Setari Cookie-uri

AM O MARE DILEMA!!!!!

in urma cu 4 luni,am facut o ecografie deorece de cva timp aveam dureri ingrozitoare in partea de jos sub burta.la inceput acestea treceau cu un dus,cu o pastila,apoi cu nmk.am descoperit k am chisturi pe un ovar..am luat tratament cu novynette..situatia a fost moolt mai buna.sapt trecuta am fost la control si nu mai am nmk...pe ovarul drept(pe kre am avut chistul)akm sunt doar niste foliculi,iar pe cel stang microfoliculi.insa dk aceste chisturi au disparut de ce durerile continua sa apara?aceleasi dureri..imi este si frik...initial eu am crezut k ar fii probleme cu rinichii(avand din copilarie kteva probleme)dar analizele sunt bune...atunci intrebarea este: CE POATE FII???PT K NU MAI INTELEG NMK:(
kudika090477
Postat pe 22 Iunie 2009 19:20
poate esti racita si atat...dar este suficient...
liliana04
Postat pe 31 Iulie 2009 15:43
De la: dayanadia, la data 2009-06-22 19:20:43in urma cu 4 luni,am facut o ecografie deorece de cva timp aveam dureri ingrozitoare in partea de jos sub burta.la inceput acestea treceau cu un dus,cu o pastila,apoi cu nmk.am descoperit k am chisturi pe un ovar..am luat tratament cu novynette..situatia a fost moolt mai buna.sapt trecuta am fost la control si nu mai am nmk...pe ovarul drept(pe kre am avut chistul)akm sunt doar niste foliculi,iar pe cel stang microfoliculi.insa dk aceste chisturi au disparut de ce durerile continua sa apara?aceleasi dureri..imi este si frik...initial eu am crezut k ar fii probleme cu rinichii(avand din copilarie kteva probleme)dar analizele sunt bune...atunci intrebarea este: CE POATE FII???PT K NU MAI INTELEG NMK:(

mergi la doctor orce intirziere nui buna chisturile nu trec cu medicamente eu am negljat nestiind ce am si am ajuns la operatie dupa poeratie pina mi sa scos tot daca esti tinara mergi la doctor numai ei pot hotarii de ce ai nevoie sanatae multa
kudika078676
Postat pe 31 Iulie 2009 16:13
un computer tomografic ti-ar lamurii dilema !
healthy003132
Postat pe 15 Septembrie 2009 03:11
Poate fi o anexita sau metroanexita, oricum trebuie sa mai mergi la medic.Eu am scapat de aceasta afectiune, inclusiv chisturi, dupa prima nastere. Sanatate!
Jaqueline_healthy
Postat pe 6 Octombrie 2009 09:33
Nu te supara dar in ce limba scrii? mi-a trebuit ceva timp ca sa-ti descifrez mesajul. Ai uitat limba romana?
lesta
Postat pe 6 Octombrie 2009 09:58
Fetelor am si eu o problema. Am incept sa iau anticonceptionale novynette de vreo 3 luni ... in primele 2 luni am avut mesruatia normala insa acum doar scurgeri de culoare inchisa ..... de kand am inceput sa le iau nu am facut pauza deloc poate si de la asta sa fie oare?? nu mi a explicat si mie doctora ginecoloaga cand mi le a prescris cum sa le iau. Am citit si eu pe prospectul ala si am inteles ca prima pilula se ia din prima zi de mestruatie ....... si dupa ce sa fak termin folia si fak pauza 7 zile dupa care reiau ...???? Ajutati ma si pe mine . Cred ca o sa radeti de mine dar nu am mai luat niciodata asa ceva.
healthy005905
Postat pe 6 Octombrie 2009 12:14
culoarea menstrei se poate schimba de la anticonceptionale, poate fi mai inchisa, de obicei menstra este si cantitativ mai redusa ar fi binew sa mergi totusi la un medic, exact iei prima pastila in prima zi de ciclu dupa terminarea foliei faci pauza 7 zile apoi incepi alta folie.
theoanna74
Postat pe 6 Octombrie 2009 12:26
De la: dayanadia, la data 2009-06-22 19:20:43in urma cu 4 luni,am facut o ecografie deorece de cva timp aveam dureri ingrozitoare in partea de jos sub burta.la inceput acestea treceau cu un dus,cu o pastila,apoi cu nmk.am descoperit k am chisturi pe un ovar..am luat tratament cu novynette..situatia a fost moolt mai buna.sapt trecuta am fost la control si nu mai am nmk...pe ovarul drept(pe kre am avut chistul)akm sunt doar niste foliculi,iar pe cel stang microfoliculi.insa dk aceste chisturi au disparut de ce durerile continua sa apara?aceleasi dureri..imi este si frik...initial eu am crezut k ar fii probleme cu rinichii(avand din copilarie kteva probleme)dar analizele sunt bune...atunci intrebarea este: CE POATE FII???PT K NU MAI INTELEG NMK:(

............................................................................
Înþeleg cã ai chisturi la organele genitale, dar cred cã ai chisturi ºi pe creier, din moment ce te exprimi aºa de rãu, folosind pe K în loc de C, folosind prescurtãri aiurea, scriind cu doi de I acolo unde nu trebuie, etc.... Îþi va citi mesajul o þarã întreagã, deci învaþã mai întâi limba românã ºi mai apoi sã elaborezi mesaje ...
Olt
Postat pe 6 Octombrie 2009 14:02
Ce inseamna la tine "nu am facut pauza deloc?"

Incepi cu prima zi de ciclu menstrual si iei pana se termina cutia.Apoi faci pauza 7 zile.Apoi incepi o alta cutie,se termina,faci pauza 7 zile si tot asa.

Daca nu ai procedat asa,mergi la medicul ginecolog care le-a prescris,explica cum le-ai luat exact si el te va ajuta sa depasesti momentul.
bartaexpert
Postat pe 6 Octombrie 2009 15:54
Poate ai apendicita
pisik_healthy
Postat pe 6 Octombrie 2009 18:01
nu urma sfatul nimanui, parerea mea este ca tb. sa consulti un medic, URGENT!
Am trecut prin ce treci tu, m-am operat si mi-au aparut din nou.....mergi la medic, programeaza-te la un ecograf si n-ar strica si cateva analize..... succes si multa sanatate!
kudika029561
Postat pe 6 Octombrie 2009 19:00
buna
eu m-am vindecat de chisturi cu un produs naturist, dupa ce am fost la doctor si m-ia dat un medicament pe baza de hormoni.
Produsul se numeste ONAGRA, eram in strainatate sau pe romaneste PRIMULA, nu stiu exact ce planta este, cred ca ciubotica cucului sau asa ceva. Sunt niste capsule uleioase, la inceput luam 6 pe zi, dimineata, pranz, seara, apoi 4. Acum iau caate 2 pe zi. Chisturile nu au mai aparut.
Sanatate
kudika083996
Postat pe 7 Octombrie 2009 10:34
buna, daca esti din bucuresti te saftuiesc sa mergi la Institutul Catacuzino la doct. Ieremia sau la Municipal , prof Badea (Badea are si cabinet particular pe Al Ioan Cuza langa gara de nord.)Sunt f buni doctori, nu intarzia.Sanatate multa
kudika085114
Postat pe 7 Octombrie 2009 16:28
cine nu o poate ajuta cu un sfat sa se abtina.ce sa ne mai facem accum ca nu stie sa vorbeasca...asta e limbajul de pe net din zilele astea ..asta nu e o problema...problema e ce are ea...dar ce sa faci unii dintre voi va considerati ce nu sunteti!
just_choccotoff
Postat pe 7 Octombrie 2009 20:18
De la: theoanna74, la data 2009-10-06 12:26:29culoarea menstrei se poate schimba de la anticonceptionale, poate fi mai inchisa, de obicei menstra este si cantitativ mai redusa ar fi binew sa mergi totusi la un medic, exact iei prima pastila in prima zi de ciclu dupa terminarea foliei faci pauza 7 zile apoi incepi alta folie.
healthy005905
Postat pe 27 Aprilie 2010 14:06





------------------------------
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 29 Aprilie 2010 11:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cancerul ovarian 1 De la: RoxanaMaria 24 Octombrie 2008 23:28
Dragoste cu iubitul in zilele de Craciun 65 De la: eleain 29 Ianuarie 2010 22:39
indemnizatie pentru cresterea copilului pana la 2 ani 44 De la: xmarket88 16 Octombrie 2010 16:13
hidrosadenita 3 De la: camiflorea 27 Martie 2010 23:59
Prima vizita la ginecolog 10 De la: flori_16 15 Octombrie 2013 17:28