Setari Cookie-uri

anexita ...

pai numai stiu ce sa cred am avut acum un an anexita si tot am ramas cu niste nelamuriri .....dc am facuto cand eu nu sunt activ din punct de vedere sexual



cel putin asa scrie pe net ca trebue sa fii activa din punct de vedere sexual...


va rog sa ma lamuriti


bibi_s93
Postat pe 2 Februarie 2010 00:58
anexita se mai numeste si raceala la ovare, ea consta l inceput in inflamarea trompelor, daca nu e tratata poate afecta si ovarele si uterul si at se numeste metroanexita.
kudika_bibi
Postat pe 16 Februarie 2010 09:50
Anexita este o boala inflamatorie pelviana, nu o BTS, deci nu prea are treaba cu viata sexuala activa. Poti sa ai anexita
Nu stiu cati ani ai, eu am 20 (am anexita), si pot sa spun ca am avut o adolescenta cam rebela! In sensul ca umblam "dezbracata", blugi cu talie joasa, buricul gol, tanga iarna, picioarele reci, etc. Iar acum suport consecintele. Faza e ca nu ma dor ovarele, nu am alte simptome specifice, dar simt dureri mari in timpul actului sexual.

Cel mai indicat este sa lasi rusinea la o parte si sa te duci la medic. Daca ai intr-adevar anexita probabil tratamentul va consta in antibiotice, dar asta e, nu ai ce face ! Data viitoare ai mai multa grija cum te imbraci ;)
Georgiana77
Postat pe 16 Februarie 2010 10:08
j eu am tot 20 ani.tot la fel tanga iarna, credeam ca blugii ma vor proteja si uite acum stau cu o trompa imflamata, sper intr-un final sa se vindece daca nu, la vara ma voi duce la slanic la niste tratamente balneo-termale.
kudika_bibi
Postat pe 19 Februarie 2010 12:20
si eu am cam racit ca deh... asa e moda (stiti bine la ce ma refer). important e sa avem mai multa grija de noi, iar in momentul in care apare o problema, sa ne prezentam la medic. multa sanatate tuturor!
monik_giuly
Postat pe 1 Martie 2010 20:24
De la: bibi_s93, la data 2010-02-02 00:58:50pai numai stiu ce sa cred am avut acum un an anexita si tot am ramas cu niste nelamuriri .....dc am facuto cand eu nu sunt activ din punct de vedere sexual



cel putin asa scrie pe net ca trebue sa fii activa din punct de vedere sexual...


va rog sa ma lamuriti




de la raceala.. anexita presupune inflamarea anexelor, adica trompe si ovare.. poti sa o faci si daca esti virgina!
camiflorea
Postat pe 30 Martie 2010 22:36






Salina SUSESI Timisoara va ureaza PASTE FERICIT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!






***************************************************************************************************
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 3 Aprilie 2010 17:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
piciorul diabetic 9 De la: tarot 11 Noiembrie 2009 23:43
menisc 1 De la: healthy011870 6 Mai 2010 10:02
MUZICA DE ASCULTAT IN MASINA 6 De la: andreearusu 8 August 2010 13:49
sa fie cancer la colon? 17 De la: cris_tina 11 Martie 2010 15:45
Emotii puternice anxietate 24 De la: healthy009294 4 August 2013 19:47