Setari Cookie-uri

ma poate informa cineva?oare e BTS

as dori sa intreb cate ceva despre ceea ce i se intampla prietenului meu. are o problema la nivel organului genital ce consta in faptul ca i se cojeste organul, de fapt nu stiu daca asta este cel mai potrivit cuvant dar nu stiu exact cum sa ma exprim. de fapt este ca atunci cand te cojesti dupa ce te-ai bronzat sau ca atunci cand te speli si se ia "jegul" numai c acest "jeg"este de culoare alba si apare atat pe lungimea organului cat si pe ciperca si imediat sub ea. in momentul in care face baie nu mai exista nici o problema.e posibil sa apra de la caldura sau de la faptul ca se aduna vreo secretie si sta "ascunsa"sub piele sau e vorba de BTS desi mi-ar fii greu sa cred deoarece despre infidelitate nu poate fii vorba.mentionez ca suntem impreuna de 4 ani. va multumesc si sper sa imi poata raspunde cineva.
iepurina24
Postat pe 7 Iulie 2009 14:21
BUNA. Iti recomand sa mergeti amandoi la doctor cat mai repede, am inteles ca relatia voastra dureaza de 4 ani si ca nu este vorba de infidelitate, dar mai vreau sa ti spun despre BTS ca nu se ia numai prin contact sexual si dupa colacul de la wc, dupa clanta daca o persoana este bolnava si nu se spala pe maini,dupa cearceaf, prosoape. S ar putea din manifestari sa fie BTS dar nu vreau sa te sperii, dar trebuie sa mergeti amandoi la control dermatologie sau ginecologie. Se rezolva. bafta.
anghelanca
Postat pe 28 Iulie 2009 10:52
DA, da...trebuie sa mergeti la medicul ginecolog sau dermato-venerolog, nu mai asteptati ca nu e de glumit cu bolile genitale deoarece se agraveaza destul de rapid.Nu vreau sa te sperii, dar e bine sa consultati un medic cat mai curand.Succes! Sa ne tii la curent!
vyo_healthy
Postat pe 8 Noiembrie 2009 11:16
sper ca pana acum s-a rezolvat..... daca totusi nu- consultati un medic. bafta!
arielle
Postat pe 26 Februarie 2010 06:17
buna.este posibil sa fie candida albicans.a luat antibiotice de curand?oricum o sa apara si la tine.cel mai bn mergeti la un lab sa va recoltati secretii.si pe urma la un medic sa va dea tratament corespunzator pe care sa il luati amandoi si bineinteles fara act sexual.pupici.sanatate.
weronik68
Postat pe 26 Februarie 2010 07:52
din cate stiu, candida nu se manifesta la barbati chiar daca o au... dar e posibil. cel mai bine este sa mergeti la medicul ginecolog pt a afla diagnosticul corect si pt a va da un tratament corespunzator. nu va puteti rezolva problema pe un forum. multa sanatate!
monik_giuly
Postat pe 26 Februarie 2010 12:25
www.biomnis.com cel mai mare laborator de analize european. Vorbiti cu doctorul si contactati Biomnis. Pot recolta si din Romania iar analizele sunt trimise la Lyon unde sunt prelucrate cu tehnologii avansate. Trimiteti un email pe site si cereti sa va indrume catre unul din laboratoarele agreate de ei in Ro pentru recoltare.
okyo
Postat pe 26 Februarie 2010 12:28
BTS-urile se contacta doar prin contact sexual.....pt cine nu stie! Poate fivorba de un dezechilibru la nivelul florei ,ai va trece exista un unguent in farmacie pt asa ceva
nu stiu insa cum senumeste, stai linistita va trece!Daca dureaza maimult de max 2 sapt sinu trece duceti-va la dermato -venero
!succes!
stefanescu_marina25
Postat pe 28 Februarie 2010 00:43
mersi mult pentru sfaturi, pana acum nu sa mai manifestat deci ar fi semne ca ar fi disparut. mentionez ca niciodata nu am avut contact sexual fara prezervativ deci e vreo posibilitate sa se fi luat si la mine? nu cred ca as putea sa mergem la doctor deoarece prietenul meu e cam reticent in aceasta privinta.va multumsc inca o data.
iepurina24
Postat pe 1 Martie 2010 13:53
Pai u cum te simti? Ai secretii mai abundente, urat mirositoare; mancarimi? Daca ai candida e imposibil sa nu vezi schimbari la nivelul secretiilor... Cel mai bine ar fi ca prietenul tau sa lase pudoarea la o parte si sa mergeti la medic. Macar sa te duci u prima... sa vezi cum esti u. Oricum, ma bucur sa aud k e mai bine! Multa sanatate!
monik_giuly
Postat pe 1 Martie 2010 15:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fasciculatii persistente 2 De la: maria1931 18 Septembrie 2009 11:42
CERAGEM 2 De la: ioanabobocea 4 Ianuarie 2010 19:29
Dureri de cap/ceafa la barbati 6 De la: ioanabobocea 4 Martie 2010 09:01
Operatie strabism 1 De la: kudika374122 7 Noiembrie 2014 14:37
operat de hernie de disc 3 De la: ileanna_popescu 8 Aprilie 2010 12:48