Setari Cookie-uri

HPV pozitiv

Buna, poate sa ma ajute cineva, va rog.Mi-a iesit HPV pozitiv, cu risc mediu- 53 si risc scazut- 67. In plus am si o rana pe col destul de mare de vreo 10 ani, pe care nu am reusit sa o tratez cu toate tratamentele existente. Am reusit insa sa scap dupa lungi tratamente de un Streptococ Beta Hemolitic. In fine, revenind la problema mea, sunt f speriata deoarece medicul meu ginecolog mi-a recomandat o rezectie a partii de col infectata, o data cu asta scapand si de rana.Mi sa explicat ca aceasta operatiune se face precum ai inlatura partea mucegaita dintr-un borcan de smantana. Nu stiu cum poate stii care parte a colului e infectata, mi-e teama sa nu scoata o pare buna a colului.A mai avut cineva problema mea? Exista un tratament pt ceea ce am eu? Cat este de grav? Va multumesc
idis_healthy
Postat pe 7 Ianuarie 2010 23:40
in legatura cu rana pe col...am trecut prin asta desi mie nu-mi iesea nici o bacterie care sa fi provocat lucrul asta..ideea e ca dupa 6lun i de tratamente inutile am gasit in formula as(pe net)un tratament pe baza de propolis care culmea a dat randament.incearca totusi.cat despre hpv slava Domnului ca nu am avut si sper nici sa nu iau..Insanatosire grabnica
healthy010908
Postat pe 8 Ianuarie 2010 03:12
Buna
Problemele tale au rezolvare cu ajutorul produselor pe baza de gel stabilizat de aloe vera...daca doresti detalii, ti le ofer!Insanatosire grabnica!
Violetta_healthy
Postat pe 8 Ianuarie 2010 08:14
Buna,
iTI SCRIU IN SPERANTA CA SFATUL MEU ITI VA FI DE FOLOS.
Si eu am avut o rana pe col, care nu mi-a creat nicio problema timp de 5 ani.La un control de rutina am facut Papanicolau care a iesit OK, si inainte de cauterizare doctorita mi-a facut o biopsie...SURPRIZA!!!!...aveam cancer de col uterin...m-am operat, totul a fost OK si este in continuare avand in vedere ca au trecut 4 ani de atunci.
In astfel de cazuri dute la un ONCOLOG sa te vada si sa-ti spuna ce este de facut.Nu te juca !!!!O rezectie facuta fara o BIOPSIE INAINTE?!!!!! CIUDAT!!!!
Mai ales ca ai si HPV pozitiv....Nu vreau sa te sperii, dar daca e ceva....sper sa nu!!!!...trebuie sa faci radioterapie inainte de operatie....
SPER SA NU TRECI PRIN ASTFEL DE MOMENTE...FARA FRICA DUTE SI LA UN ONCOLOG ...NU TE MANANCA, ci te ajuta sa intelegi EXACT CUM STAU LUCRURILE...el este in masura sa decida ce este bine pt tine!!!
ZILNIC VEDE SI OPEREAZA ASTFEL DE CAZURI.....E TREABA LUI nu a ginecologului...asta doar diagnosticheaza si ar trebui sa te trimita la oncolog.DAR DIN PACATE NU SE INTAMPLA ASA!!!!!EL TAIE SI ATAT!!! FIE CE-O FI, ASTA E!!! CU DUMNEZEU INAINTE!!!!SUCCES!
cruella05
Postat pe 19 Ianuarie 2010 19:56
Idis,spune-mi,te rog,ce analiza ai facut pentru a determina HPV-ul?
kudika165937
Postat pe 26 Ianuarie 2010 10:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
virusul hpv...negii genitali la barbatii.. 4 De la: ississ 14 Martie 2010 20:07
sanii 7 De la: Callyope 1 Ianuarie 2010 14:42
chirurgical 4 De la: TF_ 8 August 2009 18:19
motive pt care o femeie isi inseala barbatul 36 De la: kudika368396 25 Iunie 2013 12:42
Despre menstruatie si problemele care pot aparea... 16 De la: kudika492822 3 Februarie 2012 14:37