Setari Cookie-uri

cum sa il conving pe iubitu meu ca sexu oral e ceva normal intr-o relatie?

buna ziua..!!!am vorbit cu iubitu meu despre sexu oral si l-am intrebat daca e de acord sa facem si noi...pt ca intr-o relatie mi se pare ceva normal...iam zis daca ii fac sex oral ma mai saruta???sa uitat pur si simplu la mine si nu mia dat nici un raspuns.....el na facut la nici o fata .si zic ca poate de asta nu este de acord sai fac ce ziceti sa fac eu primu pas sa vad cum reactioneaza????
dienutza18
Postat pe 12 Noiembrie 2009 14:33
mai bine nu
kudika098645
Postat pe 12 Noiembrie 2009 15:01
si daca el nu vrea, nu mai insista.risti sal perzi
kudika098645
Postat pe 12 Noiembrie 2009 17:39
inseamna ca asa ceva, chiar nui place. fii inteleapta.
kudika098645
Postat pe 12 Noiembrie 2009 23:48
Tu esti ca mine la fire si sotul tau s-ar potrivi cu fosta mea sotie.
Daca omul nu vrea sex oral nu insista te va desconsidera si poate chiar
parasi. Eu as zice da hai s-o facem si am face-o de 10 ori pe saptamina!
Insa nu toata lumea e la fel. Deci daca el nu vrea nu insista, mai bine
cauta-ti un amant si fa cu el ce vrei.Pastreaza-ti sotul asa cum vrea el.
Desigur sexul oral este normal si binevenit pentru marea majoritate a barbatilor. Se pare ca ai nimerit in tabara minoritara cu prietenul tau.
DanWood70
Postat pe 13 Noiembrie 2009 04:34
cu toate ca sexul oral a devenit ceva asa de obisnuit in multe cupluri nu inseamna k este ceva absolut normal.in primul rand ,din punct de vedere medical nu este sanatos.pe de alta parte relatiile sexuale intre 2 oameni care se iubesc sunt pt a oferi iubire profunda,atasament,adica sentimente profunde.nu vad cum sexul oral poate face asta.poate afera o placere mecanica insa sentimente profunde de iubire .nu.
healthy008027
Postat pe 16 Noiembrie 2009 22:07
depinde de relatia pe care o aveti. Daca esti sigura ca te iubeste si aveti o relatie stabila poti pregati o baie romantica in cada cu lumanarele si ce mai trebuie si sa incerci sa-i faci tu lui si daca ii place sa-l inciti sa incerce si el sa vezi cum e. Dar cred ca daca nu faci tu primul pas nici el nu va incerca. Zic de baia romantica ca poate ii e greata sau mai stiu eu ce...si asa o sa fie sigur ca esti curata si nu risca sa i se faca rau. Dar daca nu vrea si nu vrea n-ai ce sa faci, ori il accepti asa cum este ori iti gasesti un prieten cu care sa te potrivesti in toate.
jessica23_healthy
Postat pe 17 Noiembrie 2009 16:49
De la: Shrek1300, la data 2009-11-13 04:34:32Tu esti ca mine la fire si sotul tau s-ar potrivi cu fosta mea sotie.
Daca omul nu vrea sex oral nu insista te va desconsidera si poate chiar
parasi. Eu as zice da hai s-o facem si am face-o de 10 ori pe saptamina!
Insa nu toata lumea e la fel. Deci daca el nu vrea nu insista, mai bine
cauta-ti un amant si fa cu el ce vrei.Pastreaza-ti sotul asa cum vrea el.
Desigur sexul oral este normal si binevenit pentru marea majoritate a barbatilor. Se pare ca ai nimerit in tabara minoritara cu prietenul tau.





... amice ... bagati sfaturile in c_r ca de asta ai ajuns un amarit de divortat ... e greu, nu-i asa, sa iti stapinesti obsesiile cind nu ai cu ce ... mi se pare penibil si parsiv ca sa renunti la cineva, pe care l-ai dus si la biserica si la ofiterul starii civile (dupa ce ai mai si lalait-o ani de zile ca ''prieten'') pentru ca nu te poti abtine de la o obsesie sexuala ... pina la urma obsesiile sint apanajul celor cu probleme mentale ... e penibil si jenant sa dai cu piciorul(inclusiv curvarasind prin spate) la cineva cu care ai facut atitea planuri si iai promis luna de pe cer, pentru ca iti lipseste control ... si mai sint sigur ca femeia are cu totul alta parere si ca a facut multe pentru tine ... nu arunci un mar pentru ca are o gaurica ... s-ar putea sa nu il mai gasesti cind se termina sezonul ...
Iskander_
Postat pe 19 Noiembrie 2009 04:51
doamne ce preocupari au altii..ce sfaturi au si altii care cica sunt mai maturi... sa-si faca amant...omule!!!!! are 18 ani....unde dracu amant:))...esti cu capu nenea? de ar fi fica ta..sau fiul tau,i-ai mai spune asa??? retardat..obsedat sexual ce esti!!!cu ce cap gandesti? cred ca nu cu ala de sus..iar in loc de neuroni folosesti
antipatica
Postat pe 30 Ianuarie 2010 10:52
parerea mea,este ca "simpatica"este de fapt "simpaticul",nu stiu daca o fata ,mai ales de 18 ani,ca ea,el(?)doreste asa ceva ,doar daca meseria ei e ste asta
healthy005889
Postat pe 30 Ianuarie 2010 12:09
De la: Shrek1300, la data 2009-11-13 04:34:32Tu esti ca mine la fire si sotul tau s-ar potrivi cu fosta mea sotie.
Daca omul nu vrea sex oral nu insista te va desconsidera si poate chiar
parasi. Eu as zice da hai s-o facem si am face-o de 10 ori pe saptamina!
Insa nu toata lumea e la fel. Deci daca el nu vrea nu insista, mai bine
cauta-ti un amant si fa cu el ce vrei.Pastreaza-ti sotul asa cum vrea el.
Desigur sexul oral este normal si binevenit pentru marea majoritate a barbatilor. Se pare ca ai nimerit in tabara minoritara cu prietenul tau.

amant la 18? bai nene in ce lume traim?
tweetybebe
Postat pe 30 Ianuarie 2010 12:12
buna! daca el nu este de acord ,nu mai insista! este clar : nu vrea!
fata_healthy
Postat pe 30 Ianuarie 2010 12:49
Imi permit sa-ti spun k nu va potriviti! Iar in aceste conditii parerea mea este k relatia voastra nu va dura prea mult! Ai sa-ntelegi mai tarziu dc.
healthy011008
Postat pe 30 Ianuarie 2010 13:32
Clar ..nu va potriviti , iar daca asta se intampla si in pat ...hmmmm..nu este prea bine ... Sunt de acorda ca sexul nu este totul intr-o casnicie dar conteaza ..si chiar foarte mult !!!! Bafta ca ai nevoie !!
silviaa_s
Postat pe 30 Ianuarie 2010 17:22
Nu este ceva normal,mai ale daca sunteti ortodocsi,chier e pacat.Dar religia spune ca e mai pacat sa doresti si sa nu o faci.Daca nu sunteti casatoriti cauta un alt iubit.Este foarte important sa va intelegeti si sa va indepliniti reciproc fanteziile sexuale/
healthy011894
Postat pe 30 Ianuarie 2010 22:16
si cand ma gandesc ca sotul meu adora sa i se faca sex oral........... si mie imi place la fel de mult.cred ca omul e din ala comunist.doar pozitia clasica si atat. .nu stiu daca ar fi bine sa mai incerci dar si pe mine ma mai respinge asta ca il excita cand vede ca il doresc.nu imi amintesc in 4 ani sa ma fi refuzat categoric de la asa ceva.iar tie daca iti place pana la urma fara sa vrei ai sa-ti gasesti pe cineva.si voi aia care scrieti ca nu e igienic ca sunt microbi..........inseamna ca traiti degeaba.in gura unui om se pot afla mai multi microbi decat in toaleta voastra.iar un penis spalat nu poate avea nici un fel de problema doar in cazul in care respectivul prezinta ceva boli.si ii poti demonstra ca il doresti si il iubesti daca te vede ca iti doresti sa-i faci sex oral.pt ca dupa parerea mea nu-i faci oricui sex oral
elmagica
Postat pe 2 Februarie 2010 14:55
nu pot sati scriu cum dar pot sa te invat citeva trucuri
healthy011932
Postat pe 18 Februarie 2010 07:10
nu credeam ca aceasta poate fi o problema cu care sa se confrunte o femeie . de obicei barbatii au dificultati in a-si convinge partenerele a faca sex oral.. daca nu a venit de la sine ..lasa ca o sa-i faci urmatorului! ca sigur nu va fi el singurul tau iubit. la doar 18 ani!!!!
Adelyna84
Postat pe 3 Martie 2010 23:02
De la: simpatica, la data 2009-11-12 14:33:31buna ziua..!!!am vorbit cu iubitu meu despre sexu oral si l-am intrebat daca e de acord sa facem si noi...pt ca intr-o relatie mi se pare ceva normal...iam zis daca ii fac sex oral ma mai saruta???sa uitat pur si simplu la mine si nu mia dat nici un raspuns.....el na facut la nici o fata .si zic ca poate de asta nu este de acord sai fac ce ziceti sa fac eu primu pas sa vad cum reactioneaza????


felicitari! te preocupa tehnici sexuale dar nu limba romana... poate cu asta iti castigi tu existenta si eu iti stric afacerea!
camiflorea
Postat pe 25 Martie 2010 13:47
De la: camiflorea, la data 2010-03-25 13:47:27
De la: simpatica, la data 2009-11-12 14:33:31buna ziua..!!!am vorbit cu iubitu meu despre sexu oral si l-am intrebat daca e de acord sa facem si noi...pt ca intr-o relatie mi se pare ceva normal...iam zis daca ii fac sex oral ma mai saruta???sa uitat pur si simplu la mine si nu mia dat nici un raspuns.....el na facut la nici o fata .si zic ca poate de asta nu este de acord sai fac ce ziceti sa fac eu primu pas sa vad cum reactioneaza????



felicitari! te preocupa tehnici sexuale dar nu limba romana... poate cu asta iti castigi tu existenta si eu iti stric afacerea!


Duduie "camiflorea" vad ca ai scris deja peste 600 mesaje ! Cred ca toate s-au referit numai la sex ! Daca de la aceasta varsta frageda, te intereseaza doar sexul in viata, vei avea o viata grea. Pacat de tine ! Mai sunt si alte lucruri pe care ar trebui sa le stii. Sa gatesti, stii ... ???
Olt
Postat pe 16 Aprilie 2010 10:41
De la: Olt, la data 2010-04-16 10:41:30
De la: camiflorea, la data 2010-03-25 13:47:27
De la: simpatica, la data 2009-11-12 14:33:31buna ziua..!!!am vorbit cu iubitu meu despre sexu oral si l-am intrebat daca e de acord sa facem si noi...pt ca intr-o relatie mi se pare ceva normal...iam zis daca ii fac sex oral ma mai saruta???sa uitat pur si simplu la mine si nu mia dat nici un raspuns.....el na facut la nici o fata .si zic ca poate de asta nu este de acord sai fac ce ziceti sa fac eu primu pas sa vad cum reactioneaza????



felicitari! te preocupa tehnici sexuale dar nu limba romana... poate cu asta iti castigi tu existenta si eu iti stric afacerea!


Daca de la aceasta varsta frageda, te intereseaza doar sexul in viata, vei avea o viata grea. Pacat de tine ! Mai sunt si alte lucruri pe care ar trebui sa le stii. Sa gatesti, stii ... ???
Olt
Postat pe 16 Aprilie 2010 10:45
Cred ca mai intai ar trebui sa inveti sa scrii corect si apoi poate reusesti sa-l convingi pe iubitul tau sa-i indeplineasca dorinta.
healthy013009
Postat pe 20 Aprilie 2010 15:32
De la: healthy013009, la data 2010-04-20 15:32:48 Cred ca mai intai ar trebui sa inveti sa scrii corect si apoi poate reusesti sa-l convingi pe iubitul tau sa-i indeplineasca dorinta.


Mai dar nu se poate, mereu va legati de greselile altora. De ce???
Toti ar trebui sa mai invatam cate ceva din limba romana, vorba aceea omul cat traieste tot invata. Lasati pe altii sa scrie comentarii legate de subiect nu va mai dati pe forum drept profesori, chiar nu va sta bine.
Laura28
Postat pe 20 Aprilie 2010 16:59
De la: Olt, la data 2010-04-16 10:41:30
De la: camiflorea, la data 2010-03-25 13:47:27
De la: simpatica, la data 2009-11-12 14:33:31buna ziua..!!!am vorbit cu iubitu meu despre sexu oral si l-am intrebat daca e de acord sa facem si noi...pt ca intr-o relatie mi se pare ceva normal...iam zis daca ii fac sex oral ma mai saruta???sa uitat pur si simplu la mine si nu mia dat nici un raspuns.....el na facut la nici o fata .si zic ca poate de asta nu este de acord sai fac ce ziceti sa fac eu primu pas sa vad cum reactioneaza????



felicitari! te preocupa tehnici sexuale dar nu limba romana... poate cu asta iti castigi tu existenta si eu iti stric afacerea!


Duduie "camiflorea" vad ca ai scris deja peste 600 mesaje ! Cred ca toate s-au referit numai la sex ! Daca de la aceasta varsta frageda, te intereseaza doar sexul in viata, vei avea o viata grea. Pacat de tine ! Mai sunt si alte lucruri pe care ar trebui sa le stii. Sa gatesti, stii ... ???



cred ca ma confunzi! eu tocmai ii faceam observatie d-rei ca ar trebui sa o preocupe limba romana si nu relatiile sexuale.. daca nu citesti corect nu da raspunsuri conform nivelului tau de intelegere! daca ii iei apararea, probabil esti pestele ei si, iar repet, poate va stric afacerea.. felicitarile erau in zeflemea...
camiflorea
Postat pe 22 Aprilie 2010 13:35
De la: Laura28, la data 2010-04-20 16:59:59
De la: healthy013009, la data 2010-04-20 15:32:48 Cred ca mai intai ar trebui sa inveti sa scrii corect si apoi poate reusesti sa-l convingi pe iubitul tau sa-i indeplineasca dorinta.


Mai dar nu se poate, mereu va legati de greselile altora. De ce???
Toti ar trebui sa mai invatam cate ceva din limba romana, vorba aceea omul cat traieste tot invata. Lasati pe altii sa scrie comentarii legate de subiect nu va mai dati pe forum drept profesori, chiar nu va sta bine.






da..esti inteligenta..n-am ce zice...
antipatica
Postat pe 22 Aprilie 2010 16:00
De la: antipatica, la data 2010-04-22 16:00:07
De la: Laura28, la data 2010-04-20 16:59:59
De la: healthy013009, la data 2010-04-20 15:32:48 Cred ca mai intai ar trebui sa inveti sa scrii corect si apoi poate reusesti sa-l convingi pe iubitul tau sa-i indeplineasca dorinta.


Mai dar nu se poate, mereu va legati de greselile altora. De ce???
Toti ar trebui sa mai invatam cate ceva din limba romana, vorba aceea omul cat traieste tot invata. Lasati pe altii sa scrie comentarii legate de subiect nu va mai dati pe forum drept profesori, chiar nu va sta bine.






da..esti inteligenta..n-am ce zice...


Subiectul este cu totul altul, sexul oral, dar poate tu nu ai citit c s-a postat si te-ai impotmolit la mine. Draga antipatica ignora-ma ca nu ti-am cerut parerea si nu am asteptat un comentariu sarcastic din partea ta. Scuteste-ma de comenatrii ca nu am nevoie.
Laura28
Postat pe 25 Aprilie 2010 09:47
ce treaba are una cu alta, sexul oral si greselile gramaticale?!
s-apoi, viata intima ar trebui sa ramana intima. oricum, daca omul refuza sexul oral inseamna ca nu-i place sau nu e deschis spre asa ceva. deci nu sunteti pe aceeasi unda.
sexul oral nu e scarbos, mult mai scarbos e sa te saruti cu cineva care nu isi curata dantura. intr-o casnicie conteaza atat iubirea, care e un sentiment profund si temelia realtiei, cat si satisfatia sexuala a partenerilor.
viata merita traita frumos!
alexandra25
Postat pe 25 Aprilie 2010 10:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau sa raman insarcinata 8 De la: larisa_iordache 25 Iulie 2010 14:24
sexul 40 De la: gbispas 21 Aprilie 2010 10:12
Buna! 2 De la: office_salinasusesi_ro 9 Martie 2010 17:44
Nu e urgent,dar...please help! 4 De la: ladyKudika 25 Ianuarie 2011 12:17
Criza financiara +scaderea salarilor si pensilor. 34 De la: Porumbelul 1 Iulie 2010 15:17