Setari Cookie-uri

TBC MDR ( o forma de TBC rezistenta la tratament )

In aceasta tara in care orice investigatie medicala se plateste sub insemnul acestei crize , as dori sa stiu pe cine pot intreba daca macar se pot tine in frau boli atat de grave cum ar fi TBC- ul .TBC MDR este o forma de TBC rezistenta la linia normala de tratament . Nu exista o baza de date prin care fostii si actualii bolnavi sa fie urmariti din punct de vedere medical .Cei de la Bucuresti spun ca este treaba policlinicilor de teritoriu , si cum nimeni nu-si face treaba oamenii acestia umbla cu sau fara tratamente printre cei sanatosi.Programe de preventie sunt vorbe , tuberculoza vine prin aerul respirat opriti raspandirea ei
healthy005520
Postat pe 17 August 2009 12:36
De la: healthy005520, la data 2009-08-17 12:36:08In aceasta tara in care orice investigatie medicala se plateste sub insemnul acestei crize , as dori sa stiu pe cine pot intreba daca macar se pot tine in frau boli atat de grave cum ar fi TBC- ul .TBC MDR este o forma de TBC rezistenta la linia normala de tratament . Nu exista o baza de date prin care fostii si actualii bolnavi sa fie urmariti din punct de vedere medical .Cei de la Bucuresti spun ca este treaba policlinicilor de teritoriu , si cum nimeni nu-si face treaba oamenii acestia umbla cu sau fara tratamente printre cei sanatosi.Programe de preventie sunt vorbe , tuberculoza vine prin aerul respirat opriti raspandirea ei


se pot tine in frau daca stimulam imunitatea pacientului si daca oferim si antibiotice naturale, in afara de cele sintetice, suplimentar.. depinde de interesul fiecarui pacient de a se insanatosi..
camiflorea
Postat pe 17 Martie 2010 07:46
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 19 Martie 2010 05:59
cu ce te incalzeste daca exista o lista a pacientilor? crezi ca daca ar exista asa ceva , tbc-ul nu se mai raspandeste???
Pruteanu_Capalau_Ancuta_1
Postat pe 9 Septembrie 2011 13:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sanatatea copilului meu 4 De la: office_salinasusesi_ro 18 Iunie 2010 21:43
CURS DIAGNOSTIC SI EVALUARE CLINICA 18-20 Septembrie 2009 1 De la: CLINICAAQUAMARIN 27 Iulie 2009 17:18
Hidrocortizon Acetat 3 De la: Terra_Mater 10 Martie 2010 13:00
probleme cu fierea 4 De la: healthy002070 13 Decembrie 2009 20:40
leucemia este ereditara? 6 De la: tarot 3 Noiembrie 2009 05:33