:08
buna, eu m-am operat acum 6 ani la clinica de flebologie din bucuresti, la dr. ciobotaru prin metoda dr anghelescu.A fost ok disparuse si durerea insa acum un an au reaparut si ma dor ca la inceput, bineinteles ca au aparut in alte locuri decat cele operate.
healthy017522
Postat pe 23 Iunie 2010 21:27
Pentru 006137

Si eu m-am operat tot acolo, am 25 de incizi, iarna imi este bine, dar vara ma doare piciorul si sub genunchi (unde problema era mai grava) am o vanataie.M-am operat in octombrie 2009 si unde au fost facute inciziile mai am si acum semne. Oare cand trec??
Ar trebui sa mai luam ceva, ma refer la pastile sau unguente pt. varice?
Eu mi-am operat doar piciorul drept pt. ca el era cel mai afectat, la stangul am mai putin, ar trebui sa-l operez si pe el dar deocamdata nu am bani.

Numai bine.
Bita68
Postat pe 24 Iunie 2010 17:43
Sint zeci de cazuri de ulcer de varice inchise cu 100% PUR COLLQAGEN Capsule in max 7luni se inchide ulceratia oricit de veche si mare ar fi.Intra pe www.romedic.ro/andrei-collagen-srl ai adresa si nr de telefon.
healthy001487
Postat pe 25 Iunie 2010 13:30
da,eu am facut sedinte de scleroterapie si in 2 saptamani au aparut altele alaturi.am platit 2000,00 degeaba.stiam ca vor reaparea in alte locuri dar credeam ca in cativa ani nu asa repede.voi incerca tratamente naturiste de acum in colo.iar cu ciorapi compresivi iti dispare senzatia de piciore umflate insa nu si varicele , orict i-ai purta.
girafa
Postat pe 29 Iunie 2010 09:12
Recomand operatiile de varice cu laser, Dr Kasem Abu Bakr, cunoscut in domeniu.
zabiela2002
Postat pe 3 Decembrie 2010 00:29
La ce medic in Oradea v-ati operat, si eu vreau sa scap de ele. Am 25 de ani si am varice pe piciorul drept pe gamba chear in spatele genunchiului. Puteti sa-mi recomandati un medic?! Multumesc!
Haine_Ieftine_Dragute_1
Postat pe 12 Martie 2014 12:38
TRATAMENT CU MIERE + TRATAMENT CU ALOE VERA PENTRU ULCER VARICOS

Descriu aici un tratament testat de familia mea si care a avut un rezultat foarte bun.
Mentionez ca am ajuns la acest tratament dupa ce am incercat luni de zile, de la creme cu argint, la pansamente de la Hartman, pansamente din Germania cu parafina, si tot felul de tratamente interne. Nu a dat rezultat niciunul, ba mai grav, ranile se adanceau si se extindeau. De la o rana de 1 cm pe un picioar, in jumatate de an s-a ajuns la rani de 30 - 40 cm pe ambele picioare. Mai mult, se si adanceau. Portiuni intregi in care tata nu mai avea piele. Durerile ajunsesera cumplite, nu mai dormea in pat deloc, nu mai putea sta intr-un loc, iar pentru ca ranile erau atat de mari, oricata atentie acordam in pansamentul zilnic, cu manusi si pansamente si fase sterile, picioarele se infectau din nou si din nou. Reactiona bine la un antibiotic, ii trecea infectia, apoi se infecta din nou si schimbam antibioticul ca sa poata scapa de infectie. La ultima analiza bacteriologica, dupa multe tratamente impotriva infectiei, medicii au spus ca nu se mai poate face nimic si picioare trebuiesc amputate. Asta pentru ca infectia era atat de mare si puternica incat nu mai reactiona la nici un fel de amtibiotic, nici in perfuzie in spital, nici medicamentos. Am refuzat aceasta idee de a accepta amputarea si am vrut sa incercam orice, pana in ultima clipa. Este foarte important sa mentionez ca tatal meu nu avea doar ulcer varicos, era si diabetic pe insulina, cardiac cu tensiune 20 - 22, supraponderal. Un cumul de boli care ii agravau si mai tare starea de sanatate.
Am gasit acest tratament cu miere si am decis sa il aplicam.
Va descriu aici procedura de aplicare si va dau mai jos cateva elemente importante
INFECTIA DISPARE IN DOAR CATEVA ZILE -
pansamentele se schimba zilnic
ce fel de miere trebuie: MIERE DE SALCAM, sau MIERE DE MANA
(mierea se cumparata direct de la un apicultor de incredere, o miere fara adaos de zahar, sau alte elemente adaugate – evitati sa cumparati din magazin, sau chiar plafar - cautati un apicultor si luati direct de la sursa )
se curata rana cu Cloramina, sau cu Clorhexin B (este o substanta albastra dezinfectanta, f buna, dar se gaseste foarte greu, in general este cumparate de spitale)
se poate curata si doar cu SOLUTIE RINGER (se gaseste la farmacie si este ieftina – noi am folosit si numai solutia asta si o recomand), sau puteti folosi Remf – Marul Lupului
dupa ce ati curatat ranile cu solutiile de care am scris mai sus, folosind pansamente sterile incepeti sa aplicati mierea
mierea se pune DIRECT PE RANA, pe zonele afectate, cat sa acopere rana. Nu e nevoie sa fie un strat gros.
Mierea se aplica cu mana, cu o manusa sterila (care trebuie schimbata zilnic, nu folositi aceeasi manusa si a doua zi)
aplicati apoi un strat subtire de tifon, peste care puneti cateva picaturi de TINCTURA DE PROPOLIS. Nu trebuie sa fie imbibat cu tinctura, ci doar sa fie cateva picaturi.
Peste stratul subtire de tifon puneti compresele sterile si apoi infasurati piciorul si rana cu fasa. Fasa normala, nu este nevoie de fasa elastica, sau altceva special.
Tratamentul cu miere poate fi lasat pana a doua zi, sau la nevoie poate fi schimbat si de doua ori pe zi. Mierea va scoate din rana infectia si foarte posibil sa miroase urat si sa ramana pe pansamente un lichid galben, sau verde.
Cand schimbati pansamentul, MIEREA SE CURATA CU GRIJA – se tapeteaza cu comprese , nu se zgarie, nu se freaca rana cu comprese pt a curata tot. Dupa ce ati luat mierea ramasa, procesul se reia in aceeasi ordine: se curata rana, se pune mierea, tifon apoi , propolis, comprese, fase....
ELEMENTE DE STIUT:
1. tata era diabetic, dependent de insulina, si mierea pusa direct pe rana deschisa, nu a avut nici un efect negativ asupra evolutiei lui diabetice. Noi ii luam glicemia de cel putin 2 ori pe zi, iar parametrii nu au crescut niciodata din cauza mierii de albine puse si lasate pe rana. In cazul in care pacientul este diabetic si vedeti o crestere de glicemie sunati medicul curant.
2. Este important sa stie pacientul ca mierea pusa pe rana il va ustura. Cel putin intro prima etapa, primele 30 de minute. Apoi pielea se obisnuieste si nu mai ustura asa tare. Ustura, dar efectul il veti vedea in cateva zile – dispare infectia.
3. In perioada in care i-am aplicat mierea si dupa, a luat in permanenta ANTIBIOTIC NATURAL - pe baza de plante - BIOMICIN FORTE (o capsula dimineata, una la pranz si una seara) - se gaseste la toate Plafarurile si la farmacii si este foarte ieftin. - cititi prospectul cu atentie, sa nu fie alergic la ceva !!!!
4. Mierea are si rol cicatrizant. Vindeca, strange rana deschisa, iar pielea ramane neteda. Nu raman cicatrici si urme.
5. Tratamentul cu miere l-am folosit pana a disparut infectia si piciorul a ramas curat. Rana deschisa era rosiatica, nu mai era galbuie si era fara infectie.

Apoi am aplicat TRATAMENT CU ALOE VERA.

Ce solutii sunt necesare:
sprayul Aloe First si crema Aloe Vera Gelly , ambele de la firma Forever Living
Noi am incercat cateva luni inaintea acestor creme si spray, pansamentele Tender Wet de la Hartman, au avut rezultate bune pe moment, dar nu ne-au ajutat pe termen lung si raniile se mareau din pacate.

Cum am folosit tratamentul cu ALOE VERA, dupa ce am scapat de infectie, folosind mierea de albine? Etapele pentru tratamentul cu Aloe Vera:
se curata rana cu Cloramina, sau Clorhexim B, asa cum am procedat si la tratamentul cu miere. Daca nu gasiti nici una din cele 2 solutii puteti curata doar cu SOLUTIE RINGER.
se sterge rana apoi cu un pansament steril inmuiat in betadina
se lasa 5 minute sa isi faca efectul BETADINA
apoi se da cu spray ALOE FIRST peste toata rana
se lasa 5 minute sa se usuce un pic sprayul
apoi se da cu GEL ALOE VERA (se da cu mana,cu manusa sterila, in strat subtire, cat sa acopere intreaga rana – manusa se schimba zilnic, nu se va folosi la 2 schimbari consecutive)
Gelul cu Aloe se lasa sa actioneze 10 minute, fara sa fie acoperit
se pun apoi peste rana pansamente cu comprese sterile si apoi fasa (fara a sterge gelul, el va actiona pe piele, sub pansamente pana la schimbarea pansamentului)
pansamentul se schimba zilnic. (daca rana supureaza tare, se schimba de doua ori pe zi / daca nu se murdareste fasa, se poate schimba chiar si la doua zile / de preferat este insa sa curatati si sa pansati zilnic)
Incercati sa indepartati cojitele de piele moarta care mai raman pe picior. Inmuiati-le inainte cu solutie Ringer si cu pansamente sterile.
RANILE SE VOR VINDECA COMPLET si fara urme, in doar cateva luni (In functie de cat de mari sunt ranile).
In perioada in care am facut tratametul cu miere si apoi cu aloe, tata a luat si ANTIBIOTIC NATURAL - pe baza de plante - BIOMICIN FORTE (o capsula dimineata, una la pranz si una seara) - se gaseste la toate Plafarurile si la farmacii si este foarte ieftin.
Puteti da suplimentar si vitamine care sa ajute corpul sa se regenereze mai usor: cate o pastila pe zi – decideti cu medicul, sau farmacistul ce vitamine
+ capsule de ZINC – tratament cu o pastila pe zi timp de 10 zile, apoi pauza 10 zile si tot asa – zincul ajuta la epitelizare. + Magneziu, o pastila pe zi
Linkurile aici cu produsele pe baza de aloe: (unul costa in jur de 70 de lei si unul in jur de 100 de lei)
http://www.comenziforever.ro/produse/ingrijirea-pielii-corp/aloe-first-ID60
http://www.comenziforever.ro/produse/ingrijirea-pielii-corp/aloe-vera-gelly-ID53
PENTRU INTREBARI suplimentare ma puteti contacta pe e-mail: voicusergiu@yahoo.com
Eu nu vand produse, nu intermediez vanzari, nu sunt medic, sunt doar fiul unui om care a suferit un an si jumatate si n-a dormit luni de zile din cauza durerilor. Sper din suflet sa ajunga mesajul acesta la cat mai multe persoane in nevoie. Eu i-am salvat picioatele tatalui meu cu aceste tratamente!
Sergiu_Voicu_1
Postat pe 24 Iulie 2015 01:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
transplant renal 2 De la: kudika_931218 18 August 2013 14:59
buna 3 De la: doinitaeda 5 Aprilie 2011 18:55
dermatita seboreica 6 De la: jasmine_31 7 Februarie 2011 01:59
Antibioticile distrug flora intestinala?? 11 De la: kudika226898 10 August 2010 19:05
hemoroizi 78 De la: kudika_1018704 26 Septembrie 2016 12:01