Setari Cookie-uri

menstruatie

Am si eu o mare rugaminte. Eu am inca 14 ani si mi-a venit ciclul de 1 an si ceva. Nu mi-a venit mereu regulat, asa ca nu m-am speriat pana acum.Ba chiar am fost la ginecolog si mi-a zis ca nu e nici o problema ca asa se intampla. Luna asta mi-a venit pe 13 si de atunci nu se mai opreste. Si nu as vrea nici sa ma duc la ginecolog inca odata. Imi puteti spune va rog ce pastila/medicament sa iau sa il opresc. Multumesc.
healthy004680
Postat pe 23 Iulie 2009 20:20
DA, cu D si A mare. Cunosc pe cineva care avea 15 zile ciclu continuu, si care a luat Maca (180 pastile 100% din radacina de Maca, fara chimical de vreun fel) si care a avut ciclu normal de 4 zile. Nu ingrasa si nici nu contine hormoni.

ramonav23@yahoo.com
ramonav23
Postat pe 12 August 2009 23:57
De la: healthy004680, la data 2009-07-23 20:20:22Am si eu o mare rugaminte. Eu am inca 14 ani si mi-a venit ciclul de 1 an si ceva. Nu mi-a venit mereu regulat, asa ca nu m-am speriat pana acum.Ba chiar am fost la ginecolog si mi-a zis ca nu e nici o problema ca asa se intampla. Luna asta mi-a venit pe 13 si de atunci nu se mai opreste. Si nu as vrea nici sa ma duc la ginecolog inca odata. Imi puteti spune va rog ce pastila/medicament sa iau sa il opresc. Multumesc.


Draga mea,
pentru pastrarea sanatatii in zona intima iti recomand folosirea constanta a absorbantelor Lady Anion. Aceste absorbante stimuleaza atât sistemul imunitar printr/un procedeu 100% natural, cât ºi circulatia sangelui la nivel capilar. Absorbantele din gama Lady ANION (www.ladyanion.ro) sunt compuse din 8 straturi realizate din materiale textile si hartie pura, polimer ultra-absorbant, adezivi non toxici aprobati pentru industria alimentara, materiale impermeabile Hi-Tech care permit patrunderea aerului in timp ce retin lichidele. Pot fi folosite atat in perioada ciclului cât si in afara ei asigurand o protectie antibacteriana si antiinflamatorie perfecta. Cu fiecare pachet este distribuit si un Self Tester - pentru verificarea starii de sanatate. Este un instrument simplu si eficient prin care iti vei putea determina singura starea de sanatate la nivelul aparatului ginecologic. Vei afla in cateva secunde daca trebuie sa mergi urgent la doctor sau daca esti sanatoasa.
Printr-o folosirea constanta absorbantele Lady ANION pot avea efect profilactic si terapeutic in urmatoarele cazuri : Inflamatii si Dermatite, Alergii, Infectii cu bacterii de toate tipurile, Candidoze, mancarimi, arsuri, Infectii trompe uterine, Scurgeri excesive, Dismenoree, Migrene, Cancer de col uterin, Ciclu neregulat. De asemenea, ionii negativi asigura o oxigenare mai buna a sangelui si ajuta la echilibrarea hormonala. Daca exista inflamatii produse de bacterii rezistente la medicamentatie, emisia de ioni negativi din absorbante poate restrange aria acestora iar in cazul unei utilizari consecvente inflamatiile pot fi inlaturate. Certificate de Ministerul Sanatatii.


Pentru informatii detaliate ma poti gãsi la tel: 0768.05.68.69 sau la adresa loapersonal@yahoo.com

deliapetrescu@yahoo.com
Postat pe 22 Noiembrie 2009 12:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
atacuri de panica 97 De la: danielavarghes 26 Martie 2013 11:46
Relatii sexale inainte de antibiotice 6 De la: kudika_955770 30 Mai 2014 12:55
probleme cu coloana!!! 49 De la: kudika_1012859 6 Septembrie 2016 12:24
avortul pe timpul lui Ceausescu 197 De la: Mihaela214 18 Mai 2014 23:56
REIKI 2 De la: healthy002409 18 Noiembrie 2009 10:26