Setari Cookie-uri

Detoxifierea organismului

De la: rodicala, la data 2009-08-26 10:50:07Exista un program de detoxifiere,care te ajuta sa schimbi stilul de viata (alimentatie),sa elimini toxine le acumulate lucrand pana la nivel celular,sa regleze metabolismul. Este un program sanatos cu produse care ajuta ca in 9 zile sa elimini pana la 6 kg. de toxine.
E bine de stiut ca fiecare ingeram intr-un an in jur de 6000 de toxine ,provenite din mancarea procesata ,bauturile racoritoare care contin coloranti,conservanti,viciile, medicamentele,etc sunt mari daunatori organismului uman.Toate sunt toxine acumulate in jur de 4-6 kg intr-un an.Fiecare gaseste o metoda de detoxifiere, dar oare e o detaxofiere totala sau partiala?
Cei 2-3 litri de lichide/zi ajuta la hidratare ,dar nu la o detoxifiere totala.

DE ACORD ....DAR CE PROGRAM?
syberiann
Postat pe 14 Octombrie 2009 00:05
De la: syberiann, la data 2009-10-14 00:05:15
De la: rodicala, la data 2009-08-26 10:50:07Exista un program de detoxifiere,care te ajuta sa schimbi stilul de viata (alimentatie),sa elimini toxine le acumulate lucrand pana la nivel celular,sa regleze metabolismul. Este un program sanatos cu produse care ajuta ca in 9 zile sa elimini pana la 6 kg. de toxine.
E bine de stiut ca fiecare ingeram intr-un an in jur de 6000 de toxine ,provenite din mancarea procesata ,bauturile racoritoare care contin coloranti,conservanti,viciile, medicamentele,etc sunt mari daunatori organismului uman.Toate sunt toxine acumulate in jur de 4-6 kg intr-un an.Fiecare gaseste o metoda de detoxifiere, dar oare e o detaxofiere totala sau partiala?
Cei 2-3 litri de lichide/zi ajuta la hidratare ,dar nu la o detoxifiere totala.

DE ACORD ....DAR CE PROGRAM?


Acest program de detoxifiere se numeste Clean 9 care e disponibil la centrele de achizitie ale companiei FOREVER LIVING PRODUCTS si distribuitorii autorizati ai companiei.
rodilantos
Postat pe 29 Octombrie 2009 14:03
De la: rodicala, la data 2009-10-29 14:03:09
De la: syberiann, la data 2009-10-14 00:05:15
De la: rodicala, la data 2009-08-26 10:50:07Exista un program de detoxifiere,care te ajuta sa schimbi stilul de viata (alimentatie),sa elimini toxine le acumulate lucrand pana la nivel celular,sa regleze metabolismul. Este un program sanatos cu produse care ajuta ca in 9 zile sa elimini pana la 6 kg. de toxine.
E bine de stiut ca fiecare ingeram intr-un an in jur de 6000 de toxine ,provenite din mancarea procesata ,bauturile racoritoare care contin coloranti,conservanti,viciile, medicamentele,etc sunt mari daunatori organismului uman.Toate sunt toxine acumulate in jur de 4-6 kg intr-un an.Fiecare gaseste o metoda de detoxifiere, dar oare e o detaxofiere totala sau partiala?
Cei 2-3 litri de lichide/zi ajuta la hidratare ,dar nu la o detoxifiere totala.

DE ACORD ....DAR CE PROGRAM?


Acest program de detoxifiere se numeste Clean 9 care e disponibil la centrele de achizitie ale companiei FOREVER LIVING PRODUCTS si distribuitorii autorizati ai companiei.
nu are niciun efect !!!!! deoarece produsele din cadrul acestui asa zisprogram,contin aditivi chimici de sinteza !!!! este logic ca nu ai cum sa te detoxifici cu niste produse ce contin chimicale de sinteza improprii consunmului uman....cautati pe net detalii despre " ingrediente clean 9" sa vedeti ce contine si sa va convingeti ca este o excrocherie la mijloc....si unde mai puneti ca este si foarte scump !!! 156 euro pentru 9 zile ca sa ingerezi niste substante dubioase este cam mult,nu ???
4Life
Postat pe 29 Octombrie 2009 14:52
Buna ziua,

Detoxifierea este una dintre cele mai indicate terapii complementare. Aceasta, realizata atent si periodic, accelereaza metabolismul si imbunatateste oxigenarea celulara, elimina constipatia si sindromul colonului iritabil, inlatura balonarea, reduce edemele cauzate de retentia de lichide, diminueaza burta proeminenta, stopeaza luarea in greutate, elimina oboseala cronica, diminueaza sau rezolva hiper-acciditatea gastrica, omoara si elimina parazitii intesinali, combate durerile de stomac, diverticuloza, multe din problemele parului si ale pielii, alergii variate si mirosuri neplacute ale corpului, dureri de cap si multe alte indispozitii. Pentru efectuarea unei cure complete si eficiente de detoxifiere generala, recomand personal urmatoarea schema dedicata de tratament pe baza de produse naturiste Calivita:

- Liquid Clorophyll (1-1-1 lingurite inainte de masa; 2 luni continuu; realizeaza o detoxifiere complexa, atat la nivelul organelor extrem de expuse la acumularea toxinelor - ficat, colon, rinichi - cat si la nivelul circulatiei sanguine ce acumuleaza reziduuri in interiorul peretilor vasculari).

- Pure Yucca (1-1-1 in timpul mesei; 2 luni continuu; actioneaza preponderent asupra eliminarii toxinelor din colon prin scaun, echilibrand astfel tulburarile de tranzit intestinal si vitalitatea intregului organism).

- Detox Patch (se aplica peste noapte 1 plasture detoxifiant in centrul abdomenului - zona ombilicului - pt. stimularea eliminarii prin intermediul pielii a toxinelor acumulate la nivelul intregului tract digestiv; de asemenea se va mai aplica cate 1 plasture pe fiecare din talpile picioarelor pentru eliminarea toxinelor si a tensiunilor acumulate in timp in aceasta zona).

Observatie: Se pot admnistra impreuna cu alte preparate depurative; un bun adjuvant este consumul a 2-2,5 litri de lichid pe zi (apa plata, ceaiuri, sucuri naturale; exclus bauturi carbogazoase, alcool sau cafea).

Pentru mai multe detalii despre produse cat si despre posibilitatea de a le achizitiona la pretul de producator(cel mai mic pret de pe piata) va rog sa ma contactati pe : Avram2Cosmin@yahoo.com

Toate cele bune!
Cu stima,
Cosmin Avram
CosminAvram
Postat pe 6 Noiembrie 2009 14:26
De la: CosminAvram, la data 2009-11-06 14:26:35Buna ziua,

Detoxifierea este una dintre cele mai indicate terapii complementare. Aceasta, realizata atent si periodic, accelereaza metabolismul si imbunatateste oxigenarea celulara, elimina constipatia si sindromul colonului iritabil, inlatura balonarea, reduce edemele cauzate de retentia de lichide, diminueaza burta proeminenta, stopeaza luarea in greutate, elimina oboseala cronica, diminueaza sau rezolva hiper-acciditatea gastrica, omoara si elimina parazitii intesinali, combate durerile de stomac, diverticuloza, multe din problemele parului si ale pielii, alergii variate si mirosuri neplacute ale corpului, dureri de cap si multe alte indispozitii. Pentru efectuarea unei cure complete si eficiente de detoxifiere generala, recomand personal urmatoarea schema dedicata de tratament pe baza de produse naturiste Calivita:

- Liquid Clorophyll (1-1-1 lingurite inainte de masa; 2 luni continuu; realizeaza o detoxifiere complexa, atat la nivelul organelor extrem de expuse la acumularea toxinelor - ficat, colon, rinichi - cat si la nivelul circulatiei sanguine ce acumuleaza reziduuri in interiorul peretilor vasculari).

- Pure Yucca (1-1-1 in timpul mesei; 2 luni continuu; actioneaza preponderent asupra eliminarii toxinelor din colon prin scaun, echilibrand astfel tulburarile de tranzit intestinal si vitalitatea intregului organism).

- Detox Patch (se aplica peste noapte 1 plasture detoxifiant in centrul abdomenului - zona ombilicului - pt. stimularea eliminarii prin intermediul pielii a toxinelor acumulate la nivelul intregului tract digestiv; de asemenea se va mai aplica cate 1 plasture pe fiecare din talpile picioarelor pentru eliminarea toxinelor si a tensiunilor acumulate in timp in aceasta zona).

Observatie: Se pot admnistra impreuna cu alte preparate depurative; un bun adjuvant este consumul a 2-2,5 litri de lichid pe zi (apa plata, ceaiuri, sucuri naturale; exclus bauturi carbogazoase, alcool sau cafea).

Pentru mai multe detalii despre produse cat si despre posibilitatea de a le achizitiona la pretul de producator(cel mai mic pret de pe piata) va rog sa ma contactati pe : Avram2Cosmin@yahoo.com

Toate cele bune!
Cu stima,
Cosmin Avram
stiintific vorbind,cum actioneaza plasturele ala la nivel celular si la nivelul intestinelor mai ales la nivelul colonului,vrem o dovada ce poate fi dovedita stiintific dar si practic?
ene_m_gabriel
Postat pe 6 Noiembrie 2009 16:50
Un corp hidratat este mai sanatos si intr-un proces de detoxifiere. De aceea... beti apa pura.

www.purificatoare-apa.com
Ioana_Chris
Postat pe 2 Decembrie 2009 11:50
Pentru a vedea cat de 'eficienta' e baia respectiva:
http://www.youtube.com/watch?v=hbqYOw9I38w&feature=related
http://curezone.com/forums/fm.asp?i=567466
healthy011847
Postat pe 28 Ianuarie 2010 18:34
Pentru detxifierea organismului recomand la toata lumea DETOXAMIN.
Este un produs natural, nu are contraindicatii, l-am testat pe pielea mea.
Intrati pe www.energetix.ro
Acolo, cautati la Megamin(detoxamin) si veti vedea ce efecte miraculoase are.
Daca doriti informatii suplimentare, va rog sa ma contactati pe adresa de mail:migona56@yahoo.com, sau la telefon:0721-204343,0758-472586.Eu sunt din Galati.

Ecaterina Teodorescu
migona56
Postat pe 19 Martie 2010 09:38
Da, toate bune si frumoase, diverse tehnici "inventate" sa scoata bani din buzunarele credulilor. Facem electroliza organismului! Ilarian... Asa procedeaza toata natura, animalele, etc...Singura problema este insa ca nu se tine cont de un singur lucru: suntem o masinarie perfecta, un complex biochimic care a fost proiectat sa functioneze 150 de ani, 120 se poate atinge deja, deci proiectul e bun. Esenta problemei este ca nu sunt asigurate conditiile ca masinaria sa functioneze. Sigur asta costa si bani si cere si putin efort. Trebuie sa intelegeti un singur lucru: organismul nostru are sute de procese de detoxifiere, cara functionaza PERFECT, daca respectam macar cateva principii simple. Primul este la indemana noastra: uitati-va ce introduceti in orgnism, daca fumati, mancati fara legume si fructe, consumati "junk food" si nu beti o cantitate considerabila de apa BUNA, sa nu va asteptati la indepartarea toxinelor, si mai ales nu prin prin electroliza!!!
Al doilea principiu e de asemenea natural: cea mai buna solutie de detoxifiere este cea naturala: daca organismul nostru la ora 4.00 isi termina jobul de asimilare a alimentelor introduse, ce cat posibil, pana la 20.00 din ziua precedenta urmeaza faza de curatire sau "eliminare a reziduurilor". Ce avem deci de facut? Sa-i asiguram o cantitate mare de apa "buna", daca e posibil "vie" adica structurata entropic, deci apa, ceaiuri, si mai ales sucuri naturale si fructe!!! Si sa-l lasam in pace pana la ora 13.00. Sau credeti ca puteti spala masina Dvs. cu "hamendeggs" sau cu mic dejun continental?
Un singur lucru mai ramane de facut! Intrucat nu putem introduce cantitatea necesara de legume si fructe(din cauza continutului infim de nutrienti pe care le au fructele din ziua de azi am avea nevoie de cantitati industriale), ptr. ca pentru asta nu avem stomac, nu suntem rumegatoare! , TREBUIE sa completam, sa suplimentam alimentele cu suplimente nutritive DE CALITATE(ca nu cumva sa introducem cu suplimentele ieftine mai degraba toxine dacat ceva bun).
Cautati-ma daca credeti ca Dvs. meritati ceva mai bun, mai ales ca eu va pot demonstra prin masurare stiintifica(un aparat premiat cu premiul Nobel ptr. fizica), asimilarea nutrientilor nostri direct in celulele organismului Dvs.
(precizez din nou ca reclama pe care o vedeti dupa comentariul meu nu este a mea, este adaugata de Healthy)
Antioxidanti_NSE
Postat pe 19 Martie 2010 16:29
pt ene-m-gabriel: plasturele despre care ati cerut detalii actioneaza la nivelul colonului prin reflexoterapie, are in consistenta turmalina, o piatra semipretioasa care emite ioni si raze infrarosii cu efect de stimulare a circulatiei in zona de pe talpa corespunzatoare organului care necesita detoxifiere...
camiflorea
Postat pe 19 Martie 2010 17:27
De la: camiflorea, la data 2010-03-19 17:27:55pt ene-m-gabriel: plasturele despre care ati cerut detalii actioneaza la nivelul colonului prin reflexoterapie, are in consistenta turmalina, o piatra semipretioasa care emite ioni si raze infrarosii cu efect de stimulare a circulatiei in zona de pe talpa corespunzatoare organului care necesita detoxifiere...
exista dovezi stiintifice?dupa relatarea dumneavoastra nu se poate explica actiunea acelei pietre asupra colonului sau mai bine zis a toxinelor,cum actioneaza acea piatra asupra detoxifierii celulei?
ene_m_gabriel
Postat pe 19 Martie 2010 21:25
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 19 Martie 2010 23:11
AS VREA SA STIU SORA TA CE PROBLEME A AVUT.SI EU VREAU SA FAC O CURA DE TREI LUNI,DAR AM AUZIT CA LA INCEPUT TE SIMTI FOARTE RAU.
creata82
Postat pe 8 Aprilie 2010 23:51
De la: ene_m_gabriel, la data 2010-03-19 21:25:14
De la: camiflorea, la data 2010-03-19 17:27:55pt ene-m-gabriel: plasturele despre care ati cerut detalii actioneaza la nivelul colonului prin reflexoterapie, are in consistenta turmalina, o piatra semipretioasa care emite ioni si raze infrarosii cu efect de stimulare a circulatiei in zona de pe talpa corespunzatoare organului care necesita detoxifiere...
exista dovezi stiintifice?dupa relatarea dumneavoastra nu se poate explica actiunea acelei pietre asupra colonului sau mai bine zis a toxinelor,cum actioneaza acea piatra asupra detoxifierii celulei?


incercati-le si o sa vedeti! .. si da, exista dovezi stiintifice dar trebuie sa le cititi singur!
camiflorea
Postat pe 10 Aprilie 2010 08:30
De la: camiflorea, la data 2010-04-10 08:30:13
De la: ene_m_gabriel, la data 2010-03-19 21:25:14
De la: camiflorea, la data 2010-03-19 17:27:55pt ene-m-gabriel: plasturele despre care ati cerut detalii actioneaza la nivelul colonului prin reflexoterapie, are in consistenta turmalina, o piatra semipretioasa care emite ioni si raze infrarosii cu efect de stimulare a circulatiei in zona de pe talpa corespunzatoare organului care necesita detoxifiere...
exista dovezi stiintifice?dupa relatarea dumneavoastra nu se poate explica actiunea acelei pietre asupra colonului sau mai bine zis a toxinelor,cum actioneaza acea piatra asupra detoxifierii celulei?


incercati-le si o sa vedeti! .. si da, exista dovezi stiintifice dar trebuie sa le cititi singur!
de incercat nu am sa le incerc din motive clare,daca exista acele dovezi dovedite ,unde sunt?ca stiu sa citesc si sa analizez.
ene_m_gabriel
Postat pe 10 Aprilie 2010 11:16
De la: healthy000140, la data 2009-08-26 06:34:54
De la: mkiss260, la data 2009-08-13 15:18:41Daca vrei cu adevarat detoxifiere, nu o vei realiza cu siguranta cu nici un aparat atat timp cat nu-ti schimbi in primul rand regimul alimentar.
Toate "E'-urile si alte toxine pe care le acumulezi mancand carne, prajeli, fast food si altele de acest gen nu le poti elimina stand cu piciorusele intr-o solutie . Ar fi bine sa se poata si asa ...
Daca vrei sa vezi cum se face o detoxifiere, urmareste pe Zone Reality emisiunea "Spa of emabarasing illnesses" si vei vedea acolo ce regim alimentar au (doar lichide, sucuri naturale si supe), cum fac clisme si ce elimina (placa depusa la nivelul colonului) ,alte tratamente alternative gen acupuncura, reflexoterapie , practic trebuie sa adopti UN ALT STIL DE VIATA si sa fii consecvent si in continuare, sa ai taria de a renunta la alimentele care fac rau.
E greu, tentatiile sunt mari, dar nu e imposibil.
Eu sunt lacto-ovo-vegetariana de foarte multi ani si ma simt excelent.
E o optiune personala, dar nu uita ca SUNTEM ceea ce GANDIM, MANCAM, RESPIRAM etc.
Decat nimic, sigur, poti sa faci si experiente de genul "picioruse in aparat" pentru detoxifiere, dar cred ca singurii cu adevarat castigati din chestia asta sunt prestatorii de servicii, care cu siguranta ca fac treaba asta pe bani multi ...
Daca vrei rezultate ADEVARATE si PE TERMEN LUNG trebuie sa-ti schimbi in primul rand ALIMENTATIA .



adevar grait-a gura ta Doamna
healthy014896
Postat pe 12 Aprilie 2010 16:03
Doamne, cica intalniri de tip secta, oare... tu din ce secta apartii de vorbesti in felul asta!
Dca vrei sa stii produsele de aloe vera de la Forever au efect pozitiv asupra tuturor organismelor macar daca nu ajuta nu nici incurca!
healthy014896
Postat pe 12 Aprilie 2010 16:08
healthy014896
Postat pe 12 Aprilie 2010 16:15
pentru ce vreti sa faceti curele astea ? dupa trei luni de asa zisa dezintoxicare ,o luati de la capat cu mancarea nesanatoasa si tot acolo ajungeti . solutia este schimbarea stilului de viata ,a alimentatiei . asta cere vointa si nu costa nimic .
skiuri
Postat pe 12 Aprilie 2010 17:30
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 13 Aprilie 2010 15:41
De la: skiuri, la data 2010-04-12 17:30:06pentru ce vreti sa faceti curele astea ? dupa trei luni de asa zisa dezintoxicare ,o luati de la capat cu mancarea nesanatoasa si tot acolo ajungeti . solutia este schimbarea stilului de viata ,a alimentatiei . asta cere vointa si nu costa nimic .
am impresia ca tu traiesti intr-osera,deci,mancarea sanatoasa nu costa,sincer sa fiu tare multe aberatii ai scris,oare cat costa sa te informezi inainte de a manca rahat?
ene_m_gabriel
Postat pe 13 Aprilie 2010 22:25
Skiuri ai perfecta dreptate.
La ce bun bani risipiti pe cure de dezintoxicare cind dupa termirea lor se iau de la capat festinurile?
Si normal ca nu te costa nimic extra sa ai grija de tine fiind doar constient ca organismul uman are limite (la unii chiar intelectuale!) in a primii nutrienti.
micabis
Postat pe 14 Aprilie 2010 00:28
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 15 Aprilie 2010 09:52
Eu inteleg ce spui ,dar mie mi-au recomandat chiar medicii sa fac detoxifiere(si nu medicii naturisti),deoarece de 22 de ani iau cam 4-5 pastile pe zi(de la 6 ani).mi s-a spus ca sigur s-au acumulat foarte multe toxine in organism.Am de gand sa fac detoxifierea cu Colonix 3 luni(un medic neurolog mi l-a recomandat),dar sa si mananc cat mai sanatos de acum inainte.Ce spuneti voi?
creata82
Postat pe 16 Aprilie 2010 14:39
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 17 Aprilie 2010 10:23
MULTUMESC MULT PENTRU INFORMATIILE CE NI LE-ATI DAT.
SANATATE SA VA DEA DUMNEZEU, SI TOT BINELE DIN LUME
healthy014814
Postat pe 24 Mai 2010 08:49
OARE POT GASII ACCUM LA GALATI SAU TECUCI ASA CEVA ? M-AS BUCURA CA DACA ESTE ASA, AS PLECA PINA ACOLO.
ANNA
healthy014814
Postat pe 24 Mai 2010 08:54
STIMATA DOAMNA AM CITIT CA ATI FACUT O DEZINTOXICARE SERIOASA [CA LA CARTE] IN GERMANIA.
EU AM CIROZA LA FICAT FIIND CU HEP C DE 15 ANI [ STOMATOLOGIE] !!!, AS DORII SA FAC ASA CEVA. CUM VA SIMTITI ACUMA.
VA MULTUMESC MULT, ANNA.
healthy014814
Postat pe 24 Mai 2010 09:02
De la: healthy014814, la data 2010-05-24 09:02:21 STIMATA DOAMNA AM CITIT CA ATI FACUT O DEZINTOXICARE SERIOASA [CA LA CARTE] IN GERMANIA.
EU AM CIROZA LA FICAT FIIND CU HEP C DE 15 ANI [ STOMATOLOGIE] !!!, AS DORII SA FAC ASA CEVA. CUM VA SIMTITI ACUMA.
VA MULTUMESC MULT, ANNA.
clean 9 de la forever living este cura de detoxifiere cea mai eficienta,daca pe piata sunt detoxifianti care actioneaza doar la nivel intestinal,clean 9 prin substantele continute de aloe vera face curatenie pana la nivel celular,consider o detoxifiere eficienta si completa.
ene_m_gabriel
Postat pe 24 Mai 2010 09:46
Cel mai bun produs pentru detoxifierea organismului, este DETOXAMIN.
Eu l-am folosit si a dat rezultate exceptionale.
Un flacon contine 180 pastile si costa 52 Euro.
ESte mult mai eficient si bineinteles mai ieftin decat detoxifierea la nivel de epiderma.
Daca doriti, contactati-ma pe adresa migona56@yahoo.com
migona56
Postat pe 24 Mai 2010 10:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vopsea de par 7 De la: kudika_13053 4 August 2012 22:26
Sapunuri naturale 5 De la: sapunul 10 Septembrie 2012 18:02
PARUL 8 De la: M_Geany 19 Octombrie 2009 22:05
caderea parului 28 De la: kudika_1032919 21 Mai 2018 12:47
gazu pentru par 14 De la: kudika486695 26 August 2012 21:54