Setari Cookie-uri

relatie cu cineva

doresc sa-mi spuneti ce as putea face pt.a-mi visa jumatatea?sunt disperata pt.ca am 26 de ani si nu am avut pana acum nici un prieten.Va pup
healthy000496
Postat pe 15 Martie 2009 22:48
TOATE la vremea lor !un gînd drag de la un om care stie ce e singuratatea!
healthy001803
Postat pe 25 Aprilie 2009 23:42
Nu dispera, de obicei lucrurile bune ni se intampla cand ne asteptam mai putin. Oricum ceea ce iti pot spune este ca nu trebuie sa te arunci la primul venit din disperare, si sa nu te multumesti cu mai putin decat crezi ca meriti. Timpul in care esti inca fara partener incearca sa-ti faci o lista realista dupa cum ai vrea sa fie jumatatea ta iar inainte de a merge la culcare incearca sa ti-l imaginezi, dar nu obseda. De multe ori e foarte important sa lucram asupra a ceea ce suntem si a ceea ce ne place sa reflectam. Si nu astepta ca cineva sa-ti vina la usa cu pantoful care ti se potriveste, trebuie sa iesi si sa socializezi, cu oricine chiar si cu persoane care crezi ca nu iti plac pentru ca nu sti cum si prin cine poti cunoaste pe cineva.
kerigan_ro
Postat pe 14 Mai 2009 06:53
eu astept o schimbare de 9 ani,pt ca am o relatie si nu merge.
sory_healthy
Postat pe 29 Mai 2009 19:04
Buna ziua!! Dragostea vine cand nici nu te astepti...Nu depinde de tine ci doar de destin...Stai linistita ca iti va veni si tie vremea Mult succes!!
Oana25_healthy
Postat pe 3 Iunie 2009 12:30
stai linistita draga....casatoria nu e o fericire.incearca sa fii amanta sa vezi ce respectata si satisfacuta ai sa fii
nickola_07
Postat pe 14 Iulie 2009 14:12
Tu esti disperata draga mea?Eu ce sa mai zic ca am 46 de ani si visez sa-mi refac viata -inca mai visez sa gasesc pe cineva pe care sa-l iubesc si sa-l respect,ca asa ar trebui sa fie o relatie-in primul rand respectul reciproc si iubirea sigur va dainui.
Mult noroc ca ai tot timpul din lume
elena_2693
Postat pe 17 Iulie 2009 11:34
De la: elena_2693, la data 2009-07-17 11:34:09Tu esti disperata draga mea?Eu ce sa mai zic ca am 46 de ani si visez sa-mi refac viata -inca mai visez sa gasesc pe cineva pe care sa-l iubesc si sa-l respect,ca asa ar trebui sa fie o relatie-in primul rand respectul reciproc si iubirea sigur va dainui.
Mult noroc ca ai tot timpul din lume

Doamnelor, domniºoarelor, vã dau un sfat, ºi îl dau din experienþã: în situaþia în care vã cãutaþi sufletul pereche, este foarte important sã faceþi o listã cu CE NU VREÞI ºi sã nu vã abateþi nicicum de la ea, atunci când apare cineva. De exemplu: "nu vreau un bãrbat lipsit de maniere" - iar dacã observaþi asemenea lipsuri, nu le treceþi cu vederea doar din teama de a nu-l îndepãrta pe El-acela. Tot ce trecem cu vederea de dragul de a pãstra o relaþie, la inceputul ei, se transformã in situaþii greu de suportat mai târziu. Sã nu vã lasaþi ca, din disperare, sã faceþi rabat de la ce asteptaþi de la o relaþie. Vã doresc, din tot sufletul, sã fiþi fericite!
Nahara
Postat pe 29 Iulie 2009 16:50
Draga mea nu fi disperata. Disperarea te face sa iei intotdeauna decizii gresite. Eu am 36 de ani si sunt singura de un an si 4 luni. Am fost casatorita de 2 ori. Nici unul dintre soti nu pot spune ca m-a respectat. Si in ambele casnicii mi-am dat silinta sa fie bine, pentru ca imi doream, si imi doresc si acuma o familie si un copil. Gandind acuma, cred ca in ambele cazuri m-am casatorit din disperarea de a nu ramane singura. Pentru ca am avut multi ani de singuratate. Dar timpul pierdut nu-l mai recuperezi,iar ranile sufletesti se sterg greu.Stiu ce inseamna singuratatea si de asemenea stiu ca este grea.Cum iti spuneam si eu sunt singura. Dar mai bine asteapta sa intalnesti persoana pe care o meriti, decat sa suporti jignirile unor oameni care nu te merita. Iti spun pentru ca am trecut prin asta. Trebuie sa fi optimista si intr-o zi vei intalni pe cineva care te merita.
Mult noroc!
ugabriela
Postat pe 19 August 2009 01:56
De la: Noor, la data 2009-07-29 16:50:44
De la: elena_2693, la data 2009-07-17 11:34:09Tu esti disperata draga mea?Eu ce sa mai zic ca am 46 de ani si visez sa-mi refac viata -inca mai visez sa gasesc pe cineva pe care sa-l iubesc si sa-l respect,ca asa ar trebui sa fie o relatie-in primul rand respectul reciproc si iubirea sigur va dainui.
Mult noroc ca ai tot timpul din lume

Doamnelor, domniºoarelor, vã dau un sfat, ºi îl dau din experienþã: în situaþia în care vã cãutaþi sufletul pereche, este foarte important sã faceþi o listã cu CE NU VREÞI ºi sã nu vã abateþi nicicum de la ea, atunci când apare cineva. De exemplu: "nu vreau un bãrbat lipsit de maniere" - iar dacã observaþi asemenea lipsuri, nu le treceþi cu vederea doar din teama de a nu-l îndepãrta pe El-acela. Tot ce trecem cu vederea de dragul de a pãstra o relaþie, la inceputul ei, se transformã in situaþii greu de suportat mai târziu. Sã nu vã lasaþi ca, din disperare, sã faceþi rabat de la ce asteptaþi de la o relaþie. Vã doresc, din tot sufletul, sã fiþi fericite!



Cu timpul poti sa il inveti tu bunele maniere
hapciucalipta
Postat pe 29 August 2009 15:23
Hmm...
da...si cu dragostea asta e complicat,uneori...
Vrei ceva,si cand ai,nu mai esti sigur ca asta e ceea ce ti-ai dorit.
Am avut si eu cateva relatii din care am iesit dezamagita...
In schimb,la un moment dat,a aparut o persoana pe care nici nu o suportam.
Sincera sa fiu,nu imi placea deloc.
Era genul acela mai taranesc,si inca e si acum...
Insa a avut rabdare cu mine si in timp,mi-a aratat cum e de fapt si in interior...
A insistat la mine si eu am zis "da,fie..." si mai departe...
...relatia merge bine,pentru ca are tot ce ii trebuie unei relatii.
(Cred ca stiti despre ce vorbesc)

Important e ca trebuie sa ai rabdare,sa nu disperi,si sa astepti.
Vine si "printul acela" odata si odata...

Eu - genul acela "toma necredinciosul"...
El - lupta ca sa imi castige increderea,dar nu ii las impresia ca nu il voi crede vreodata...Ii dau speranta

Sfatul meu e acelasi ca al multora: AI RABDARE !!! Niciodata nu e prea tarziu pentru ceva nou si bun !!!
Cel care te va place,te va iubi asa cum esti,la orice varsta !!!
vss
Postat pe 21 Octombrie 2009 10:52
De la: healthy000496, la data 2009-03-15 22:48:20doresc sa-mi spuneti ce as putea face pt.a-mi visa jumatatea?sunt disperata pt.ca am 26 de ani si nu am avut pana acum nici un prieten.Va pup

...!!!
100101
Postat pe 14 Noiembrie 2009 20:17
De la: healthy000496, la data 2009-03-15 22:48:20doresc sa-mi spuneti ce as putea face pt.a-mi visa jumatatea?sunt disperata pt.ca am 26 de ani si nu am avut pana acum nici un prieten.Va pup
kudika098043
Postat pe 24 Noiembrie 2009 20:14
De la: healthy006409, la data 2009-11-24 20:14:00
De la: healthy000496, la data 2009-03-15 22:48:20doresc sa-mi spuneti ce as putea face pt.a-mi visa jumatatea?sunt disperata pt.ca am 26 de ani si nu am avut pana acum nici un prieten.Va pup


Oare te-ai intrebat care este motivul ? Poate ca nu ai fost receptiva la cei care au fost langa tine.......
kukla
Postat pe 29 Noiembrie 2009 00:49
eu am o prietena ce are 30 de ani si ea la fel e singura,nu are prieten dar la ea e din cauza programului de munk,are la zi vreo cateva ore libere atat,tu din ce cauza nu ai prieten?
fata_healthy
Postat pe 24 Ianuarie 2010 23:31
De la: healthy000496, la data 2009-03-15 22:48:20doresc sa-mi spuneti ce as putea face pt.a-mi visa jumatatea?sunt disperata pt.ca am 26 de ani si nu am avut pana acum nici un prieten.Va pup



TRebuie sa existe un motiv daca nu ai avut nici un prieten,lipsa timpului,cum spunea cineva mai sus..poate nu esti receptiva la cei din jur,sau respingi baietii cu ceva:D.
cami_goanga10
Postat pe 17 Martie 2010 11:46
FATI PE URSITA.
kudika098645
Postat pe 17 Martie 2010 13:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Tratament pentru hemoroizi 1 De la: adelar 11 Ianuarie 2012 21:58
Bacterioterapia 3 De la: RalucaRalu 22 Noiembrie 2016 19:28
probleme grave de sanatate !!! 4 De la: MissRainbow 5 Februarie 2012 11:04
enurezis nocturn 9 De la: office_salinasusesi_ro 3 Aprilie 2010 09:38
MA POATE AJUTA CINEVA? 5 De la: healthy003913_maria 16 Februarie 2010 18:00