Setari Cookie-uri

PUFULET PE FATA

buna fetelor din cauza unui tratament pentru acnee am facut un pufulet pe fata cam marisor dar foarte inestetic cum as putea scapa de el sa intimplat sa mai aiba cv aceasta problema se poate remedia va rog sa ma ajutati
kudika032207
Postat pe 11 August 2009 21:21
buna draga. eu stiu o solutie 100 % naturala de la o prietena. am incercat-o si eu de cateva ori si a functionat dar nu prea am eu rabdare asa ca imi tin pufuletul pe tample si langa ureche. deci: iei miere de albine (vreo 3-4 linguri) si o lamaie si scurgi putina zeama cativa stropi pana la o lingurita in miere si amesteci cu o lingurita pana sse albeste usor. intinzi amestecul pe fata cat trebuie, evitand buzele si conturul ochi (daca-ti ramane il mananci ). lasi cateva minute dupa care iei o lingura rece dosul lingurii de piele si tragi rapid. in mod repetat; amestecul se va strange pe lingura lasand fata neteda si fara puf. in plus e si o optima masca de fata. cand lingura e incarcata o speli sub jetul de apa rece , o usuci si continui. daca nu e destul de rece (acum e cald), o bagi un moment in frigider si continui.

sa ma anunti daca a functionat, la mine da, e incredibil de rapid, comod si fara riscuri. mai este o reteta cu lamaie si zahar si pentru epilat corp, dar nu mai tin minte cantitatile, dar e o persoana prietena a mea pe forumul asta care e foarte probabil sa stie pt ca traieste intr-o tara unde se prepara.
eleain
Postat pe 11 August 2009 21:38
^^^ doare tare?
druidi
Postat pe 25 August 2009 17:03
nu, deloc.
eleain
Postat pe 26 August 2009 15:21
Pentru ca Dumnezeu va spune oricarui om rau si fara inima si fara mila: Dute de la Mine blestematule, in focul cel vesnic,niciodata nu te-am cunoscut
mihailpaulcraciun
Postat pe 27 August 2009 02:04
eh????? ce D-zeu ai?
eleain
Postat pe 27 August 2009 15:09
poi daca nu doare,incerc si eu. sar'mana
druidi
Postat pe 27 August 2009 17:21
tarot_healthy
Postat pe 3 Noiembrie 2009 05:24
Buna. Daca este chiar atit de inestetic si te deranjeaza, epileaza-te cu ceara. Cam asta ar fi solutia pentru ca vreo 3 saptamini sa te simti mai bine.
deliana75
Postat pe 4 Februarie 2010 07:32
nteszm tr
healthy002806
Postat pe 4 Februarie 2010 07:58
De la: Mihail, la data 2009-08-27 02:04:57Pentru ca Dumnezeu va spune oricarui om rau si fara inima si fara mila: Dute de la Mine blestematule, in focul cel vesnic,niciodata nu te-am cunoscut
Ce dreptate mare ai!
healthy002806
Postat pe 4 Februarie 2010 08:00
de unde trimiti aceste mesaje din iaddddddddddd?
kudika162441
Postat pe 4 Februarie 2010 08:53
De la: eleain, la data 2009-08-11 21:38:01buna draga. eu stiu o solutie 100 % naturala de la o prietena. am incercat-o si eu de cateva ori si a functionat dar nu prea am eu rabdare asa ca imi tin pufuletul pe tample si langa ureche. deci: iei miere de albine (vreo 3-4 linguri) si o lamaie si scurgi putina zeama cativa stropi pana la o lingurita in miere si amesteci cu o lingurita pana sse albeste usor. intinzi amestecul pe fata cat trebuie, evitand buzele si conturul ochi (daca-ti ramane il mananci ). lasi cateva minute dupa care iei o lingura rece dosul lingurii de piele si tragi rapid. in mod repetat; amestecul se va strange pe lingura lasand fata neteda si fara puf. in plus e si o optima masca de fata. cand lingura e incarcata o speli sub jetul de apa rece , o usuci si continui. daca nu e destul de rece (acum e cald), o bagi un moment in frigider si continui.

sa ma anunti daca a functionat, la mine da, e incredibil de rapid, comod si fara riscuri. mai este o reteta cu lamaie si zahar si pentru epilat corp, dar nu mai tin minte cantitatile, dar e o persoana prietena a mea pe forumul asta care e foarte probabil sa stie pt ca traieste intr-o tara unde se prepara.

Dute repede la un endocrinolog bun. Ai un exces de hormoni pe suprarenala.
Fie de la anticonceptionale, fie ai luat ceva medicamente cortizonice cu hormoni pt.cosuri.Dar si cosurile sunt rezultant al unui exces de hormoni.
Intotdeauna cand luati un tratament, cititi mai intai conspectul cu atentie, ca, luat pe durata lunga,apar reactiile adverse. Ori tot ce este pe hormoni sintetici,inevitabil apar efectele.. ai luat ceva care contine progesterol/durata lunga si acestea sunt efectele . Mergi la endocrinolog. Cunosc un caz in orasul meu
dorina27
Postat pe 4 Februarie 2010 08:54
De la: eleain, la data 2009-08-11 21:38:01buna draga. eu stiu o solutie 100 % naturala de la o prietena. am incercat-o si eu de cateva ori si a functionat dar nu prea am eu rabdare asa ca imi tin pufuletul pe tample si langa ureche. deci: iei miere de albine (vreo 3-4 linguri) si o lamaie si scurgi putina zeama cativa stropi pana la o lingurita in miere si amesteci cu o lingurita pana sse albeste usor. intinzi amestecul pe fata cat trebuie, evitand buzele si conturul ochi (daca-ti ramane il mananci ). lasi cateva minute dupa care iei o lingura rece dosul lingurii de piele si tragi rapid. in mod repetat; amestecul se va strange pe lingura lasand fata neteda si fara puf. in plus e si o optima masca de fata. cand lingura e incarcata o speli sub jetul de apa rece , o usuci si continui. daca nu e destul de rece (acum e cald), o bagi un moment in frigider si continui.

sa ma anunti daca a functionat, la mine da, e incredibil de rapid, comod si fara riscuri. mai este o reteta cu lamaie si zahar si pentru epilat corp, dar nu mai tin minte cantitatile, dar e o persoana prietena a mea pe forumul asta care e foarte probabil sa stie pt ca traieste intr-o tara unde se prepara.

Dute repede la un endocrinolog bun. Ai un exces de hormoni pe suprarenala.
Fie de la anticonceptionale, fie ai luat ceva medicamente cortizonice cu hormoni pt.cosuri.Dar si cosurile sunt rezultant al unui exces de hormoni.
Intotdeauna cand luati un tratament, cititi mai intai conspectul cu atentie, ca, luat pe durata lunga,apar reactiile adverse. Ori tot ce este pe hormoni sintetici,inevitabil apar efectele.. ai luat ceva care contine progesterol/durata lunga si acestea sunt efectele . Mergi la endocrinolog. Cunosc un caz in orasul meu
dorina27
Postat pe 4 Februarie 2010 08:56

Dute repede la un endocrinolog bun. Ai un exces de hormoni pe suprarenala.
Fie de la anticonceptionale, fie ai luat ceva medicamente cortizonice cu hormoni pt.cosuri.Dar si cosurile sunt rezultant al unui exces de hormoni.
Intotdeauna cand luati un tratament, cititi mai intai conspectul cu atentie, ca, luat pe durata lunga,apar reactiile adverse. Ori tot ce este pe hormoni sintetici,inevitabil apar efectele.. ai luat ceva care contine progesterol/durata lunga si acestea sunt efectele . Mergi la endocrinolog. Cunosc un caz in orasul meu
dorina27
Postat pe 4 Februarie 2010 08:58
EU folosesc o crema decoloranta de la Karaver.Si am mai gasit inca una pe la Carrefour, bune amandoua.cu epilatul e mai greu, mai ales daca suprafata e maricica. si oricum in 2 sapt maxim incepe sa creasca din nou, te poti irita, daca ai pielea sensibila...asa ca...ai de ales:)
irinush13
Postat pe 4 Februarie 2010 09:33
bine, dar ce facem cu pufuletul de pe sini?
Criska21
Postat pe 4 Februarie 2010 09:35
il mancam
mihailpaulcraciun
Postat pe 4 Februarie 2010 09:41
De la: Mihail, la data 2010-02-04 09:41:01il mancam


Ce-ar fi daca in loc sa-ti pierzi timpul cu probleme care nu te privesc si mai ales - vad ca nu te intereseaza, ai citi o carte sau chiar te-ai duce sa papi niste "pufulet(i)"?!
kudika079248
Postat pe 4 Februarie 2010 09:52
si eu am avut prb asta de la anticonceptionale, insa dupa o perioada a disparut, e bine sa il lasi in pace o perioada si dispare el, daca nu mergi la un endocrinolog, poate fi de la un exces de hormoni.oricum pufuletul ala o fi el inestetic, dar daca il epilezi sau eu stiu mai faci o alta borobotza....poti ajunge sa faci asta toata viata (sa-l dai jos).
rabdare cu timpul ti-am zis se duce....cel putin asa a fost la mine
marina_teodora
Postat pe 4 Februarie 2010 10:46
chiar asa mihail ce cauti pe acest forum sa raspunzi aiurea mai bn ti-ai vedea de treburile tale nu ce zici ?
multumesc la toata lumea pt raspunsuri am foast si la endocronologie nu am probl cu hormonii cred ca se intipla din cauza unor medicamente , anticonceptionale nu iau asa ca am luat fara sa stiu cv care continea progesteron mai mult dar nu este chiar asa inestetic o sa treaca de la sine cred cum a spus cv pe aici pe forum
kudika032207
Postat pe 4 Februarie 2010 11:01
De la: healthy003524, la data 2010-02-04 11:01:30chiar asa mihail ce cauti pe acest forum sa raspunzi aiurea mai bn ti-ai vedea de treburile tale nu ce zici ?
multumesc la toata lumea pt raspunsuri am fost si la endocronologie nu am probl cu hormonii cred ca se antampla din cauza unor medicamente , anticonceptionale nu iau asa ca am luat fara sa stiu cv care continea progesteron mai mult dar nu este chiar asa inestetic o sa treaca de la sine cred cum a spus cv pe aici pe forum
kudika032207
Postat pe 4 Februarie 2010 11:02
si eu am luat niste medicamente care contineau progesteron d ala ..am avut o probl la san si am luat un an si cv si cam in 2 ani mi-a crescut parul pe maini cam maricel si pe fatza e puf asa da eu cum am parul inkis la culoare se cunoaste..e nasol... ma epilez in zonele care e normal..dar nu faceti prostia sa va epilati pe fatza fiindca toata viata o sa faceti asta.foarte putin se rareste.eu imi iau mustata de vreo 2 ani si e la fel cum era.poate mai mult.
kudikroxy
Postat pe 4 Februarie 2010 12:25
si eu am luat niste medicamente care contineau progesteron d ala ..am avut o probl la san si am luat un an si cv si cam in 2 ani mi-a crescut parul pe maini cam maricel si pe fatza e puf asa da eu cum am parul inkis la culoare se cunoaste..e nasol... ma epilez in zonele care e normal..dar nu faceti prostia sa va epilati pe fatza fiindca toata viata o sa faceti asta.foarte putin se rareste.eu imi iau mustata de vreo 2 ani si e la fel cum era.poate mai mult.
kudikroxy
Postat pe 4 Februarie 2010 12:26
Si eu am luat postinor de 2 ori intr o luna si m am trezit ca mi creste parul pe corp ,nu chiar asa alarmant dar destul pt ca eu nu aveam asa,si tot asa sunt si acum ,nu a trecut de la sine,sper sa treaca
didi9_blue
Postat pe 4 Februarie 2010 13:22
... " buna fetelor din cauza unui tratament pentru acnee am facut un pufulet pe fata cam marisor dar foarte inestetic cum as putea scapa de el sa intimplat sa mai aiba cv aceasta problema se poate remedia va rog sa ma ajutati.."...


......." GILLETTE ".... perfect barbatesc .... percepe te rog , doar gluma nu ironia ... si consulta totusi un dermatolog ... ( ASTA PE BUNE !!! ).
dodut2006
Postat pe 4 Februarie 2010 16:50
buna ce mai faci?acel zahar se gaseste si la noi in tara cred ca in CARFUR am o cunostinta care folosea si mereu trebuia sa ii aduca cineva de afara in vara mi-a zis ca se gaseste si la noi acum dar cel care l-ai recomandat tu il voi increca la fica mea numai bine si multa sanatate
kudika078676
Postat pe 4 Februarie 2010 20:08
mihaelachete healthy003524 ce aveti cu mine ce sariti asa in mine ????? Doamne
mihailpaulcraciun
Postat pe 4 Februarie 2010 22:51
bine, maria draga. chiar ma gandeam ca trebuie sa stii de zahar. aveam o prietena si prepara sin zahar normal, alb, rafinat, de la orice magazin cu zeama de lamaie proapat stoarsa, fierbea in tigaie si cand incepea sa se inchege la rece il lua, il turna pe o plansa si-l intindea cu mainile repede umezind cu apa rece ca sa reziste la caldura. ca pe caramele. m-a epilat odata iar pielea pe piciore mi-a ramas foarte hidratata -mi-a zi ca de la zeama de lamaie.
in fine, imi zicea ca fratii ei din israel, tara ei abia asteptau sa faca fetele "ceara" ca sa manance. sincer am incercat si eu de doua ori: odata m-am ars la maini cand l-am turnat si am incercat sa-l intind - era subtire asa ca l-am aruncat i alta data, la fel- dezastru- mi s-a lipit de picioare i nu reuseam sa intind si sa trag, asa ca am renuntat la metoda asta, nu-s capabila


eleain
Postat pe 5 Februarie 2010 23:14
AI PUTEA SA MAI INCERCI CREME DEPILATOARE DEFINITIVE :ACETAT DE CIPROTERONCREMA PT FATA ,SAU CREMA :HAIRINHIB DE LA HERBAGEN.SAU CREMA EPILAR .WWW.PROFESIONAL.COSMETICS.RO
nicolicea
Postat pe 6 Februarie 2010 08:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
doresc sã rãmân însãrcinatã 6 De la: cristinaab 2 Septembrie 2014 16:47
Moartea , cel mai frumos eveniment al vieti ??? 116 De la: Mihaela214 20 Iunie 2011 13:06
vanatai sub ochi 2 De la: stefania2005 5 Noiembrie 2009 14:37
TROMBOCITOPENIE (PTI) 31 De la: healthy003595 21 Mai 2015 18:24
Marirea sanilor dupa 20 de ani 17 De la: Pucca 31 Ianuarie 2010 17:34