Setari Cookie-uri

cum pot sa-mi cresc parul mai repede?

buna seara am o problema nu-mi place cum arat cu parul scurt si asi vrea sa aflu cum asi putea sa-mi cresc parul mai rapid prin metode naturale si efective.Patru luni in urma mi-a aparut problema cind am mers la frizerie si m-a m facut blonda ,frizerita m-a decolorat asa intens ca a inceput sa se rupa parul se intindea in lungime adica mai facea o lungime si se rupea se usca 4 ore si asa mdp cine poate sa ma ajute?
healthy007286
Postat pe 11 Octombrie 2009 23:45
Iti recomanda Setul de sampon+ser de la Krauter[iti pot aduce la comanda si trimite prin curier rapid]produsele sunt BIO
Sampon -250 ML,Ser -100 ML
Pret:119.99 lei
Este nemaipomenit si te tine foarte mult desi sunt mici ca gramaj,eu le folosesc de 4 luni sunt foarte incantata.
Daca te intereseaza cauta-ma pe yahoo:ronnabog
EchipaLifeCareiasi
Postat pe 14 Octombrie 2009 08:56
ulei de ricin de la plafar, cel mai bun.rezultate garantate.sau keratina
m_geani
Postat pe 8 Decembrie 2009 20:07
Eu am patit-o rau de tot de la un sampon, care cam in trei saptamani mi-a facut parul ca din plastic si ajunsesem sa nu ma mai pot pieptana, pentru ca-l rupeam. In final a trebuit sa ma tund (il aveam lung). Solutia a fost ca o data pe saptamana sa-mi dau cu ulei de ricin la radacina si cu ulei de masline pe lungime, apoi il acopeream cu un plastic si un prosop, si-l tineam "la cald" vreo doua - trei ore. Cand aveam destula rabdare, imi faceam o masca din ulei de masline, galbenus de ou, miere si cateva picaturi de rom. E destul de "scarbos", dar merita. De asemenea, dupa ce te speli pe par, da-ti cu un balsam (de la Serical, cu placenta, sau vreunul de la Kalos) si clateste-te cu otet de mere sau bors (pui apa intr-un lighean si cateva linguri de otet sau bors). Borsul si otetul, in plus, dau stralucire parului si elimina si eventuale probleme de matreata. Sper sa-ti ajute!
amycat
Postat pe 6 Ianuarie 2010 09:32
Revalid shampoo, washing odata la 5 zile si Revalid Forte fiole (masaj cu cate o fiola la 2-3 zile) 3-4 cm /luna garantat.Daca mai consumi in aceste-minim 3 luni de ..".Revalidizare " mult caroten din morcovi si multa vitamina C din citricele's acum "la moda " ,parul tau o s-o ia la TRAP ! Good Luck !
crysis
Postat pe 6 Ianuarie 2010 10:05
Te sfatuiesc sa faci un tratament cu solutiile Nanogaine de la Nanogen. Aceste soltii iti vor stimula cresterea parului.
Iti las id-ul meu pt mai multe detalii: oana_eu2009
scumpica20
Postat pe 6 Ianuarie 2010 11:11
Eu folosesc un sampon de la Herbosophy, cel cu extract de chinina si vitamina B, pentru fortificare si regenerare. Se gaseste la Sensiblu si nu e scump. Ar fi bine sa citesti prospectul si sa alegi samponul potrivit tipului tau de par si pielii tale. Mie poate sa-mi faca bine, dar tie nu neaparat...
Inainte de a ma spala pe cap fac o masca cu ulei de masline, sau cu galbenus de ou, cum a explicat cineva intr-un post anterior. Dupa spalare, folosesc neaparat un balsam de par, de asemenea potrivit tipului de par si piele.
Sfaturi: incearca sa nu te usuci cu uscatorul sau sa folosesti placa de intins parul, perii calde etc... Usuca parul si-l fac sa se rupa usor. Nu mai face nici un tratament chimic (vopsire, decolorare, permanent), cel putin pana nu ti se insanatoseste si regenereaza parul.
Daca vrei poti folosi vopsirea cu hena pentru a personaliza culoarea. Se mai gaseste si hena - neutru, care nu schimba culoarea, doar hraneste, ca o masca. Eu ma vopsesc asa de cativa ani, parul arata foarte sanatos si are o culoare deosebita si in acelasi timp naturala.
:)
Nina_M
Postat pe 9 Aprilie 2010 08:46
Buna! Eu am hotarat acum 7 luni sa nu ma mai vopsesc bruneta (parul meu natural e saten deschis) si sa-l las sa creasca pana revine la culoarea lui naturala. Am firul foarte subtire si fragil si o decolorare l-ar fi nenorocit. Asa ca am fost la un dermatolog aici in Belgia sa vad daca exista vreun tratament care mi-ar ajuta parul sa creasca mai repede. Medicul mi-a spus ca asa ceva nu exista. S-a descoperit un medicament care ajuta la cresterea rapida a unghiilor (de fapt este pt altceva dar are ca efect si cresterea unghiilor), dar nimic pentru par. Poate ca solutiile date de ceilalti aici pe forum ajuta la intarirea firului de par, dau stralucire si asa mai departe, dar in niciun caz nu il vor face sa cresca mai repede
ingrid
Postat pe 9 Aprilie 2010 09:23
iei ulei de ricin 2 sticute, il incalzesti la microunde sa nu fie fierbinte si suportabil la mana-asta inseamna cateva secunde. Tamponezi parul lasand cam 1 cm de la radacina si apoi iti acoperi cu o folie(sau o casa de baie) acoperi cu un batic mai gros si stai asa toata noaptea. Dimineata te speli bine si aplici o masca de par. faci chestia asta 3 luni la rand ( o data pe saptamana). Multa bafta!
lenia
Postat pe 9 Aprilie 2010 09:32
hey shy eu am patit ceva de genu cum ai patit tu ,insa cum spune Ingrid nu exista vre-un tratament care sa iti creasca parul mai repede eu am avut parul taiat de la fund pana deasupra umerilor...ma simteam oribil...insa nu am avut ce face am incercat tot felul de tratamente degeaba ...acum folosesc si eu tratament pentru cresterea parului de la Life care inca nu simt niki un efect ,incearca sa iti gasesti o coafura la parul pe care il ai care sa te avantajeze ,nu prins in coada ,k isi pierde farmecul;ai putea sa folosesti sampon cu musetel si balsam cu 7 plante tot de la Life care ;eu sunt incantat de ele ;trebuie sa fii optimista k iti va creste parul repede si il vei avea din nou cum ti-ai dorit;ai grija de viitor:*:*:*:*
aLynUshA_healthy
Postat pe 9 Aprilie 2010 09:37
tot ceea ce ti s-a recomandat mai sus e pentru regenerare,intretinere,etc dar in nici un caz pt accelerarea cresterii parului.Si eu sunt patita.Poti sa pui si....baleguta de iepure salbatec ,ca mai mult de max 1cm/luna nu o sa-ti creasca.Poate ca firul se va intari,va avea mai mult luciu dar in nici un caz nu o sa ai in 6 luni ceea ce a crescut in 2 ani.Asta e clar.Au mai spus fetele aici ca ..acuma n-o sa te chinui cu gandul asta si incearca sa gasesti un mod in care sa il porti fara a fi plictisitor .Gandeste POZITIV si ai sa vezi ce repede creste
aboska
Postat pe 9 Aprilie 2010 10:09
Da, eu am avut o perioada cand nu mai crestea parul, nu mai spun sa se regenereze ... in schimb cadea rau. Drept pentru care timp de vreo 2 ani am incercat toate tratametele pe care le-ati spus mai sus plus multe altele de pe la farmacii si de la saloane. Unele aveau efecte pozitive de moment (de la o spalare la alta, adica vreo 3 zile, dar majoritatea au avut efecte negative de o durata ceva mai mare (gen subtierea excesiva a parului, decolorare, uscare sau din contra ingrasare, etc)
Am renuntat la toate acestea, nu o sa mai fac niciodata experimente pe pielea mea cu tratamente-minune, bio sau nebio.
In schimb am inceput sa iau multivitamine si sa aplic o masca saptamanala: galbenus ou + vit A + vit B6 + zeama lamaie + vit E pe care o tin 2 -3 ore sau mai mult. Efecte incep sa se vada dupa vreo 2 luni.
Acum, dupa aproape 5 luni a inceput sa creasca parul si chiar sa se regenereze si sa straluceasca.
Dar asa cum spuneau alte fete inaintea mea, nu creste mai mult de 1 - 1,5 cm pe luna.
Asadar, daca totusi iti creste parul cu 1 cm/luna fara eforturi speciale, cred ca ar trebui sa fii multumita. Altfel, incearca sa il aranjezi frumos in fiecare zi, asa cum este in prezent si nu o sa te mai deranjeze pana cand ajunge la lungimea dorita.
amonRA_healthy
Postat pe 9 Aprilie 2010 11:08
daca ma uit cand ai pus intrebarea,ma gandesc ca ....deja ai parul lung asa ca...poate ne spui tu daca ti-a folosit ceva
aboska
Postat pe 9 Aprilie 2010 12:12
Incercati solutiile de zi si de seara Nanogaine de la Nanogen. Eu sunt foarte multumita de acest produs, vi-l recomand. Va las mailul meu pentru mai multe detalii: xsoquite@yahoo.com
kudika133510
Postat pe 9 Aprilie 2010 15:55
eu am patito rau de tot am fost acum un an la o frizerie si iam zis sa-mi taie doar farfurile si aveam parul lung mai lung de umeri si ma tuns scurt rau mai sus de umeri si am si plens aveam un par frumos si mam spalat cu revalid si sa sti ca se cunoaste doar ca nu mam spalat mereu ce el doar vreo cateva luni a trecut un an dar sa sti ca se cunoaste acum al am mai lung decat inainte sa ma duc anul trecut la coafeza asa ca bafta sper sa gasesti ceva care sa,ti fie folositor
magda86_healthy
Postat pe 10 Aprilie 2010 00:55
ca sa va creasca parul unghiile si pielea sa fie stralucitoare trebuie zinc
kudika162441
Postat pe 10 Aprilie 2010 09:43
mananca peste si oua , ajuta la cresterea parului foarte mult , iti spun din propiea experienta ( dar nu prajit ).
healthy002806
Postat pe 10 Aprilie 2010 20:23
Fetelor, am si eu o problema... Mi se ingrasa parul foarte repede, doar aproximativ 24 de ore il am curat dupa spalat. Daca il spal mai des se ingrasa si mai repede. Stiti cumva o solutie pentru parul gras?
kudika165751
Postat pe 11 Aprilie 2010 10:55
stiu ca se ingrasa parul de la dereglari hormonale
kudika162441
Postat pe 12 Aprilie 2010 09:15
Pentru intretinerea parului sanatos va rog sa folositi urmatoarea formula:A V Gel;Nature-min;Aloe First;Aloe-Jojoba Shampoo.
Rezultate spectaculoase!
Multa sanatate tuturor!
healthy001662
Postat pe 12 Aprilie 2010 19:26
Poti folosi Laptisor de matca PUR (crud) atit intern cat si extern, dar ai grija sa fie cel in stare pura, nu in fiole sau pastile.Pe acesta il gasesti frigiderele magazinelor naturiste!Bafta!
kudika116665
Postat pe 13 Aprilie 2010 09:59
Si eu am incercat masca de galbenus de ou, petrol, dar nu am obtinut rezultate care sa merite efortul. In schimb, facand un tratament de 2 luni cu minerale am fost uimita sa constat ca nu mi-a mai cazut parul la spalat.De atunci am convingerea ca secretul unui par sanatos este in interiorul nostru, adica, daca avem carente in minerale si vitamine sufera inclusiv parul. Daca va uitati pe compozitia Revalid-ului constatati ca are toate vitaminele/mineralele necesare organismului, ceea ce are influenta si asupra parului.
parker
Postat pe 29 Aprilie 2010 21:55
tot ce s-a discutat pana acum e pentru par dar te-ai gandit cum stai cu mineralele,vitaminile si calciul din organism?daca ai toate astea parul tau va creste sh intre timp ai putea sa te ocupi de tratamente pt cresterea parului! merita sa faci niste analize!am trecut prin aceasta situatie!succes
gya29
Postat pe 5 Octombrie 2010 19:33
cele cu probleme cu parul va recomand samponul nanoguard .din cauza stresului mi-a cazut foarte mult parul si in plus mi s-a rarit tare pana cand am incercat o gama de la nanogen. Acuma sunt super multumita daca vreti detalii va las id-ul meu sheila_sweetbaby o seara frumoasa
printesa17
Postat pe 17 Octombrie 2010 20:07
VItaMAX ... sunt niste vitamine kre printre multele efecte provoaca si cresterea parului mai rpd... :)
Bernitziii
Postat pe 29 Ianuarie 2011 19:59
Si eu am patit-o, m-a tuns prea scurt si in trepte din pacate. Mi-am luat ceaiuri si altele. Uite aici am gasit ceva mai complet:
http://cumul.ro/tratament-pentru-cresterea-parului/
Andy_Cumul_1
Postat pe 11 Iunie 2012 15:42
hendalsoldars de lamaie
healthy002806
Postat pe 12 Iunie 2012 21:39
De la: healthy002806, la data 2012-06-12 21:39:41hendalsoldars de lamaie



GHEISA_
Postat pe 12 Iunie 2012 21:45
Nu contest faptul ca unele sfaturi sunt bune sau macar...bine intentionate, insa intr-o problema de sanatate m-as sfatui intotdeauna cu un medic sau cu un farmacist(inainte de a ajunge la un medic specializat in problema avuta) !
Nu va mai tratati dupa "ureche" si dupa toate sfaturile primite pe un forum...riscati sa ramaneti si chele si cu...sechele !!!
rondina
Postat pe 12 Iunie 2012 21:45
De la: healthy007286, la data 2009-10-11 23:45:45buna seara am o problema nu-mi place cum arat cu parul scurt si asi vrea sa aflu cum asi putea sa-mi cresc parul mai rapid prin metode naturale si efective.Patru luni in urma mi-a aparut problema cind am mers la frizerie si m-a m facut blonda ,frizerita m-a decolorat asa intens ca a inceput sa se rupa parul se intindea in lungime adica mai facea o lungime si se rupea se usca 4 ore si asa mdp cine poate sa ma ajute?


Recomandam un tratament de 3 luni cu produsul naturist Beauty Formula - este un supliment alimentar ce combina intr-o formula complexa si unica minerale, vitamine, colagen, extracte din plante si aminoacizi pentru a oferi o solutie viabila de imbunatatire a sanatatii, calitatii si aspectului exterior al pielii, parului, unghiilor.
http://www.terapii-naturiste.com/calivita/prospecte-produse-calivita/beauty-formula.htm
Terapii_Naturale_1
Postat pe 17 Iulie 2012 13:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Apa Verde 23 De la: office_salinasusesi_ro 18 Martie 2010 21:24
fructele si legumele nu sunt sanatoase, produc CANCER!!!! 92 De la: allyna_healthy 1 Aprilie 2014 18:20
Ce parere aveti despre aceasta dieta? 31 De la: cutesuzy 10 Mai 2011 03:05
regim de slabit cu efect garantat 33 De la: merycam 12 Mai 2010 17:39
buna 12 De la: office_salinasusesi_ro 28 Februarie 2010 11:13