Setari Cookie-uri

Boala sau nu ?!

VA ROG MULT am nevoie de un sfat..de cateva luni am inceput sa am niste dureri foarte mari la nivelul ovarelor..am avut antecedente in famile cu cancerul de col uterin..la ambele bunici..si la amandoua situatia s-a agravat chiar si dupa operatie(puroi..dureri..sangerari..)..am inteles ca nu este o boala ereditara..dar totusi imi fac griji..

Postat pe 4 Decembrie 2008 15:01
Nana
buna draga nu trebuie sa te speri altii au trccut prin lucruri mai grave si le-au rezolvat!!!!cum?????scrie-mi!!!!
ivanescu
Postat pe 5 Ianuarie 2009 19:43
Poate fi si o raceala... Poate fi si menstruatia in pregatire...
Sarah_healthy
Postat pe 15 Ianuarie 2009 12:09
poate e anexita, nu te gandi deja la ce e mai rau
adu_buuu
Postat pe 31 Ianuarie 2009 14:50
BUNA DRAGA NANA! NU TE SPERIA ASA,MERGI LA MEDIC,FA ANALIZE.POATE FI O RACEALA,UN CHIST OVARIAN.....DE OBICEI TINERELE DOMNISOARE AU OBICEIUL SA UMBLE CU MIJLOCUL SI BURTICA GOALE. DACA AI ACEST OBICEI, E NORMAL SA AI DURERI. INCA O DATA NU TE TEME,AI INCREDERE IN TINE SI TINERETEA TA.
51160
Postat pe 4 Februarie 2009 08:35
Nu vorbi prostii cum Doamne sa ai cancer la virsta asta? Cancerul nu debuteaza cu dureri de-a dreptul cind doare e ffff grav.Pina sa ajungi la durei ai multe alte simptome si nicidecum la virsta ta.Consulta un medic cel mai probabil e anexita sigur si moda e putin de vina si tinerele musai terbuie sa fie in trend.Asa ca nu te speria inutil.De asemenea foarte bine poate fi o banala infectie urinara. De aceea este optim sa consulti un medic de specialitate sa urmezi un tartament adecvat afectiunii si desigur SA SCAPI DE GINDURI CARE ITI POT AMARI VIATA INUTIL.Te pup si sa auzim de bine.
maria1931
Postat pe 5 Februarie 2009 18:41
STAI LINISTITA CA NU AI NIMIC GRAV TREBUIE DOAR SA MERGI LA UN MEDIC GINECOLOG PT O CONSULTATIE SI GATA POATE E O RACEALA ASA E IARNA
iza_alisa
Postat pe 7 Februarie 2009 19:24
categoric fa-ti timp si curaj sa mergi la medic si cum spuneam vei scapa de griji altfel de atatea ginduri se va deregla altceva in organism .Bafta!
maria1931
Postat pe 8 Februarie 2009 13:14
De la: Nana, la data 2008-12-04 15:01:04VA ROG MULT am nevoie de un sfat..de cateva luni am inceput sa am niste dureri foarte mari la nivelul ovarelor..am avut antecedente in famile cu cancerul de col uterin..la ambele bunici..si la amandoua situatia s-a agravat chiar si dupa operatie(puroi..dureri..sangerari..)..am inteles ca nu este o boala ereditara..dar totusi imi fac griji..



in aceste cateva luni ai ajuns si la medic? de obicei cancerul uterin nu incepe cu dureri de ovare...intai mergi la medic, o sa iti puna un diagnostic, apoi vedem despre ce e vorba si cum te putem ajuta. ar mai fi necessar de stiut, ovarele te dor la ciclu sau tot timpul?.. colul uterin e o chestie, ovarele alta, ar putea fi si o raceala sau un chist.. oricum, numai un medic iti spune precis despre ce-i vorba... nu te gandi direct la cancer, mai ales la varsta asta...
camiflorea
Postat pe 8 Februarie 2009 22:43
Pana nu stii ce e nu are rost sa te ingrijorezi. Du-te fara rusine si fa-ti un control.
kudika010565
Postat pe 10 Februarie 2009 00:08
Draga Nana,

cancerul de col uterin este asimptomatic la debut!
mergi la medic fa-ti un consult si un set de analize si ridica-ti moralul.
despre ereditar putem vorbi cand sunt mai multe generatii intr-o familie mama, bunica din partea mamei, strabunica din partea mamei etc....
hai sa ne auzim cu bine dupa ce mergi la medic sa ne spui cum a fost!

sanatate!
evelina12
Postat pe 28 Februarie 2009 11:51
din cite stiu eu virusul HPV este cel ce duce la cancerul de col uterin si mai stiu ca trebuie sa iti faci testul papa nicolau pentru a depista aceast lucru asa ca eu sunt de parere ca nu are nici o legatura cu bunicile tale adica nu este ereditar,mai mult ca sigur este o anexita dar totusi te sfatuiesc sa te duci la un medic ca el este in masura sa iti spuna ce ai.
danuta80
Postat pe 28 Februarie 2009 14:44
Din ce oras esti?
In BUCURESTI:
- dr BADEA - Spitalul UNIVERSITAR - metrou EROILOR
-dr. ISOPESCU FLORIN - maternitatea CARITAS
-Dr. VLADAREANU - ginecologie Spital ELIAS
healthy005533
Postat pe 23 August 2009 15:49
Dragele mele doresc sa va ofer cateva detalii despre absorbantele si tampoanele atat de necesare pentru igiena intima.
Stiati ca pentru albirea lor se utilizeaza DIOXINA .Stiati ca de obicei se pune ceva mai multa DIOXINA pentru a produce sangerare mai abundenta si pentru a cumpara in consecinta …noi si noi absorbante sau tampoane.

Dar stiati ca
DIOXINA PRODUCE CANCER DE COL UTERIN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!,
asa se explica incidenta masiva a acestei grave afectiuni in lume.

Acum si in ROMANIA au aparut TAMPOANE ANIONICE CU PROTECTIE ACTIVA , produse care genereaza IONI NEGATIVI , in lume fiind deja un miliard de beneficiari

Acestea sunt ……….absorbantele active LOVE MOON ,

Aceste absorbante au incorporate in ele o banda dintr-un materal special (brevetat)care, in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi.

Acesti Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative
distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva) avand astfel efecte benefice in starea dvs. de sanatate si in numeroase afectiuni : eroziune si infectii ale colului uterin cu toate tipurile de bacterii, candidoze, chist ovarian, miom uterin, fibromiom, endometrioza, infectia cailor urinare, prolaps vaginal, incontinenta urinara, arsuri si uscaciune vaginala (la menopauza), dismenoree, scurgeri excesive, herpes, cancer de col uterin etc.

Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie.
In plus, elimina mirosurile.

Atentie ! - foarte important este ca se livreaza impreuna cu un card de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate (in special a colului uterin).
Produsele au certificate FDA-USA si UE.

Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa.

EXISTA :
• absorbantele pentru ciclu normal,
• ciclu abundent sau
• pentru uz zilnic,
dar si
• absorbante mini,
• absorbantele pentru bikini,

Acum despre alte produse utile pentru sanatatea dvs.:
Talpici cu emisii de infrarosii si de ioni negativi
Si
Seturi cu plasturi impotriva durerilor de ciclu
(ofera mai mult de 16 ore de alinare a durerilor, disconfort abdominal,
eliminarea durerilor si este ideal
pentru intretinerea ovarelor sau
ingrijirea dupa avort.

Nu trebuie sa devii DISTRIBUITOR daca nu vrei
dar poti cumpara aceste produse cu reducere de 25%
in calitate de CLIENT PREFERENTIAL.
Ce zici ,VREI ?


Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96

…..atunci…. te rog citeste in continuare..









ACUM !
AICI (local ) !
ACOLO(distal) !
Pentru dumneavoastra
LIGHT& LEAVING WATER THERAPY
ENGLEZA & ROMANA & EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE & LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE SI TERAPEUTIC,
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA , RAZE INFRAROSII SI HELIU.
dar si
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA,CHI_CHUNG MEDICAL, PSIHOTERAPIE PRANICA, FENG SHUI PRANIC&VASTU,
CRISTALOTERAPIE PRANICA , CROMOTERAPIE,MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc) dar si cursuri de
USUI & TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI, POWER KI
oferim gratuit cu “IUBIRE SI RECUNOSTINTA
”LEAVING WATER THERAPY”
APA VIE
=apa structurata si energizata cu proprietati terapeutice si bactericide .
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96




IOANA1947
Postat pe 19 Noiembrie 2009 12:10
De la: , la data 2008-12-04 15:01:04VA ROG MULT am nevoie de un sfat..de cateva luni am inceput sa am niste dureri foarte mari la nivelul ovarelor..am avut antecedente in famile cu cancerul de col uterin..la ambele bunici..si la amandoua situatia s-a agravat chiar si dupa operatie(puroi..dureri..sangerari..)..am inteles ca nu este o boala ereditara..dar totusi imi fac griji..



Am avut si eu dureri ,insa am luat indometacin o cutie,un supozitor seara ,unul dimineata,apoi am mers la ginecolog dupa ce mi-a trecut durerea,mi-a spus ca nu am nimic ,era o raceala,sunt f sensibila,poate esti si tu ,poate racesti f repede.
cami_goanga10
Postat pe 9 Martie 2010 20:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pauza anticonceptionalelor 3 De la: lilicea 19 Ianuarie 2010 12:44
raceala- intarziere menstruatie? 29 De la: kudika443947 11 Octombrie 2015 19:32
oare sunt insarcinata 8 De la: kudika421339 21 Septembrie 2011 15:31
o intrebare 2 De la: nicusor 11 Aprilie 2009 20:15
cum sa il fac sa ma iubeasca din nou 23 De la: kudika226898 31 Octombrie 2011 08:20