Setari Cookie-uri

insuficienta renala, calculi, inflamatii

WELLSTAR-MICROALGE OFERA SETUL DE PRODUSE:

GREEN GOLD SOLAR
GREEN GOLD LUNAR
KINETO
GENIO

Aceste produse contin algele : Spirulina Platensis (centrala energetica verde), Chlorella Vulgaris (epurator al corpului) si Lithothamnium Calcareum (‘maistrul’ constructor) in combinatie cu plante stiintific dozate : guarana, ceaiul verde japonez, socul negru, mate, curcuma, hibiscus, urzica, laptuca, sisandra, L-carnitina, citrice, ghimbirul, papadia, salvia, schizandra, fructoza, sirop de artar, thimus vulgaris, mar uscat, acerola, papaya, rozmarin, fructe de padure, colina, soc, menta, laptuca, melissa, musetel, chimen, uleiuri eterice.

Importanta acestor microalge pe scurt :
Spirulina :
- elimina acizii din organism (armonizeaza echilibrul acido – bazic al organismului) ;
- regenereaza intr-un fel unic, celulele! Poate stopa sau chiar inversa procesele degenerative! Actioneaza impotriva procesului de imbatranire.
- tonifica sistemul imunitar, pune in functie mecanismele de aparare si de autovindecare al organismului, avand effect pozitiv chiar si asupra celulelor stem (activ in prevenirea infectiilor si formarii celulelor canceroase) !
- alimenteaza corpul cu toate substantele vitale necesare ;
Chlorella :
- detoxifica (elimina inclusiv metale grele din organism, radiatii !). Aceasta putere fantastica este specifica Chlorellei ! Atrage toxinele ca un magnet, curata celulele !
- completeaza substantele vitale necesare corpului ! (organismul se satura si dispare senzatia de foame) !
- vitalizeaza prin cresterea nivelului energetic si activeaza activitatea cerebrala… este hrana mentala.
- restabileste echilibrul general al organismului.
Aceste minuscule vietati in compozitie corespunzatoare si-au dovedit eficiente in :
- scaderea simptomelor alergice ;
- eliminarea tulburarilor de somn ;
- impotriva astmului;
- impotriva atacurilor bacteriale;
- in retractia chisturilor ;
- in tulburari hormonale (infertilitate, fct glandei tiroide) ;
- in tratarea diabetului zaharat ;
- prevenirea si tratarea osteoporozei (in functie de gravitatea bolii);
- impotriva depresiilor;
- ajuta digestia;
- ameliorarea functionarii organelor senzoriale;
- reducerea durerilor (analgesic);
- eliminarea starilor de oboseala;
- pt cresterea leucocitelor;
- pt eliminarea durerii de cap;
- vindecarea ulceratiilor;
- ameliorarea starilor de anxietate;
- restabilirea armoniei organismului (obezitate - subnutritie) ;
- prevenirea micozelor ;
- prevenirea si tratarea bolilor gastrointestinale ( reflux, ulcer gastric, duodenal, colita cronica, constipatie) ;
- reducerea infectiilor ;
- scaderea simptomelor de hiperactivitate ;
- efecte antivirale, antibacteriene si antifungice (SIDA,hepatita, candidoza, helycobacter) ;
- fortificarea sistemului imunitar ;
- scaderea depunerilor in articulatii si inflamatiilor articulare ;
- scaderea nivelului de colesterina ;
- cresterea capacitatii de concentrare ;
- scaderea temperaturii ;
- eradicarea migrenei ;
- eliminarea psoriazisului ;
- efecte anticancerigene (cavitatea bucala, intestin, col uterin, san; prevenirea metastazelor, diminuarea efectelor secundare a chimioterapiei si a tratamentului cu raze cobalt, in cancer limfatic, activeaza factorul de necroza tumorala-TNF) ;
- vindecarea sclerozei in plagi , a bolii Alzheimer, a tulburarilor de memorie;
- incetinirea imbatranirii celulelor;
- alimentatia sportivilor;
- in tratamentul iradiatiilor ;
- alimentatia vegetarienilor ;
- in preventia bolilor de ficat ;
- impotriva formarii de cheaguri (flebitei) ;
- cresterea hemoglobinelor ;
- afectiuni severe ale sistemului hematopoetic (anemie, insufcienta medulara);
- in bolile cardiovasculare (hipertensiune arteriala, infarct miocardic acut, ateroscleroza etc.) ;
in bolile cailor urinare (inflamatii, calculi, insuficienta renala etc) ;
- detoxificare (metale grele, pesticide, azbest, dioxina etc).
Acestea sunt cateva dintre lucrurile esentiale de care echipa de biologi germani au tinut cont timp de 35 de ani cat au durat cercetarile.
Aceasta tehnologie de prelucrare a diferitelor microalge, a fructelor, legumelor si a plantelor medicinale este brevetata si unica in lume.

Produsele se administreaza in dozaje diferentiate in functie de gravitatea afectiunii, in intervalul 1- 4 luni.

Informatii detaliate la tel : 0733 046 175 si e-mail : lidia130551@yahoo.com / oana_t21@yahoo.com.
anna_healthy
Postat pe 13 Octombrie 2009 16:29

AICI ! (tratamente la cabinet)
ACOLO ! (tratamente distale)
Pentru ADULTI SI COPII
TERAPIE CU LUMINA SI APA VIE
ENGLEZA si ROMANA si EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE and LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE SI TERAPEUTIC,
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA (BIOPTRON PRO) ,
RAZE INFRAROSII SI HELIU(CERAGEM).
dar si
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA,CHI_CHUNG MEDICAL, PSIHOTERAPIE PRANICA, FENG SHUI PRANIC&VASTU,
CRISTALOTERAPIE PRANICA , CROMOTERAPIE,MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc) dar si cursuri de
USUI and TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI, POWER KI
oferim gratuit cu IUBIRE SI RECUNOSTINTA
LEAVING WATER THERAPY
APA VIE
=apa structurata si energizata cu proprietati terapeutice si bactericide .
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96



IOANA1947
Postat pe 23 Octombrie 2009 14:02
Buna seara!Ma intreb daca mai stiti sa ajutati cu adevarat oamenii sau ati uitat compet doar cu gandul de a face bani.Eu am avut insuficienta renala,am urmat fel de fel de tratamente,care mai decare mai costisitoare,am mers pe la tot felul de vindecatori,dr.naturisti......am ajuns in final la dializa (cu toate asigurarile lor ca voi fi bine)apoi am facut transplant,de aceea spun,nu este corect din partea voastra sa dati sperante desarte oamenilor suferinzi,nici nu stiti prin ce traume psihice trece un om bolnav care se agata de orice speranta,nici nu stiti cata durere provocati acestor oameni.Nu este frumos din partea voastra,eu nu am incredere in "leacurile"voastre si sfatuiesc pe oricine sa nu aibe incredere.Una e sa bei un ceai,un sirop,o tinctura si alta este afirmatia voastra.Va urez o seara buna si va doresc sa nu fiti niciodata in locul unui bolnav grav.
51160
Postat pe 8 Ianuarie 2010 16:23
Ca orice lucru bun si plantele pot sa faca rau daca nu sunt folosite cum trebuie. Este adevarat ca il zilele noastre totul a capatat aspect comercial. In acelasi timp daca ne pastram bunul simt si ne respectam mai inatai pe noi atunci noi - naturistii chiar putem face bine. Asta o spune unul care CONSUMA si recomanda plantele de peste 6 ani.
In afectiunile aparatului uro-genital se paote merge foarte bine si cu plante. Doar ca fiecare trebuie sa se intinda atat cat il tine plapuma. CAlculii apar mai intai pe fondul unui deficit de magneziu, apoi pe fondul unui consum mic de lichide. Amanarea momentului de a merge la toaleta poate da de asemenea afectiuni reno-urinare. Putin stiu ca si constipatia indelungata duce la afectiuni ale rinichilor si nu numai. Cand este vorba de calculi sau de infectii plantele pot rezolva aceste probleme daca sunt administrate corect in doze si scheme potrivite pacientului si situatiei in care se afla.

De exemplu lecitina din soia lucreaza pe eliminarea calculilor si a nisipului.
Extractul de usturoi si patrunjel de asemenea elimina nisipul, reduce infectiile si imbunatateste circulatia la nivelul capilarelor renale. extractul de lucerna bogat in magneziu reduce dimensiunile calculilor si indeparteaza infectia. Yucca stimuleaza diureza si actioneaza cu succes asupra calculilor. Extractul de mangostana ajuta la regenerarea "mucoasei" interne a rinichiului. Prin urmare daca consumi plante oricum e normal sa ai sau sa nu ai rezultate. Iar daca un medic ce recomanda plante da gres nu inseamna ca toti medicii sunt "de neluat in seama".

Mai multe despre plante - la modul stiintific - gasiti aici: http://www.sanatatecalivita.ro/p-plante.htm
Plantvita
Postat pe 2 Februarie 2010 10:36
ai dreptate in tot ce ai scris 51660.
cand este o afectiune somatica cronica, asa cum este colica renala, vorbim in primul rand de necesitatea unui tratament medicamentos care poate fi (sau nu) coroborat cu alte terapii alternative potentandu-i astfel efectul.
iar cand aud eu de "apa structurata si energizata" pe BANI ma ia capul.
dragii mei, vanzatori de apa, orice om isi poate structura si energiza apa. modificarea structurii moleculare a apei depinde de o serie de factori externi,mai pe romaneste de informatia care i se impregneaza.( ii spui "multumesc" apei si se structureaza armonios devenind astfel mult energizata)
pentru o edificare in sensul asta se poate viziona documentarul "water":
http://video.google.com/videoplay?docid=-2933349021550318008#
numai de bine
mi_mo
Postat pe 3 Februarie 2010 18:36
De la: htonian, la data 2010-02-03 18:36:12ai dreptate in tot ce ai scris 51660.
cand este o afectiune somatica cronica, asa cum este colica renala, vorbim in primul rand de necesitatea unui tratament medicamentos care poate fi (sau nu) coroborat cu alte terapii alternative potentandu-i astfel efectul.
iar cand aud eu de "apa structurata si energizata" pe BANI ma ia capul.
dragii mei, vanzatori de apa, orice om isi poate structura si energiza apa. modificarea structurii moleculare a apei depinde de o serie de factori externi,mai pe romaneste de informatia care i se impregneaza.( ii spui "multumesc" apei si se structureaza armonios devenind astfel mult energizata)
pentru o edificare in sensul asta se poate viziona documentarul "water":
http://video.google.com/videoplay?docid=-2933349021550318008#
numai de bine


Ma bucur sa constat ca din ce in ce mai multi oameni deschid ochii si devin constienti de capacitatile pe care le avem cu totii. Intr-adevar putem sa impregnam usor apei diverse informatii pozitive care apoi sa o transforme in apa cu efecte terapeutice.
Plantvita
Postat pe 4 Februarie 2010 21:04
Pe mãsurã ce înaintãm în acest secol, suntem ameninþaþi de tot mai multe pericole la adresa sãnãtãþii ºi a bunãstãrii. Contaminarea crescutã a aerului, apei ºi solului, alimentele modificate genetic, conservanþii ºi substanþele chimice artificiale din alimente, consumul crescut de droguri, alcoolul ºi cafeaua, sursele artificiale de iluminat, stresul conºtient ºi inconºtient cauzat de o lume mult mai nesigurã ºi cu un ritm mult mai alert - aceºtia sunt factorii care nu doar cã stau în calea unei sãnãtãþi optime, ci pot cauza ºi diferite boli.Deobicei cand apare o problema de sanatate recurgem la tratamentul : '' bombardament chimic '' care pe o parte ne trateaza intr-un mod rapid, dar pe de alta parte ne afecteaza sanatatea. Daca vreti este explicata de expresia pe care o auzim :'' Am venit din spital mai bolnav decat m-am dus ''. Este o sansa buna sa cunoastem o metoda foarte ieftina de preventie, deoarece pe criza asta financiara PREVENTIA COSTA MAI PUTIN DECAT TRATAMENTUL! Aceasta preventie o putem face imprietenindu-ne cu medicina naturista( produsele pe baza de plante). Informatii despre cum prevenim si tratam unele cauze prin intermediul '' naturalului'' : net.razvan( id messenger)
0734.25 21 24 / 0743. 99 00 22
Manager_healthy
Postat pe 6 Mai 2010 15:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sper sa nu fie vorba de cancer la pancreas 17 De la: deliuta4 5 Aprilie 2011 21:45
Sindrom Vertiginos 4 De la: mimi_gras 2 Iulie 2013 22:20
anxietate 51 De la: office_salinasusesi_ro 21 Iunie 2010 13:11
hallux valgum 1 De la: healthy011821 25 Martie 2010 11:35
cancer pulmonar 8 De la: lavinia_datcu 29 Iunie 2010 12:20