Setari Cookie-uri

masajul si beneficii

De la: petro_ela73@yahoo.com, la data 2010-03-29 10:28:25prin masaj se poate scapa de celulita se obtine o piele mai ferma si un tonus mai bun...sant maseur si clentele mele sint f multumite



din ce oras esti? un contact te rog se poate? sunt interesata
blonda_nicole
Postat pe 5 Aprilie 2010 20:55
De la: onehellofaguy, la data 2010-03-29 18:36:11sunt destule surse sa iti procuri cam tot ce vrei sa sti despre masaj. ce pot sa iti spun eu este ca, pentru a reduce vizibil celulita, caci de scapat definitv nu se poate vorbi cu nicio tehnica si la niciun individ de pe aceasta planeta, trebuie sa mentii o dieta echilibrata. apoi sa faci minimul de miscare, cele 30 de minute de miscare pe care le tot vedem la tv, le auzim la radio, ma rog, prin mijloacele de mass media. apoi vine si masajul anticelulitic pe care ti-l recoamand cu caldura numai de pe mana unui tehnician maseor. si eu execut astfel de masaje si efectele se vad foarte bine si le si simt persoanele care aplica cu strictete celelalte doua metode pe care eu nu le pot aplica. eu aplic masajul care vine sa ajute corpul sa mai piarda ceva negativ. depinde de tine cat de mult lupti tu contra celulitei pentru ca apoi sa vezi si efectele masajului. nu mai zic de reflexoterapie, de masajul de relaxare. sunt tehnici complementare care ajuta la echilibrarea organismului nostru. depinde de tine cat de mult il mentii in acea stare. atat de des vei simti nevoia sa revi la cabinet. cu cat te lupti mai mult pentru un trai mai usor si mai placut pentru tine, cu atat vei merge mai rar la cabinetele de masaj si nu vei mai simti durere in buzunar. e firesc sa platim pentru sanatate. pentru orice platim, dar pentru sanatatea noastra, daca o neglijam, mi se pare cel mai cinstit, ca pentru a o recupera si repune pe drumul cel bun, sa platim un tribut imens. multa miscare si dieta sanatoasa tuturor. si noi barbatii avem celulita. poate nu la fel de vizibila ca a voastra, dar crede-ma ca sunt destui barbati cu celulita mai vizibila decat a unor femei ce au grija la dieta, miscare si mai vin in ajutor si cu masajul anticelulitic din cand in cand(minim o data pe saptamana) si cu cel de relaxare pentru eliminarea definitiva a energiei uzate din organism si reancarcarea cu energie pentru inca o noua saptamana de viata frumoasa pe care poti sa spui cu adevarat ca o traiesti. mult succes tuturor! execut si eu masaje de relaxare cat si anticelulitice la domiciliul clientilor in acest moment. visul e sa imi deschid cabinet personal pentru asemenea practicanti de tehnici complementare de prevenire si tratare a multor afectiuni.



un contact se poate sau o adresa de mail? sa vorbim undeva? mai multe informatii? mai am ceva probleme si vreau sa scap de ele. multumesc
blonda_nicole
Postat pe 5 Aprilie 2010 21:01
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 13 Aprilie 2010 09:53
Buna doresc sa fac un curs de masaj la Targu Mures cine ma poate ajuta??va rog!!
kudika500646
Postat pe 23 Ianuarie 2012 17:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 3 De la: gaby_scumpyk 23 Februarie 2010 14:06
hey 4 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 7 August 2010 11:00
Spermograma 10 De la: 4Life 12 Ianuarie 2010 18:33
Scurgere ușor maronie 1 De la: Badea_Alexandra_Nicoleta_1 8 Noiembrie 2016 10:12
spondiloza cervical si discopatia lombara 15 De la: 51160 10 Februarie 2010 16:43