Setari Cookie-uri

VREAU SA MA INGRAS. CUM??!

Fetelor cum sa procedez sa iau putin in greutate? La 1,77 cm am cam 50 kg si desi mananc destul de bine nu iau deloc in greutate,din contra, simt ca slabesc si mai mult.Ce sa fac?!
ancatuchel_healthy
Postat pe 14 Martie 2010 16:56
De la: ancatuchel, la data 2010-03-14 16:56:08Fetelor cum sa procedez sa iau putin in greutate? La 1,77 cm am cam 50 kg si desi mananc destul de bine nu iau deloc in greutate,din contra, simt ca slabesc si mai mult.Ce sa fac?!


sa iei laptisor de matca de la plafar!
camiflorea
Postat pe 14 Martie 2010 17:30
incearca sa iei niste vitamine gen multicentrum sau eurovita. poti sa iei cateva luni dupa care faci o pauza de 1 luna si poti sa iei iar. sau niste calciu capsule. sa nu crezi pe cele care zic ca daca iei vitamine dupaia te ingrasi prea tare . persoanele ca noi au nevoie de un supliment si poi eu fac chestia asta cu vitaminele de vreo 3, 4 ani aproape si diferenta este de 5. kg. + -.si mai e o chestie si psihica , adica atat timp tu te stresezi ca esti slaba si trebuie sa te ingrasi mai rau slabesti... incearca niste vitamine si sa nu fii dezamagita daca nu vei vedea rezultate din prima luna... stai linistita, e foarte inportant. si nu uita de odihna !
Adelyna84
Postat pe 14 Martie 2010 19:22
Maninca cit mai des carne, dormi cit mai mult, paste ,cartofi daca iti permite sanatatea maninca cit mai gras si fa si o cura de vitamine.
kudika098645
Postat pe 1 Aprilie 2010 19:57
mananci carne si grasimi animale si apoi peste catva timp o sa ne intrebi cum sa scapi de colesterol si (doamne fereste )de cancer .
mananca sanatos si bucura-te cum esti .altele ar face orice sa fie slabe .uta-te si tu cate cure de slabire si ce isterie legata de acest subiect .yeah!
daca esti sanatoasa asa cum esti ,fii fericita si nu mai incerca sa te ingrasi.ai putea manca paine neagra ,asta e si sanatoasa si te si ingrasa .
skiuri
Postat pe 1 Aprilie 2010 20:11
am trecut prin ce treci tu: am avut 47 kg la 1.70. acum am 54 si sunt multumita.

cateva observatii personale.

1. preocuparea excesiva duce la anumite blocaje care ne impiedica sa atingem exact acel obiectiv pe care ni-l dorim atat de mult. deci e bine sa nu ne gandim excesiv la ingrasat.

2. ajuta sa mergi la un nutritionist bun. eu nu am mers, pt ca am observat ca se rezolva de la sine. dar atentie. un nutritionist bun! NU UNUL CARE PROMITE MINUNI. LA FEL CUM IMI VINE FOOOOOARET GREU SA CRED CA POTI SLABI DOAR LUAND PASTILE, CEAIURI, FARA SA FACI NICIUN EFORT, la fel de geu mi-e sa cred ca te poti ingrasa ( eventual si rapid) doar luand nush ce pastile. si daca se intampla asta, nu cred ca poate fi sanatos.

3. daca fumam, ajuta destul de mult sa renuntam la fumat, aceasta pentru ca, asa cum am mai spus, papilele devin mai sensibile, iar mancare pare mai gustoasa. MAI MULT, RENUNTAREA LA FUMAT FACE CA TEXTURA PIELII , A TENULUI, SA SE SCHIMBE F MULT - PIELEA DEVINE MAI LUMINOASA. VA VA PLACEA MAI MULT DE VOI SI VETI FI MAI MULTUIMTE CAND VA UITATI IN OGLINDA. ASTA AU ZIS-O TOATE FEMEILE CARE S-AU LASAT DE FUMAT.

4. daca observam ca incepem sa mai luam in greutate, ajuta sa urmam un program de exercitii, pentru ca acele kilograme care se asaza sa se aseze in mod frumos, armonios.

5. CEL MAI IMPORTANT; IUBITI-VA PE VOI! INVATATI SA FACETI ASTA. Mancati cu pofta, radeti mult, iubiti mult, dormiti..nu neaparat mult, dar bine.
impacati-va cu voi insiva!
Daca aveti o relatie cu care nu sunteti multumiti - imbunatatiti-o sau schimbati-o. Uneori e mai bine sa fii singur de tot decat intr-o relatie care-ti face rau (been there).
daca aveti nemultumiri la job, incercati sa vb cu sefii, cu colegii si rezolvati-le.
Conflicte, nemultumiri mai vechi legate de familie, prieteni? vorbiti despre ele. iertati-i. Iertarea face minuni. Si mai ales, iertati-va si iubiti-va pe voi. Nu va framatati prea mult pt chestii mici. Invatati sa va iubiti asa cum sunteti, sa va iubiti viata, si veti vedea ce schimbari frumoase se pot petrece.

natasarostova
Postat pe 6 Aprilie 2010 10:02
Buna fetelor!

Si eu va pot spune aceleasi , sa luati vitamine dar as mai putea propune un shake cu gust de ciocolata sau vanilie. Se prepara cu lapte si se bea dupa fiecare masa sau macar de doua ori pe zi.Shake-ul imbina noua tehnologie si o noua mentalitate, pentru a contribui la mentinerea unui regim si a unui stil de viata sanatos. Doua masuri de Forever Lite Ultra pe zi, mixate cu 300 ml de lapte degresat, furnizeaza 100% din necesarul zilnic recomandat de vitamine si minerale. Forever Lite Ultra contine 18 aminoacizi - esentiali, neesentiali, cu lanturi ramificate. Fiti siguri, Forever Lite Ultra - cea mai recenta dovada a progresului stiintific din domeniul nutritiei - nu inseamna, nicidecum, sa sacrificati "placerea gustului"!Eu dau si la copiii mei in loc de lapte cu nesquik, e mult mai sanatos si e plin cu vitamine. Daca va intereseaza detalii va ajut cu placere.
kraszi
Postat pe 9 Aprilie 2010 17:46
De la: ancatuchel, la data 2010-03-14 16:56:08Fetelor cum sa procedez sa iau putin in greutate? La 1,77 cm am cam 50 kg si desi mananc destul de bine nu iau deloc in greutate,din contra, simt ca slabesc si mai mult.Ce sa fac?!


Buna,
ai incercat o combinatie de alimente care contin mai multe proteine si fibre?

eu am gasit o reteta insa nu ma intereseaza in mod direct pentru ca nu intentionez sa iau in greutate. Insa ai putea incerca sa vezi daca are efecte. Oricum, in general, trebuie sa ai ceva rabdare pentru a vedea rezultatele.

http://www.doctorating.ro/forum_doctorating/viewtopic.php?f=5&t=33&sid=ff25090e60f8c31393878a39ae7f1be5

Sa ne zici daca o sa incerci combinatia de alimente de aici si ce efecte a avut.
Succes!
Monicamm85
Postat pe 13 Mai 2010 13:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
alimentatia sanatoasa pentru leucemie cronica mielitica 3 De la: healthy005889 18 Noiembrie 2009 08:42
Cosmetice 12 De la: carmen_natural 28 Februarie 2011 20:18
vergeturile 31 De la: kudika226898 4 Noiembrie 2010 22:58
cura cu pufuletsi 28 De la: ciufixx 2 Mai 2012 16:19
Nu slabesc!! 43 De la: lipstick 6 Mai 2012 08:55