Setari Cookie-uri

rana pe col

buna fetele
eu am o rana pe col iar in curand am inteles ca trebuie sa fac o cauterizare.
doare operatia asta?
nu prea ma simt pregatita
healthy006677
Postat pe 22 Septembrie 2009 11:00
Buna! Ai incercat vreun tratament ceva pt rana de pe col? Sau asta e singura varianta pe care ti-a prezentat-o medicul? Si eu am o rana pe col care cu ceva timp in urma parea ingrijoratoare, insa la mine s-a rezolvat cu tratament. Practic am facut tratament pentru o alta problema insa s-a rezolvat si asta. Nu e total vindecata insa aproape ca a disparut. Asa ca vezi dc nu poti face mai intai tratament ceva pt ea.
Din cate am citit si eu pe forum nu doare interventia pe care ar trebui sa o faci, insa am inteles ca recidiveaza si trebuie sa te cauterizezi din nou. Nu stiu, probabil asta nu e regula, depinde de fiecare organism.
anna_healthy
Postat pe 20 Octombrie 2009 10:51
Buna,

cauterizarea nu doare, e "floare la ureche", nu-ti fa griji din cauza asta.
Problema e ca , in cazul meu, mi-a facut mai mult rau decat bine, in sensul ca zona "arsa" nu s-a vindecat complet nici dupa un an. Apropo , poate cineva sa imi dea un sfat in acesta problema ?

Am fost si la ginecologi in strainate si cand le spun ca ma facut o cauterizare se uita la mine lung si imi spun ca la ei nu se mai practica acesta procedura de mult timp. Nu stiu ce sa mai cred. M-am saturat si de medici si de tratamente. Un medic renumit di romania mi-a recomandat sa fac o conizatie, insa 3 medici din strainate mi-au zis ca ei nu vad absolut nici un motiv pentru care sa fac o astfel de interventie, care de obicei se face in cazuri mult mai grave. Tin sa precizez ca analizele imi ies relativ bune, fara infectii importante. Am auzit ca CERVUGID ar fi f bun. Am tinut un tratament de 3 cutii, deocamdata ma simt bine, astept sa mai treaca cateva luni si merg la control sa vad cum sta treaba.

MULTA SANATATE SI BAFTA CA SA DAI PESTE MEDICI COMPETENTI SI "DE TREABA" ! (sunt cam rari)
catalina_popoi
Postat pe 29 Octombrie 2009 09:34
buna! am avut o astfel de leziune pe care m-am chinuit s-o repar cu tratamente multe si diferite timp de 3 ani. Rezultatul a fost ca s-a mai micsorat,initial fiind foarte mare si urata. Am reusit sa scap de ea ,definitiv,anul asta, facand o electrorezectie.Nu pot sa va dau amanunte despre procedura,din pacate,pt ca eram total anesteziata.Am facut electrorezectia odata cu miomectomia.Nu stiu daca in mod normal pp anestezie.Daca-mi permiteti ,as vrea sa va dau un sfat, incercati si la un doctor mai putin "renumit" si mai tanar si s-ar putea sa fiti placut surprinsa.va urez multa sanatate!
misutoader
Postat pe 29 Octombrie 2009 10:14
INCERCATI....MERITA!!!!

http://www.e-joculet.ro/punctaj.php?user=zghiby&id_user=5582
gaby_scumpyk
Postat pe 23 Februarie 2010 14:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dieta cu pastile acayberry.. 3 De la: battleofwits 6 Mai 2011 14:40
Ingrasareeee 15 De la: Monyk44- 16 Februarie 2014 16:01
Cine Incepe sa tina cu mine Dieta lui Nicoleta Luciu ? 1016 De la: yesenia 6 Octombrie 2012 13:50
dieta?! 4 De la: office_salinasusesi_ro 26 Martie 2010 09:31
a auzit cineva de quantum slim? 1 De la: kudika514030 8 Martie 2012 12:31