Setari Cookie-uri

sarcina oprita in evolutie

Buna.In urma cu 10 zile am suferit un chiuretaj.......sarcina oprita in evolutie la 11 saptamani.Am suferit ingrozitor si probabil ca voi suferi toata viata.Nu-mi pot explica ce s-a intamplat de fapt.Am avut scurgeri maronii, am mers la dr mea si mi-a zis ca sarcina n-are nici o treaba cu sangerarile mele. Peste 4 zile am mers iar, pt ca sangeram din ce in ce mai mult.Concluzia a fost cea de mai sus.Pe perioada sarcinii am luat acid folic-2 pastile pe zi, duphaston-2/zi.Cd am inceput sa sangerez mi-a recomandat 4 pe zi. In zadar.Copilasul meu nu mai este.
V-as ruga sa imi spuneti daca ati trecut prin ceva asemanator sau daca imi puteti recomanda un dr f bun in astfel de cazuri, un dr din Bucuresti sau din Buzau.Exista vreo explicatie? Ce sa fac? Imi doream f mult copilul. Acum am luat ketonal, ergomet si calciu.Nu mai stiu ce sa fac.........
suflettrist_healthy
Postat pe 15 Iulie 2009 15:44
imi pare rau, nu te descuraja, va veni altul si va fi bine. incearca sa gandesti pozitiv si sa ai grija de tine.

as vrea sa te intreb insa daca inainte de a-ti prescrie medicatia hormonala ti-a facut analize de sange. ca am auzit ca abia te prezinti la ginecolog insarcinata si ai in jur de 30 ani iti prescrie medicamente fara examene de sange sau altceva.
eleain
Postat pe 15 Iulie 2009 16:15
mi-am facut analizele la sange si urina.Nu s-a uitat pe ele prea mult.A zis ca totul este bine, desi se pare ca aveam o infectie urinara..........
suflettrist_healthy
Postat pe 16 Iulie 2009 15:07
imi pare rau sa aud ca si voi ati trecut prin ce urmeaza sa trec si eu sap viitoare , tocmai am aflat ca la bb meu nu-i mai bate inimioara si sap viitoare ma duc sa-mi faca chiuretaj,ceea ce nu-mi vine sa cred k mi sa intamplat tocmai mie,sufar foarte mult pt k ne doream acest bb si mai ales k sunt l prima sarcina,nu stiu ce sa fac... puteti sa-mi dati un sfat?

pepe19
Postat pe 4 August 2009 14:13
cand e sa fie de la Dumnezeu o sa ai si un bebe si eu am pierdut o sarcina in luna 3 jumate. sarcina care nu se dezvolta cum tre si apoi oprita din evolutie...asta e, mi l-am dorit si era a 3-a sarcina...am 2 copii dar sper sa ai si tu parte de o asemenea minunatie..pupici
dera36
Postat pe 5 August 2009 16:54
Fii curajoasa si nu te descuraja ...o sa vezi ca o sa faci un bebelus cat de curand totul este sa iti doresti din tot sufletul acest lucru!SUCCES!
healthy001807
Postat pe 18 August 2009 23:39
Buna sunt noua pe accest site.dar in 2006 si eu am avut o sarcina oprita in evo;utie si tot accelasi tratam l am luat am facut dupa o gramada de analize la Fundeni la dr uscatescu pt deficit de proteina s si acizi antifosfolipidici care au iesit cu probleme nu toti ginecologi stiu toate astea .
healthy005989
Postat pe 31 August 2009 17:58
siii??? a functionat? rezultatul??
eleain
Postat pe 31 August 2009 19:30
buna!
ieri am facut chiretaj deoarece s-a oprit sarcina in evolutie la 11 saptamani(trebuia sa am 13 saptamani);nu-i mai batea inimioara.
mai am acasa un pui de 3 ani jum.
ajutati0ma cu sfaturi-cum sa-i spun copilului ca bebe nu mai e?
vero_doro
Postat pe 7 Noiembrie 2009 13:24
buna, imi pare foarte rau pt tine.
si eu am trecut prin ceva asemanator.
dar la mine stiu care e problema; am un uter deformat si f greu reusesc sa tin sarcina.
in iunie anul trecut, am avut sarcina 2 luni peste ciclu normal, in a doua luna nu m-i s-a mai oprit ciclul, am singerat 2 sapt,
cind am ajuns la dr. sarcina se oprise din evolutie.
m-a chiuretat cu anestezie. a doua zi mi-a spus ca mai am o sarcina extrauterina. la o sapt dupa chiuretaj m-a operat. mi-a scos trompa dreapta.
din fericire eu am un copil de 6 ani, dar in perioada aia am avut un stres psihic groaznic, pt ca, copilul meu isi dorea sa ii duc fratiorul acasa....
nu poti sa-ti imaginezi prin ce am trecut.
daca as fi stiut ca eram insarcinata...poate rezultatul era altul, desi cu foarte mult chin, dar poate reuseam sa ii mai fac un fratior copilului meu. acum s-a obisnuit cu ideea ca nu m,ai pot face altul si ca o sa ramina singur.
dar mi-a trebuit nervi de otel ca sa il fac sa inteleaga si sa treaca peste acest eveniment.
vivacedonna
Postat pe 10 Ianuarie 2010 00:13
dragele mele din cate am auzit sunt femei care au facut copii cu 1 trompa tot ce tb este sa iti doresti foarte tare acest copil daca vrei neaparat un bebe du-te la dr si vezi poate mai poti face ceva .......cat despre d/na care tb sa ii dea vestea rea copilului de acasa ce pot sa spun ..ca deja a trecut timpul de atunci si ca fratiorul e un ingeras cere il pazeste la tot pasul si care se va ruga la D-zeu pentru ca mami sa faca un alt fratior .......va pup si sanatate1
healthy001807
Postat pe 11 Ianuarie 2010 17:58
da, stiu ca poti ramine insarcinata si cu o trompa, d
ar mie mi-a legat-o pe cea dea doua.
pt ca deja am 4 operatii. nu pot naste normal.
asa ca doctorul a spus ca nu e cazul sa mai riscam in starea mea de sanatate, si mi-a taiat posibilitatea de a mai avea inca un copil.
ma bucur nespus de mult ca am reusit sa am un copil, care e un inger,
si a inteles ca nu o sa mai aibe nici-un fratior ''pt ca mama e bolnava si nu mai poate face altul''.
apropo : copilul meu stie de la 2 ani cum se nasc copiii.
a vazut o emisiune pe discovery.
vivacedonna
Postat pe 12 Ianuarie 2010 19:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dureri de cap inainte cu cateva zile de ciclu 5 De la: Donamishi 3 Februarie 2010 08:36
help! 4 De la: Herra8 8 Iulie 2011 09:59
pregnyl 1500 1 De la: igrec1 12 Noiembrie 2009 10:50
Oare ma mai iubeste? 2 De la: kudika_970250 5 Iulie 2014 22:06
vergeturile bata-le vina 26 De la: office_salinasusesi_ro 10 Mai 2010 12:05