Setari Cookie-uri

endoscopie filmata

buna ziua tuturor , eu sunt din constanta si mi-am facut de curand doua endoscopii si un examen cu bariu .prima endoscopie imi indica un ulcer gastic . A doua endoscopie zice ulcer duodenal cu nisa boala de reflux si un mic divertricul la examenul bariu facut a doua zi zice ....gastroduodenita . AS VREA SA IMI SPUNA CINEVA UNDE AS PUTEA SA FAC O ENDOSCOPIE FILMATA CA ACOLO NU MAI EXISTA DUBII RAMANE FILMAT SI POT VEDEA SI ALTI MEDICI. in speranta ca nu v-am plictisit astept raspunsuri;le dumneavoatra pe email babybia_92@yahoo.com va multumesc
healthy002386
Postat pe 6 Iulie 2009 20:56
si filmeaza color?
enemgabriel
Postat pe 6 Iulie 2009 21:29
probabil ca da
healthy002386
Postat pe 7 Iulie 2009 23:57
buna ,
Voiam sa iti spun ca mai nou exista si o alternativa la endoscopia digestiva clasica.Se numeste videocapsula endoscopica si o inghiti ca pe o capsula obisnuita de antibiotic si se elimin natural dupa cateva ore .Nu e dureroasa si iti inregistreaza tot , inclusiv cateva bucati ale intestinului subtire pe care endoscopia clasica nu le poate vedea.
Partea proasta este ca este cam scumpa....dar eu as alege-o in locul furtunului ala nenorocit pe care ti-l baga pe gat.
Daca vrei detalii am inteles ca o singura clinica privata ofera chestia asta, in bucuresti, si se numeste med-as.
Am citit in libertatea daca nu ma insel despre chestia asta cu videocapsula si unchiul meu chiar a mer s sa faca asta.Si vreau sa iti zic ca o fost extrem de multumit , atat de procedura in sine cat si de medicul care i-a efectuat-o.
Mi-a zis k efectiv nu a facut decat sa stea linistit cateva ore, s-a uitat la tv si dupa aceea a eliminat-o si gata, a primit diagnosticul.
site-ul lor este www.med-as.ro.daca vrei intra si uita-te despre ce este vb.
mmmandreea
Postat pe 24 Iulie 2009 02:48
iti multumesc mult pentru indrumare
stiam si eu de capsula dar costa 56 milioane de lei foarte scump
stiu ca este foarte buna dar pretul e prea mare ,oricum iti multumesc mult
healthy002386
Postat pe 25 Iulie 2009 16:48
Buna,

iti spun foarte sigur ca la aceasta clinica costa 40 de mil, nu 56...suma este mare oricum ...dar e o diferenta.Macar poti sa incerci sa vii la consultatie si medicul (care fara sa exagerez, este fffff bun) o sa iti idice sau nu aceasta investigatie.IN orice caz, am vazut ca la ei se face si endoscopie clasica, si au cam cele mai mici preturi de pe piata o sa coste probabil cu tot cu consultatie si cu cd-ul cu filmul(endoscpoia in sine) maxim 250 ron.Adica din cate am vazut se poate primii si filmuletul la endoscopie.
Oricum ...pt orice afectiune gastroenterologica ti-l recomand cu caldura pe acest medic (Dr. Zota). nu strica sa incerci sa mergi sa vb cu el oricum .

Te pup
mmmandreea
Postat pe 27 Iulie 2009 01:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
infarct sau preinfarct 2 De la: larisa_g 9 Martie 2010 14:36
CURS REMEDII FLORALE BACH 5-6 SEPTEMBRIE 2009 1 De la: CLINICAAQUAMARIN 23 Octombrie 2009 13:42
GELOZIE SI SEXUALITATE 7 - 9 MAI 2010 1 De la: CLINICAAQUAMARIN 16 Aprilie 2010 13:05
Plomba pe doi dinti 6 De la: Monicamm85 27 Mai 2010 12:02
CURS DE FORMARE CONTINUA: 9-10 IULIE 2010 1 De la: CLINICAAQUAMARIN 4 Iunie 2010 10:28