Setari Cookie-uri

´vreau urgent un sfat va rogggg despre colon iritabil!!!!!!!

de 5 zile am greturi,ma doare rau burta,iar durerea se muta din cand in cand in intestin si in interiorul anusului,am avut de asemenea diaree,dar numai o data pe zi,dar fara sangerari,deci nu am sangerari deloc.beau multe ceaiuri de galbenele,coada soricelului,musetel si menta,dar cam nimic...iar eu ma simt rau...mi s-a spus acum 1 an k am colon iritabil,dar niciodata pana acum nu m-am simtit rau doar k am fost constipatace-as putea sa fac pana ma vede un medic,k am programare doar sapt viitoar.va rog dati-mi un sfat...
tzutzy29
Postat pe 3 Septembrie 2009 22:03
Durerile pot semnala si altceva decat colon iritabil cred eu, asa ca e de preferat sa te analizeze profesional un medic. Din cate stiu si am incercat eu, cartofii cruzi si in general alimentele care contin amidon mult sunt indicate in colonul iritabil. Sanatate!
crudici_ida
Postat pe 16 Septembrie 2009 21:22
http://www.colonhelp.ro/

Sanatate maxima!
grama_carmenFiz
Postat pe 11 Octombrie 2009 17:08
hello! si eu sufar de colon iritabil... ma chinuie constipatia multe zile, cand cred ca am scapat, incepe diareea. am citit ca asa se caracterizeaza boala asta si ca apare la persoanele stresate, mai ales. de vreo luna si jumatate iau colonhelp. mi-am reglat scaunul cu ajutorul lui, durerile de stomac au inceput sa se reduca in intensitate dupa prima saptamana de cura. chiar functioneaza colonhelp. merita sa il incerci! eu sunt hotarata sa fac o cura intreaga - 3 luni.
eu_maria_healthy
Postat pe 25 Noiembrie 2009 15:36
De ani de zile sufar de colon iritabil , am facut de citeva ori colonoscopie eu cred ca fiind constipata,anusul atit inauntru cit si in afara este iritat si iti tb o igiena riguroasa.Iti sugerez sa te speli dupa fiecare scaun , cu apa calduta si sapun Protex care este f bun si cu ceai de romanita sau galbenele.Dupa citeva zile n-o sa te mai doara nimic. Sanatate!
stefania2005
Postat pe 26 Noiembrie 2009 18:59
De la: eu_maria, la data 2009-11-25 15:36:51hello! si eu sufar de colon iritabil... ma chinuie constipatia multe zile, cand cred ca am scapat, incepe diareea. am citit ca asa se caracterizeaza boala asta si ca apare la persoanele stresate, mai ales. de vreo luna si jumatate iau colonhelp. mi-am reglat scaunul cu ajutorul lui, durerile de stomac au inceput sa se reduca in intensitate dupa prima saptamana de cura. chiar functioneaza colonhelp. merita sa il incerci! eu sunt hotarata sa fac o cura intreaga - 3 luni.



Buna, in acest timp, ai tinut si regim?
dobrita1
Postat pe 20 Decembrie 2009 08:13
Buna!
Iti recomand cu incredere sucul Tahitian Noni juice, dar numai pe cel original, din partea firmei TNI.
Sanatate!
colnago
Postat pe 20 Decembrie 2009 09:46
colovada 2 plus , program de 14 zile pt dezintoxicarea si deparazitarea organismului , tocmai aceste lucruri dau colon iritabil . sanatate .
naturistul
Postat pe 1 Ianuarie 2010 08:50
Buna seara!
Incearca o cura cu ALOE VERA GEL,ALOE BLOSSOM HERBAL TEA, FIELDS OF GREENS FOREVER ACTIVE PROBIOTIC. Mai multe informatii maragid@yahoo.com
Multa sanatate!
kudika100110
Postat pe 24 Ianuarie 2010 18:50
incearca si fa macar 10-15 sedinte de reflexoterapie si ai sa vezi ce bine te simti
kudika162441
Postat pe 16 Februarie 2010 09:15
Am avut si eu probleme cu colonul dar de cand iau "colonhelp" simt o reala ameliorare a problemelor. Eu mi l-am preparat singura dupa reteta de pe cutia originala si e foarte bun, atat la gust cat si la efect. Il iau de 10 zile si, ceea ce am observat pana acuma este ca nu ma mai balonez, nu imi mai chioraie intestinele, scaunul e reglat cat se poate de bine si am o dispozitie psihica mai buna. Va doresc sanatate!
healthy005455
Postat pe 16 Februarie 2010 20:11
Programul ColoVada 2 plus te ajuta .Ma poti contacta la nr. tel. 0749662301 si sa aflii mai multe. Costa 260 lei si il primesti in 3 zile prin fan curier sau o saptamana prin posta cu plata rambus. programul e din California si e un program de dezintoxicare si curatare a colonului si organismului si e de 14 zile . eu din a doua zi nu am mai avut dureri de burta . O zi buna
naturistul
Postat pe 17 Februarie 2010 15:30
Contipatia e de la fiere care nu functioneaza cum trebuie. Si programul de dezintoxicare colovada 2 plus te ajuta mult mai bine .
naturistul
Postat pe 17 Februarie 2010 15:32
Bai de sezut cu ceai de galbenele, crema de galbenele si comprese cu biter suedez. Succes, si obligatoriu sa te vada un medic cat mai curand.
sansan
Postat pe 15 Aprilie 2010 15:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fibromul uterin cam cat mar costa operatia 33 De la: kudika_1034203 27 Februarie 2020 09:42
Exista sanse de vindecare 16 De la: tarot 10 Iunie 2010 18:17
fertilizare in vitro 214 De la: crinam_healthy 21 Iulie 2015 16:28
AJUTATI-MA VA ROG 3 De la: office_salinasusesi_ro 7 Martie 2010 07:20
buna fetelor 3 De la: ilumax_76 20 Ianuarie 2012 19:33