Setari Cookie-uri

NODUL UTERIN POTERIOR

A avut cineva asa ceva? La eco a zis ginecologul ca as avea asa ceva dar e mic si trebuie tiunut sub observatie.Culmea ca in februarie nu a vazut nimic, si avand o sarcina oprita din evolutie am fost chiuretata in 4 iunie, inca nici pana azi nu mi-a venit menstr., oare e normal? In 10 luna asta m-a pus la eco si zice ca nu e format endometru, si ca vede nodulul de 2 mmm, . Eu stiu ca de 15 ani mi s-a cauterizat o rana si ca aveam pe uter o cicatrice , eu cred ca acuma cu sarcina asta s-a dezvoltat pe acel loc. ROG DACA A MAI TRECUT CAREVA PRIN ASTA SA-MI SCRIE, SCUZE "POSTERIOR"
protopa
Postat pe 13 Iulie 2009 18:19
Buna ziua,
Doresc sa va impartasesc cateva detalii despre un produs NOU, unic pe piata din Romania. Este vorba despre absorbante active LOVE MOON ale corporatiei Winalite (www.edera.ro) care se deosebesc de oricare altele, prin faptul ca au incorporat in ele o banda dintr-un materal special (patentat) care, in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi. Este un produs revolutionar, cu actiune imediata si eficace. Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva) avand astfel efecte benefice in starea generala de sanatate si in numeroase afectiuni : eroziune si infectii ale colului uterin cu toate tipurile de bacterii, candidoze, chist ovarian, miom uterin, fibromiom, endometrioza, infectia cailor urinare, prolaps vaginal, incontinenta urinara, arsuri si uscaciune vaginala (la menopauza), dismenoree, scurgeri excesive, herpes, cancer de col uterin etc. Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie. In plus, elimina mirosurile. Atentie ! - foarte important este ca se livreaza impreuna cu un card de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate (in special a colului uterin) etc. In Romania aceste produse abea incep sa fie cunoscute, in lume fiind deja un miliard de beneficiari ai produsului In lume, inclusiv in America, se afla pe piata deja de 2 ani. Produsele au cetificate FDA-USA si UE. Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa. O veste foarte bine primita de doamne si domnisoare care au optat deja pentru absorbantele LOVE MOON : de curand produsele firmei noastre s-au diversificat, iar preturile s-au micsorat, devenind mult mai atractive si accesibile tuturor femeilor care au probleme de sanatate sau doresc sa le previna. De acum inainte veti putea beneficia nu numai de absorbantele pentru ciclu normal, ciclu abundent sau pentru uz zilnic, ci si de absorbante mini, absorbantele pentru bikini, talpici cu emisii de infrarosii si de ioni negativi sau seturi cu plasturi impotriva durerilor de ciclu (ofera mai mult de 16 ore de alinare a durerilor, disconfort abdominal, eliminarea durerilor cauzate de raceala si este ideal pentru intretinerea ovarelor sau ingrijirea dupa avort).
.
Relatii : loapersonal@yahoo.com si 0745.074.755
kudika028076
Postat pe 5 August 2009 21:19


Dragele mele,
pentru pastrarea sanatatii in zona intima iti recomand folosirea constanta a absorbantelor Lady Anion. Aceste absorbante stimuleaza atât sistemul imunitar printr/un procedeu 100% natural, cât ºi circulatia sangelui la nivel capilar. Absorbantele din gama Lady ANION (www.ladyanion.ro) sunt compuse din 8 straturi realizate din materiale textile si hartie pura, polimer ultra-absorbant, adezivi non toxici aprobati pentru industria alimentara, materiale impermeabile Hi-Tech care permit patrunderea aerului in timp ce retin lichidele. Pot fi folosite atat in perioada ciclului cât si in afara ei asigurand o protectie antibacteriana si antiinflamatorie perfecta. Cu fiecare pachet este distribuit si un Self Tester - pentru verificarea starii de sanatate. Este un instrument simplu si eficient prin care iti vei putea determina singura starea de sanatate la nivelul aparatului ginecologic. Vei afla in cateva secunde daca trebuie sa mergi urgent la doctor sau daca esti sanatoasa.
Printr-o folosirea constanta absorbantele Lady ANION pot avea efect profilactic si terapeutic in urmatoarele cazuri : Inflamatii si Dermatite, Alergii, Infectii cu bacterii de toate tipurile, Candidoze, mancarimi, arsuri, Infectii trompe uterine, Scurgeri excesive, Dismenoree, Migrene, Cancer de col uterin, Ciclu neregulat. De asemenea, ionii negativi asigura o oxigenare mai buna a sangelui si ajuta la echilibrarea hormonala. Daca exista inflamatii produse de bacterii rezistente la medicamentatie, emisia de ioni negativi din absorbante poate restrange aria acestora iar in cazul unei utilizari consecvente inflamatiile pot fi inlaturate. Certificate de Ministerul Sanatatii.

Acum o oferta speciala de „crizã“ – de la 3 pachete (de orice tip), 17 lei /pachetul!!!! Oferta este limitata!!!!!

Pentru informatii detaliate ma poti gãsi la tel: 0768.05.68.69 sau la adresa loapersonal@yahoo.com
D.
kudika028076
Postat pe 28 Noiembrie 2009 17:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pot sa raman in sarcinata? 21 De la: franziska_eu 18 Ianuarie 2012 14:27
ABSORBANTELE atat de necesare 1 De la: ioanabobocea 17 Noiembrie 2009 23:04
Merita! 5 De la: miss_darine 13 Iulie 2011 20:50
hepatita b 12 De la: office_salinasusesi_ro 18 Iunie 2010 21:36
Buna! 2 De la: office_salinasusesi_ro 9 Martie 2010 17:44