Setari Cookie-uri

Buna Ziua

Buna ziua ma numesc Alina si am 21 de ani....din vara anului 2006 am caderi de calciu...caderile de calciu sunt inaintea sau dupa menstruatie....ce tratament sau ce pot face sa nu mai am caderile astea?ce analize m-ar ajuta sa aflu diagnosticul?am facut multe analize dar diagnosticul tot nu l-am aflat...multi doctori mi-aun spus k e din cauza lipsei de calciu sau scaderea glicemiei.....dar am facut analize si nu apare nici lipsa de calciu nici scaderea glicemiei....mi s-a mai spus sa nu mai stau in spatii inchise k si asta s-ar putea sa-mi provoace starile de lesin....va rog frumos sa ma ajutati....multumesc.
kudika087591
Postat pe 1 August 2009 14:48
Buna!! Ai fost la medic sa iti faci analizele de rutina??Cind t-i se face rau??Acorda atentie si la cele mai minore lucruri care t-i se ivesc zi de zi.
Incearca sa ascociezi cu ceva caderile de calciu(stress,frica,teama,anxietate,nesiguranta).
asistenta_medicala
Postat pe 22 Septembrie 2009 09:36
Buna Alina! Este destul de timpurie aceasta manifestare , insa cauzele pot fi diverse. Am impresia ca esti foarte stresata, si acest lucru poate determina caderea de calciu. Oricum nu ati recomand calciu din farmacii daca nu rezolvi starea ta (adica , cauza problemei! Daca insa nu este acesta motivul atunci te sfatuiesc sa mergi la un medic endocrinolog bun sa vada cum esti cu glanda Tiroida, deoarece in foarte multe cazuri s-a dovedit ca provoaca caderile de calciu, si chiar pierderea calciului din organism.Astept vesti de la tine!

lelly
Postat pe 27 Septembrie 2009 14:30

Va propun sa incercati sa beti XANGO.Pt informatii suplimentare va invit sa vizitati pe internet http://xangoitaly.blogspot.com/.Sunt sigura ca are sa va ajute.Astept sa ma contactati la adr:clauasofroniei@yahoo.it
healthy006970
Postat pe 30 Septembrie 2009 17:27
De la: asmed_anca, la data 2009-09-22 09:36:10Buna!! Ai fost la medic sa iti faci analizele de rutina??Cind t-i se face rau??Acorda atentie si la cele mai minore lucruri care t-i se ivesc zi de zi.
Incearca sa ascociezi cu ceva caderile de calciu(stress,frica,teama,anxietate,nesiguranta).


ti se scrie legat pt ca e un singur cuvant, pronume personal, persoana a doua, singular, caz dativ. tu de ce i-ai pus cratima? teama, frica, anxietate = pleonasm! in mesajul anterior celui postat de tine tocmai spunea ca a fost la medic si valorile analizelor sunt in limite normale.
camiflorea
Postat pe 26 Iunie 2010 16:18
De la: healthy006970, la data 2009-09-30 17:27:41
Va propun sa incercati sa beti XANGO.Pt informatii suplimentare va invit sa vizitati pe internet http://xangoitaly.blogspot.com/.Sunt sigura ca are sa va ajute.Astept sa ma contactati la adr:clauasofroniei@yahoo.it


beau xango, dar pt ce boala?
camiflorea
Postat pe 26 Iunie 2010 22:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
avort interzis 5 De la: fata 29 Ianuarie 2010 11:06
Anticonceptionale Yaz 5 De la: alexnails 29 Septembrie 2011 19:39
Analiza Papanicolau 4 De la: Ionyssa 9 Decembrie 2010 22:58
Tot mai multe tinere fac infarct de la anticonceptionale 2 De la: angelo_micnegrusiurat 9 Septembrie 2010 22:39
o problema.. 5 De la: OanaSun 31 Martie 2011 01:00