Setari Cookie-uri

despre refleoterapie

e indicat masajul reflexo la diabetici?
inima_healthy
Postat pe 20 Noiembrie 2009 17:04
punei intrebarea asta domnului doctor castelo, dinsul e in domeniu. trimitei un mesaj. e un medic excelent . pacat ca nui la noi in tara
kudika098645
Postat pe 10 Decembrie 2009 19:08
il gasesti, in lista mea de prieteni, vei primi raspunsul, imediat
kudika098645
Postat pe 10 Decembrie 2009 19:14
Buna, reflexoterapia e indicata in orice afectiune si la orice varstra, important e cine iti face tratamentul.Multa sanatate!
cry_cristinuta
Postat pe 13 Decembrie 2009 09:21
buna ziua la toata lumea.este indicata reflexoterapia pt a ramane insarcinata?sau e cam apa de ploaie?
dulgheru
Postat pe 13 Decembrie 2009 09:43
reflexoterapia este buna la orce boala mai putin la bolile cum ar fi cancerul leucemia celulele se raspandesc in tot corpul
healthy003855
Postat pe 13 Decembrie 2009 09:44
Buna ! reflexoterapia este indicata in toate afectiunile cu conditia ca ea sa fie facuta de o persoana priceputa . Pe langa asta este necesar a se evita cauzele producerii acestei boli, un regim alimentar adecvat , tratament medicamentos in situatia depasirii limitelor glicemice in sange si daca este posibil un tratament infoenergetic care are drept scop refacerea dar si dirijarea energiilor proprii intr-o directie potrivita , precum si anihilarea tuturor energiilor negative ce activeaza intotdeauna in afectiunile organice.Alaturi de toate acestea consider ca credinta are un rol important. O zi buna
nicusor
Postat pe 13 Decembrie 2009 09:44
buna si eu practic reflexoterapia si vreau sa spun ca da rezultate super
kudika162441
Postat pe 13 Decembrie 2009 10:44
da rezultate mai ales la copii
kudika162441
Postat pe 13 Decembrie 2009 10:44
REZULTATE EXCELENTE IN DIABET si cu BIOPTRON PRO (terapie cu lumina polarizata de joasa frecventa ),dar orice terapie nu exclude regimul hipoglicemic indicat de medicul alopat .Va rog insa sa va uitati la efectele secundare ale medicamentelor pentru diabet , pe langa toate celelelalte ..distrug chiar pancreasul ..ce spuneti ? nu vi se pare ingrozitor ? eu insami am fost de 3 ori victima acestor tratamente alopate recomandatae eronat...de aceea acum sunt terapeut si folosesc numai terapii energetice umane sau cu aparate pe care insasi medicina clasica le accepta.Dragele mele informati-va ,pe internet se gaseste informatie imensa numai sa vrei sa citesti ,sa analizezi si sa iti decizi tu "CALEA" atata timp cat poti...UN AN NOU FERICIT PENTRU VOI !
CU LUMINA !
IOANA
IOANA1947
Postat pe 13 Decembrie 2009 11:51
De la: ioanabobocea, la data 2009-12-13 11:51:13 REZULTATE EXCELENTE IN DIABET si cu BIOPTRON PRO (terapie cu lumina polarizata de joasa frecventa ),dar orice terapie nu exclude regimul hipoglicemic indicat de medicul alopat .Va rog insa sa va uitati la efectele secundare ale medicamentelor pentru diabet , pe langa toate celelelalte ..distrug chiar pancreasul ..ce spuneti ? nu vi se pare ingrozitor ? eu insami am fost de 3 ori victima acestor tratamente alopate recomandatae eronat...de aceea acum sunt terapeut si folosesc numai terapii energetice umane sau cu aparate pe care insasi medicina clasica le accepta.Dragele mele informati-va ,pe internet se gaseste informatie imensa numai sa vrei sa citesti ,sa analizezi si sa iti decizi tu "CALEA" atata timp cat poti...UN AN NOU FERICIT PENTRU VOI !
CU LUMINA !
IOANA
vad afirmatii din ce in ce mai eronate si comerciale,avem cazuri de diabet vindecat cu aceste porcarii?Vrem rezulatetle analizelor inainte si dupa,dar care sa specifice ca "x" produs sau alternativa a dus la vindecare.
ene_m_gabriel
Postat pe 13 Decembrie 2009 13:13
Reflexoterapia
Ce boli pot fi tratate prin reflexoterapie?
Aproape orice problema de sanatate poate beneficia de pe urma acestui masaj special, dar sunt unele boli care beneficiaza mai mult in timp ce altele mai complicate pot fi doar ameliorate. Astfel, s-a observat ca reflexoterapia da rezultate excelente in diabet si in sindromul de tunel carpian. Unele tipuri de artrita pot fi deasemenea ameliorate, dar in acest caz se pune si problema cauzelor care au dus la aparitia ei si care ar trebui eliminate in primul rand.
carmenjatarel_yahoo_com
Postat pe 13 Decembrie 2009 17:10
Poate cineva sa recomande un medic sau un reflexo-terapeut bun?
Si eu as vrea sa stiu daca e buna reflexoterapia in cazuri de diabet.
dela1977
Postat pe 14 Decembrie 2009 09:21
Daca esti din Bucuresti poti sa mergi la casa de sanatate dragomir ,sedinta este de 35 ron - 50 min.Poti cere intai un consult la domnul Dragomir si in functie de problemele care le ai,iti poate da recomandari.Este foarte bun in medicina alternativa (am facut cursurile la el si stiu)Poti afla detalii pe : http://www.casadesanatate.ro/index.php?pag=5
tunari.dobrin
Postat pe 14 Decembrie 2009 11:13
buna.mesaj pt mariana.ai spus ca faci si tu reflexoterapie.daca nu te superi,te as intreba pt ce o faci?si unde?astept rasp tau.
dulgheru
Postat pe 14 Decembrie 2009 18:26
buna ,raspuns pentru mesajul tau: http://www.terapii-naturiste.com/terapii_naturiste/reflexoterapia/reflexoterapie.htm ,iar reflexoterapia se poate practica aproape oriunde
tunari.dobrin
Postat pe 15 Decembrie 2009 17:52
Buna!
As vrea sa stiu daca reflexoterapia da rezultate si in tratarea fibromului uterin si unde gasesc un cabinet cu terapeuti buni.
Mersi
healthy005898
Postat pe 16 Decembrie 2009 14:11
Buna !In cazul fibromului uterin , reflexoterapia trebuie facuta cu mare grije si numai de cei ce o stapanesc foarte bine . Persoana trebuie sa aiba serioase cunostinte medicale Daca este facuta ea trebuie sustinuta si de alte proceduri, tratamente si control. Sanatate
nicusor
Postat pe 16 Decembrie 2009 15:12
Buna !reflexo -terapeuti sunt in fiecare oras , depinde unde locuiesti.Daca chiar nu cunosti pe nimeni , citeste ziarele la anunturi, sau eventual da tu un anunt... O zi buna si sanatate
nicusor
Postat pe 16 Decembrie 2009 15:17
CITEZ /NICUSOR/: ***reflexoterapia trebuie facuta cu mare grije si numai de cei ce o stapanesc foarte bine . Persoana trebuie sa aiba serioase cunostinte medicale...*** SI DACA TOT SPUI ACELE CHESTIUNI DE MAI SUS ,DE CE OARE MAI SPUI SA SE UITE LA ANUNTURI, CA DOAR NU STI PESTE CE TERAPEUT DAI!!!
tunari.dobrin
Postat pe 16 Decembrie 2009 16:24
Reflexoterapia nu are cum sa dauneze,este un masaj care se executa pe anumite puncte in talpa ,binenteles are si contraindicatii, dar pentru persoanele care au varice,rani deschise,micoze,persoanele hipertensive,persoanele care au fost diagnosticate cu cancer,trebuie avut in vedere si persoanele care au un singur rinichi sau insuficienta renala etc.TREBUIE DOAR SA CUNOSTI ACELE PUNCTE
tunari.dobrin
Postat pe 16 Decembrie 2009 16:39
Buna ! regret ca trebuie sa te dezamagesc . Cunosc foarte bine reflexoterapia si am si o experienta medicala de multi ani , atat in urgente medico-chirurgicale cat si in baleneologie, energoterapie, astrologie si altele . Dar revin, orice punct energetic energizat intr-un mod necorespunzator si moment [subliniez momentul],poate crea o situatie contrar dorita in evolutia unei boli. Eu ma bazezez pe principiu ' daca nu stii sa faci bine sau nu poti , macar nu face rau"Sigur , eu nu pot aprecia situatia discutata necunoscand persoana asa ca ii doresc din toata inima sanatate . Dar mai vreau sa spun ca analiza unei boli sau cauzele care au determinat-o se face analizand multe puncte de vedere, iar tratamentul nu este numai intodeauna cel medical , reflexogenic,etc. ci eu cred ca trebuie inteleasa cauza, antecedentele, ereditatea si de ce sa nu vorbim de karma , lectia de viata necorespunzatoare si credinta . Sigur , ca cele ce am spus nu trebuie luate ca fiind obligatorie pentru oricine, mi-am exprimat doar o concluzie a unei experienta de viata si munca in diferite domenii si specialitati grupate intr-o singura directie "omul" Dar revin si spun ca indiferent de cunoastere , de cele mai multe ori numai Dumnezeu stie . Cele bune .....
nicusor
Postat pe 17 Decembrie 2009 17:20
Multumesc, intr-adevar nu-i pot lua din ziar, intotdeauna m-am ferit sa iau din ziar chiar si zugravi, terapeuti nici atat.
Sunt din Bucuresti, si as vrea adresele unor cabinete unde se practica reflexoterapia (pt fibrom uterin) cu rezultate.
Multumesc
healthy005898
Postat pe 18 Decembrie 2009 12:05
Reflexologie

Este un subiect foarte frumos si nu asa de usor de inteles inclusiv de Nicusor care pretinde ca are ceva experienta in domeniu. Eu practic de aproape 30 de ani si abia acum 4-5 ani am inceput sa inteleg cite ceva. In primul rind fiecare are o anumita credinta religioasa pe care eu o respect si toti stiu ca cineva ne-a facut pe noi si am fost dotati cu anumite calitati care sunt preparate de ne a ajuta sa trecem peste situatiile de criza ivite din diferite motive. Acum eu consider corpul uman ca pe un super-computer dotat cu toate sistemele de aparare fara cunoaserea noastra iar in situatia cind incepi sa intelegi rezolvarea va veni cel mai usor. Ca un mic secret este cs, se poate "repara"foarte usor boaba pe care care o numiti CANCER si fara repercursiuni...
Tot ce va spun aici este adevarat si daca aveti intrebari suplimentare mi le puteti adresa si cred ca sunt capabil sa va raspund la modul cel mai serios.
Costello
clungu@hotmail.com
kudika009311
Postat pe 27 Ianuarie 2010 06:53
vreau sa va zic ca eu am inceput sa practic reflexo terapia pe mine ,aveam sindrom de canal carpian si trebuia sa ma operez si am zis ca fac ori ce dar sa nu ma operez,si am auzit de reflexo terapie si m-am dus si m-am inscris la niste cursuri si de atunci am inceput sa fac asa ceva nu am crezut vreo data ca am sa pot face masaj cu miinile mele sii multumesc lui dumnezeu ca mi-a deschis acaste cale si acum vreau sa fac terapii complementare
kudika162441
Postat pe 27 Ianuarie 2010 10:10
daca doreste cineva cu cea mai mare placere
kudika162441
Postat pe 27 Ianuarie 2010 10:12
De la: healthy003855, la data 2009-12-13 09:44:30reflexoterapia este buna la orce boala mai putin la bolile cum ar fi cancerul leucemia celulele se raspandesc in tot corpul
Buna!Nu este indicata nici pt insuficienta renala(glomerulonefrita}nu este deloc indicata.
51160
Postat pe 27 Ianuarie 2010 13:04
Salve!
Fizioterapia este de mare ajutor.
Fibromul uterin a disparut, in cazul mamei mele, prin rugaciuni puternice.
Dupa ce medicul ridica din umeri, rugaciunile fac minuni.Cu bine.
Doamne Ajuta!

kudika080124
Postat pe 27 Ianuarie 2010 13:28
buna nu as vrea sa te contrazic dar toate se fac cu puterea lui dumnezeu dar nu ori cine face reflexo,
kudika162441
Postat pe 28 Ianuarie 2010 09:16
Buna, as vrea sa te cunosc si sa avem un schimb de pareri.Locuiesc intre Roma Milano Svizzera si Bucuresti si am nevoie de un pic de socializare cu persoane instruite .....Multumesc ,cu placerea de a te cunoaste .....mail... trenulmeu@yahoo.com
bucarestaaa
Postat pe 31 Ianuarie 2010 14:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
HIPERTENSIUNE INTRACRANIANA 9 De la: camiflorea 27 Martie 2010 10:30
crema de corp extrem de hranitoare care sa iti lase pielea fina si catifelata 17 De la: anna 13 Octombrie 2009 11:43
Cum să faci bani pentru un copil? 1 De la: kudika_1042490 18 Septembrie 2021 16:20
Polip meat urinar 3 De la: camiflorea 29 Octombrie 2009 20:31
CUM UN BARBAT POATE IUBII 2 femei in acelasi timp,? 71 De la: kudika421339 21 Septembrie 2011 13:14