Setari Cookie-uri

incarcatura faringiana

Daca simt ca am "depuneri" faringiene, si simpomele sunt altele decat cele specifice "rosului in gat", si am impresia ca e o ciuperca intrucat dupa ce fac dus sau baie fierbinte epiderma are o reactie cidata de aprox doua ore, ce tratament ar tb sa urmez? Daca sunt alternative naturiste nu prea complicate as opta pt ele.
Am incercat de f multe ori sa beau ceai verde insa de la prima inghititura mi se inflameaza laringele si se vad excrecente in oglinda, si totodata am senzatie de sufocare.
Marga_healthy
Postat pe 7 Noiembrie 2008 09:54
Cunosc un remediu cu ceai de salvie cu care faci gargara de mai multe ori pe zi si bea lapte caldut sau lemonada! sper sa-ti fi fost de folos.Sanatate!
Angelyka
Postat pe 12 Decembrie 2008 18:22

LUMI71
PROBLEMA TA SE POATE REZOLVA ATAT CU MEDICINA CLASICA CAT SI CU AJUTORUL MEDICINEI NATURISTE !AVANTAJUL CELEI NATURISTE TRATEZI DOAR PROBLEMA ,

LA CLASICA TRATEZI UNA TE IMBOLNAVESTI DE TREI ;AU REACTII ADVERSE!!!!!
TU HOTARASTI CUM!!!!!!
ivanescu
Postat pe 24 Decembrie 2008 20:33
De la: lumi71, la data 2008-11-07 09:54:07Daca simt ca am "depuneri" faringiene, si simpomele sunt altele decat cele specifice "rosului in gat", si am impresia ca e o ciuperca intrucat dupa ce fac dus sau baie fierbinte epiderma are o reactie cidata de aprox doua ore, ce tratament ar tb sa urmez? Daca sunt alternative naturiste nu prea complicate as opta pt ele.
Am incercat de f multe ori sa beau ceai verde insa de la prima inghititura mi se inflameaza laringele si se vad excrecente in oglinda, si totodata am senzatie de sufocare.


o detoxifiere intai, un antifungic si un antiparazitar apoi, ceva pt imunitate ca sa reusiti sa va aparati altadata de "agresori". toate naturiste. pana una alta, gargara cu apa bicarbonatata ajuta temporar. categoric fara antibiotice! daca vreti sa vorbim mai multe, las o adresa de mess:camelia_focsani@yahoo.com.
camiflorea
Postat pe 6 Ianuarie 2009 17:43
o diagnosticare ai facut ? www.dermavital-med.ro
mcornelia19
Postat pe 10 Februarie 2009 09:59
De la: lumi71, la data 2008-11-07 09:54:07Daca simt ca am "depuneri" faringiene, si simpomele sunt altele decat cele specifice "rosului in gat", si am impresia ca e o ciuperca intrucat dupa ce fac dus sau baie fierbinte epiderma are o reactie cidata de aprox doua ore, ce tratament ar tb sa urmez? Daca sunt alternative naturiste nu prea complicate as opta pt ele.
Am incercat de f multe ori sa beau ceai verde insa de la prima inghititura mi se inflameaza laringele si se vad excrecente in oglinda, si totodata am senzatie de sufocare.


Dupa cum desctrii reactia care a aparut la ceaiul verde ar putea fi vorba de o alergie la anumite substante. Cel mai indicat este sa faci investigatii si sa primesti un diagnostic corect.Abia apoi te poti gandi la cea mai potrivita metoda de tratament. Eu as opta pentru plante. Sunt mai sigure si actioneaza asupra cauzei. Exista si plante antifungice, imunomodultoare, pentru reglarea florei etc.

Dupa ce obtii un diagnostic, daca doresti sa te tratezi cu plante ma poti contacta aici danut_dr@yahoo.com
Plantvita
Postat pe 18 August 2009 07:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Caut donator de ficat 19 De la: kudika368822 24 Februarie 2014 21:28
cabinet de reumatologie in craiova 1 De la: healthy014770 8 Aprilie 2010 18:14
epilare definitiva 20 De la: theditza04 23 Ianuarie 2011 19:51
MUZICA DE ASCULTAT IN MASINA 6 De la: andreearusu 8 August 2010 13:49
DEPRESIA; de ce tot mai multi oameni sufera de ea?si care este tratamentul ei 77 De la: dusa 27 Iulie 2011 08:57