Setari Cookie-uri

branca ursului

buna fetelor !
Am si eu o intrebare ce stiti despre branca ursului, a luat cineva si daca a avut rezultate
coravio
Postat pe 29 Iunie 2009 08:00
De la: coravio, la data 2009-06-29 08:00:32 buna fetelor !
Am si eu o intrebare ce stiti despre branca ursului, a luat cineva si daca a avut rezultate
rezultate in ce anume afectiune ???
4Life
Postat pe 29 Iunie 2009 08:46
Reultate in a ramane insarcinata am tot citit pe net ca este ca ajut ambii parteneri. Ne dorim un bebe si vrem sa incercam cu tratamente naturiste
coravio
Postat pe 2 Iulie 2009 08:34
Sunt curioasa daca a mai incercat cineva
coravio
Postat pe 2 Iulie 2009 08:36
De la: coravio, la data 2009-07-02 08:36:06Sunt curioasa daca a mai incercat cineva

Branca ursului,sa fim seriosi,nu are nicio legatura cu fertilizarea.Maca este unul dintre cele mai bune elemnte care ajuta la fertilizare si nu numai.
enemgabriel
Postat pe 2 Iulie 2009 08:37
De la: coravio, la data 2009-07-02 08:34:46Reultate in a ramane insarcinata am tot citit pe net ca este ca ajut ambii parteneri. Ne dorim un bebe si vrem sa incercam cu tratamente naturiste
mergeti si faceti investigatii amanuntite sa vedeti de unde este problema...apoi veti stii catre ce sa va indreptati...fratele meu a luat 2 ani aceasta branca si nicio schimbare,el suferind de oligospermie....deci este cam vrajeala cu branca...si la femei nu face tocmai bine stimuland productia de testosteron din cate am inteles...asa ca riscati sa va creasca par pe corp sau sa vi se ingroase vocea...cel mai la indemana este sa mearga sotul la un medic sa-si faca o spermograma,daca totul este ok,atunci incepi si tu investigatiile,la femei este mai complicat...daca este din cauza sotului,iti pot recomanda apoi ceva cu care-si poate rezolva problemele...
4Life
Postat pe 2 Iulie 2009 09:11
buna am luat eu si am ramas gravida .si am pierdut sarcina la 22 saptamani .si am mai incercat dar nu a mai mers .pentru prima data poti sa-l incerci.mult succes
healthy003566
Postat pe 6 Iulie 2009 11:37
Multumesc esti singura care stie despre ce vorbesc si ma incurajeaza restul parca vorbim limbi straine
coravio
Postat pe 7 Iulie 2009 07:50
De la: coravio, la data 2009-07-07 07:50:38Multumesc esti singura care stie despre ce vorbesc si ma incurajeaza restul parca vorbim limbi straine
pai de ce te-am incuraja sa iei ceva ce nu a avut rezultate ??? fratele si cummnata mea au luat 2 ani la rand si nu a avut niciun rezultatt !!! pana nu au apelat la altfel de tratament nu sa intamplat nimic.
4Life
Postat pe 7 Iulie 2009 07:56
buna vezi ca trebuie sa iei macar 3 luni dar ai grija sa nu ramai gravida in timpul asta .sau fati testul la fiecare luna ,si daca ai ramas nu mai lua ca e toxic.eu din cauza asta lam pierdut nu am stiut ca sunt gravida neavand menstra regulat .iti doresc multa bafta ca ai nevoie
healthy003566
Postat pe 8 Iulie 2009 23:32
De la: TF_, la data 2009-07-02 09:11:04
De la: coravio, la data 2009-07-02 08:34:46Reultate in a ramane insarcinata am tot citit pe net ca este ca ajut ambii parteneri. Ne dorim un bebe si vrem sa incercam cu tratamente naturiste
mergeti si faceti investigatii amanuntite sa vedeti de unde este problema...apoi veti stii catre ce sa va indreptati...fratele meu a luat 2 ani aceasta branca si nicio schimbare,el suferind de oligospermie....deci este cam vrajeala cu branca...si la femei nu face tocmai bine stimuland productia de testosteron din cate am inteles...asa ca riscati sa va creasca par pe corp sau sa vi se ingroase vocea...cel mai la indemana este sa mearga sotul la un medic sa-si faca o spermograma,daca totul este ok,atunci incepi si tu investigatiile,la femei este mai complicat...daca este din cauza sotului,iti pot recomanda apoi ceva cu care-si poate rezolva problemele...
healthy004701
Postat pe 24 Iulie 2009 13:19
Buna
Poate poti sa-mi spui si mie ce sa ia sotul; eu nu am probleme (am facut toate investigatiile), dar la el spermograma nu a iesit bine-30%spermatozoizi viabili
healthy004701
Postat pe 24 Iulie 2009 13:23
Buna !
Eu am pierdut o sarcina la 2 luni jumate din cauza unei cazaturi asta se intampla anul trecut si de atunci incercam sa obtinem o noua sarcina dar se pare ca nu e asa de usor.Nu ne-am facut analize pt ca doctorul spune ca sunt perfect sanatoasa si ca pot face copii si tot citesc pe net depre una alta asa am ajuns la branca ursului despre care am citit ca este un adjuvant in probleme de genul dar am intrerupt tratamentul deocamdata, vom vedea ......
coravio
Postat pe 27 Iulie 2009 12:29
eu am citit ca branca ursului da pilozitate excesiva. e mai bine sa o dati barbatilor. celor chei.
eleain
Postat pe 27 Iulie 2009 13:24
De la: eleain, la data 2009-07-27 13:24:24eu am citit ca branca ursului da pilozitate excesiva. e mai bine sa o dati barbatilor. celor chei.
pai stimuleaza productia de testosteron ,de aceea da pilozitate
4Life
Postat pe 27 Iulie 2009 13:39
mda... si-atunci de ce s-o ia femeile? ca sa ajunga posedate de pilozitati?


plus ca exista riscul ca si fatul sa aiba pilozitati, astfel incat in loc sa nasca un bebelus normal pot naste o maimutica (sau un ursulet)
eleain
Postat pe 27 Iulie 2009 13:51
e o prostie chestia cu pilozitatea citeste prospectul si o sa te convingi
coravio
Postat pe 28 Iulie 2009 13:31
am citit intr-o carte de plante medicinale. nu citesc prospecte decat cand cumpar ceva.
eleain
Postat pe 28 Iulie 2009 14:19
De la: coravio, la data 2009-07-28 13:31:44e o prostie chestia cu pilozitatea citeste prospectul si o sa te convingi
eu am prieten bun medic specializat in probleme ale sistemului reproducator masculin care este la baza endocrinolog si el mi-a confirmat ca branca ursului stimuleaza productia de testosteron,iar asta la femei printre alte efecte se traduce in pilozitate excesiva si ingrosarea vocii...
4Life
Postat pe 28 Iulie 2009 20:31
Buna ziua,
Doresc sa va impartasesc cateva detalii despre un produs NOU, unic pe piata din Romania. Este vorba despre absorbante active LOVE MOON ale corporatiei Winalite (www.edera.ro) care se deosebesc de oricare altele, prin faptul ca au incorporat in ele o banda dintr-un materal special (patentat) care, in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi. Este un produs revolutionar, cu actiune imediata si eficace. Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva) avand astfel efecte benefice in starea generala de sanatate si in numeroase afectiuni : eroziune si infectii ale colului uterin cu toate tipurile de bacterii, candidoze, chist ovarian, miom uterin, fibromiom, endometrioza, infectia cailor urinare, prolaps vaginal, incontinenta urinara, arsuri si uscaciune vaginala (la menopauza), dismenoree, scurgeri excesive, herpes, cancer de col uterin etc. Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie. In plus, elimina mirosurile. Atentie ! - foarte important este ca se livreaza impreuna cu un card de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate (in special a colului uterin) etc. In Romania aceste produse abea incep sa fie cunoscute, in lume fiind deja un miliard de beneficiari ai produsului In lume, inclusiv in America, se afla pe piata deja de 2 ani. Produsele au cetificate FDA-USA si UE. Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa. O veste foarte bine primita de doamne si domnisoare care au optat deja pentru absorbantele LOVE MOON : de curand produsele firmei noastre s-au diversificat, iar preturile s-au micsorat, devenind mult mai atractive si accesibile tuturor femeilor care au probleme de sanatate sau doresc sa le previna. De acum inainte veti putea beneficia nu numai de absorbantele pentru ciclu normal, ciclu abundent sau pentru uz zilnic, ci si de absorbante mini, absorbantele pentru bikini, talpici cu emisii de infrarosii si de ioni negativi sau seturi cu plasturi impotriva durerilor de ciclu (ofera mai mult de 16 ore de alinare a durerilor, disconfort abdominal, eliminarea durerilor cauzate de raceala si este ideal pentru intretinerea ovarelor sau ingrijirea dupa avort).
.
Relatii : loapersonal@yahoo.com si 0745.074.755
deliapetrescu@yahoo.com
Postat pe 6 August 2009 19:19
De la: deliapetrescu@yahoo.com, la data 2009-08-06 19:19:23Buna ziua,
Doresc sa va impartasesc cateva detalii despre un produs NOU, unic pe piata din Romania. Este vorba despre absorbante active LOVE MOON ale corporatiei Winalite (www.edera.ro) care se deosebesc de oricare altele, prin faptul ca au incorporat in ele o banda dintr-un materal special (patentat) care, in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi. Este un produs revolutionar, cu actiune imediata si eficace. Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva) avand astfel efecte benefice in starea generala de sanatate si in numeroase afectiuni : eroziune si infectii ale colului uterin cu toate tipurile de bacterii, candidoze, chist ovarian, miom uterin, fibromiom, endometrioza, infectia cailor urinare, prolaps vaginal, incontinenta urinara, arsuri si uscaciune vaginala (la menopauza), dismenoree, scurgeri excesive, herpes, cancer de col uterin etc. Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie. In plus, elimina mirosurile. Atentie ! - foarte important este ca se livreaza impreuna cu un card de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate (in special a colului uterin) etc. In Romania aceste produse abea incep sa fie cunoscute, in lume fiind deja un miliard de beneficiari ai produsului In lume, inclusiv in America, se afla pe piata deja de 2 ani. Produsele au cetificate FDA-USA si UE. Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa. O veste foarte bine primita de doamne si domnisoare care au optat deja pentru absorbantele LOVE MOON : de curand produsele firmei noastre s-au diversificat, iar preturile s-au micsorat, devenind mult mai atractive si accesibile tuturor femeilor care au probleme de sanatate sau doresc sa le previna. De acum inainte veti putea beneficia nu numai de absorbantele pentru ciclu normal, ciclu abundent sau pentru uz zilnic, ci si de absorbante mini, absorbantele pentru bikini, talpici cu emisii de infrarosii si de ioni negativi sau seturi cu plasturi impotriva durerilor de ciclu (ofera mai mult de 16 ore de alinare a durerilor, disconfort abdominal, eliminarea durerilor cauzate de raceala si este ideal pentru intretinerea ovarelor sau ingrijirea dupa avort).
.
Relatii : loapersonal@yahoo.com si 0745.074.755
nu ai reusit sa-ti vinzi vata...pe bat?tot in criza esti,iti doresc criza vesnica.
enemgabriel
Postat pe 6 August 2009 19:25
Buna, am trecut si eu prin aceasi neplacuta exeperienta de a pierde sarcina, doar ca am pierduto la 11 saptamani.Din ce cauza ai pierduto? Iti doresc o sarcina usoara in viitor!
kudika028472
Postat pe 10 Octombrie 2009 22:34
nu ai reusit sa-ti vinzi vata...pe bat?tot in criza esti,iti doresc criza vesnica.[/quote]posibil inapoiata de mata facea asa, sa isi puna vata pe bat la cour , dar muierea ta ce isi pune bei cretinule, sau o lingi , greatzo, ai imputi topicul si aici
mihaelatrincu
Postat pe 10 Octombrie 2009 22:45
ESTI CHIAR NESIMTITA,SA-TI FIE RUSINE GUNOI AL SOCIETATII.O cunosti cumva pe mama,nesimtito?Jegoaso.
ene_m_gabriel
Postat pe 11 Octombrie 2009 10:43
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-10-11 10:43:28ESTI CHIAR NESIMTITA,SA-TI FIE RUSINE GUNOI AL SOCIETATII.O cunosti cumva pe mama,nesimtito?Jegoaso.
tot ce ai scris aici te caracterizeaza bai merdule iar pa dragalasa de mata cred ca o gasesc undeva pe ...CENTURA sau intr-un bordel iarasi ai imputit topicul asta mdrde ene
mihaelatrincu
Postat pe 11 Octombrie 2009 10:49
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-10-11 10:43:28ESTI CHIAR NESIMTITA,SA-TI FIE RUSINE GUNOI AL SOCIETATII.O cunosti cumva pe mama,nesimtito?Jegoaso.
ai un limbaj ....asa...stai sa ti-l descriu....cred ca esti crescut de o mama mahalagioaica, sau mai rau de o mama ce sia facut meseria la BORDEL, asa limbaj ai mai merdule, pfuuuuuuuu ce pute a ENE MERDE
mihaelatrincu
Postat pe 11 Octombrie 2009 18:15
De la: yanyacharberet, la data 2009-10-11 18:15:34
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-10-11 10:43:28ESTI CHIAR NESIMTITA,SA-TI FIE RUSINE GUNOI AL SOCIETATII.O cunosti cumva pe mama,nesimtito?Jegoaso.
ai un limbaj ....asa...stai sa ti-l descriu....cred ca esti crescut de o mama mahalagioaica, sau mai rau de o mama ce sia facut meseria la BORDEL, asa limbaj ai mai merdule, pfuuuuuuuu ce pute a ENE MERDE
mihaelatrincu
Postat pe 14 Octombrie 2009 14:39
Minte multa nu ai,iti trebuiesc 3 mesaje ca sa spui aceleasi bazaconii si aceleasi injuraturi.SA-TI FIE RUSINE.
ene_m_gabriel
Postat pe 14 Octombrie 2009 15:21
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-10-14 15:21:37Minte multa nu ai,iti trebuiesc 3 mesaje ca sa spui aceleasi bazaconii si aceleasi injuraturi.SA-TI FIE RUSINE.
sunt trei mesaje ca sa iti intre bine in capatana aia patrata a ta, ca deh...spiciul de la forever lai invatat pe de rost, acum trebuie sa inveti si sa iti intre in centru capului patrat , deci retine in centru nu in colturile capului patrat, ca sa vezi si tu cum este sa isi bata cineva joc de tine si sa iti spuna ceea ce esti si ce meriti si hai pa ca deja miroase a ...MERDE ENE
mihaelatrincu
Postat pe 21 Octombrie 2009 09:19
Salut !. Am citit aproape toate postarile...., Daca doresti sa faci un bebe si nu reusesti. Trebuie ca, amandoi sa mergeti la medic. Ginecolog(in cazul tau), endocrinolog/sexolog. Acum reproducerea este o problema moderna, in cele mai multe cazuri se datoreaza vaccinelor(obligatorii sau nu), unor tratamente(cauze adverse), anticonceptionalelor luate fara sa faci determinari hormonale ne potrivite pentru corpul tau.Factori de risc ; stres, toxine, iradiatii etc.Indiferent ca ei plante sau suplimente, medicamente, este total gresit. Trebuie mai intai sa vezi cauza, asta se vede numai daca faci investigatii amanuntite . Sterilitatea la femei sau barbati, una dintre cauze este lipsa unor hormoni, mai poate fi si o anomalie din nastere la unul din voi. Fara investigatii, nu stii. Nu-ti recomand sa te otravesti cu plante(si planta poate fi otravitoare daca faci exces).
dorina27
Postat pe 7 Februarie 2010 09:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Boala BEHCET 21 De la: illudere 15 Ianuarie 2010 10:33
imi doresc foarte mult sa fiu mamica 38 De la: concursKudika 20 Iunie 2019 21:15
vand vaccin rh negativ 1 De la: kudika296119 27 Iulie 2010 18:40
Hemorodin 2 De la: deliapetrescu@yahoo.com 12 Iunie 2009 15:32
Masaj prenatal 5 De la: iulia9 11 Decembrie 2011 03:29