Setari Cookie-uri

BIOPTRON


TERAPIE CU LUMINA (Light therapy)POLARIZATA ,
bioinformatizata :

1.cu ELECTRO -ACUPUNCTOR ZEPTER (dispozitiv de ameliorare
cu BIO-FEEDBACK) care prin impulsuri electronice stimuleaza punctele de acupunctura situate pe meridianele corpului din zona dureroasa).

2.cu BIOPTRON PRO (aparat medical de terapie ) pentru:
• Vindecarea ranilor si tesuturilor
• Reumatologie
• Medicina sportiva
• Terapie psihica si de reabilitare

Dragii mei ! va rog sa cautati pe site-ul ZEPTER informatii despre aceste aparate .
Eu le-am folosit cu succes pentru mine si familia mea si rezultatele sunt spectaculoase .
NU ESTE RECLAMA ! Nu recomand nimic fara a le incerca deoarece vreau sa ma conving eu insami daca este adevarat.
O sa va spun doar ca sotul meu are si DIABET si cu ajutorul terapiei cu BIOPTRON PRO alaturi de dieta absolut necesara ,
rezultatele analizelor sunt foarte bune ;
nepotica mea s-a lovit la genuchi foarte rau si cu ajutorul acestei terapii am evitat o complicatie care putea fi foarte grava.
Deoarece in viata mea (am 62 de ani)am racit de nenumarate ori ,in cele din urma am facut "Emfizem pulmonar" ,nu ma tratez decat cu Bioptron si CERAGEM si ma simt foarte bine ,afectiunea putand fi depistata acum doar cu aparatul de biorezonanata SCIO
(deci s-a ameliorat foarte mult ) ,etc.Folositi cu incredere aceste aparate acreditate si medical ,deci in acest caz si medicii le pot recomanda.Sunt terapeut cu multiple calificari energetice si experienta pe masura .
MULTA SANATATE !
ATMA NAMASTE !

IOANA1947
Postat pe 19 Decembrie 2009 09:26

“ LIGHT THERAPY “
ENGLEZA & ROMANA & EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE & LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE ,
MASAJ TERAPEUTIC ( HOLISTIC),
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA , RAZE INFRAROSII SI HELIU
dar si ……….
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA, PSIHOTERAPIE PRANICA,
CRISTALOTERAPIE PRANICA ,FENG SHUI PRANIC,CROMOTERAPIE,
MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc)
dar si ……….cursuri de
USUI & TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI,
POWER KI
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.

ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96


IOANA1947
Postat pe 19 Decembrie 2009 09:27
V-as ruga sa-mi spuneti cit costa lampa bioptron pro1.Am o eczema atopica la ambele miini.

healthy010227
Postat pe 4 Ianuarie 2010 02:49

Din cate stiu 400 E ,dar daca esti hotarata sa o cumperi ,te rog sa ma contactezi ,sunt in retea si pot sa ma interesez de discount ,cand si in ce conditii se da .Dar rezultatele sunt de exceptie ,te rog sa ma contactezi la telefon sau e-mail.CURAJ ! trebuie sa scapi de EA.
Un an cum iti doresti !
Cu lumina,
IOANA
IOANA1947
Postat pe 4 Ianuarie 2010 18:20

alte informatii despre BIOPTRON :

Proprietatile luminii polarizate:

nu contine radiatii ultraviolete
are lungimile de unda cuprinse intre 400 nm si 2000 nm
contine in mica masura radiatii infrarosii
nu bronzeaza
nu inroseste pielea
nu prezinta nici un pericol pentru tegumente, nici macar pentru ochi
reorganizeaza membranele celulare ale tuturor celulelor din corpul uman
actioneaza asupra circulatiei sangvine, asupra tesuturilor, muschilor, tendoanelor, articulatiilor .
are efect de biostimulare la nivel celular ( stimuleaza reorganizarea celulara si buna ei functionare )
stabilizeaza membranele celulare—stimuleaza fiziologia celulara—normalizeaza reactiile enzimatice.
nu are efecte secundare ( daunatoare )
stimuleaza procesele de autovindecare
lumina emisa este multicolora ( spre deosebire de cea laser, care e monocolora )
are o energie redusa ( cea laser are o energie ridicata )
se propaga intr-o banda larga ( cea laser intr-o banda ingusta )
o caracteristica fundamentala este polaritatea luminii ( undele se transmit numai in planuri paralele )
nu exista contraindicatii

Efectele terapeutice ale luminii polarizate:

efect ( actiune ) antiinflamatoare
efect de stimulare a absorbtiei
creste ( potenteaza ) circulatia sangvina locala si generala
efect benefic asupra globulelor rosii si albe ( prin aceasta stimuleaza intregul organism spre un echilibru si o functionare mai buna )
declanseaza si stimuleaza procesele biologice sanatoase, ajutand organismul sa se reorganizeze, sa se regenereze si sa-si redobandeasca echilibrul
ajuta la echilibrarea si regenerarea tegumentelor
stimuleaza procesele de autovindecare
elimina suprasolicitarea organismului , stimuleaza metabolismul intern
stimuleaza sistemul imunitar
regleaza si sustine sistemul endocrin
creste activitatea energetica a membranei celulare
creste absorbtia de oxigen in tesuturi
creste potentialul bioenergetic al organismului uman ( duce la regenerarea si normalizarea tesuturilor )
stimuleaza secretia de Serotonina si Dopamina, cunoscuti ca hormoni antidepresivi. Pe acest principiu se bazeaza folosirea luminii polarizate in tratamentul depresiilor .
are efect terapeutic deoarece actioneaza pe tesutul celular subcutanat, circulatia sangvina superficiala, circulatia limfatica, sistemul nervos periferic si sistemul nervos vegetativ ( autonom ) Vezi Distonia neurovegetativa
produce reechilibrarea energetica a organismului ( scade oboseala, creste capacitatea de munca )


Afectiuni tratate cu lumina polarizata:

Afectiuni osteo-articulare ( inflamatorii si degenerative )
Spondiloza cervicala
Insuficienta circulatorie vertebro-bazilara ( ICVB )
Spondiloza dorsala
Spondiloza lombara
Coxartroza
Gonartroza
Umarul dureros
Pintenii calcaneeni
Guta
Spondilita anchilozanta
Artrite reumatice
Traumatisme musculare
Lumbago
Lombosciatica
Torticolis
Tendinite
Nevralgii intercostale
Afectiuni circulatorii
Bolile arteriale ( stimuleaza metabolismul celular )
Tensiunea arteriala crescuta ( HTA )
Afectiuni respiratorii
Raceala
Viroze respiratorii
Rinite
Otite
Faringite
Afectiuni dermatologice
Celulita
Ulcerul de gamba:
Ulcerul varicos
Ulcerul ischemic
Ulcerul de cauza diabetica
Arsurile tegumentare ( vindecare rapida si fara sechele )
Ranile tegumentare
Dermatitele
Ridurile fine si medii ( din jurul ochilor si gurii )
Escarele
Psoriazisul
Zona zoster
Herpesul
Alergiile
Acneea
Infectiile cutanate
Eczemele
Alte afectiuni
Deficiente ale sistemului imunitar
Insomnia
Astenia
Depresia
Oboseala cronica
Stresul
Tulburari de dinamica sexuala ( TDS )

Interesant nu ?
Oare elvetienii nu degeaba l-au inclus in categoria "aparate medicale ",numai ca medicii nostrii ,putini il cunosc si utilizeaza...

IOANA1947
Postat pe 4 Ianuarie 2010 19:16
LA MULTI ANI IOANA SA AI PARTE DE BINECUVANTARI CERESTI.DRAGA MEA EU AM FOLOSIT BIOPTRON PE CARE MI LA IMPPRUMUTAT COSMETICIANA MEA ESTE F BUN FACE ADEVARATE MINUNI.NU SUNT IN RETEA DECI NU SUNT SUBIECTIVA.IL POTI ACHIZITIONA IN RATE .EU AM INCHEIAT CONTRACT LA ZEPTER SI IN MARTIE AR TREBUI SA-L ACHIT DAR E F GREU CU CRIZA ASTA VAL CONTRACT ESTE DE 900 SI CEVA DE EURO DAR AM OPTAT SI PENTRU ALTE PRODUSE.DACA-TI PERMITI CUMPARA-L ESTE F.BUN SA-L AI IN CASA.MULT NOROC
valenti
Postat pe 10 Ianuarie 2010 07:25

MULTUMESC !
Draga mea eu am cumparat de ocazie de la cineva din retea un BIOPTRON PRO (cel mijlociu),rezultate de exceptie pentru foarte multe afectiuni .
Dar este foarte bun si cel mic pentru uz personal.
Si eu am contract acum pentru alte cateva produse (aparatul de masaj ,foen cu ioni negatici,trusa de manichiura,pedichiura..etc).
Zile senine si multa lumina !
IOANA1947
Postat pe 10 Ianuarie 2010 23:57
Buna ziua,
Sunt consultant Zepter si va stau la dispozitie cu orice informatii doriti. Aveti posibilitatea sa obtineti cateva sedinte gratuite cu acest aparat pentru a va convinge de utilitatea acestuia.
Nu ezitati sa ma contactati la tel. 0743 521 518.

Multa sanatate !
kremlinu
Postat pe 16 August 2010 12:51
De la: IOANA1947, la data 2009-12-19 09:26:11
TERAPIE CU LUMINA (Light therapy)POLARIZATA ,
bioinformatizata :

1.cu ELECTRO -ACUPUNCTOR ZEPTER (dispozitiv de ameliorare
cu BIO-FEEDBACK) care prin impulsuri electronice stimuleaza punctele de acupunctura situate pe meridianele corpului din zona dureroasa).

2.cu BIOPTRON PRO (aparat medical de terapie ) pentru:
• Vindecarea ranilor si tesuturilor
• Reumatologie
• Medicina sportiva
• Terapie psihica si de reabilitare

Dragii mei ! va rog sa cautati pe site-ul ZEPTER informatii despre aceste aparate .
Eu le-am folosit cu succes pentru mine si familia mea si rezultatele sunt spectaculoase .
NU ESTE RECLAMA ! Nu recomand nimic fara a le incerca deoarece vreau sa ma conving eu insami daca este adevarat.
O sa va spun doar ca sotul meu are si DIABET si cu ajutorul terapiei cu BIOPTRON PRO alaturi de dieta absolut necesara ,
rezultatele analizelor sunt foarte bune ;
nepotica mea s-a lovit la genuchi foarte rau si cu ajutorul acestei terapii am evitat o complicatie care putea fi foarte grava.
Deoarece in viata mea (am 62 de ani)am racit de nenumarate ori ,in cele din urma am facut "Emfizem pulmonar" ,nu ma tratez decat cu Bioptron si CERAGEM si ma simt foarte bine ,afectiunea putand fi depistata acum doar cu aparatul de biorezonanata SCIO
(deci s-a ameliorat foarte mult ) ,etc.Folositi cu incredere aceste aparate acreditate si medical ,deci in acest caz si medicii le pot recomanda.Sunt terapeut cu multiple calificari energetice si experienta pe masura .
MULTA SANATATE !
ATMA NAMASTE !

stephirans
Postat pe 22 Septembrie 2011 23:13
Buna seara! Sunt consultant medical la Zepter in Brasov! Cine doreste informatii referitor la Bioptron sau alte produse de inalta calitate sa ma contacteze la nr. de tel.:0767122204 - Stefania. E-mail: rans_stefi@yahoo.com
stephirans
Postat pe 22 Septembrie 2011 23:16
merge si cu lanterna
Indiana_Jones
Postat pe 22 Septembrie 2011 23:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
histerectomie 12 De la: leya 9 Februarie 2010 17:02
hepatita c 46 De la: office_salinasusesi_ro 2 Martie 2010 22:59
Spasmofilie 3 De la: Piscolinoo 23 Ianuarie 2012 12:41
despre viermi intestinali la copii 12 De la: office_salinasusesi_ro 13 Aprilie 2010 15:44
WORKSHOP DE PSIHOSEXOLOGIE SI PSIHOTERAPIE 1 De la: CLINICAAQUAMARIN 13 Ianuarie 2010 14:03