Setari Cookie-uri

urticarie acuta sau cronica

poate sa-mi zica si mie cineva o dieta sau un tratamennt eficient pt urticarie?
de o luna si jumatate m am ales cu o urticarie de care nu mai scap,iau pastile dar nu au nici un efect
ati auzit cumva gelul de aloe vera e eficient pt aceasta boala?
alin90
Postat pe 6 Ianuarie 2010 13:31
si eu ma lupt cu aceeasi problema. as face abstarctie si de aspectul inestetic, dar faptul ca nu pot dormi de aproape o luna, e ingrozitor.
medicii strang din umeri. fac aproape zilnic hemisuccinat de hidrocortizon.
delfina24
Postat pe 6 Ianuarie 2010 13:46
De la: alin90, la data 2010-01-06 13:31:13poate sa-mi zica si mie cineva o dieta sau un tratamennt eficient pt urticarie?
de o luna si jumatate m am ales cu o urticarie de care nu mai scap,iau pastile dar nu au nici un efect
ati auzit cumva gelul de aloe vera e eficient pt aceasta boala?
Da ,gelul poate ajuta impreuna cu aloe first extern,A beta carE,trebuie avut in vedere cauza si eliminata.
ene_m_gabriel
Postat pe 6 Ianuarie 2010 14:14
foarte eficient este claritine ...10 zile unul pe zi .....teste pentru elergii......la un medicament sau aliment....bafta
jessika_lsd
Postat pe 14 Ianuarie 2010 16:50
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 14 Martie 2010 14:25
Acum 5 luni mi-a debutat urticarie cronica, pete rosii apareau mai mult seara si disparea peste zi, cu prurit, inflamare buze sau pleoape,dureri de piele rare, dureri de articulatii, inflamare articulatii, etc. Am luat 4 luni Xyzal timp in care am vizitat toti medicii posibili si am facut analize incredibil de scumpe si multe. Avand probleme de tiroida in trecut toata luma acuza tiroida desi aveam analizele normale. In final am gasit pe un forum ca ar putea fi virusul varicelei reactivat sau o forma nespecifica de zona zoster. am facut tratament cu aciclovir 2 sapt si de atunci petele au disparut. Va tin la curent cu evolutia petelor dar luati in calcul si varianta asta
precizez ca toti medicii cu care am vorbit (cu o exceptie timida) au spus ca nu poate fi vb de virusul varicelei desi pe internet am gasit o gramada de info care se portiveau cu simptomele mele
kudika368475
Postat pe 17 Februarie 2011 14:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cui ii este jena de medicul ginecolog?? 36 De la: stem_29 28 Iunie 2010 11:30
dinti de portelan? 1 De la: dyadya 15 Iunie 2010 09:45
un sfat din partea celor care au trecut prin asta...(condiloame-HPV) 3 De la: Narcisa_tesfio 29 Aprilie 2010 20:01
poate fi sarcina? 27 De la: kudika_1012859 7 Decembrie 2016 13:05
Caderea parului 9 De la: alexandra25 22 Aprilie 2010 22:16