Setari Cookie-uri

HELP!!! Pot sa fiu insarcinata? :O

Buna! Am 17 ani si mi-am inceput viata sexuala acum 4 luni. Mentionez ca nu este una regulata deoarece prietenul meu este din alta localitate. Am cateva nelamuriri: Se poate ca ciclul menstrual sa prezinte unele anomali dupa ce mi-am inceput viata sexuala? Adica sa fie mai scurt sau sa sangerez mai putin? Pt ca pana acum ciclul mi-a venit regulat si imi tinea 5 zile, dar luna aceasta dupa a 3-a zi a incetat si sunt foarte ingrijorata. Se poate sa fiu gravida? Am facut dragoste cu pritenul meu dar am folosit prezervativ. Va rog ajutati-ma! Nu stiu ce sa mai fac!

Va multumesc!!!

P.S. daca va mai trebuie ceva detali pt a-mi putea raspunde o sa incerc sa vi la dau
noname17
Postat pe 10 Ianuarie 2010 15:00
De la: noname17, la data 2010-01-10 15:00:07Buna! Am 17 ani si mi-am inceput viata sexuala acum 4 luni. Mentionez ca nu este una regulata deoarece prietenul meu este din alta localitate. Am cateva nelamuriri: Se poate ca ciclul menstrual sa prezinte unele anomali dupa ce mi-am inceput viata sexuala? Adica sa fie mai scurt sau sa sangerez mai putin? Pt ca pana acum ciclul mi-a venit regulat si imi tinea 5 zile, dar luna aceasta dupa a 3-a zi a incetat si sunt foarte ingrijorata. Se poate sa fiu gravida? Am facut dragoste cu pritenul meu dar am folosit prezervativ. Va rog ajutati-ma! Nu stiu ce sa mai fac!

Va multumesc!!!

P.S. daca va mai trebuie ceva detali pt a-mi putea raspunde o sa incerc sa vi la dau
da,as vrea eu un detaliu:ai fost vreodata la scoala sau ai pus mana pe cartea de anatomie,sti sa citesti?
ene_m_gabriel
Postat pe 10 Ianuarie 2010 15:04
stai linistita...e normal...mai ales ca ti-a venit ciclul,deci nu ai nimic..daca nu-ti venea era o problema
kudika124781
Postat pe 23 Ianuarie 2010 20:21
nu te ingrijora!poate ca e o raceala!daca ai folosit prezervativ.....doar daca dupa ce a ejaculat sa speram ca nu ai fost din nou penetrata!strange bani si ia spirulina si clorella de la firma wellstar daca cumva ai vreo infectie sau o inflamatie!angi ploiesti
kudika064008
Postat pe 24 Ianuarie 2010 23:09
De la: noname17, la data 2010-01-10 15:00:07Buna! Am 17 ani si mi-am inceput viata sexuala acum 4 luni. Mentionez ca nu este una regulata deoarece prietenul meu este din alta localitate. Am cateva nelamuriri: Se poate ca ciclul menstrual sa prezinte unele anomali dupa ce mi-am inceput viata sexuala? Adica sa fie mai scurt sau sa sangerez mai putin? Pt ca pana acum ciclul mi-a venit regulat si imi tinea 5 zile, dar luna aceasta dupa a 3-a zi a incetat si sunt foarte ingrijorata. Se poate sa fiu gravida? Am facut dragoste cu pritenul meu dar am folosit prezervativ. Va rog ajutati-ma! Nu stiu ce sa mai fac!

Va multumesc!!!

P.S. daca va mai trebuie ceva detali pt a-mi putea raspunde o sa incerc sa vi la dau




Fa testul,de ce crezi ca s-a inventat?Sau mai bine preferi sa ne dam noi cu parerea si peste 4 luni(pana la 4 luni poate veni menstruatia peste sarcina) sa simti ca iti misca ceva prin burta,revi pe forum si ne intrebi:imi misca ceva prin burta ar putea fii un bebe.
cami_goanga10
Postat pe 18 Martie 2010 13:51
NU stiu exact cand misca bebele,cred ca la 4 luni jum,nu am avut bebe.
cami_goanga10
Postat pe 18 Martie 2010 13:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
lovituri la sani 21 De la: Carmina0525 4 Noiembrie 2010 15:20
hemangiom pe buza superioara la bebelusa 9 De la: laraariss 2 Aprilie 2014 14:12
Help! 17 De la: kudika447042 6 Octombrie 2011 13:05
UN BARBAT POATE IUBI 2 FEMEI ? 29 De la: goanga 15 Martie 2010 19:27
APARAT PENTRU TESTARE DIAGNOSTICARE SI TRATAMENT INCLUSIV CANCER 1 De la: healthy006304 23 Decembrie 2009 13:30