Setari Cookie-uri

Sindrom Vertiginos

Buna ziua,
Am 24 de ani,fumatoare si intr-o zi la servici mi s-a facut rau m-a luat cu transpiratii,tremurat si palpitatii ca mai appoi sa cad jos din picioare.Am ajuns la spital la urgente mi s-a facut un calciu si cam atat.Starea mea de ameteala si de teama nu a trecut de aceea am continuat sa merg la medic si asa am ajuns sa fiu internata in spital la sectia neurologie dupa mai multe analize care mi-au iesit bune am fost diagnosticata cu sindrom vertiginos.Momentan sunt sub tratament de aproximativ 2 saptamani cu bilobil,betaserc si milgama ce sa spun e mai bine dar tot ametesc si ma doare dupa cap mai exact coloana vertebrala .
Multa sanatate!!
mimi_gras
Postat pe 29 Septembrie 2009 13:13
Buna ziua,
Sindromul vertiginos nu tine la nesfarsit,deci o sa treaca o sa mai ametiti cam 1 luna si gata..tine cel mai mult de psihic,trebuie sa fiti tari!Eu personal vreau sa spun ca nu am urmat in totalitate tratamentul dat de neurolog pentru ca mi s-a parut o pocarie...am urmat un tratament naturist cu polen,catina cu miere de albine preparat in casa,propolis si calciu cu magneziu de la hofigal si in prezent ma simt f bine.
Deci nu va speriati ca nu aveti de ce si eu am citit o groaza de tampenii pe net si m-am speriat f tare credeam ca o sa ametesc asa toata viata...dar a trecut!Tot ce conteaza e psihicul,ganditi pozitiv!
Multa sanatate!
mimi_gras
Postat pe 11 Noiembrie 2009 10:56
Buna Mimi! Am si eu ca tine tot 24 de ani.Si eu am fost ieri la spital si am fost diagnosticat cu acest sindrom vertiginos.Starea acesta de ameteleala o am de vreo 2 saptamani , dar nu prea am bagat-o in seama, chiar am avut si zile foarte frumoase si imi trecuse complet. Acum mi-a revenit si sunt putin speriat.Cred ca totul s-a declansat de la o perioada stresanta, cu nopti nedormite,stare nervoasa care a tinut aproximativ 1 luna.
Recunosc sincer ca mesajele postate de tine m-au mai linistit si sper sa imi treaca.In general sunt o fire optimista , dar acum mai am stari cam aiurea de la sindromul asta pentru ca nu ma simt in largul meu.
M-am speriat foarte tare cand am citit ceilalti despre asta , dar totusi la mine nu e asa de grav , adica nu am probleme cu echilibru sau cu somnul , etc.
Poimaine ma duc din nou la spital la consultatie la Neurologie si o sa primesc o reteta.
M-as bucura daca mi-ai raspunde si mi-ai mai da niste sfaturi.De la toamna incep serviciul si vreau sa fiu perfect sanatos ca si asa e criza...asta mi-ar mai trebui sa raman fara sa lucrez.
mistreanu
Postat pe 19 Iunie 2010 17:35
buna tuturor! si eu am fost diagnosticata cu sindrom vertiginos de origine centrala,am probleme de vreo 2 ani,m am plimbat pe la doctori,am luat si eu betaserc dar mi a fost mai rau.am ameteli in fiecare zi,ma trezesc cu ele si adorm cu ele.am zile mai bune si zile mai proaste si zile horror,atunci cand am o criza majora.problema este ca vreau sa ma angajez si nu prea pot unde vreau pentru ca sanatatea nu mi permite.as vrea sa incerc madicina naturista,pentru ca de medicamente sunt satula,m au indopat doctorii ani de zile pentru boala mea de plamani,si cand nu am mai facut tratament boala a disparut de la sine.unde as putea sa gasesc un medic bun,care sa nu ma indoape doar cu medicamente?cineva care se ocupa cu medicina naturista? mentionez ca sunt din judetul sibiu si intentionez sa ma mut in orasul sibiu,sa incep sa fac ceva pt boala mea. daca este vreun sibian sau mai multi aici pe forum, cu aceeasi afectiune,il rog sa imi trimita un raspuns!chiar vreau sa scap,am impresia uneori ca o sa ma tine toata viata boala asta! multumesc
kudika486235
Postat pe 2 Iulie 2013 22:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SEMINAR - STRESUL SI DEZVOLTAREA ABILITATILOR DE A-L GESTIONA: 25-26 IUNIE 2010 1 De la: CLINICAAQUAMARIN 11 Iunie 2010 09:48
Plomba pe doi dinti 6 De la: Monicamm85 27 Mai 2010 12:02
The best tratament... 15 De la: office_salinasusesi_ro 25 Februarie 2010 08:28
cine imi poate da un sfat,bineinteles daca a avut asa ceva . 42 De la: 15 Martie 2020 16:18
glucomul 8 De la: healthy004302 12 Iulie 2009 12:34