Setari Cookie-uri

ce rimel sa mai folosesc?

ce rimel mai folositi voi?care sa fie bun.Eu nu folosesc zilnic rimelul dar si cand il folosesc as vrea sa fie ceva de calitate si sa fie mai ales pt gene curbate.Ultimul rimel cumparat a fost acum un an..un max factor masterpieces..bunicel,dar acum gata s a uscat un pic..si tre sa mi iau altul..dar ce?
civita
Postat pe 30 Iulie 2009 23:17
daca vrei un rimel foarte bun...profesional...ti-l recomand pe cel de la e. funkhhouser. eu il folosc de cativa ani si pana acum nu m-a dezamagit imi ofera un volum de 200%
cristina_dragutza
Postat pe 5 Septembrie 2009 21:41
esti multumita de produsele lor?dar esti inscrisa la amway?
crinamardare
Postat pe 5 Septembrie 2009 22:03
Buna fetelor.despre rimelulri sunt atatea de spus.incep prin a preciza ca este preferatul meu dintre toate cosmeticele(imoreuna cu fardul de obraz).rimelul ca sa fie inca igienic si intr o conditie buna se schima la 6 luni indiferenta ca mai este in tub sau nu.un an deja e prea mult sa l tii.odata deschis tubuletul si periuta scoasa in aer se introduc de fiecare data cand bagam periuta la loc in tub o gramada de microrganisme.astea din aer.plus ca pe genele noaste si in ochii sunt f multe tipuri de microragnisme care de se dezvolta foarte bine in emulsia pe baza de ceara(de cele mai multe ori)care este defapt pasta care o aplicam pe gene.de aceea trebuia s aincercam sa bagam si sa scoatem periuta din tub de cat mai putine ori posibil,pt a evita contactul cu aerul.daca ai un rimel nou si l ai deschis,ai scos periuta si dupa 5luni incepi sa l folosesti el nu mai este nou ci vechi de 5luni...asa ca...ca sa evitam ochii rosii,iritatiile ochilor ar fi bine sa fim f atente la banalul rimel...sa nu mai zic ca nu se imprumuta.e strict personal...e ca o periuta de dinti...si nu se adaoga nimic in tub daca se usuca parfum apa calda sau mai stiu eu ce sfaturi comuniste .daca da semne de uscat trebuie aruncat.dar nu mai tarziu de 6luni d ela deschiderea lui.iar in functie de marci...uauuu...chiar ai de unde alege...depinde si cat esti diapusa sa cheltui pt una rimel...eu am folosit f multe marci..acum m am oprit la helena rubinstein...este intradevar ceva deosebit si pretul e undeva la un milion si ceva...dublu decat un lorea l care dupa parerea mea nu sunt f bune...mai sunt cele de la rimel london.cele cu periuta curbata le am folosit mult timp.astea sunt asa pt toata ziua.daca vrei un rimel bun pt seri deosebite poti incerca unul de la dior show,guerlain...shopping placut...
joy21
Postat pe 15 Septembrie 2009 13:47
SCUZATI MI GRESELILE DE ORTOGRAFIE...L AM SCRIS IN GRABA SI L AM TRIMIS INAINTE DE AL CORECTA...SORRY...SPER CA ATI INTELES,TOTUSI...
joy21
Postat pe 15 Septembrie 2009 13:50
Si eu am folosit rimel de la amway, dar n-am fost multumita de el...prefer l'oreal, daca tot dau atatia bani pe el, macar sa-mi placa...nici eu nu folosesc un rimel mai mult de 6 luni...
deneb
Postat pe 27 Octombrie 2009 14:46
tarot_healthy
Postat pe 11 Noiembrie 2009 23:41
eu azi mi-am luat "sexy curves" de la rimmel. E super!! da volum si le curbeaza super fain... altul care mai e fain tot de la rimmel este "glam eyes", nu le intoarce ff tare dar le separa si le alungeste mega bine.
Pt curbare mai poti incerca de la maybelline "volume lift", ala da volum si periuta e super buna pt curbarea genelor.
GreenBubbles
Postat pe 30 Noiembrie 2009 21:09
eu am de la rimel volume flash cu tubul roz...este o porcarie de rimel!!sunt multumita de volume collosal de maybelline il folosesc de ceva timp si chiar da volum.
dracoaica
Postat pe 23 Ianuarie 2010 09:51
Buna!
iti recoamand un produs natural 'SONYA LUSH LASH MASCARA' -- genela vor arata minunat cu acest mascara cu formula hdratanta,exclusiva pe baza de aloe vera ce alungeste si indeseste genele ,asigura suplete si moliciune cililor.Produsul este rezistent la apa si ara o formula speciala pt. ochi sensibili.Disponibil in 2 culori . Mai multe iformatii maragind@yahoo.com
kudika100110
Postat pe 23 Ianuarie 2010 14:41
eu momentan folosesc sexy curves de la rimmel si sunt multumita.
cand l-am vazut mi-a placut asa de mult ambalajul ala mov metalizat incat nici nu m-am mai gandit daca e bun sau nu si totusi s-a dovedit ca merita.
ameelia
Postat pe 4 August 2010 22:10
Diorshow...efectul e de gene false...
kudika226898
Postat pe 5 August 2010 07:45
Poate ca suna de fitze.. insa rimelul si dermatograful trebuie sa fie de foarte buna calitate deoarece intra in contact cu pleoapa si se afla in imediata apropiere a ochiului. Dupa multiple cautari am ajuns la gama Dior. Orice dermatograf e ok de la ei (eu am ales ceva rezistent la transfer cu vreo 85 ron de la Sephora nu mai stiu exact cum se numeste dar are si gumita pt corecturi si ascutitoare! ) iar rimelul l-am luat tot de la Sephora dar din afara tarii, este Diorshow si a fost undeva in jur de 35-38 de euro. Avand in vedere ca fiecare din ele tine mai mult de 8-9 luni eu zic ca investitia merita din plin. Sunt produse de calitate, rezista pe fatza intreaga zi (desi petrec o buna parte din zi in masina sau afara unde e cald, transpiri, e praf, etc).Si niciodata nu am avut iritatii sau alte efecte intalnite la alte produse. Pt mine conteaza de ex inclusiv ca ascutitoarea venita cu dermatograful e ok si nu ajung vreo data sa ma zgarii in timp ce-mi fac conturul la ochi!
Kyiutza
Postat pe 5 August 2010 18:48
Eu am avut bafta...l-am luat la oferta, tot din afara, la 25 de euo...
kudika226898
Postat pe 6 August 2010 08:03
Auzi.. tu de unde ai avut bani sa iesi din tara si sa-ti mai iei si Dioare? Si cum ai indraznit? Esti o amarata care munceste pt un gras burtos de patron.. nu esti o MLM`ista stapana pe banii ei si pe ea!
Kyiutza
Postat pe 6 August 2010 10:26
Daaaa, mai.... ...ca sa vezi...al naibii fatalitate....
kudika226898
Postat pe 6 August 2010 15:38
De la: kudika226898, la data 2010-08-06 15:38:52Daaaa, mai.... ...ca sa vezi...al naibii fatalitate....



anastasia_m
Postat pe 6 August 2010 15:42
poti avea gene lungi negre fara a mai folosi rimel.incearca www.genefalse.go.ro
unghii_false_gene_false
Postat pe 7 August 2010 10:58
Cum poti utiliza o pereche de patofi cu toc, o geanta si un nud gratios pentru a intra la scoala? http://www.facebook.com/photo.php?pid=30851931&id=1332832643&subject=129389303749416 Aici gasiti raspunsul:D Un raspuns neconventional si indraznet;) Daca va place, dati un Like la pagina Scoala ADC si apoi un LIke la poza. E o concurenta mare pentru Scoala de Publicitate:( :*:* Va multumesc!!!
valentina_v
Postat pe 18 August 2010 12:58
buna fetelor.eu folosesc un rimel foarte bun de la parisax.nu stiu daca ati auzit de aceasta firma dar sunt produse cosmetice profesionale.este tare bun rimelul si am si fond de ten care se mentine super mult.mi le-am luat de pe www.luxbeauty.ro.va pup
gabriella30
Postat pe 23 August 2010 10:31
eu folosesc de la FM si rimel si creion contur ochi...sunt foarte bune, creionul il folosesc in loc de tus deoarece nu cade absolut deloc nici in in timpul verii cand mai transpiri nu s intinde. e super!
daca te intereseaza imi zici
kudika315714
Postat pe 25 August 2010 17:51
eu am achizitionat de curand Black Intense de la Burjois si sunt foarte multumita. da volum mult genelor si nu le incarca mai mult decat trebuie:)
Laura_Baldini
Postat pe 30 August 2010 16:19
De la: gabriella30, la data 2010-08-23 10:31:38buna fetelor.eu folosesc un rimel foarte bun de la parisax.nu stiu daca ati auzit de aceasta firma dar sunt produse cosmetice profesionale.este tare bun rimelul si am si fond de ten care se mentine super mult.mi le-am luat de pe www.luxbeauty.ro.va pup



Iar te-a apucat reclama?
kudika226898
Postat pe 30 August 2010 16:22
Am folosit Mascara Bruno Vassari si am fost ffff multumita. Saptamana trecuta mi-am luat din magazinul ProfesionalCosmetics.ro doi pigmenti din minerale pt make-up ( unul mov si altul auriu, cu sidef ffff misto) si au o promotie, la 2 pigmenti ai dreptul sa alegi un cadou ( mascara, balsam de buze, luciu, baza de make-up si nu mai stiu ce). In fine, am ales mascara Bella Pierre si am fost si de el ffff multumita!
Inainte foloseam de la L'oreal, eram multumita dar nu se ridica la nivelul celor doua exemple de mai sus. De la restul firmelor existente pe piata am tot incercat dar mi s-au parut slabe toate.
Chestiile gen kallos, Oriflame, Avon chiar sunt de aruncat, bani aruncati de ferestra!
MarinaIonescu
Postat pe 31 August 2010 18:39
De la: MarinaIonescu, la data 2010-08-31 18:39:11Am folosit Mascara Bruno Vassari si am fost ffff multumita. Saptamana trecuta mi-am luat din magazinul ProfesionalCosmetics.ro doi pigmenti din minerale pt make-up ( unul mov si altul auriu, cu sidef ffff misto) si au o promotie, la 2 pigmenti ai dreptul sa alegi un cadou ( mascara, balsam de buze, luciu, baza de make-up si nu mai stiu ce). In fine, am ales mascara Bella Pierre si am fost si de el ffff multumita!
Inainte foloseam de la L'oreal, eram multumita dar nu se ridica la nivelul celor doua exemple de mai sus. De la restul firmelor existente pe piata am tot incercat dar mi s-au parut slabe toate.
Chestiile gen kallos, Oriflame, Avon chiar sunt de aruncat, bani aruncati de ferestra!



Ce sa zic, pe mine nu m-au impresionat Bella Pierre...am cascat si eu gura la farduri in primul rand, dar am cotit-o spre brandurile de lux...parea mizer standul lor comparativ cu cele ale marilor firme...la fel si produsele...
kudika226898
Postat pe 31 August 2010 19:13
Un rimel bun este Sonya Mascara si il gasiti aici
http://aloevera4everpitesti.blogspot.com/2009/07/cosmetice-sonya.html
andreidavid11
Postat pe 1 Septembrie 2010 17:49
De la: andreidavid11, la data 2010-09-01 17:49:41Un rimel bun este Sonya Mascara si il gasiti aici
http://aloevera4everpitesti.blogspot.com/2009/07/cosmetice-sonya.html



Daaaaa......"aloia' e peste tot....
kudika226898
Postat pe 1 Septembrie 2010 22:21
Buna!iti recomand rimelul de la yves rocher.Pentru detalii dinu.ilona@yahoo.com
kudika101971
Postat pe 5 Septembrie 2010 17:15
De la: kudika226898, la data 2010-08-05 07:45:35Diorshow...efectul e de gene false...



unde as putea sa gasesc rimelul Diorshow?as vrea sa incerc
yyy
Postat pe 6 Septembrie 2010 10:17
De la: joy21, la data 2009-09-15 13:47:17 Buna fetelor.despre rimelulri sunt atatea de spus.incep prin a preciza ca este preferatul meu dintre toate cosmeticele(imoreuna cu fardul de obraz).rimelul ca sa fie inca igienic si intr o conditie buna se schima la 6 luni indiferenta ca mai este in tub sau nu.un an deja e prea mult sa l tii.odata deschis tubuletul si periuta scoasa in aer se introduc de fiecare data cand bagam periuta la loc in tub o gramada de microrganisme.astea din aer.plus ca pe genele noaste si in ochii sunt f multe tipuri de microragnisme care de se dezvolta foarte bine in emulsia pe baza de ceara(de cele mai multe ori)care este defapt pasta care o aplicam pe gene.de aceea trebuia s aincercam sa bagam si sa scoatem periuta din tub de cat mai putine ori posibil,pt a evita contactul cu aerul.daca ai un rimel nou si l ai deschis,ai scos periuta si dupa 5luni incepi sa l folosesti el nu mai este nou ci vechi de 5luni...asa ca...ca sa evitam ochii rosii,iritatiile ochilor ar fi bine sa fim f atente la banalul rimel...sa nu mai zic ca nu se imprumuta.e strict personal...e ca o periuta de dinti...si nu se adaoga nimic in tub daca se usuca parfum apa calda sau mai stiu eu ce sfaturi comuniste .daca da semne de uscat trebuie aruncat.dar nu mai tarziu de 6luni d ela deschiderea lui.iar in functie de marci...uauuu...chiar ai de unde alege...depinde si cat esti diapusa sa cheltui pt una rimel...eu am folosit f multe marci..acum m am oprit la helena rubinstein...este intradevar ceva deosebit si pretul e undeva la un milion si ceva...dublu decat un lorea l care dupa parerea mea nu sunt f bune...mai sunt cele de la rimel london.cele cu periuta curbata le am folosit mult timp.astea sunt asa pt toata ziua.daca vrei un rimel bun pt seri deosebite poti incerca unul de la dior show,guerlain...shopping placut...


Bravo...si eu ador Diorshow...dar mai sunt si cele de la Givenchy, Lancome...
kudika226898
Postat pe 6 Septembrie 2010 22:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am probleme cu tenul 8 De la: office_salinasusesi_ro 10 Iunie 2010 09:02
unghii fragile 43 De la: simoniknails 10 Noiembrie 2010 23:27
fond de ten 22 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 12 Septembrie 2010 22:46
Plosnite 8 De la: ROfelia 14 Iulie 2013 04:10
Parfumuri 5 De la: roz5blue6lila7 25 August 2010 10:44