Setari Cookie-uri

Impachetari cu parafina

Buna. As dori sa stiu de unde as putea sa-mi cumpar parafina pt impachetari. eu fac masaj acasa, am si termocuverta, si mi-as luat parafina pt impachetari, am auzit ca e foarte buna, dar nu stiu de unde sa-mi comand, sau sa-mi fac o idee cat ar costa. am inteles ca-mi trebuie si un aparat de incalzit parafina. daca stie cineva si ma poate ajuta cu informatii...va multumesc
edina_healthy
Postat pe 8 Decembrie 2009 23:06
exista un depozit care comercializeaza substante farmaceutice se numeste FARMACHIM este in PLOIESTI SI POTI COMANDA ACOLO
au nr de romtelecom sa ceri parafina solida ptr ca ezista si lichida.
daca nu gasesti trimite un email pe adresa mea terapii.florale@gmail.comsi caut nr de telefon si ti-l trimit
cu mare drag!
dia_luna_sol
Postat pe 12 Decembrie 2009 23:58
buna! foarte bune sunt impachetarile cu parafina, foate buna e si termacovertura, as fi interesata de o asa cuvertura, unde se gasesc si cat ar costa.lilia
lilia51
Postat pe 20 Decembrie 2009 07:35
Buna !Intrucat ai primit deja informatii pentru procurarea parafinei, m-am gandit sa-ti dau cateva informatii de folosire.Se incalzeste parafina pana la topirea ei ,dupa care cu un polonic se pune intr-o tava curata si se lasa pana se intareste la suprafata ,[ se albeste] in asa fel ca prin apasare cu degetele sa nu iasa continutul. Apoi cu un cutit se detaseaza marginile se ia in palme si se aplica pe umeri, spate ,membre sau articulatii, dupa care se pune un cearceaf si o patura pentru a se mentine calda mai multa vreme , pana la jumatate sau o ora dupa necesitati. Camera trebuie sa fie ambianta iar persoana trebuie sa fie supraveghiata in permanenta , existand posibilitatea a i se face rau.Totdeauna se vor folosi cearceafurile doar o singura data , atat cele pe care sta bolnavul cat si cele de pe parafina,dupa care se vor spala bine.Totdeauna cearceaful ce ia legatura cu parafina tinde sa se inegreasca , astefel ca se vor spala separat de celelante
Exista posibilitatea trasmiterii unor boli de piele sau alergii daca nu sunt bine spalate .Este bine ,ca parafina sa fie strecurata de impuritati . Exista unele contraindicatii cum ar fi persoanele ce nu suporta caldura , bolnavi gravi de inima sau plamani, boli de piele, inflamatii acute ale articulatiilor, cancer, si altele. Daca parafina se pune prea fierbinte si curge pe tegumente poate produce arsuri de gradul doi.Dupa tratament nu este indicat ca persoana sa iasa afara mai repede de o ora, existand posibilitatea agravarii bolii prin contactul corpului cald cu curentii de afara .Iti doresc spor la munca .
nicusor
Postat pe 20 Decembrie 2009 09:40
am intrat sa caut de parafina dar nu am gasit, daca mai stiti ceva site de unde se poate cumpara... Inca ceva, parafina trebuie neaparat incalzita intr-un aparat special? sau sa-mi spune-ti de ce as avea nevoie pt un astfel de tratamen, am auzit ca sunt si de culori diferite...

Eu mi-am luat termocuverta de la beautyone.ro si a fost cu tot cu transport 2200 ron, sunt foarte incantata de ea.
edina_healthy
Postat pe 20 Decembrie 2009 10:55
am intrat sa caut de parafina dar nu am gasit, daca mai stiti ceva site de unde se poate cumpara... Inca ceva, parafina trebuie neaparat incalzita intr-un aparat special? sau sa-mi spune-ti de ce as avea nevoie pt un astfel de tratamen, am auzit ca sunt si de culori diferite...

Eu mi-am luat termocuverta de la beautyone.ro si a fost cu tot cu transport 2200 ron, sunt foarte incantata de ea.
edina_healthy
Postat pe 20 Decembrie 2009 10:55
Buna! Acum sunt in Italia si fac scoala statala de cosmeticiene,dupa ultimile descoperiri parafina e concerigena si nu toti o suporta..multi facand alergie la ea.Acum fiecare face ce doreste...eu doar mi-am expus opinia cu privire la aceasta parafina care vine extrasa din petrol.Multa sanatate si numai bine!Sarbatori fericite la toti
claraela
Postat pe 20 Decembrie 2009 11:26
Inoltre, essendo un derivato del petrolio, una normativa europea del 2004 ha considerato la paraffina una sostanza potenzialmente cancerogena; altri studi inoltre, hanno evidenziato correlazioni tra uso di paraffina in cosmesi e tumori epatici[senza fonte].CRED CA SE POATE TRADUCE BINE ACEST TEXT.
claraela
Postat pe 20 Decembrie 2009 11:33
firma BTL din bucuresti are de vanzare aparat de incalzit parafina
drtecar
Postat pe 20 Decembrie 2009 15:02
buna, daca vrei sa aflii mai multe detalii scrie-mi la adresa de mail magdalena_toparlan@yahoo.com iti voi da mai multe numere de telefon de la diferite firme de distributie (pentru saloanele de infrumusetare) exista parafina speciala pentru tratamente faciale , alta pentru maini si picioare si alta pentru corp si nu iti trbuie neaparat aparat special de incalzit
noni
Postat pe 20 Decembrie 2009 20:24
de unde esti
in timisoarala contrast gasesti tu poti sa imi spui de unde ai luat covertura eu am paragil si ciocofango
paragilul costa in jur de 80 ron 10 buc
claudy_toparcian
Postat pe 20 Decembrie 2009 23:12
Am intrat pe situl contrast, m-am logat, am vazut ca este acolo parargila,ma tenteaza sa-mi iau un aparat pt parafina sa fac impachetari cu astfel de produse, parafango, chocofango, am mai vazut pe un site un praf din alge de 5 kg(dar nu stiu cum se foloseste)....
mai am o intrebare, dupa ce incalzesc parafango, sau ma rog ce tratament vreau sa urmez...il aplic cu pensula pe pacient, il infoliez si il bag in termocuverta, sta acolo 45 min, dupa care parafango am inteles ca se decojeste usor.se poate refolosi parafango?sa-l pun din nou la topit, sau nu?chiar nu stiu, sincer.... , si sa-mi ziceti va rog daca o cutie de 300 gr de parafina, parafango....la cate tratamente ar ajunge sa stiu daca mi se merita.va multumesc
edina_healthy
Postat pe 26 Februarie 2010 22:49
http://www.agentiasmile.ro/index.php?pag_index=2&id_oferta=572&title_pag=OFERTA+PASTE+2009
STATIUNEA SINAIA

PENSIUNEA BOEMA 3*

CAZARE 3 NOPTI CU MIC DEJUN SI CINA + MASA TRADITIONALA DE PASTE
TARIF 549 LEI / PERSOANA / PACHET.


cornel_sabin
Postat pe 27 Februarie 2010 00:17
impachetari cu naftalina a incercat cineva?
battleofwits
Postat pe 6 Iunie 2011 18:32
De la: battleofwits, la data 2011-06-06 18:32:58impachetari cu naftalina a incercat cineva?
The_Exile
Postat pe 6 Iunie 2011 19:32
De la: Yharr, la data 2011-06-06 19:32:35
De la: battleofwits, la data 2011-06-06 18:32:58impachetari cu naftalina a incercat cineva?


eu am slabit cu naftalina 30 kg intr-o saptamana

pentru mai multe detalii contactati-ma la adresa naftalinapentruslabitsanatossirapidsutalasutagarantat@yahoo.com
battleofwits
Postat pe 6 Iunie 2011 19:40
De la: battleofwits, la data 2011-06-06 19:40:53
De la: Yharr, la data 2011-06-06 19:32:35
De la: battleofwits, la data 2011-06-06 18:32:58impachetari cu naftalina a incercat cineva?


eu am slabit cu naftalina 30 kg intr-o saptamana

pentru mai multe detalii contactati-ma la adresa naftalinapentruslabitsanatossirapidsutalasutagarantat@yahoo.com

Nu recomanzi si niste clisme cu zat de cianura?
The_Exile
Postat pe 6 Iunie 2011 19:46
Poate sa imi spuna si mie cineva pentru ce este buna parafina? Are efecte asupra celulitei, a vergeturilor sau al kilogramelor in plus?
GeorgianaBB
Postat pe 7 Iunie 2011 23:53
Parafango ramasa de la o clienta adica cel care a fost dat jos de pe aceasta dupa o impachetare nu se refoloseste in 1 rand pentru ca si-a pierdut proprietatile in combinatie cu transpiratia iar in al2 lea rand nu se refoloseste deoarece acea persoana poate avea o boala de piele de care nici ea sa nu stie si o poate capata si urmatoarea persoana daca este data cu resturile de parafango ramase de la prima persoana. oricum totul trebuie sa fie igienic tocmai de asta nu se refolosesc produsele de la o persoana nici chiloteii nici papuceii nici halatele. produsele de unica folosinta se gasesc pe site-uri si e mai convenabil sa le cumperi decat sa fii data in judecata de catre o clienta pentru ca a luat o boala.
kudika_16893
Postat pe 28 Septembrie 2012 13:01
De la: kudika_16893, la data 2012-09-28 13:01:16Parafango ramasa de la o clienta adica cel care a fost dat jos de pe aceasta dupa o impachetare nu se refoloseste in 1 rand pentru ca si-a pierdut proprietatile in combinatie cu transpiratia iar in al2 lea rand nu se refoloseste deoarece acea persoana poate avea o boala de piele de care nici ea sa nu stie si o poate capata si urmatoarea persoana daca este data cu resturile de parafango ramase de la prima persoana. oricum totul trebuie sa fie igienic tocmai de asta nu se refolosesc produsele de la o persoana nici chiloteii nici papuceii nici halatele. produsele de unica folosinta se gasesc pe site-uri si e mai convenabil sa le cumperi decat sa fii data in judecata de catre o clienta pentru ca a luat o boala.

Exact!
rondina
Postat pe 28 Septembrie 2012 13:29
De la: rondina, la data 2012-09-28 13:29:45
De la: kudika_16893, la data 2012-09-28 13:01:16Parafango ramasa de la o clienta adica cel care a fost dat jos de pe aceasta dupa o impachetare nu se refoloseste in 1 rand pentru ca si-a pierdut proprietatile in combinatie cu transpiratia iar in al2 lea rand nu se refoloseste deoarece acea persoana poate avea o boala de piele de care nici ea sa nu stie si o poate capata si urmatoarea persoana daca este data cu resturile de parafango ramase de la prima persoana. oricum totul trebuie sa fie igienic tocmai de asta nu se refolosesc produsele de la o persoana nici chiloteii nici papuceii nici halatele. produsele de unica folosinta se gasesc pe site-uri si e mai convenabil sa le cumperi decat sa fii data in judecata de catre o clienta pentru ca a luat o boala.

Exact!



Asa este,aviz amatoarelor,,se pot contracta boli dermatologice,,in urma refolosirii dupa alte persoane!!
kudika_15804
Postat pe 28 Septembrie 2012 13:43
Parafina este cancerigena fetelor. Nu o incercati, sunt atatea studii pe care le puteti citi. Nu riscati cu ceva ce a fost demonstrat ca e periculos si cancerigen.
RoxyRoxx
Postat pe 1 Octombrie 2012 22:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
MEDICI NUTRITIONISTI DIN IASI, CUNOASTE-TI? 1 De la: oana84onutza 27 Noiembrie 2010 02:38
am incercat mai multe cure de slabire 14 De la: Monicamm85 7 Mai 2010 10:52
Sa pun cateva kilograme in +, dar cum?! 6 De la: Lumiere-R 11 August 2013 21:51
porumbel cu picior rupt 7 De la: healthy005889 13 Februarie 2010 18:00
2. Guma de mestecat este un "must-have" al oricarei gentute. 1 De la: size_back 2 Septembrie 2010 10:14