Setari Cookie-uri

Amantul/Amanta, sau aventura pasagera?De ce?Ce este de preferat?

nu-mi apartine acea odee. nu stiu cum a aparut. am citit textul undeva , la o lata adresa de aici. am afirmat ca nu totul depinde de femeie. fiecare dintre parteneri trebuie sa fie motivat sa-si doreasca acea relatie curata si sincera, fara dorinta de a face sex si cu alte persoane.
vrem respectam, dar noi ii respectam pe cei de langa noi?
kudika182838
Postat pe 16 Decembrie 2009 22:00
De la: kyru, la data 2009-12-15 21:32:09
De la: healthy010305, la data 2009-12-15 16:47:39 SI DACA FEMEIA TRE SA STIE CAND SA VB SI CAND SA TACA SI CE SA FAC SI CE NU ATUNCI ROLUL LUI CARE E¿¿¿¿¿¿¿¿¿¿¿¿¿¿¿

...mai incearca odata, te rog! pare interesant ce-ai vrut sa zici, dar n-am inteles nimic!



nu imi apartine aceasta idee. nu sunt de acord ca doar femeia trebuie sa "construiasca" o relatie. relatia de iubire presupune doua persoane. Fara comunicare nu poate avea viata lunga o relatie. Tu ai afirmat ca vrei doar relatii pasagere, dar crezi ca te vei imbogati sufleteste, astfel?
kudika182838
Postat pe 16 Decembrie 2009 22:19
De la: kyru, la data 2009-12-16 21:58:13
De la: eleain, la data 2009-12-16 21:55:30da, este mai decent in mod sigur. ar fi frumos si ca divortatul sa admita: mah, eu nu ma mai casatoresc pentru ca vreau sa ma mai emotionez naibii din cand in cand si sa mai am si parte de sex asa cand vreau si sa mai cunosc lume noua interesanta si poate sa-mi continui si relatii mai vechi fara sa-mi creez obligatii si fara sa ma simt vinovat si sa caut scuze fata de cel de langa mine. am casa mea si imi place sa fiu singur. cred ca preoblema in fond e teama de singuratate. nimeni nu suporta sa locuiasa doar cu el insusi.

s-ar putea sa ai dreptate!



mai multe relatii in acelasi timp presupune un amalgam de sentiment. Care este castigul? Nu ai avea nici o satisfactie.
kudika182838
Postat pe 16 Decembrie 2009 22:26
o relatie este formata din doua persoane.si daca exista acea teama de singuratate macar fa in asa fel incat relatia ta sa mearga nu sa fi nevoit sa o accepti doar pentru "a avea pe cineva langa tine "
Raloo_healthy
Postat pe 16 Decembrie 2009 23:24
De la: Raloo, la data 2009-12-16 23:24:00o relatie este formata din doua persoane.si daca exista acea teama de singuratate macar fa in asa fel incat relatia ta sa mearga nu sa fi nevoit sa o accepti doar pentru "a avea pe cineva langa tine "






ai dreptate. singuratatea arew si partile ei bune. ai mai mult timp sa te apropii de Dumnezeu. Astfel, vine timpul sa cunosti si oameni de calitate
kudika182838
Postat pe 16 Decembrie 2009 23:28
dk o rel nu mai merge , eu cred ca ar trebui sa divorteze.nici mama nu se intelegea bn cu tata, si a suportat atatia ani pt mn si fratele meu, si intr-un final cu ce s-a ales? a ramas pe drumuri si a fost nevoita sa plece dincolo , sa munceasca sg printre straini.. hmm daa orice ar fi nu sunt de acord ca o femeie sa stea sa sufere, orice ar fi la mij, copii apartament etc.fericirea o poti avea oricand, trebuie sa ai liniste interioara
m_geani
Postat pe 17 Decembrie 2009 17:53
De la: M_Geany, la data 2009-12-17 17:53:35dk o rel nu mai merge , eu cred ca ar trebui sa divorteze.nici mama nu se intelegea bn cu tata, si a suportat atatia ani pt mn si fratele meu, si intr-un final cu ce s-a ales? a ramas pe drumuri si a fost nevoita sa plece dincolo , sa munceasca sg printre straini.. hmm daa orice ar fi nu sunt de acord ca o femeie sa stea sa sufere, orice ar fi la mij, copii apartament etc.fericirea o poti avea oricand, trebuie sa ai liniste interioara



asa este. Nimeni nu ne da inapoi anii pe care i-am daruit. dar noi am facut-o din dragoste.linistea interioara ne face puternici. daca noi nu ne diversificam peste masura nevoile vom fi si fericiti. nu spun sa fim mediocri, dar sa fim realisti.
kudika182838
Postat pe 17 Decembrie 2009 23:08
nu-l vrei si pe al meu sot?(ca sa-l modelezi) iti spun eu ca sunt persoane care nu ai ce sa le faci(sunt din topor)oricat ai incerca sa-i faci pe plac si sa se simta bine tot nu merge
tyna72
Postat pe 19 Decembrie 2009 12:52
mda!exista asemenea exemple in ambele genuri.
100101
Postat pe 19 Decembrie 2009 19:53
De la: tyna72, la data 2009-12-19 12:52:07nu-l vrei si pe al meu sot?(ca sa-l modelezi) iti spun eu ca sunt persoane care nu ai ce sa le faci(sunt din topor)oricat ai incerca sa-i faci pe plac si sa se simta bine tot nu merge



oamenii nu "se modeleaza". nu accepta niciodata o persoana care dupa tine are defecte care te deranjeaza cu gandul secret ca o vei schimba pe parcurs.




eleain
Postat pe 21 Decembrie 2009 15:13
e o intrebare cu dus-intors...daca copiii sunt mari ,au prioritatile lorcare exclud parintii,raceala dintrecei doi se accentueaza cu fiecare zi, el dupa 50 ani nu mai are acelasi elan...,iar ea face uter fibromatos,mastoza chistica, chisturi pe ovare,etc.atunci...?
Georgeta_Ela
Postat pe 29 Decembrie 2009 16:16
De la: fericire, la data 2009-11-30 22:40:56eu as spune, ca daca intre cei 2 ar exzista dragoste, adevarata, nu sar ajunge la divort sau relatie extraconjugala.femeia trebue sa vina mereu cu ceva nou, sa inbine utilul cu placutu. sa aiva o masura in toate.sa se modeleze dupa barbat. sa stie cind sa taca, cind, si ce vorbeste, si cind sa fie dragostoasa.sa stie sa mentina balanta.casatoria e ca o masina. daca stii sa conduci bine, nu dai cu ia in pom.femeia trebue sa stie, sa faca barbatul fericit. asfel eu cred ca sar evita multe. barbatul intot deauna este mai sensibil, mai gingas.




mai sa fie, oare chiar asa am ajuns? femeile tre sa faca totul?
si el ce pana mea face?
si daca dai cu masina in pom ce? asta e motiv sa nu te mai iubeasca? sa plece cu alta sau ce?
toti gresim, si cu masina reala si cu cealalta
daca nu este la bine si la rau alaturi de tine asta s.n. sot???
la prima greseala, neintelegere da bir cu fugitii?

auzi si tu barbatul este mai sensibil, am trait sa o aud si pe-asta
petaloudita
Postat pe 29 Decembrie 2009 17:36
de ce femeia sa lupte mereu ? de ce femeia sa faca totul? de ce atata diferenta intre barbat si femeie?multe intrebari:-j..iar daca relatia nu mai merge bine asta e.fiecare pe drumul lui..nu are rost sa stai si sa suferi..viata merge mai departe..
fata_healthy
Postat pe 29 Decembrie 2009 18:26
De la: fericire, la data 2009-11-30 22:40:56eu as spune, ca daca intre cei 2 ar exzista dragoste, adevarata, nu sar ajunge la divort sau relatie extraconjugala.femeia trebue sa vina mereu cu ceva nou, sa inbine utilul cu placutu. sa aiva o masura in toate.sa se modeleze dupa barbat. sa stie cind sa taca, cind, si ce vorbeste, si cind sa fie dragostoasa.sa stie sa mentina balanta.casatoria e ca o masina. daca stii sa conduci bine, nu dai cu ia in pom.femeia trebue sa stie, sa faca barbatul fericit. asfel eu cred ca sar evita multe. barbatul intot deauna este mai sensibil, mai gingas.
fata_healthy
Postat pe 29 Decembrie 2009 18:34
te inseli in privinta asta.toate ce ai spus mai sus trebuie sa vina din partea la amandoi..
fata_healthy
Postat pe 29 Decembrie 2009 18:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Expunerea la prea multe radiatii (radiografii, tomografii) 9 De la: mimy75 10 Iunie 2016 08:47
hernia de disc 6 De la: kudika410381 20 Februarie 2013 10:33
Buna as vrea un pic de ajutor!!!! 33 De la: ale_ale 14 Octombrie 2009 21:18
masturbare 34 De la: abrash43 15 Aprilie 2011 12:40
stargardt 2 De la: healthy001254 2 Aprilie 2009 07:26