Setari Cookie-uri

Procedura de embolizare

Buna seara,

De curand mi s-a descoperit un fibrom gigant format atat la exterior cat si in interior (aprox 10 cm la exterior, iar la interior nu mi s-a precizat decat ca este foarte mare). In acelasi timp mi s-a descoperit si o rana foarte mare si foarte urata pe col pentru care se pare ca nu este alta solutie decat operatia.
Medicul mi-a spus ca avand in vedere gravitatea diagnosticului operatia vizeaza extirparea uterului fara alta forma de compromis doar cu sansa de a pastra cu ovarele (nesigura de altfel - am ovarwe polichistice).
Asi dori tare mult sa stiu daca in cazul meu se poate aplica procedura de embolizare
nat_healthy
Postat pe 24 Mai 2009 21:40
PAREREA MEA ESTE SA CONSULTI UN MEDIC CARE SA-TI SPUNA DACA POTI FACE EMBOLIZARE.EU CRED CA PE NET E GREU SA-SI DEA CINEVA CU PAREREA, CARE NU SE PRICEP.NU STIU CE VIRSTA AI, DAR SI EU LA 30 DE ANI M-AM OPERAT DE FIBROM, ERA MAI MARE DECIT UTERUL SI DUPA 4 ANI DE LA OPERATIE A RECIDIVAT. ACUM POT SA-TI SPUN CA-L TIN IN FRIU CU CALCIU INNAINTE CU CITEVA ZILE DE CICLU SI DUPA. ATIT CA NU MAI AM PROBLEME CU HEMORAGIA, DAR ALTFEL STIU CA EL EXISTA.AM TOT CITIT PE NET DE EMBOLIZARE, DAR INCA NU AM AVUT CURAJUL SA MA DUC SA DISCUT CU UN DOCTOR PT EMBOLIZARE,
EU ITI DORESC MULTA SANATATE SI CONSULTA UN MEDIC.

BAFTA!
MONIK_KRIS
Postat pe 16 August 2009 16:19
eu am facut embolizare anul trecut in octombrie.Aveam un fibrom uterin de 8.La Constanta, singura rezolvare era operatia. Am intrat pe net si am gasit embolizarea,am sunat la Spitalul Universitar Bucuresti - Sectia Radiologie - Embolizare. M-a programt dr. doctor. M-a dus la un medic ginecolog, care mi-a zis ca pot face embolizare, dar tot la operatie voi ajunge.Mi-au facut embolizarea in aceasi zi iar a doua zi m-au consultat amandoi si am plecat acasa.Mi-a fost rau cateva saptamani. Imi fac eco din 3 in 3 luni si daca apare vreo problema merg la dr. M-am obisnuit si cu ideea operatiei.eu nu cred in tratamentele cu ceaiuri - amelioreaza dar nu vindeca. Bafta
healthy007347
Postat pe 5 Decembrie 2009 09:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pregnyl 1500 1 De la: igrec1 12 Noiembrie 2009 10:50
rana pe colul uterin 16 De la: nicole_plotogea 20 August 2011 11:58
DURERI MARI LA MENSTRUATIE 70 De la: healthy001282 25 Aprilie 2013 16:33
insuficienta venoasa clasa 5 2 De la: beella 16 Octombrie 2009 15:25
buna 4 De la: office_salinasusesi_ro 21 Aprilie 2010 11:04