Setari Cookie-uri

buna, in legatura cu sarcina

buna, n-am facut avort, am deja 2 luni de sarcina si am gemeni,saci ovulari diferiti; am gasit un doctor care m a incurajat iau tratament si totul e bine, sper sa decurga totul bine, mai ales ca am si un RH negativ, si am risc de sarcina pana la 3 luni, saptamana viitoare vreau sa fac un control la tg mures, sper sa fie totul bine
numai bine
floarea1982
Postat pe 22 Iulie 2009 14:17
De la: floarea1982, la data 2009-07-22 14:17:17buna, n-am facut avort, am deja 2 luni de sarcina si am gemeni,saci ovulari diferiti; am gasit un doctor care m a incurajat iau tratament si totul e bine, sper sa decurga totul bine, mai ales ca am si un RH negativ, si am risc de sarcina pana la 3 luni, saptamana viitoare vreau sa fac un control la tg mures, sper sa fie totul bine
numai bine


FELICITARI!!! Si verisoara mea a nascut si are RH negativ, a avut si ea emotii din aceasta cauza, insa si copilul si ea sunt f bine. Asa ca stai linistita, va fi bine si la tine. Sa dea Domnul sa ai o sarcina usoara si 2 bebelusi frumosi si sanatosi...
anna_healthy
Postat pe 6 Octombrie 2009 12:08
Buna, ma numesc Mihaela, sunt medic in Timisoara si mamica de gemene dintr-o sarcina de triplete. Daca nu ai nicio sarcina pierduta sau intrerupta prin avort va fi totul oK. Daca cumva ai avut in antecedente sarcina pierduta(spontan sau avort la cerere ), exista posibilitatea ca dupa nastere imediat sa primesti un vaccin. Probabil ca ai aflat deja de la medicul tau despre asta, ai grija de tine si de ingerasii care cresc in burtica ta si nu te stresa de toate ce auzi sau citesti. Astept 2-3 vorbe de la tine sa tiu cum evoluati. Multa bafta!
haralambie
Postat pe 26 Octombrie 2009 12:58
Buna, draga mea. Vreau sa te incurajezi si sa te rogi lui Dumnezeu si nimic nu se va intimpla, crede doar. Domnul sa te ajute sa duci sarcina pina la urma si sa nasti un bebe sanatos. Eu doresc sa am foarte mult copii si nu se primeste, sunt casatorita de 4 ani si nici un rezultat, dar totusi eu sper ca intr-o zi va veni si ziua mea sa fiu fericita. Eu nu te sfatui sa te duci la avort, nici nu sustin fetele care fac avort. Acum sunt multe fete care doresc sa aiba copii si nu pot dar altele se joaca dea mama si dea tata. Imi cer scuze poate vam suparat pe cineva dar asta e realitatea.
adelia_healthy
Postat pe 1 Decembrie 2009 21:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
EXPLICAREA FENOMENELOR PARANORMALE 2 De la: Aemulus 1 Aprilie 2010 18:27
Cum a falimentat-o Danone pe tanti Mita din Moeciu! 1 De la: dianana 20 Mai 2010 19:55
Retete dietetice de post! 15 De la: Mirelapufulete 24 Ianuarie 2012 18:47
Diete personalizata de nutritionist 114 De la: concursKudika 12 Septembrie 2016 20:18
cum sa slabesc sanatos? 15 De la: lily_crin 11 August 2011 06:21