Setari Cookie-uri

chisturi ovariene

buna fetelor. in ultima luna mi s-a intamplat ceva ce m-a bulversat rau de tot am fost diagnosticata la bistrita in data de 16 07 cu un chist ovarian de 7,5 cm care mi-au spus doctorii necesita interventie chirurgicala. cum am descoperit.... dureri abdominale greata durere la contact sexual si nu numai durerirle erau frecvente in ultimul timp . in fine doi doctori din bistrita mi-au propus operatie asta dupa menstruatie. la interval de 16 zile am terminat menstruatia si in tre timp m-am hotarat sa vad un medic la cj. ce credeti nu mi-a gasit nimic. cum e posibil ca un chist de aproape 8 centrimeti sa dispara in 2 saptamani?/??? ce s-a intamplat.
si ce e mai grav ca durerile mele nu au incetat. va rog sfatuitima ce sa fac ca pur si simplu nu mai stiu sunt disperata...unde e chistul..... sau macar a fost vreun chist acolo???? de ce nu dispar durerile??? ce sa ma fac???
alina_t_healthy
Postat pe 3 August 2009 19:04
Buna! Imi pare rau ca te confrunti cu aceasta problema. E ciudat... ori primul medic n-a stiut sa citeasca ecografia ori al doilea. Eu zic sa mergi la un alt dr sa vezi ce spune. Oricum daca durerile persista nu amana vizita la un alt dr pentru ca nu se stie ce poate fi. Mai bine iei problema din timp si o rezolvi.
Daca se dovedeste din nou ca e vb de vreun chist iti recomand un produs nou in Romania, 100% natural care te va ajuta. iata cateva informatii despre acesta:

WELLSTAR-MICROALGE OFERA SETUL DE PRODUSE:

GREEN GOLD SOLAR
GREEN GOLD LUNAR
KINETO
GENIO

Aceste produse contin algele : Spirulina Platensis (centrala energetica verde), Chlorella Vulgaris (epurator al corpului) si Lithothamnium Calcareum (‘maistrul’ constructor) in combinatie cu plante stiintific dozate : guarana, ceaiul verde japonez, socul negru, mate, curcuma, hibiscus, urzica, laptuca, sisandra, L-carnitina, citrice, ghimbirul, papadia, salvia, schizandra, fructoza, sirop de artar, thimus vulgaris, mar uscat, acerola, papaya, rozmarin, fructe de padure, colina, soc, menta, laptuca, melissa, musetel, chimen, uleiuri eterice.

Importanta acestor microalge pe scurt :
Spirulina :
- elimina acizii din organism (armonizeaza echilibrul acido – bazic al organismului) ;
- regenereaza intr-un fel unic, celulele! Poate stopa sau chiar inversa procesele degenerative! Actioneaza impotriva procesului de imbatranire.
- tonifica sistemul imunitar, pune in functie mecanismele de aparare si de autovindecare al organismului, avand effect pozitiv chiar si asupra celulelor stem (activ in prevenirea infectiilor si formarii celulelor canceroase) !
- alimenteaza corpul cu toate substantele vitale necesare ;
Chlorella :
- detoxifica (elimina inclusiv metale grele din organism, radiatii !). Aceasta putere fantastica este specifica Chlorellei ! Atrage toxinele ca un magnet, curata celulele !
- completeaza substantele vitale necesare corpului ! (organismul se satura si dispare senzatia de foame) !
- vitalizeaza prin cresterea nivelului energetic si activeaza activitatea cerebrala… este hrana mentala.
- restabileste echilibrul general al organismului.
Aceste minuscule vietati in compozitie corespunzatoare si-au dovedit eficiente in :
- scaderea simptomelor alergice ;
- eliminarea tulburarilor de somn ;
- impotriva astmului;
- impotriva atacurilor bacteriale;
- in retractia chisturilor ;
- in tulburari hormonale (infertilitate, fct glandei tiroide) ;
- in tratarea diabetului zaharat ;
- prevenirea si tratarea osteoporozei (in functie de gravitatea bolii);
- impotriva depresiilor;
- ajuta digestia;
- ameliorarea functionarii organelor senzoriale;
- reducerea durerilor (analgesic);
- eliminarea starilor de oboseala;
- pt cresterea leucocitelor;
- pt eliminarea durerii de cap;
- vindecarea ulceratiilor;
- ameliorarea starilor de anxietate;
- restabilirea armoniei organismului (obezitate - subnutritie) ;
- prevenirea micozelor ;
- prevenirea si tratarea bolilor gastrointestinale ( reflux, ulcer gastric, duodenal, colita cronica, constipatie) ;
- reducerea infectiilor ;
- scaderea simptomelor de hiperactivitate ;
- efecte antivirale, antibacteriene si antifungice (SIDA,hepatita, candidoza, helycobacter) ;
- fortificarea sistemului imunitar ;
- scaderea depunerilor in articulatii si inflamatiilor articulare ;
- scaderea nivelului de colesterina ;
- cresterea capacitatii de concentrare ;
- scaderea temperaturii ;
- eradicarea migrenei ;
- eliminarea psoriazisului ;
- efecte anticancerigene (cavitatea bucala, intestin, col uterin, san; prevenirea metastazelor, diminuarea efectelor secundare a chimioterapiei si a tratamentului cu raze cobalt, in cancer limfatic, activeaza factorul de necroza tumorala-TNF) ;
- vindecarea sclerozei in plagi , a bolii Alzheimer, a tulburarilor de memorie;
- incetinirea imbatranirii celulelor;
- alimentatia sportivilor;
- in tratamentul iradiatiilor ;
- alimentatia vegetarienilor ;
- in preventia bolilor de ficat ;
- impotriva formarii de cheaguri (flebitei) ;
- cresterea hemoglobinelor ;
- afectiuni severe ale sistemului hematopoetic (anemie, insufcienta medulara);
- in bolile cardiovasculare (hipertensiune arteriala, infarct miocardic acut, ateroscleroza etc.) ;
- in bolile cailor urinare (inflamatii, calculi, insuficienta renala etc) ;
- detoxificare (metale grele, pesticide, azbest, dioxina etc).
Acestea sunt cateva dintre lucrurile esentiale de care echipa de biologi germani au tinut cont timp de 35 de ani cat au durat cercetarile.
Aceasta tehnologie de prelucrare a diferitelor microalge, a fructelor, legumelor si a plantelor medicinale este brevetata si unica in lume.

Produsele se administreaza in dozaje diferentiate in functie de gravitatea afectiunii, in intervalul 1- 4 luni.

Informatii detaliate la tel : 0733 046 175 si e-mail : lidia130551@yahoo.com / oana_t21@yahoo.com.
anna_healthy
Postat pe 13 Octombrie 2009 11:57
Buna, incearca sa gasesti un raspuns pe www.carpicon.ro
dobrita1
Postat pe 24 Noiembrie 2009 06:49
si eu am patit exact la fel
an fost in tg neamt la doctor si mia zis k a spart chistul in mine si tre sa ma operez in cel mult 2 zile
am mers de urgenta la spital in iasi si acolo am fost consultata de 2 doctori,care miau spus k nu am nimic grav,si chistul pe care il am se trateaza
acum iau anticonceptionale yasmin,de 2 luni,si ma simt mai bine
permanent ar trebui sa cerem si un al 2-lea sfat
kudika113622
Postat pe 16 Ianuarie 2010 09:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
VIRUSUL HPV imi distruge viata 37 De la: kudika449832 18 Noiembrie 2011 10:49
gat uscat 13 De la: miruna_healthy 10 Ianuarie 2017 07:26
sexul 40 De la: gbispas 21 Aprilie 2010 10:12
o intrebare 2 De la: nicusor 11 Aprilie 2009 20:15
interpretare analize pentru sarcina 7 De la: alexnails 29 Septembrie 2011 19:39