Setari Cookie-uri

iubire,oare?

sunt intr-o dilema cat mine de mare,nu stiu ce sa fac,cum sa reactionez si mai ales cum sa pun problema ...deci,cred ca m-am indragostit de un tip cu ceva ani buni mai mare decat mine,nu asta e problema. as vrea sa stiu daca el simte la fel?poate pare aiurea sa va cer pareri in legatura cu "nebunia" mea dar nu mai pot,sunt disperata.
ma gandesc la el mereu,tupeu n-am sa-i spun ceva,sa bat vreun apropo,imi este frica de refuz si blabla.
am citit tot felul de articole referitoare la dragostea la prima vedere,pasi intr-o relatie,cum se indragostesc baietii etc dar tot nu am incredere.
nu vorbesc cu amicele mele despre problema mea in legatura c-un tip ,pentru ca nu stiu daca m-ar ajuta in vreun fel.
so,probabil sa ma placa daca se poarta in urmatoarele feluri:
-din prima de cand m-a vazut a pus ochii pe mine, in sensul ca se uita FIX!
-ma vede,face ochii mari,sta un pic pe loc dupa care merge mai departe
-vorbeste cu mine mai mult in soapta(ma ucide,e atat de sexy)
-ma atinge usor
-mi-a facut mai multe avansuri fine, dar m -am blocat si nu i-am zis nimic(si tacerea e un raspuns,right?)
-face el cinste cand iesim in oras,la un fast-food etc.
-zambeste mereu cand ma vede si observ o agitatie in miscari....plus ca,am vazut cum i se dilata pupilele cand ma vede.
oare ma place?sau il plac eu prea mult si de aici pasiunea mea fata de el,ma gandesc la el intruna,ii duc dorul.suntem amici dar as vrea mai mult
healthy009401
Postat pe 25 Noiembrie 2009 21:37
din partea lui deocamdata e atractie. probabil arati trasnet.iar din partea ta cred ca e iubire platonica. el e insurat?, si ca tu aezi de nerabdare, so faceti.
kudika098645
Postat pe 7 Decembrie 2009 17:30
nu,nu este casatorit si cred ca ai mare dreptate. daaa,il doresc fff mult,nici pana acum nu amn reusit sa-i spun mai mult .ma intimideaza,ma fac rosie ca racul in fata lui,ma blochez...posibil ca-si da seama cat il plac,uneori il bufneste rasul.ma face sa ma simt jenata.
nu stiu cat de trasnet arat dar sunt ferm convinsa ca lui ii plac.nu cred ca este genul de barbat care sa agate,ci ii place sa fie agatat.eu una am orgoliu,as vrea sa-mi spuna el "hai sa ne cunoastem mai bine".deocamdata ...astept.
healthy009401
Postat pe 8 Decembrie 2009 11:42
da foarte bine faci. sa nu te arati fata de el ca nu mai poti, de dorinta.ma mai gindesc, ca poate o fi o fire mai timida.tu sa fii perseverenta. ca daca te vede ca esti topita dupa el, ce zice, a astai din alea, care , abia asteapta sa se culce cu mine.lasal pe el sa faca pasi spre tine. caci daca te va vedea ca tu nu tragi de el, atunci cu siguranta isi va schimba atitundinea fata de tine.
kudika098645
Postat pe 8 Decembrie 2009 13:30
Cred ca este atras de tine.
N-ar fi o problema daca ai incerca sa faci tu primul pas, insa daca o faci, nu te arata disperata.
Bafta!
the_same_I
Postat pe 9 Decembrie 2009 09:23
multumesc mult de tot ptr sfaturi.cred ca o sa incerc sa-i dau de inteles ca il plac de mooooor,mpur si simplu mi se topesc genunchii si vocea imi tremura cand il vad in fata mea.sunt si o fire mai emotiva,ma dau de gol cu roseata din obraji.offff.ma simt fff aiurea si nesigura pe mine dar incercarea moarte n-are.imi iau inima in dinti si ii dau de inteles ca il plac mult,daca nu cumva s-o fi prins deja.
cand ma invita la un pahar de sampanie ,o facea intr-un mod hilar si glumet dar sunt convinsa ca vorbea serios.nu i-am acceptat astfel de invitatii pana acum.
vad ca e din ce in ce mai interesat de viata mea dar la naiba,chiar nu spune ceva,macar sa dea sa ma sarute. asteapta sa fac eu asta?o sa par disperata.stiu ca se uita fix in ochii mei ca de caprioara,iar eu ca o proasta cand vb cu el ma uit direct spre gurita lui aia sexy dar mai mult de atat nu.
cand vorbeste cu mine,ma fizeaza..ma simt aiurea si schimb privirea,ma uit pe pereti,cer liber,geam..oriunde altundeva numai la el nu.dupa cateva secunde ii mai dau o privire pe fuga si tot holbat il prind.cred ca face intentionat fazele astea.pe cat de sexy,hilare sunt pe atat de enervant e el.dar cu toate astea il adooooooooooooooooooor.
healthy009401
Postat pe 10 Decembrie 2009 00:42
incearca fa tu primul pas. fii curajoasa nici nustiu citi ani ai, doar nu mai ai 14 ani acuma sa te perzi in fata unui barbat. pote o fi un test din partea lui ptr. tine sa vada cit rezisti.sa vada cum te comporti. intrebal, in legatura cu relatia voastra ce are de gind? si punei mai multe intrebari.ceti face el tie fai si tu lui, stiu ca e greu, dar incearca.
kudika098645
Postat pe 10 Decembrie 2009 09:26
Aplica-i acelasi tratament. Joaca-te cu senzualitatea ta si ademeneste-l pana la punctul culminant dupa care sa te detasezi si sa pari dezinteresata. Fa asta cateva zile la rand si povesteste-ne daca a avut vreun efect.
blue_little_angel
Postat pe 10 Decembrie 2009 18:58
kudika098645
Postat pe 10 Decembrie 2009 19:01
Lasa-l in pace, are familie, il cunosc
sughi_bughi_healthy
Postat pe 12 Decembrie 2009 17:59
atunci hai sa-l impartim daca il cunosti.
healthy009401
Postat pe 13 Decembrie 2009 14:34
sharing is caring
blue_little_angel
Postat pe 14 Decembrie 2009 14:01
poate ca te place si nu vrea sa strice relatia...sunt barbati care cauta ceva de durata si atunci nu se arunca pana nu testeaza bine femeia...sunt altii care se aprind,trec la actiune si f repede se termina totul...
sunlight_healthy
Postat pe 30 Ianuarie 2010 17:51
proverbu zice asa: curaj gaina ca te tai! daca el nu are curajul sa faca primu pas,incearca tu.ce crezi ca el nu sia dat seama ca il placi?
fata_healthy
Postat pe 31 Ianuarie 2010 00:15
cred ca e vorba de iubire! lasa -l pe el insa sa faca pasul decisiv...
Aproape_eu
Postat pe 31 Ianuarie 2010 12:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
avortul pe timpul lui Ceausescu 197 De la: Mihaela214 18 Mai 2014 23:56
Cum sa fac sa-mi intarzie menstruaria 3-4 zile? Sau sa-mi vina mai devreme cu cateva zile?? 7 De la: laura_simona 16 Septembrie 2010 23:02
intrebare 2 De la: Ale_xandra_27 9 Mai 2011 02:19
imi doresc enorm un bebe 3 De la: kudika515446 28 Martie 2014 12:28
de ce nu raman insarcinata? 16 De la: rilury 13 Februarie 2013 22:04