Setari Cookie-uri

inchiderea porilor

buna! am porii foarte dilatati...am citit tot felul de retete pe internet,dar degeaba...cea cu zeama de lamaie e cam dificila...ma ustura fata ingrozitor, dar de baba sufera la frumusete...ce ma sfatuiti? ati incercat vreun tratament si a dat roade? va multumesc.
kudika065705
Postat pe 11 Decembrie 2009 12:15
imi pare rau sa iti zic, dar nu poti sa-i inchizi, crede-ma ! cik microdermabraziunea aia profesionala ar fi buna, dar eu nu mi-as face, dar poti incercat ! ideal e sa iti intretii pielea cat mai bine k sa nu se agraveze, mai ales demachiaza-te si incearca machiajul mineral, lasa porii sa respire :D
sab628
Postat pe 12 Decembrie 2009 21:07
eu folosesc clearskin pt curatarea tenului
m_geani
Postat pe 14 Decembrie 2009 19:40
nu stiu ce varsta ai dar eu am inceput sa fol ceai de pelin la varsta de 22 ani.dimineata te demachiezi de impuritatile acumulate peste noapte dupa care aplici ceaiul de pelin cu un tampon demachiant sau ca si cum te-ai spala cu apa.il lasi sa se usuce pe fata.la fiecare iesire din casa,la intoarcere procedezi la fel.iti trebuie multa perseverenta.succes.nu uita seara inainte de culcare sa aplici acelasi procedeu
muladria
Postat pe 21 Decembrie 2009 09:55
Normaderm de la vichi. de zi /noapte hidratanta si daca usuca un pic combinat cu mineral balm ptr hidratare. Nu-i inchide de tot dar se simte o diferenta. Sau incearca daca ai drum prin Brasov sa o cauti pe d-na Szikes Iolanda, Republicii 16. Are produse preparate de ea ff eficiente.0752231698.
oroles2007
Postat pe 21 Decembrie 2009 09:57
produse de make up pe baza de minerale la preturi mici, produse de curatenie ecologice.Pentru mai multe detalii deea.decodesign@yahoo.com
haplea
Postat pe 21 Decembrie 2009 10:23
dape:) demachiere cu produs cu un continut mare de acid hialuronic, curatare din profunzime fara extractie manuala, si tonifiere la fel cu cel mai bun tonic pe care l'am gasit pana acum. aveam porii f vizibili..iar acum am o fata ca de papusa:) rezolv aceste probleme cu mare drag. pt ca stiu cat te chinui cu ele.
contactati'ma si vb;)

littlegirlro2001@yahoo.com
erinya
Postat pe 21 Decembrie 2009 10:51
Nu prea ai data nici un raspuns clar draga ERINYA
bati
Postat pe 21 Decembrie 2009 12:28
De la: batinasdana@yahoo.com, la data 2009-12-21 12:28:40Nu prea ai data nici un raspuns clar draga ERINYA



n-ai inteles tu, tre sa si faca reclama:D
kudika_bibi
Postat pe 21 Decembrie 2009 12:33
incercati produsele burno vassari,nu incerc sa le fac reclama,dar le-am cumparat de curand si chiar se merita,iar pentru porii se simte diferenta sunt un pic ca scumpe dar se merita.www.beautyspell.ro.sunt superi tari!!!!!
mariukaaa
Postat pe 21 Decembrie 2009 13:22
general vorbind, o curatare din profunzime a porilor fara extractie manuala, dupa care urmeaza o tonifiere corecta si hidratare pe masura.lucru pe care poate il stiai. acum conteaza si cu ce faci asta. chit ca e forum, nu prea e politicaly corect sa fac publicitate aici companiei. de aceea prefer sa vb pe mail ori mess. :)
dar detalii dau, ca nu are rost sa tin doar pt mn:)
erinya
Postat pe 22 Decembrie 2009 00:52
intra pe net si ia-ti ser concentrat de Acid Hyaluronic; cel de la Juliette Armand e mai concentrat. Sa cauti si ceva pt. curatat fata, adecvat tipului tau de ten!
bafta!
alf66
Postat pe 22 Decembrie 2009 13:44
De la: nicolescuiuliana, la data 2009-12-11 12:15:38buna! am porii foarte dilatati...am citit tot felul de retete pe internet,dar degeaba...cea cu zeama de lamaie e cam dificila...ma ustura fata ingrozitor, dar de baba sufera la frumusete...ce ma sfatuiti? ati incercat vreun tratament si a dat roade? va multumesc.


Draga mea si eu m-am luptat tot timpul cu porii dilatati. Intr-adevar trebuie o igiena riguroasa pentru ca altfel faci puncte negre si cosuri. Daca nu suporti lamaia direct pe fata stoarce cateva picaturi intr/un pahar si amesteca-le cu apa plata, apoi tamponeasza fata, stai 10-15 minute dupa care te speli. Poti sa amesteci sucul de lamaie si cu miere. Poti sa-ti aplici pe fata si suc de prtocala care are o actiune mai blanda, suc de rosii (vara), suc de struguri, suc de castravete. Insa ai mare grija sa nu faci asemenea aplicatii pe un ten care nu este curat si aici ma refer nu numai la igiena, ci la un ten curatat, cu punctele negre scoase etc., lucru care este bine sa-l faci la cosmetica. Poti folosi de doua ori pa saptamana masti pe baza de argila. Poti intreba cosmeticiana cam ce fel de crema ti s-ar potrivi. Eu ma impac foarte bine cu Aslavital, pe baza de argila. Daca nu ti se potriveste crema, fiind mai tanara, poti folosi demachiantul si lotiunea tonica. Un ten cu pori dilatati este un ten mai gras, totusi sa nu folosesti prea multe „tratamente“ dure, orienteaza-te spre cele naturale deoarece in timp ai sa vezi ca acest fel de ten are si calitatile lui, adica nu se rideaza foarte repede. Cred ca tot o cosmeticiana iti poate recomanda o crema care atenueaza productia de sebum. De asemenea poti folosi cu succes - zic eu - o crema tratament pe baza de spirulina, de la Hofigal. Costa in jur de 6 lei, dar este extrem de buna.! Si ai grija un pic si la ceea ce mananci! Evita grasimile, carnea... dulciurile.
Iti doresc succes!
deliapetrescu@yahoo.com
Postat pe 27 Decembrie 2009 16:20
am incercat sati aditionez adresa de yahoo dar imi spune k nu e valida si asi vrea sa aflu cat mai multe dsp produsele dsp care vb .......te rog aditioneaza ma tu dak vrei krys_dubai@yahoo.com draga erynia
kryss_healthy
Postat pe 29 Decembrie 2009 03:50
BUNA ZIUA
CEA MAI EFICENTA ESTE ROSIA.IN FIECARE SEARA INAINTE DE CULCARE,TAIA-TI O ROSIE IN DOUA PLIMATI-O TOATA FATZA ,MISCARI CIRCULARE,TIMP DE 5 MINUTE DUPA CARE O LASA-TI SA ACTIONEZE 15 MINUTE SI VA SPALATI DOAR CU APA RECE NORMALA CARE V-A SPALA-TI DE OBICEI PE FATZA..NU UITA-TI IN FIECARE SEARA ,CHIAR SI IAURTUL ESTE FOARTE EFICIENT SA IL INTINDE-TI PUR SI SIMPLU PE TEN,IL LASA-TI TOT 15 INUTE SI VA SPALA-TI..UNGUENTUL CUTADEN ESTE INDICAT PENTRU INCHIDEREA PORILOR CU STIMA..MARIA
kudika_1001492
Postat pe 15 Februarie 2016 15:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o intrebare 5 De la: eleain 11 Iulie 2009 14:02
Zhendao acupunctura 5 De la: puiut_77 16 Februarie 2011 11:21
Intrebare! 38 De la: kudika332973 1 Decembrie 2010 16:39
Helicobacter pylori 47 De la: 16 Martie 2013 23:17
ADHD, mintea si tehnica Meditatiei Transcendentale 3 De la: rodyana 1 Martie 2010 20:18